Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Starcraft (seria)

Polecane posty

@up

wings of liberty to jest podstawka =D nie wiadomo jak będzie z następnymi częściami - możliwe że będą osobnymi grami, a możliwe też że będą dodatkami do wol. obstawiam że obie możliwości zostaną wprowadzone w życie, ale ta druga tylko przez dystrybucję elektroniczną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoL to podstawka sama w sobie. Tak samo jak HotS i LotV. Każda z gier, będzie posiadała osobny singleplayer (jednak powiązany ciągłością fabularną), osobny ranking i osobny zestaw jednostek. Nie wiadomo jeszcze co prawda (oficjalnie Blizzard tego nie zapowiedział), czy HotS będzie wymagało WoL, jednak logiczne, rzecz biorąc jest to, że jeśli gry posiadają osobny ranking to raczej, będą niezależne od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się obiło o uszy, że HotS i LotV będą wymagały podstawki do gry. Z tego co kojarzę to Blizz to tłumaczył w jakimś FAQ - ale nie jestem pewien.

Czy wiadomo coś na temat konferencji Blizza, która odbyła się w piątek? Podali datę premiery D3, ST2:HOTS? Coś cicho o tym w sieci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z FAQ

Czy Heart of the Swarm będzie wymagać posiadania Wings of Liberty?

W przypadku regionów, w których dystrybucja opiera się na standardowym modelu sprzedaży podstawowej wersji gry (np. Ameryka Północna i Europa), odpowiedź brzmi ?Tak?. Tam Wings of Liberty będzie wymagane, by grać w Heart of the Swarm. Informacje dotyczące regionów, w których dystrybucja opiera się na alternatywnych sposobach dostępu, podamy w późniejszym terminie.

Pewnie z LotV będzie podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry będą posiadały osobny ranking (ogólnie, ponoć, będą to dwie zupełnie inne gry, z dwoma zupełnie innymi menu, czyli każdą będzie się włączać oddzielnie, jednak połączone będą battle.net'em). W takim też razie nie wiem, czemu blizzard wymaga WoL do grania w HotS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Z WIII i TFT jest dokładnie tak samo, dodatek wymaga WIII, instaluje się do folderu WIII, ale się z nim nie integruje w sposób taki, jak to ma miejsce w przypadku doinstalowania do Diablo II Lord of Destruction lub do StarCrafta Brood Wara. RoC i TFT odpala się z osobnych exeków, każdy ma swoje menu i osobne rankingi na BN. WoL zapewne będzie wymagany z tego powodu, że HotS będzie sprzedawany w cenie dodatku, a nie pełnej gry (patrz FAQ, do którego dałem linka powyżej).

A te "regiony, w których dystrybucja opiera się na alternatywnych sposobach dostępu" to pewnie będzie Rosja i inne równie specyficzne rynki, które wymagają odmiennego podejścia i tam pewnie dodatek będzie samodzielny, ale zapewne, podobnie, jak WoL, w formie okrojonej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest tylko w tym, że TFT był dodatkiem do W3, tak samo jak BW do SC. Oba produkty, były dodatkami do gier, z pełnymi nazwami. Warcraft III był pełnoprawnym produktem, kontynuacją serii. Tak samo ma się sprawa z pierwszym StarCraftem. Brood War był tylko dodatkiem do niego. Tutaj mamy grę podzieloną na 3 części. Mamy Wings of Libert, Heart of the Swarm i Heart of the Swarm. Każda z owych gier, skupia się na innej rasie. Nie mamy tu produktu o nazwie StarCraft II, do którego dodatkami są HotS i LotV. Mamy tu 3 oddzielne części, dlatego też, dziwi mnie trochę, fakt zależności jedna od drugiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest StarCraft II: Heart of the Swarm?

