Skocz do zawartości
Zdenio

Red Dead (seria)

Polecane posty

A na xboxie jest GoW, Halo, Fable, Alan, Forza...

Wydaje mi się, że korred02 napisał tylko o tym co znał z własnej konsoli. ;p

Kiedyś wyjdzie RDR na PC.

Nie jestem tego pewien. Od premiery RDR minął już prawie rok i do tej pory nie ma nawet śladowych plotek o rzekomym porcie na PC. Jeśli na E3 nie pojawi się zapowiedź to sprawę będzie można już oficjalnie zamknąć. Sam bardziej wierzę w PCtową wersję L.A. Noire i GTA V niż w grę, która pomimo dość słabej optymalizacji przyjęła się świetnie. Gdyby PCtowcy dostali RDR to mielibyśmy znowu w Internecie eksplozję niezadowolenia, że framerate niestabilny, konsolowa grafika, itp. R* taki target nie jest potrzebny.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś szansa, że to wyjdzie na PC??? Bo ja muszę w to zagrać, muszę!!!

JAKAŚ szansa, że gra wyjdzie na daną platformę jest zawsze (American McGee's Alice doczeka się wersji na konsole w dekadę od premiery...), ale oficjalnych zapowiedzi ani żadnych przesłanek po temu, by spodziewać się RDR - podobnie jak LA Noire - nie ma.

Jeśli na pewno nie wyjdzie, to chyba kupię sobie tą głupią konsolę za ponad tysiąc złotych tylko po to, żeby pograć w tę jedną grę, a później będzie stać i się kurzyć. Ehh...

Nawet jeśli konsola będzie dla Ciebie tylko dodatkiem do PC, to nie uwierzę, że mogłaby się kurzyć u osoby aktywnie grającej. Przejrzyj katalog gier konsolowych - w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie, może poza maniakami jakichś totalnie niszowych gatunków pokroju roguelike.

I co do ew. decyzji, którą konsolę wybrać, to sugeruję nie patrzeć na opinie fanbojów jednej czy drugiej platformy pokroju pana korred02 tylko przejrzeć bibliotekę exclusive'ów, ew. zwrócić uwagę na inne walory maszynki i wybrać.

1. Jak długo trwa gra (chodzi mi o wątek fabularny + misję poboczne)?

To jest bardzo subiektywne, bo ludzie grają w różnym tempie. Jest jednak zdecydowanie krótszy niż GTA IV. Mimo robienia zdecydowanej większości misji pobocznych ukończywszy grę miałem 20h z leciutką górką - w przypadku GTA IV podchodziło mi pod 30h, a tam dodatkowych aktywności pokroju tropienia przestępców tak dużo nie wykonywałem.

2. I czy zadania poboczne są ciekawe?

To zależy. Misje Strangerów są w większości bardzo dobre, atakowanie baz bandytów też; eventy poboczne - na początku fajne, ale z czasem nudzą. Zbieranie kwiatków i polowanie na zwierzaki to już imho zabawa dla tych, którzy się w RDR zakochali bez pamięci - mnie znużyło.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakoś wątpię, żeby wydano tę grę na PC. Na konsolach odniosła spory sukces, a od premiery minął już rok.

Hm, tak w ogóle - jak Wam się podobało zakończenie "właściwe" gry? Szczerze, to jest ono chyba najlepszym, najbardziej fenomalnym i kapitalnym elementem tej gry. Nie będę robił spoilerów, ale powiem jedno: zemsta jest słodka :) No i to dzięki finałowi gra zdołała podbić moje serce na tyle, abym uznał ją w moim własnym rankingu grą dekady. Jakoś mało która gra ma takie satysfakcjonujące zakończenie, więc jak dla mnie gierce się ten tytuł należał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RDR,bo ten czas najlepiej sprzyja graniu w tę grę

Ten czas sprzyja graniu w każdą grę. Nie ma to jak zasiąść przed telewizorem bez stresu, nie martwić się o czas o szkołę kompletnie o nic ;] Sam w wakacje zagram jeszcze raz w RDR.

jakoś wątpię, żeby wydano tę grę na PC. Na konsolach odniosła spory sukces, a od premiery minął już rok.

