Jump to content
Guest kabura

Tropico (1, 2)

Recommended Posts

Niedawno ukończyłem trzecią odsłonę Tropico. Bardzo dobra strategia ekonomiczna, jest niesamowicie przyjemna i wciągająca. Na plus warto zaliczyć ładną oprawę graficzną, humor i świetną muzykę. Jedyne co można jej zarzucić to lekką monotonię po pewnym czasie gry, nie mniej warto jak najbardziej być El Presidente :D 8/10! Viva Trpoico!

Już rozwiązane - unikalny budynek w zakładce gdzie jest min. złoty pomnik El Presidente. Co do samej gry - fajna muzyczka, ciekawie się gra, czuć klimat lat 60'tych i tych karaibskich wysepek. Jedyne co wnerwia to to, że mimo, że zapewniam swoim poddanym darmowe, wygodne mieszkania, Ci i tak stawiają slumsy i za nic nie chcą się wprowadzić do bloków mieszkalnych.

O to jedne z lepszych gier ekonomicznych jakie grałem. Tropico 4 bardzo podobne do 3 , prawie ta sama gra, ale lepsza pod kilkom względami, szczególnie kampanii. Najlepsze jak się przegrywa, raz przegrałem wybory, raz mi pucz zrobili :) Mimo że mam swoją taktykę to czasami przegrywam.

Właśnie pojawił się bundle Tropico na IndieGali z tą grą. I tak się zastanawiam czy aby nie zakupić. Po prostu prosiłbym fanów serii, które części cyklu by polecili. Słyszałem, że dla początkujących pomiędzy wyborem 3 a 4 częścią, to wybór powinien paść na Tropico 4. Jeszcze jedno czy Tropico 1 i 2 przetrwało próbę czasu? Jestem początkującym graczem w kwestiach takich gier, ale Tropico na gameplay-ach robi na mnie wrażenie. Fajnie jakby się ktoś mógł wypowiedzieć, żebym mógł zrobić dobry zakup i nie żałować :)