Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Warhammer 40.000: Dawn of War (seria)

Polecane posty

(no chyba, że z Awatarem)
E? Toż Avatar dobry jedynie przeciwko piechcie IG, heretykom i zwykłym orkom dobry jest - podstaw tylko małe wsparcie nie-zwykłej-piechoty i Avatar leży. IMO najsłabsza jednostka z tych "wielkich", już Rożgniatacz jest lepszy, chociaż również szybko pada, to kocham jego szarżę.

Attention: moja wiedza opiera się na DC, w Soulstorm jeszcze nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak ze mną ;)

Być może moja ocena co do awatara jest przyćmiona 'dwójką', ale mam wrażenie, że piechotę kosił równo, nawet smerfy mu się oprzeć nie mogły. No właśnie, brak 'wielkiego złego' u SMerfów jakby daj innym raso możliwość nadrobienia, ale terminatorzy plus land rider - zgroza. Najbardziej wkurzająca rasa. Chociaż SMerfy mają taki urok, że zwykle nimi newbie grają, więc dało się ich łatwo wymanewrować. Choć zdarzali się zapamiętali weterani, którzy wsadzali pół armii w deep strike i naprzód!

PS Nic nie jest dobre przeciwko IG! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się najlepiej grało Nekronami. Najbardziej bawiło mniej jak się dowódcą teleportowało w pojedynję na pobojowiski i za chwilę miałem przewagę liczebną :) Alno sunący powoli Monolit...

SM zaraz po nich. Najbardziej nie lubiłem Orków

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale terminatorzy plus land rider - zgroza
W sumie, znam jedynie Space Marines z samej podstawki jak na razie, ale gdy pod koniec kampanii SMów gracze mieli już dostęp do najlepszych jednostek tej nacji to czuję jaka masakra się działa... zresztą sam na potęgę korzystałem z tych jednostek. Miały powalają siłę ognia ;D i nawet nie trzeba było terminatorów dawać, ale zwykłe oddziały Space Marines z upgradami rakiet lub plazm, które dobijały rozbite oddziały wroga po szarży Land Riderów. Zrobiłem sobie wycieczkę takimi trzema do końcowego celu misji - żaden problem. Nic się nie ostało ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie universum, gra jest świetna. Zainteresował mnie album Oblicza Wojny. Jest tam przedstawione pudełko z grą bitewną Warhammer 40,000 inwazja na czarną grań. Zainteresowało mnie to. Chciałbym ją kupić i prosze doświadczonych graczy o pomoc. Jak zacząć, co kupić. Proszę też o podanie linków do sklepów gdzie można to kupić (Polskie strony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ją kupić i prosze doświadczonych graczy o pomoc. Jak zacząć, co kupić. Proszę też o podanie linków do sklepów gdzie można to kupić (Polskie strony).

Na przykład bard.

Nie wiem, czy warto próbować 'Inwaji...'. Sam jej nie kupowałem, bo nie interesują mnie ani SMerfy, ani Orkowie, ale jeśli nie zamierzasz grać żadną z tych ras, to i tak może ci się to przydać, bo zawiera podręcznik w cenie zestawu i figurki, którymi możesz nauczyć się grać.

Wiesz Soutys każdy faforyzuje taką rasę jaką mu się najlepiej gra co nie oznacza, że nie grałem innymi rasami :thumbsup: . Po prostu ta mnie bardziej przekonała. :biggrin:

Tak też jest. Zdradzę ci sekret.

Ja też gram Space Marines w 'dwójkę'.

Ale to z braku lepszej alternatywy ;)

A i tak w Dawn of War 2 trzeba grać Marines jeśli chodzi o kampanie.

Niestety :/ Mam nadzieję, że niedługo wyjdzie dodatek z Gwardią w roli głównej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy postów poprzedzajacych, chyba że w konkretnym i małym fragmecie - RoZy

Przydałoby się w tej grze poprowadzenie kampanii kilkoma rasami ale nie w stylu SOULSTORM czy DARK CRUSADE (zniszcz bazę przeciwnika) tylko takie jak w jedynce (urozmaicone).

A co do dwójki to przezszłeś ją??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, postanowiłem sobie nieco pograć w Dark Crusade z modem DC Pro i są cuda prawdziwe. Raz: majac Imperial guard AI nic nie robi, po prostu stoi w miejscu. Dwa: ustawiłem poziom Hard, AI Control włączony, zatwierdziłem ustawienia z tego i lipa: zagrałem SM na Orków i AI grało jak w DoW na poziomie Easy: podstawowe budynki, w kółko grali tymi samymi oddziałami, zero pojazdów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno seria jest ok gdyby nie soul storm poniewaz wszystkie warhamce przeszedlem na hardzie i soul storma dalej nie umie przejsc moje ulubione nacje Space Marines,Eldars,Dark Eldars,Gwardia Imperialna-------znienawidzone-Orks,Dominium Tau,Battle Sisters

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Soulstorma i jakoś nie narzekam. A w DoW 2 można grać bez końca, gram w multi już ze 2 miesiące, na dodatek tylko Eldarami, i jeszcze mi się nie znudziło. Jakoś nigdy nie patrzyłem na kampanię bo zawsze i tak liczyło się multi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie pomocna dłoń ale mam pytanko

Jak otworzyć pliki .rec czyms innym niz DoW???/

Nie mam aktualnie gry a chciałbym sobie obejrzec replaye i w miare mozliwosci zgrac je do .avi i wrzucic na DM.