Obecnie również w to wątpię. Przez rok żądnego info nt. wersji PC... L.A. Noire pewnie też nie wydadzą na PC ;/ Szkoda bo ludzie na pewno by kupowali, gra na konsolach odniosła wielki sukces to czemu na pecetach miała by tego nie powtórzyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna gra, chociaż jakoś nie zapadła mi w pamięci a do tego multi nie przypadło mi do gustu - bardziej podobało mi się to z GTA, pewnie przez wzgląd na realia. Fajny klimat, bohater z którym gracz się zżywa (chociaż w moim przypadku zaczęło mi zależeć na jego losie dopiero w Blackwater), niezły jest też finał - całkiem emocjonujący, grzechem byłoby jednak cokolwiek zdradzać na jego temat. Z drugiej strony - misje są liniowe i powtarzalne (chociaż przez wzgląd na fajną mechanikę nie odczuwa się znużenia) a przeciwnicy strasznie głupi. Jeszcze muzyka mogłaby być lepsza. Generalnie świetnie się bawiłem ale gra nie zapadła mi w pamięci tak jak powiedzmy Mass Effect 1 i 2.

Edytowano przez starscream127
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ukończyłem grę. Powiem krótko: gra niesamowita, jedyna w swoim rodzaju. Absolutnie nie można w to nie zagrać. Świetne zarysowane postacie, niezła fabuła, klimat Dzikiego Zachodu, ciekawe misje, klimatyczna muzyka - wszystko jest genialnie dobrane. Muszę także przyznać, że do momentu zakończenia grę uważałem tylko za bardzo dobrą próbę przeniesienia pomysłów z GTA na realia Dzikiego Zachodu - gdy zobaczyłem ostatnią Cut-Scenkę zupełnie zweryfikowałem swój pogląd. Nawet największy twardziel może się wzruszyć. Trzeba samemu to przeżyć, by docenić genialność tej gry. Teraz czekamy na sequel :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie,otóż mój kuzyn chce przejść ową grę na 100%,a ma 99.8% .

Nie wiecie może co musiałby zrobić? Bo zrobił wszystkie zadanie poboczne,wyzwania,kupił wszystkie bronie...

EDIT: Ok,już sobie poradził.

Edytowano przez AdiShepard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku licznik zaciął się na 99,7% i nie chciał puścić przez długi czas. Okazało się, że muszę kupić wszystkie (5 lub 6) rzadkich okazów broni u handlarzy w większych miastach. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na outfity, lokacje na mapie (3 czy 4 nie zostaną odblokowane przez mapy, więc trzeba je samemu odnaleźć) czy listy gończe. Wyzwania są z reguły proste, więc stosunkowo szybko się je robi. Wyjątkami są szukanie małej zwierzyny, niektórych ziół czy zabicie niedźwiedzia z noża. To ostatnie będzie prostsze jeśli ''zmiękczycie'' sobie misia z broni palnej i zadacie tylko ostanie 2 ciosy nożem (ja się o tym dowiedziałem po fakcie = 2 pady rozbite o ścianę).

100% w RDR jest raczej proste i niezbyt czasochłonne. Brak ''collectibles'' czy większej ilości eventów (jak w GTA) zdecydowanie sprawę ułatwia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yahoo, gra cała na 100% :). Największy problem był z bandytami z Meksyku. Początkowo myślałem, że to coś z lokacjami lub unikalnymi broniami. Ale nie. :) Teraz muszę tylko zdobyć tak zwane "acziki" na PlayStation, abym już czuł się w pełni spełniony, ale ostatnio kabelek mi się podział, a jeszcze mi kilka z multi zostało. Zresztą, z single'a też, ale mam trochę do roboty. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Do ukończenia gry na 100% potrzeba mi strangera

Aztec Gold

. Problem w tym że nigdzie go nie widać. Czy może to być spowodowane tym że

gram już drugą postacią,

czy może że nie ukończyłem jeszcze strangera

dedalus and son

?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do pudełkowego dodatku Undead Nightmare na Xboxa. Posiadam podstawkę w menuu jest do wyboru podstawka albo dodatek czy czeka mnie jak kupie dodatek zonglowanie plytami? I jeszcze jedno czy te DLC którę są na płycie będą widzoczne w Menu DLC w grze?. Wszystkie gry instaluje na dysk twardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam przyjemność zagrywac się w Red Dead Redemption. Główny wątek fabularny zdołałem już ukonczyć. Moje odczucia w związku z ta grą są bardziej niż pozytywne ;) Rockstar udowodnił ,ze w tworzeniu sandboxów są bezapelacyjnymi liderami a za nimi długo długo nic ;) Galopowanie po świecie który nie sprawia wrażenia sztucznego jest czymś niesamowitym. Mnogość minigier również działa na plus. Coś czuje ze długo będe wracał do tej gry tylko po to aby zagrać w rzucanie podkowami :) Wątek fabularny wciąga a jego zakonczenie i epilog wgniata w fotel ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...