Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agent Dołu

Zestaw na Ci5 - wybór podzespołów

Polecane posty

Laptopa kupiłem pora na stację.

Z racji, że nie mam na dwie osobne, muszę zawrzeć coś do gier z czymś do pracy ;)

Moim głównym narzędziem jest pakiet Adobe, przy czym na razie nie tworze filmów, ale moje nowe lustro pozwala na filmowanie więc kto, wie możliwe, że zacznę i dojdzie Premier Pro.... (przy czym, jestem fotografem, więc montować to będę góra krótkie filmiki, a jak kiedyś przyjdzie mi do głowy zostać filmowcem to będę myślał ;)

Ale na razie: photoshop, illustrator, indesign i...gry :]

Zastanawiam się między: Ci5: 661 a 750.

Wydajność, wydaje się być podobna, przy czym 661 jest szybszy.

grafika: ATI HIS, 5770 1GB.

Dysk: około 1tb, albo 2x500gb, wiecie, pliki psd są duże NEF i Raw też lubią takie być.

pamięć: myślałem o OCZ DDR3 3x 1GB 1333MHz CL7 Intel Extreme XMP.

I bardzo się głowię nad płytą główną.

Przy czym nigdy nie podkręcam swojego sprzętu.

Jeśli ktoś ma jakąś propozycję:

który procek, jaka płyta i czy coś zmienić, to będę wdzięczny :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje info, iż nie podkręcam sprzętu miała być wskazówką, że płyta nie musi być z jakieś wyższej, overlockerjskiej półki ;)

Mam na całość (tylko "skrzynię", od razu powiem bo zaraz ktoś zapyta czy z moinitorem czy bez...)

ok. 3000.

skłaniam się do ci5 750,

wspomnianego ramu,

2 dysków 500gb,

his 5770 1gb

Najgorzej mam z wyborem płyty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie podkręcasz lepiej będzie kupić AMD :

Procesor:

AMD Phenom II X4 965 Black Edit /3.4GHz, 125W, BOX, AM3/

620 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

220 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

369 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

Karta graficzna:

PowerColor Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1035 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223C SATA (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

215 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

239 zł

Suma: 2976 zł brutto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

699 zł

Płyta główna:

AsRock P55M PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394, mATX/

340 zł

Wentylator:

SilentiumPC Fortis HE1225

115 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

370 zł

Dysk twardy:

Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

289 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 260 OC 896MB DDR3 /448bit/ DVI/HDMI

669 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 330 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

239 zł

Pasta:

Arctic Silver 5

25 zł

Razem: 3004 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało mocy w zasilaczu 500W pod taki konifg !!!!

- kupuicie zasilacz minimum 650-700w

To się nazywa debiut. Pierwszy post i od razu trafiasz na moją listę osób, które należy mieć na oku. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wspomnę, że walnięcie błędu, bykiem potocznie zwanego w pierwszym poście, też jest obciachem :)

Męczy mnie troszkę wybór który procesor, oba są wg. testów wydajne i dość opłacalne.

Przy czym mam pytanie:

czy 4 rdzenie, dadzą mi większa wydajność jak np. postanowię montować filmy?

Tak pytam z ciekawości, bo nie mogę sam dojść do żadnego konstruktywnego wniosku.

ps. A opłacalne jest kupienie za dodatkowe 80 złotych, do zaproponowanych cen pamięci ram, pamięci o Cl8? Czy szkoda 80 złotych? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie troszkę wybór który procesor, oba są wg. testów wydajne i dość opłacalne.
Jeżeli będziesz podkręcał-a jest to wskazane-to kup Core i5 750. Jeżeli nie masz zamiaru "bawić się" w OC-co odradzam-to lepszy będzie wysoko taktowany Phenom II X4 965.

czy 4 rdzenie, dadzą mi większa wydajność jak np. postanowię montować filmy?

Tak pytam z ciekawości, bo nie mogę sam dojść do żadnego konstruktywnego wniosku.

Jeżeli Cię stać, to nie ma co zastanawiać się nad kupnem innych niż 4-rdzeniowych procesorów. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo rozważamy tutaj 2 rdzeniowy Ci5 750 oraz 4 "jajeczny" AMD 965 BE (zdaje się, że to od tego, że ma odblokowany mnożnik?)

i problem jest taki, że ci5 na swoich dwóch rdzeniach konkuruje z tym 4 "corowcem" AMD.

Nie mogę sobie pozwolić raczej na jakiś ci7 gdyż to wydatki powyżej 1200-1500,-

za sam procek.

C2Q, też są drogie, a w sumie zakup bez sensu bo droższe od niektórych ci7 "z niższej półki" (paranoja, nie? Przynajmniej jeszcze ostatnio tak było wg. cennika komputronik.pl)

Więc muszę wybrać, bo to będzie zakup na około 3 lata albo i dłużej.

