Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs #48: "Czerwonoarmiści"

Polecane posty

Zaczynamy kolejny WWWeekendowy konkurs. Z nagrodami dla strategów - do wygrania mamy trzy egzemplarze gry Men of War: Karmazynowy Przypływ (w wersji na PC). Co trzeba zrobić, by móc liczyć na wygraną?

Men of War: Karmazynowy Przypływ przedstawia tajne działania żołnierzy Armii Czerwonej, dlatego chcielibyśmy was prosić, byście wcielili się w jednego z takich Czerwonoarmistów (może być też oddział ;-)). Potem musicie zrobić zdjęcie lub filmik, które pokażą, jak giniecie za "Mateczkę Rosję", albo jak grzejecie się samogonem na przedmieściach Stalingradu (uwaga na punkt numer 5 regulaminu...), albo jak wjeżdżacie na czołgu na szerokie bulwary Moskwy, wracając do domu po zakończeniu działań wojennych. Coś na pewno wymyślicie, towarzysze...

Prace należy wklejać w TYM WĄTKU FORUM, do poniedziałku, do godziny 10.00. Niech zdjęcia mają taką nazwę, jak wasz profil na forum, z uwzględnieniem dużych i małych znaków (np. Hut.jpg). TO BARDZO WAŻNE i prace źle opisane NIE WEZMĄ UDZIAŁU w konkursie.

Dodatkowo:

1. Nie przysyłajcie maciupeńkich fotek. Nie musi być przesadnie wielkie, ale niech nie będą to obrazki wielkości ekranu z komórki. Powiedzmy, że wskazana wielkość to 640 na 480 pikseli lub więcej.

2. Jeśli wstawiacie kilka zdjęć, od razu wskażcie, które jest konkursowe.

3. Prosimy o niesklejanie kilku fotek w jedną pracę konkursową, o ile nie jest to komiks.

4. Rysunki - nawet jeśli są sfotografowane - to rysunki, nie zdjęcia

5. Alkoholowi i używkom na zdjęciach mówimy stanowcze NIE (fotkom meneli też).

Filmy:

- muszą składać się w co najmniej 75% z materiałów nakręconych własnoręcznie. To oznacza, że mogą się w nich pojawiać np. fragmenty gier, ale tylko w ograniczonym zakresie.

- mogą zawierać dowolną ścieżkę dźwiękową, ale na końcu lub na początku musi pojawić się plansza prezentująca autora i tytuł utworu (utworów)

- filmy nie powinny być dłuższe, niż 5 minut. Dopuszczamy odstępstwa uzasadnione względami artystyczno-scenariuszowymi, ale jeśli nakręcicie film, w którym facet przez 12 minut patrzy w dal, a na końcu mówi jedno słowo... Cóż, ten sam efekt można by było uzyskać, gdyby facet patrzył w dal przez 4 minuty i 50 sekund.

- jeśli potraficie, możecie nakładać na filmy najróżniejsze efekty. Dopóki nie pojawi się w naszym konkursie filmik o jakości Avatara...

I jeszcze kwestia programów graficznych. Oto regulamin dotyczący korzystania z nich:

- dopuszczalna obróbka zdjęcia to nałożenie na nie efektów, które obejmuje całą jego powierzchnię. Można poprawić kontrast, jasność, itd. ale nie można niczego wycinać, dodawać itd.

- przy użyciu programów zdjęcia można też łączyć w większe grupy, tworząc "komiksy"

- programy graficzne mogą też służyć do dodania napisów do zdjęć

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zarówno tego konkursu jak i stanowiącej jego inspirację gry jest wyjątkowo nieprzemyślana, by nie używać mocniejszych słów... Armia Czerwona była narzędziem najbardziej obłąkanego i krwawego reżimu jaki kiedykolwiek powstał na kulce gnoju zwanej Ziemią i dopuszczała się zarówno na przeciwnikach, jak i ludności cywilnej mnóstwa okrucieństw. Równie dobrze możnaby stworzyć grę opowiadającą o tajnych działaniach Werhmachtu i zachęcać graczy do konkursu polegającego na robieniu sobie zdjęć w niemieckich mundurach ze swastyką na klacie i w pozie "zamawiam 5 piw". Żenada.

PS. Publiczne propagowanie totalitarnych ustrojów państwowych jest przestępstwem w myśl polskiego prawa (art.256 k.k).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae
Idea zarówno tego konkursu jak i stanowiącej jego inspirację gry jest wyjątkowo nieprzemyślana, by nie używać mocniejszych słów... Armia Czerwona była narzędziem najbardziej obłąkanego i krwawego reżimu jaki kiedykolwiek powstał na kulce gnoju zwanej Ziemią i dopuszczała się zarówno na przeciwnikach, jak i ludności cywilnej mnóstwa okrucieństw. Równie dobrze możnaby stworzyć grę opowiadającą o tajnych działaniach Werhmachtu i zachęcać graczy do konkursu polegającego na robieniu sobie zdjęć w niemieckich mundurach ze swastyką na klacie i w pozie "zamawiam 5 piw". Żenada.

PS. Publiczne propagowanie totalitarnych ustrojów państwowych jest przestępstwem w myśl polskiego prawa (art.256 k.k).

Nic dodać... Nic ująć... Pozostaje mi tylko zgodzić się z przedmówcą...

Z drugiej strony, skoro już dwa razy przeszły w konkursach hitleropodobne postaci, to i czerwonoarmista nie powinien być większym problemem...

