Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miszcz

Half-Life 2

Polecane posty

Pentium 4 2.4 GHz, 512MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce4 lub lepsza), 4.5 GB HDD, podłączenie do Internetu.

Oj, tu troszke przegiąłeś z tymi wymaganiami kolego (napewno nie są minimalne). Ja dla pewności ściągnąlem sobie demko HL2 ze steama (zeby się upewnicz, czy chodzi, bo jutro jade sobie go kupić), i chodzi tak, że da sie grać (czasem przytnie w bardziej goracych momentach, troszke długo sie ładuje). Mój komp:

AMD Athlon 1600xp+, 256 RAM, GF4mx 420.

No niby tak, ale na pewno nie obejrzysz sobie go w całej krasie. Na minimalnych owszem pójdzie (chociaż są etapy w który może dostać zadyszki) - ale na max. będzie pokaz slajdów - a HL2, tak samo jak Obliviona - kupuje się po części po to, żeby sobie oglądać (tak samo jak Playboya ;d - z tym ze tutaj nie po części)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deput na GeForce 2 mx 440 będziesz miał kiepska jakosc grafiki, reszte sprzetu masz odpowiednią. Żeby pograć w Half Life 2 trzeba sie zarejestrowac w Steamie, to jest niezbedne. Tylko piraci znaja sposób na ominiecie rejestracji, ale to nie wchodzi w rachube.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy GF MX 440 grafa w HL2 wcale nie jest taka kiepska! Jak grałem na swoim starym kompie (Athlon 1.7 Ghz + 256 mb RAM'u + wspomniany GF) to grałem komfortowo w 800x600 + wysokie ustawienia grafy. Co innego STEAM...ja zeby w CS:source pograc to 10h czekałem...ostro nie?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3)ile kosztuje 512 ram a ile dobry procek
Najlepiej udaj się do działu "sprzęt" bo jest tu dużo tłumaczenia jeśli chodzi o

kość RAM dla twojego PC - po pierwsze musisz wiedzieć jaką masz płyte

główną, po drugie na jakiej częstotliwości pracuje twoja kość... ale to tak jak

już mówiłem w dziale SPRZĘT!

Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć jak wydajnie będzie chodzić na twoim

blaszaku HalfLife2 to najlepiej skorzystaj z poniższego programu - pozwoli Ci

on w precyzyjnym stopniu ocenić wymagania gry do możliwości Twojego PC:

http://www.srtest.com/referrer/srtest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..już sprawdzałem na tej stronie i wyszło mi że :

Minimum: Wszystko dobrze.

Rekomendowane: w video-card miałem 4 na 6 kresek i niewiem czy moge grać.

Więc naj pewniej jest zapytać was o pomoc..

I podawiam ptk2 mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum: Wszystko dobrze.

Rekomendowane: w video-card miałem 4 na 6 kresek i niewiem czy moge grać.

Więc naj pewniej jest zapytać was o pomoc..

Więc jaki problem? Odpowiedź jest tylko jedna - wszystko na medium i

pewnie tekstury lub detale na minimum.

No a później się dziwią jak wychodzi w statystykach że 50% Polaków nie

rozumie informacji zawartych w Wiadomościach (TVP1)... :shock: (autentyk :!: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam naprawde dziwny problem. Otoz wczoraj zainstalowalem swojego HL2 po raz 3ci zeby go przejsc ponownie. Juz po pierwszym uruchomieniu sie skrzaczyla grafika podczas wyswietlania paska "loading", ale zrzucilem to na wine zwijacych mi gre firewalli przy pierwszym uruchomieniu. Gralem sobie spokojnie tak jak 2 poprzednie razy (mam ten sam komputer: Athlon 2600, GF 5600 Ultra, 512 mb ram), a w momencie teleportacji grafika znow sie skrzaczyla, tzn. sniezyla jak zle ustawiony kanal w tv. To samo dzieje sie podczas jakiegokolwiek kontatku z woda w grze. Jako ze gram na tych samych ustawieniach (wszystko na medium, 800x600) dla maksymalnej plynnosci i mam ten sam sprzet, to pomyslalem, ze to wina sterownikow. Odinstalowalem stare (84.21) i zainstalowalem nowe (91.31). Komputer oczywiscie uruchomil sie w 800x600 jak po kazdej reinstalacji sterownikow, ale po zmianie ustawien spowrotem na 1024x768 HL wlacza sie w 800x600, tzn wyswietla tylko ok. 1/2 ekranu. Poza tym krzaczenie sie grafiki wcale nie ustapilo. Probowalem takze wylaczac firewalle, bo myslalem, ze to moze ich wina. Ale tez nie... Czy ktos mi moze pomoc? :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zmienić stronę trzymania broni? Znaczy się czy można ustawić to tak aby Freeman trzymał broń nie w prawej, a w lewej dłoni? Bo jestem leworęczny i fajniej byłoby mi właśnie grając bohaterem leworęcznym :P. A jak nie w HL2 to czy w CSS i HL2 DM można? Jeżeli tak to how?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..już sprawdzałem na tej stronie i wyszło mi że :

Minimum: Wszystko dobrze.

Rekomendowane: w video-card miałem 4 na 6 kresek i niewiem czy moge grać.

Więc naj pewniej jest zapytać was o pomoc..