Przy czym tak jak pisałem: grafika 2D, fotografia, może filmiki (wiecie, krótkie klipy zrobione lustrem)

no i co będę kłamał: lubię zagrać :)

Przy czym też nigdy procka nie podkręcałem (mam AMD 3000+ 64 i średnio się do tego nadawał)

chociaż nie jest to straszna filozofia, polega to chyba głownie na zwiększeniu mnożnika ew. napięcia troszeczkę?

Ostatecznie, ta maszyna musi pochodzić parę lat, więc bicie rekordów O/C chyba mija się z celem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo rozważamy tutaj 2 rdzeniowy Ci5 750 oraz 4 "jajeczny" AMD 965 BE (zdaje się, że to od tego, że ma odblokowany mnożnik?)

Core i3 jest dwurdzeniowy :). i5 750 ma 4 rdzenie tak jak jego konkurent ze stajni AMD, czyli Phenom II X4. Wersja 965 ma, jak już wspomniałeś, odblokowany mnożnik (który nie wpływa na ilość rdzeni), pozwalający na łatwiejsze podkręcanie.

(paranoja, nie? Przynajmniej jeszcze ostatnio tak było wg. cennika komputronik.pl)
Komputronik jest drogim sklepem ;).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem, najtańszy to on nie jest. Całość kupie w lokalnym sklepie ze sprzętem, gdzie kupiłem poprzedni pecet i było to w bardzo przystępnej cenie.

A z tymi rdzeniami to się rąbnąłem bo przeczytałem przed chwilą reckę Ci3 i utkwiło mi w pamięci :)

Swoją drogą ile mocy można zyskać po takim..."bezpiecznym" podkręceniu ci5?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość kupie w lokalnym sklepie ze sprzętem, gdzie kupiłem poprzedni pecet i było to w bardzo przystępnej cenie.

Jeżeli zaproponują Ci inne, według nich lepsze, części, to podaj je tutaj. Sprzedawcy z takich sklepów mogą chcieć wcisnąć Ci leżaki magazynowe.

Swoją drogą ile mocy można zyskać po takim..."bezpiecznym" podkręceniu ci5?

Trudno powiedzieć. Każda sztuka kręci się inaczej, ale dużych trudności z OC przy tym procesorze nie ma. Sprawdź tutaj, w poradniku Gi3rka: KLIK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica ceny między AMD a Intelem w tym przypadku, nie jest straszna, zdecyduję się na Ci5.

Wydajność, bez kręcenia wydaje się być bardzo przyzwoita a w razie braku po prostu się go delikatnie przykręci, szaleć nie będę :)

W takim razie pewnie potrzebna będzie płyta, która to pozwoli na O/C, nie wiem jak te zaproponowane wcześniej.

A kwestia pamięci? Sam wybór "ramek" nie jest taki trudny, ale do O/C chyba przydały by się szybsze?

i fajnie by było gdyby jednak całość zamknęła się w tych 3000. A jeśli wspomniane już elementy wystarczą to było by super ;)

No i ostatnia rzecz: 5850, jak najbardziej wydaje się dobrym wyborem, ale kupie sobie HIS jeśli fundusze pozwolą. Jakoś mam większe zaufanie do tej firmy :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Cię nie stać na dobry zestaw na intelu+ 5850;]

Jednak intel jak sam pewnie zauważyłeś jest droższy od AMD ;]

Może najpierw powiedz mi czemu do ATI, intel być nie może

Może być jak najbardziej tutaj firmy nie mają znaczenia a pieniądze ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michiemu zapewne chodziło o to, że trudno jest złożyć zestaw z i5, dobrą płytą główną i HD5850 do 3000zł (nie jest to niewykonalne, ale IMHO nie ma sensu oszczędzać na wszystkim-zasilaczu, obudowie, pamięciach). To nie jest tak, że procesory od AMD są niepodkręcalne (bo może mnie źle zrozumiałeś), one również są podatne na OC. Ba! Odblokowany mnożnik to ułatwia :). Gdybyś chciał mieć mocniejszą kartę graficzną, to możesz zdecydować się na AMD.

Bez urazy, ale zwrot "nie stać cię" jest zwrotem dowodzącym, że niektórych nie stać na rzeczy bezpłatne, wręcz darmowe. Na ten przykład, takt.

Ja rozumiem, że mogłeś się poczuć urażony, ale co miał michi napisać? "Nie posiadasz wystarczających funduszy"? Napisał prosto z mostu i nie minął się z prawdą-już wspominałem, że ciężko złożyć coś do 3000zł z i5+HD5850.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL mówisz, że masz 3k i nie chcesz przekraczać tej kwoty i po prostu brakuje kasy na poskładanie czegoś sensownego na intelu dla tego piszę nie stać Cię(jesteś pierwszą osobą, która się do tego przyczepiła ;])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...