EDIT: Wszyscy pójdziemy siedzieć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zarówno tego konkursu jak i stanowiącej jego inspirację gry jest wyjątkowo nieprzemyślana, by nie używać mocniejszych słów... Armia Czerwona była narzędziem najbardziej obłąkanego i krwawego reżimu jaki kiedykolwiek powstał na kulce gnoju zwanej Ziemią i dopuszczała się zarówno na przeciwnikach, jak i ludności cywilnej mnóstwa okrucieństw. Równie dobrze możnaby stworzyć grę opowiadającą o tajnych działaniach Werhmachtu i zachęcać graczy do konkursu polegającego na robieniu sobie zdjęć w niemieckich mundurach ze swastyką na klacie i w pozie "zamawiam 5 piw". Żenada.

PS. Publiczne propagowanie totalitarnych ustrojów państwowych jest przestępstwem w myśl polskiego prawa (art.256 k.k).

art. 256

Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

:huh: Nie przesadzacie trochę:) Mieli może grę ocenzurować :dry: ??? Najwyżej razem pójdziemy za kraty, może kompa nam dadzą i Wolfensteina do grania :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea zarówno tego konkursu jak i stanowiącej jego inspirację gry jest wyjątkowo nieprzemyślana, by nie używać mocniejszych słów... Armia Czerwona była narzędziem najbardziej obłąkanego i krwawego reżimu jaki kiedykolwiek powstał na kulce gnoju zwanej Ziemią i dopuszczała się zarówno na przeciwnikach, jak i ludności cywilnej mnóstwa okrucieństw. Równie dobrze możnaby stworzyć grę opowiadającą o tajnych działaniach Werhmachtu i zachęcać graczy do konkursu polegającego na robieniu sobie zdjęć w niemieckich mundurach ze swastyką na klacie i w pozie "zamawiam 5 piw". Żenada.

PS. Publiczne propagowanie totalitarnych ustrojów państwowych jest przestępstwem w myśl polskiego prawa (art.256 k.k).

Nie wiem, czy to prowokacja, czy Ty tak na poważnie... w każdym bądź razie będę udawał, że nie przeczytałem Twojego posta :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to prowokacja, czy Ty tak na poważnie... w każdym bądź razie będę udawał, że nie przeczytałem Twojego posta
Nie odwdzięczę ci się tym samym i spytam: dlaczego? Co w nim jest nie tak? Pisałem jak najbardziej na poważnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie z Hasturem, w świetle prawa zakazane jest propagowanie ustrojów totalitarnych, a jakoś nie zauważyłem by ktoś namawiał cię do wyprowadzki do Chin :)

Przykład z faszystami rzeczywiście daje do myślenia, i może jest w tym co mówisz jakaś prawda, ale na razie zobaczmy co na to CDA ;)

Swoją drogą wiele grup rekonstruuje wojska ZSRR i jakoś nikt się do tego nie przyczepia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radzę ochłonąć. I znaleźć sobie definicję propagowania. Po pierwsze jeden czerwonoarmista (a nawet cały oddział) to jeszcze nie Armia Czerwona. Po drugie przedstawianie AC to jeszcze nie propagowanie ustroju. Inaczej w grach/filmach występowałyby podczas II WŚ zamiast niej i Wehrmachtu pewnie armie mongolska i szwajcarska. Po trzecie jak komuś się nie podoba AC, to zawsze może przedstawić krasnoarmiejca jako brudnego, zawszonego i obdartego prostaka ? to dopiero będzie ?propagowanie ustroju?. Po czwarte administracja i moderacja czuwa, więc jeśli uznamy, że ktoś przegiął, to praca zostanie usunięta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie podoba ;)

Mam nadzieję, że uda mi się zorganizować oddział(dwóch qmpli) na prace konkursową :)

A jeśli chodzi o propagowanie to pewnie Allods Online byłoby zakazane na całym świecie - tam jedna ze stron CAŁKOWICIE jest stworzona na podstawie ZSSR i Nazistowskich Niemiec :) Wiec zastanawiam się nad Hasturem i jego postem ;) my nie propagujemy tylko pokazujemy. Dobra koniec - mam nadzieję, że uda mi się zrobić fotkę/film :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te dzieci nawet nie wiedzą kim był Che, więc tym samym trudno by coś propagowały :P

Zaraz się skończy warnami za spamienie, wrzucajcie ktoś wreszcie jakieś fotki ;)

EDIT:

To dopiero totalitaryzm jak wprowadza się cenzurę krytyki moderatorów ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

To dopiero totalitaryzm jak wprowadza się cenzurę krytyki moderatorów ;)

Najwyraźniej nie czytałeś regulaminu forum:

http://forum.cdaction.pl/Regulamin-t19765.html

7/ publicznie kwestionować decyzji moderatora poza tematem do tego przeznaczonym (http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=14006), lub czynić to w sposób niekulturalny nawet w podanym temacie

Dziękuję, dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz biorę udział w konkursie, mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie. Postarałem się ukazać jako tako żołnierza z armii czerwonej. Miłego oglądania towarzysze

Link do imageshacka:

http://img339.imageshack.us/img339/6292/eniac.jpg

Na wszelki wypadek zamieszczam plik w załącznikach.

P.S. Nick w linku do zdjęcia został zmieniony automatycznie na mały więc nie wiem co jest nie tak, plik możecie ściągnąć z załączników.

post-50445-1269080296_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca konkursowa

Kolego to miało być twoje zdjęcie, a nie fotomontaż...

to nie jest fotomontaż przyjrzyj się twarzy to taka rama dla turystów masz całe zdjęcie na dowód

Pętla Boryszyńska

Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU, znany również pod błędną nazwą ?Ostwall?).

Wakacje 2009

post-101151-1269081538_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...