Heart of the Swarm to pierwszy dodatek do StarCraft II: Wings of Liberty ? strategii czasu rzeczywistego produkcji Blizzard Entertainment, osadzonej w realiach science-fiction. Epicka fabuła z Wings of Liberty jest kontynuowana w Heart of the Swarm w zupełnie nowej kampanii, która skupia się na historii Kerrigan, byłej Królowej Ostrzy. Dodatek będzie zawierał również nowe elementy do trybu wielu graczy oraz nowe funkcje i ulepszenia dla platformy internetowej Battle.net.

Ile będzie kosztować Heart of the Swarm?

Zazwyczaj podajemy informacje o cenach bliżej premiery. Uznajemy Heart of the Swarm za dodatek do podstawowej wersji gry, więc w regionach ze standardowym modelem dystrybucji (np. Ameryka Północna i Europa) zastosujemy cenę uwzględniającą tę relację. Informacje dotyczące regionów, w których dystrybucja opiera się na alternatywnych sposobach dostępu podamy w późniejszym terminie.

To oczywiście też cytaty z oficjalnego FAQ, do którego podałem linka. Wytłuszczenia pochodzą ode mnie, żeby podkreślić, że nawet Blizzard nazywa HotS dodatkiem, nigdzie nie ma ani słowa, że to samodzielny produkt. Owszem, na początku, jeszcze przed wydaniem WoL, krążyły pogłoski, że SCII to będą trzy osobne gry, ale już wtedy Blizzard szybko je zdementował podając informację, że będzie to "podstawka" plus dwa rozbudowane dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ukończyłem kampanię i powiem jedno - jest świetna. Każdy szczegół jest dopracowany, każda misja jest inna, jest świetna fabuła, są kapitalne filmik(te wyrenderowane - zwłaszcza

Zeratur vs Kerringan i retrospekcja z Sarą

, oraz te na silniku gry). Jeśli miałbym się do czegoś, na siłę, przyczepić to troszeczkę rozczarowało mnie zakończenie(ale na szczęście zwiastun do dodatku zapowiada, że

nie będzie tak różowo jak sobie Raynor zapewne wyobrażał

;))

Ogólnie patrząc na całokształt gry stwierdzam jedno - nie żałuję wydanej kasy na tą grę. Świetny singiel(kampania, wyzwania dla samotników), genialne multi(mało gier budzi takie emocje podczas rozgrywek), dubbing jest całkiem dobry, grafika jest ładna, udźwiękowienie też stoi na wysokim poziomie. Pokłady grywalności są w tej produkcji ogromne...

Czekam z niecierpliwością na dodatek - chcę poznać dalsze losy bohaterów Starcrafta(a zwłaszcza

wątek z inwazją Xel'Naga oraz jak Kerringan powstrzyma te zagrożenie

), chcę poznać nowe jednostki w rasach itd. Mam nadzieję, że wyjdzie w tym roku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem SC2 and it's aweeeesoooooome. :D Mam tylko problem, bo chciałbym poćwiczyć z komputerem mecze a nie mogę znaleźć trybu skirmish. Mogę niby stworzyć grę i dodać samo AI, ale ze względu na mój sprzęt nie mogę utrzymać serwera. Widziałęm pewne mody ale obawiam się, że coś zepsuję. ^^ Czy po skończeniu próbnych meczy można grać w nierankingowe mecze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem pytania o skirmishe. Wszystkie gry "stoją" na serwerach blizzarda, wiec nie wiem o co chodzi z tym twoim sprzetem. Gry nierankingowe można grać wybierając "custom" po prawej stronie od przycisku od gier rankingowych (w zakladce multiplayer). Wystarczy potem wybrać interesującą nas mapę i ewentualnie poczekać na przeciwnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Punker

Potrenować przeciwko komputerowi, z pominięciem serwerów blizzarda możesz klikając w zakładkę "single player" (lewy górny róg) a później w "play vs Ai" (po prawej stronie, okolice środka ekranu), pamiętaj tylko, żeby zmienić szybkość gry na "faster" bo domyślnie z jakiegoś powodu jest to fast, a lepiej od razu przyzwyczajać się do normalnej prędkości.

