Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

http://img140.imageshack.us/g/42853248.jpg/

EDIT: Taka mała podpowiedź - pierwszy i drugi obrazek są ze sobą ściśle powiązane. Pewnie wiecie kim jest ten człowiek oraz zapewne kojarzycie tytuł filmu z 2. zdjęcia.

mister155: Pudło. Zgadujecie leciwą już gierkę, ale za to bardzo, bardzo dobrą. I kultową!

czaroslaw: Chodzi mi o Xerxesa i sztuczną inteligencję. Jeszcze tylko trzeci obrazek i zagadka rozwiązana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pan na pierwszym obrazku to Xerxes I z filmu "300",a na drugim to Jude Law.Film to AI:Sztuczna Inteligencja.Nie wiem, o co chodzi z trzecim obrazkiem.W Fallout 3 był android,który miał na imię podobnie jak Xerxes,zapomniałem jego imienia,ale chyba też coś z "x".Z trzecim obrazkiem może chodzi o to,że ten android był zdziwiony,kiedy dowiedział się,że jest robotem.Bo wykasowali mu pamięć i nic nie pamiętał.

Chodzi o System Shock 2-Xerxes to komputer pokładowy statku Von Braun.Jednak w grę nie grałem i muszę przyznać,że wygooglałem.OMG!=szok-Shock-System Shock.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście drugie...

Hmm... to może Duke Nukem 3D? Nie grałem w tą grę... w zasadzie nie pamiętam tej gry wcale, ale grafika była istną pikselozą - stąd mogą być owe "klocki" - a zaraz obok mamy Aleję Gwiazd w Hollywood... No nie zaprzeczy żaden rozsądny mąż ni dziewoja, że Duke to gwiazda najjaśniejsza z jasnych... na amerykańskim nieboskłonie. :D

Wyjaśnienie pewnie złe, ale spróbować nie zaszkodzi... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o Duke Nukem 3d. Wytłumaczenie jest jednak całkowicie błędne (to oczywiście zależy od punktu widzenia...) :D Na pierwszym obrazku mamy Pomnik Holocaustu w Berlinie, a na drugim aleję gwiazd w Hollywood. Z połączenia tych dwóch nazw wychodzi nam: Hollywood Holocaust, czyli nazwa pierwszego etapu w Duke'u ;) Prawda, że łatwe?

Veldrash zadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś zadać, ale myślę i myślę... i nic nie wymyślę. Nic sensownego i klarownego na tyle, by można z tego ułożyć trudny rebus lecz logiczny po rozwiązaniu. A ja innych nie układam... ;)

A to oznacza jedno: zagadka WOLNA! Kto pierwszy, ten lepszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...