Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Rebusy II

Polecane posty

A ja obstawiam Gothica II (często mi się myli nazwa tej znakomitej gry, przez co nie jestem pewien pewnej litery...).

1. Grę charakteryzuje pewna fajna grafika - widoku ludzkich szczęk tam nie uświadczysz. Chyba, że u bardzo WIEKOWYCH ludzi (czytaj: szkieletorów). :D

2. Słynne polowanie na smoki wszelkiej maści.

3. Przy odpowiednim wyposażeniu, uwzględniającym obecność igredyiecyj wszelakich, i wykształceniu takoż wielkim możemy samojeden wykuć oręż potężny. ;)

Podp. - hmm... może chodzi o jakiś znak runiczny? Jakoś nie potrafię tego inaczej skojarzyć...

EDIT: W mordę by strzelił! Chyba znowu ktoś inny ma rację! Do diabła, jak dawno nie zadawałem... nieważne. Smok pasuje do smoka Krayta z pustyni Tatooine. Zielona strzałka to mgliste wspomnienia związane z minigrami - albo paazak, albo wyścigi ścigaczy (bardziej obstawiam to pierwsze). Ew. może chodzić o kryszytał ogniskujący zielonej barwy, który umieszczamy w mieczu świetlnym by nadać mu pożądany kolor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonała współpraca! Z wyjątkiem strzałki. Pokazuje ona do góry, a więc na drugiego Kotora, który był zadany w zagadce wyżej... A Kuźnia... Takie miejsce, mało ważne dla fabuły :7 Zadawaj, 101111!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max Payne

1. Początek gry

(zamordowana rodzina policjanta)

, liczne krwawe smugi na ścianach, podłodze itp.

2. Max jest policjantem w Nowym Jorku.

EDIT: Tak się spieszyłem, że nie zauważyłem napisu "women" w prawym dolnym rogu odznaki. Jeśli to ma znaczenie oczywiście, to w takim razie obstawiam Fahrenheita:

1. Krwawa smuga na posadzce toalety pozostała po ciągniętym denacie (początek gry).

2. Pani policjant (porucznik? komisarz? inspektor? nie pamiętam...) Carla Valenti.

PS: Muszę wreszcie zadać jakąś zagadkę... muszę... [burczenie w brzuchu]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT LAST!!! Stało się! Nareszcie zadaję! ;)

Zadałbym rebus w prostszej formie, ale muszę utrzymać postawę ciężkiego do życia zagadkowicza. Znaczy się... muszę? Nieee, ja chcę. ;) Choć jest to jedna z nielicznych zagadek, gdzie cieszyłbym się, gdybyście szybko odgadli. Oto i mój zawiły rebus:

post-91195-1270753293_thumb.jpg post-91195-1270753305_thumb.jpg post-91195-1270753316_thumb.jpg

Oto i on. Jak zwykle w moich rebusach, przydaje się rozległa wiedza ogólna (nieskromnie powiem: zawsze mi bliscy znajomi mówili, że taką właśnie wiedzę posiadam... ja tam nie wiem :)) i umiejętność kojarzenia faktów. Czekam na wasze propozycje.

@up: Masz rację, 47, tak się spieszyłem, że napisałem co mi ślina na... eee... palce przyniosła - w tej samej chwili temat przeglądał Sedinus i bałam się, że mnie wyślizga. Na szczęście, nie tym razem... ;) Powiem więcej

- takich snów, gdzie chodziliśmy po smugach krwi było więcej. Konkretniej chyba dwa - jeden to klasyczny koszmar, a drugi to narkotyczna wizja po wstrzyknięciu Valkiri - rozpoznajemy to po char. zielonym odcieniu otoczenia.

Wielkie dzięki, że uznałeś mi odpowiedź.

EDIT: niko oraz Goloman - źle! Wiedziałem, że padnie odpowiedź z Asasynem w roli głównej, ale to nie to. Jak powiedziałem, zagadka ma mocno ukryty sens. Jutro dam podpowiedzi, może w nocy ktoś coś wymyśli. Przy okazji mogę powiedzieć tylko, że na obrazie jest oczywiście Machiavelli, jak słusznie niko zauważył (filozof renesansowy, świetny polityk). Trzeci obrazek przedstawia guźca - mówiąc krótko a rzeczowo, to taki rodzaj afrykańskiego dzika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assassin's Creed II?

1. Niccol? Machiavelli - florentczyk, autentyczna postać występująca w grze.

2. Projekt, może chodzi o projekt ostrza, lub innych rzeczy z kodeksu Altaira.

3. Tu niestety nie jestem pewien, to gatunek dzika na zdjęciu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię: Supreme Commander
Tytuł sugeruje Machiavelliego :7
Trzeba dużo planować
Po większych bitwach zostają takie właśnie malownicze szczątki... Oddzielny wrak na każdą jednostkę większą od biedronki :7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas najwyższy na obiecaną podpowiedź:

1. Pierwszy obrazek pokazuje nam Machiavellego, autora pewnego znamienitego poradnika. O jaki poradnik mi chodzi? Chodzi mi tutaj o tytuł.

2. Co widzicie na drugim zdjęciu? Jak to coś się nazywa?

3. Obrazek podsumowujący, czyli zdjęcie trzecie. Skojarzcie je dopiero, gdy już będziecie pewni znaczeń dwóch poprzednich. Inaczej możecie się pogubić. Innymi słowy: olejcie świnię! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...