I podawiam ptk2 mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Dobra, podstawowe pytanie, masz zmodowanego Radka 9550?

Nawet jeśli nie, to kupuj grę w ciemno. Grałem w nią na: GeForce 2 Pro, 512 mb ramu, athlon 1700+ podkręcony do 1.84 GHz na maksymalnych detalach itp. itd. Teraz mam

Płytka główna - ABIT NF7

Procesor - AMD Athlon XP +1700 1.84GHz

Pamięć - 1 GB RAM :D(256*2 - NN 512-Kingston)

Karta graficzna - Ati Radeon 9600 pro 128mb :)

Twardziel - 40 GB

i gram w half-life 2 komfortowo 1024*768 wszystko na maksa ;) w CSS zresztą też i nie mam zacinek, gra sie średnio 25-100 fps [;

Ta gra jest na tyle dobrze zoptymalizowana że można grać na prawie że wszystkich zestawach komputerowych, więc spokojna głowa o to że czy wam ruszy ;)

(ps. mój pierwszy post)

EDIT: A co do postu wyżej: Nie wiem jak z HL2, ale w Counter Strike Source można trzymać w lewej dłoni broń :) Wydaje mi sie że w HL2 też można, zmienia sie to w opcjach gry i (chyba) ustawienia gracza... zresztą zaraz sprawdze ;)

Nie, nie da sie w Half-life 2 zmienić by dr Gordon Freeman trzymał broń w lewej dłoni.. przykro mi... ale w css napewno tak sie da ;) pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu mam, w końcu gram ;]. jestem przy jakisjs rurze, to jest zaraz po wyjściu z kanałów w city 17, kręci sie tam taki wirnik i.. co dalej? o_O próbowałem na to wskakiwac, skakac z tego i pupcia, co ja mam tam robić?

Zapewne jest to moment, gdzie ten "wirnik" jest POD WODĄ?

Jeśli tak, to musisz wsoczyć do tej wody, poczekać aż wirnik będzie zakręcał i wtedy musisz zanukrować pod lewą ścianę - przy dnie będzie wejście w ścianie(pod wodą)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastepny problem mam. kompletnie chory, na początku levelu Black Mesa East, ma odkarzaniu ta babka coś zaczyna nawija, przywołuje winde i.. zonk!

Wchodzę do windy, wychodzę, wciskam guzyki, próbuje stanąć koło babki, cofam się i nic, nie ma dalszej drogi a winda nie chcę ruszyć.

Co jest :( Już kilak razy próbowałem ten level od nowa i nic..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastepny problem mam. kompletnie chory, na początku levelu Black Mesa East, ma odkarzaniu ta babka coś zaczyna nawija, przywołuje winde i.. zonk!

Wchodzę do windy, wychodzę, wciskam guzyki, próbuje stanąć koło babki, cofam się i nic, nie ma dalszej drogi a winda nie chcę ruszyć.

Co jest :( Już kilak razy próbowałem ten level od nowa i nic..

Przecież tam nie trzeba niczego "klikać" - dr. Mossmin(ta babka) sama naciśnie i po kłopocie ;)

Po prostu stań obok i poczekaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z CS source i HL2 Deathmatch... Kiedy próbuję włączyć je przez ikonę, albo steam-a to wyskakuje znane i "kochane":

"Wystąpił problem z aplikacją hl2.exe i zostanie ona zamknięta. Przepraszamy za kłopoty."

i tyle... Re instalowałem grę, zainstalowałem nowego Directa i dalej to samo. Single HL2, HL2: LC, HL source HL source deathmatch działają normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten problem z windą to nie przypadkiem dlatego że masz pirata?:P Bo słyszałem cos niecos na temat zabezpieczec hl2 to z tego co slyszalem to jest tam pare momentow nie do przejscia jak masz pirata, ale sam nie wiem nie jestem pewien nawet w 50% wiec prosze mnie nie jechac :P a btw daywalker czemu nie napiszesz do pomocy technicznej ?: > ja mialem jeden problem z hl2 i wlasnie dzieki pomocy tech go rozwiazalem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daywalker czemu nie napiszesz do pomocy technicznej ?: > ja mialem jeden problem z hl2 i wlasnie dzieki pomocy tech go rozwiazalem

Bo to ostateczność, i nie lubię gadać z pomocą techniczną... Na jednym forum mi poradzili przeinstalować grę, zainstalować nowego directa i stery... Nie wiem w czym to miało pomóc, ale to zrobiłem. Dalej nic to samo.

________________________

Poradziłem sobie, wystarczyło zainstalować SP2 i grałem w CS Source, przez cały wieczór. Tyle, że kiedy teraz chciałem pograć to podczas łączenia się z serwerem, wyskakuje znowu problem ze STEAM!!!!!

Wie ktoś może co się tym razem stało?

Tutaj musiałem się rozładować, można to pominąć:

Ja się pytam, po jakiego ch**a oni wogóle zabezpieczają te gry... To tylko utrudnienie dla uczciwych. Bo jakie by nie było zabezpieczenie, to maksymalnie na drugi dzień po premierze w internecie jest już wersja scrackowana, a co gorsza mogą sobie grać na pirackich serwerach i nawet nie wiedzą jak ten p********y steam wygląda. :evil: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...