Masz rację - to nie Pomocna Dłoń. Załóż odpowiedni temat w PD, a uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania :] - Lord Nargogh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singiel po patchach nie był taki znowu zły. Podobała mi się mała skala zarządzania jednostkami. :biggrin:

A jak twierdzisz, że zero taktyki, to znaczy, że grałeś na najłatwiejszym poziomie trudności. Spróbuj na 'Patriarsze' (czy jakoś tak). Wtedy to taktyka ci się przyda. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale nie dla fanatyków jedynki :D Bo ci by nie chcieli, żeby się cokolwiek zmieniało, a pozmieniało się, że ho-ho! Ocena w CDA jest już nieaktualna, bo po patchach singiel się zrobił znośny, żeby nie powiedzieć naprawdę dobry. A multi pozostaje świetny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że za kolejną część DoW będę mógł sięgnąć z czystym sumieniem.A dlaczego?Ponieważ ze świetnej gry RTS zrobił się średniawy hack'n'slash!!Wracająć jeszcze do sparwy SM i IG,nie zmieniam zdania że IG rządzi!!Mimo iż wygrałem SM 200rozgrywek w DoW DC a IG zaledwie 100.

Śmierć fałszywemu IMPERATOROWI!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że w przybocznym sklepie była promocja i sprzedawali DoW II za 30 złotych postanowiłem kupić i sprawdzić. Zaznaczam że jestem fanatykiem jedynki więc to nie musi być obiektywne. Powiem tak: jest całkiem nieźle. Potyczki dają satysfakcję i tym razem gra naprawdę zmusza do natychmiastowych walk o punkty strategiczne w jedynce jednak rzadko zdarzała się taka sytuacja. Nie oczekiwanie moją ulubioną rasą zostali Orkowie ( a spodziwałem się Space Marines). Osłony terenowe dodały ciekawy aspekt walki a uzupełnienia tylko przy bazach każą z nich korzystać i dbać o swoich co też mi się podoba Minus to narazie mała liczba map zwłaszcza tych dla 2-óch graczy co jest moim ulubionym typem rozgrywki oraz mała liczba ras kiedy było ich 9 w SoulStorm człowiek się wolno nudził bo każda rasa to inna przeciw niej strategia i inna rozpierducha :). Czekam na dodatek z Nekronami. Co do singla, jest nudny po 5 misjach się znudziłem i teraz ją przechodzę z długimi przerwami po 2-3 misje żeby zobaczyć jak się to wszystko skończy. Ogólnie DoW II jest jeden mały krok za jedynką ale prawdopodobnie się to zmieni gdy dojdzie więcej ras. Pozytywne zaskoczenie :).

Po dłuższym zapoznawaniu się z produkcją doszedłem do następującego wniosku. Każdy kto czeka na jego ulubioną armię z jedynki może się mocno rozczarować bo jak na razie każda z już obecnych MOCNO się różni od jej jedynkowego odpowiednika. Mnie na przykład zawiedli Space Marines którzy kiedyś byli moją 2-gą ulubioną armią więc spodziewałem się że póki nie dojdą Nekroni to nimi będe grać najczęściej. A tu nic gra się nimi kiepsko obecnie wylądowali na miejscu 3-cim a moją ulubioną armią zostali orkowie którzy mieli w jedynce miejsce 4-te. Miejcie tą świadomość czekając na Gwardię, Chaos, Nekronów i Tau.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej - jestem wielkim fanem Dawn of War i niestety zawiodłem się na drugiej części jako RTSie... totalne rozczarowanie... ale co ważne klimat Warhammera 40k jest i w wydaniu hack'n'slash'owo - taktycznym nawet się sprawdza... zaznaczam, że słowo "taktycznym" winno być pisane drobnym druczkiem....

oby kolejna część była rasowym RTSem, bo to jak dla mnie jest odpowiedni staw z wodą dla takiego rekna jak Dawn of War! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oraz mała liczba ras kiedy było ich 9 w SoulStorm człowiek się wolno nudził bo każda rasa to inna przeciw niej strategia i inna rozpierducha :). Czekam na dodatek z Nekronami.

Im mniej ras, tym lepszy balans rozgrywki. Wychodzi dziewięć ras i nagle się okazuje, że jedne są lepsze, a drugie gorsze. To ja już wolę, żeby było nudno i mało ras, ale żeby rozgrywka była uczciwa.

tak jak wyżej - jestem wielkim fanem Dawn of War i niestety zawiodłem się na drugiej części jako RTSie... totalne rozczarowanie... ale co ważne klimat Warhammera 40k jest i w wydaniu hack'n'slash'owo - taktycznym nawet się sprawdza... zaznaczam, że słowo "taktycznym" winno być pisane drobnym druczkiem....

Jeśli piszesz to serio, to znaczy, że nie grałeś w MP, tylko kampanię, która, nawiasem mówiąc, jest najsłabszym punktem gry. W internecie graj, radzę! MP w dwójce jest lepszy niż w jedynce, bardziej dynamiczny, ciekawszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz to serio, to znaczy, że nie grałeś w MP, tylko kampanię, która, nawiasem mówiąc, jest najsłabszym punktem gry. W internecie graj, radzę! MP w dwójce jest lepszy niż w jedynce, bardziej dynamiczny, ciekawszy.

WAT?

Zainstalowałem se Soulstorma i...zna ktoś fajne skiny?Poza dla IG i Golden Eagle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...