Mecze nierankowe można grać tyko poprzez zakładanie customowych gier, więc np przeciwko znajomym, nie ma niestety wyszukiwania nierankowych meczy. Można też w trybie multi kliknąć "join game" tam wybrać sobie mapę i poczekać aż dołączy jakiś przeciwnik, sporo ludzi zaczęło tak grać z jakiegoś powodu. Jedyny problem jest taki, że nie wiemy na kogo trafimy, może być koleś z bronzu, może i być z masters. Imo, lepiej po prostu grać ladder i nie przejmować się rankiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sezon to nowy ladder, wszystko leci od (prawie) od zera. Tzn jeśli skończysz seson powiedzmy top8 gold, to istnieje duża szansa, że w nowym sezonie po rozegraniu 1 gry "sprawdzającej" da cie do platyny. A tak poza tym, to nie ma sie co martwić o ranking. Tak jak kolega wyżej powiedział, na grach nierankingowych można trafić przeciwnika, który cie zmiecie bo jest 3x lepszy, albo niczego sie nie nauczysz, bo trafisz na kogoś kto mieszkal pod kamieniem i nie ma pojecia o rtsach. Najlepiej graj normalnie ladder. Będziesz grał z ludzmi o podobnych do twoich umiejetnosciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcraft... piękna gra. :D Czas ściągnąć ponownie jedynkę i przegrać wszystkie mecze na multi. ;p

Jak ma się sprawa ze Starcraftem 2? Widziałem, że na battle.net jest wersja do ściągnięcia i czy pozwala ona na przetestowanie wersji trial? W sensie, że ściągam tę wersję z battle.net, kupuję triala i to zadziała? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na to, że HOTS wyjdzie w tym roku. Zacytuję kawałek wiadomości(dość już starej) dająca nadzieję na szybką(oczywiście według Blizza) premierę dodatku:

Oprócz tych wspaniałych dla społeczności wieści chcemy również ogłosić, co ekscytującego szykujemy w tym roku dla StarCrafta II. Oto lista niektórych z funkcji, jakie zamierzamy wprowadzić mniej więcej w czasie premiery Heart of the Swarm:

Wiadomość jest z 7-go maja tego roku.

Link do pełnej treści: LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcraft... piękna gra. :D Czas ściągnąć ponownie jedynkę i przegrać wszystkie mecze na multi. ;p

Jak ma się sprawa ze Starcraftem 2? Widziałem, że na battle.net jest wersja do ściągnięcia i czy pozwala ona na przetestowanie wersji trial? W sensie, że ściągam tę wersję z battle.net, kupuję triala i to zadziała? ;)

Nie musisz nawet kupować triala, jak ściągniesz grę i zalogujesz się na koncie bez SC2 to masz wersję "Starter", gdzie możesz grać gry customowe tylko Terranami i masz bodajże pierwsze 5 misji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcraft II - jedna z najlepszych gier wszechczasów. Ostatnio postanowiłem zagrać, ogólnie rzecz biorąc wcześniej nie grałem w strategie. Gry FPS, RPG i wszystko ogólnie. Ale raczej nie strategie (prócz różnych lajtowych tytułów). Więc jestem noga.

Ostatnie dwa mecze przegrałem nie dając sobie rady pierw z duchami, a później templariuszami. Ci właśnie przeciwnicy spowodowali porażkę w obu meczach.

Teraz to ja już rozumiem, że inwestowanie w wieżyczki jest mądre, chociaż nie mają one dużego zasięgu wykrywania. Nawet po ulepszeniu.

Jak walczyć z templariuszami w polu, albo np. kiedy bronią bazy protosów? Przecież taki terran nie ma żadnej mobilnej jednostki, która wykrywałaby duchów. Templariuszy, znaczy się. Ale przecież chodzi o obie te jednostki ...

Czy jedynym sposobem jest EMP ?......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...