Jump to content
Guest

Starcraft (seria)

Recommended Posts

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessag...topic_id=277762

Dodałem link ze zmianami które ma wprowadzić dodatek.

Jeśli o mnie chodzi to ogólnie jestem zadowolony z nich, kilka jednostek wywalili dodali całkiem fajne nowe.

Jeśli chodzi o protosów (którymi gram) to najbardziej mi się podoba zamiennik carriera, latająca jednostka ze splashem powinno byc ciekawie. Nie wiem dokładnie na czym maja polegać skille oracle ale też zapowiada sie interesująco. Replicant może zmienić dużo na polu walki ale zobaczy się w praktyce dopiero czy faktycznie będzie wymiatać.

Zmiany u zerga są zadowalające nowe jednostki są ciekawe, ale najbardziej boje sie zmienionych ultralisków i baneli. Poruszanie się ich pod ziemią to jakiś żart, prawda??

Terranie mi się najmniej podobają po zmianach,<sarkazm mode on> ale czy taka imba czegoś potrzebuje??<sarkazm mode off>

A jak wam sie zmiany podobają??

Nie mam za dużo czasu na SC2 i gram bardzo mało dlatego dodatek sobie odpuszczę.

Protosi dostali 3 nowe latające jednostki z których każda wygląda brzydko :) Trudno też je ocenić przed sprawdzeniem w grze. Brakuje statku matki, czasami z niego korzystałem, była to bardzo fajna jednostka wyjątkowo pasujaca do tej rasy.

Najlepiej zmiany na zergu wyglądają, mam wrażenie że zostaną bardzo wzmocnieni. Dostali modyfikacje (chyba 3) które sprawiają że zawsze trzeba będzie produkować wykrywacze do walki z nimi.

Terran dostał mini-goliata i ten miotacz płomieni znany z kampanii którego nazwy nie potrafię sobie przypomnieć. Nudy.

Gra jest już pewnie gotowa od jakiegoś czasu ale blizz ciągle nad nią pracuje :)

z forum sc

[CIACH]

źródło

Edited by Bethezer

Ech... nie wstawiajcie takich kobył na forum! Wszelkie patchnotes/whatever dajcie jako link, wcześniej opisując czy też ustosunkowując się do jego zawartości (same linki też będą kasowane).

A ja kupiłem w tym tygodniu i dziś z uwagi na to że mam dość dużo czasu zainstaluję i pogram . w pierwszego Starcrafta grałem bardzo dużo . Zobaczymy czym zaskoczy mnie dwójka :)

Blizzard wypuścił artykuł na temat map pool'a 1v1 w nowym sezonie. Moim zdaniem blizzard w końcu podjął bardzo dobre decyzje! Wyrzucenie kilku beznadziejnych (Typhon Peaks, Searing crater itd.) i usunięcie możliwego startowania z bliskich pozycji na Shattered Temple i Metalopolis to coś, na co czekało wielu graczy. W końcu starczy mi na wetowanie map, które kompletnie mi nie podchodzą :)

Oto link do artykułu: http://eu.battle.net/sc2/pl/blog/3194764/Z...25_10_2011#blog

Co sądzicie o nowym map pool'u?

Może wie ktoś co stało się z demonstracyjną wersją Starcrafta 1, która pozwalała na grę w sieci? Ostatnio pobraliśmy z kolegą i nie mogliśmy stworzyć żadnego pokoju do rozgrywki. Blizzard zablokował możliwość grania w sieci w tym demie ?

Masz ponad 12 lat od czasu wypuszczenia tego dema, w chwili obecnej pracuja nad dodatkiem do drugiej cześci. Weź się zastanów nad sensem tego pytania :D

Edited by Deathdealer

Przy okazji oglądania Susheia w przerwach między meczami podglądałem transmisje z SC2 i gra mnie bardzo zainteresowała :smile:

Pierwszego SC pamiętam jak przez mgłę ale wiem że dobrze się przy nim bawiłem, i chciałbym kupić dwójkę. I tu pare pytań:

1. Czy twórcy planują jakąś promocję na święta? Nie widzi mi się kupować gry za 150 zł

2. Jak to jest z tymi kolejnymi częściami? Będą w formie dodatków czy osobnych gier z własnym multi?

3. Nie jestem nowy w grach RTS ale w multi jeszcze nie grałem. Czy gra znajdzie dla takiego żółtodzioba jak ja przeciwnika na podobnym poziomie?

@1 - Blizzard raczej trzyma długo swoje ceny i do tej pory nie było "promocji cenowych". Dopiero przy wyjściu kolejnego dodatku, być może w tej kwesti się coś zmieni.

@2 - Bedą kolejne dwa dodatki. Obecnie jest szykowany "Heath of the Swarm" z kampania dla Zergów oraz kilkoma zmianami w grze multiplayer. To nie zostało oficialnie potwierdzone, ale sądząc po innych grach blizzarda, i ten dodatek będze "nakładką", czyli będzie wymagał wersji podstawowej gry.

@3 - w trybue multiplayer są ligi, a na początku masz tzw, "placement" czyli testowa walka, po której oceniane są twoje możliwości i przydzielany jesteś do odpowiedniej ligi. Lig jest kilka, na tej najniższej na pewno znajdziesz przeciwników swojego poziomu. Więc raczej nie powinneś się o to martwić. Na pewno poczatkowo będzesz dostawał w dupe, ale się przytemperujesz i powinneś sobie dać radę :)

Edited by Deathdealer

Cytat z FAQ:

Czy Heart of the Swarm będzie wymagać posiadania Wings of Liberty?

W przypadku regionów, w których dystrybucja opiera się na standardowym modelu sprzedaży podstawowej wersji gry (np. Ameryka Północna i Europa), odpowiedź brzmi ?Tak?. Tam Wings of Liberty będzie wymagane, by grać w Heart of the Swarm. Informacje dotyczące regionów, w których dystrybucja opiera się na alternatywnych sposobach dostępu, podamy w późniejszym terminie.

Nie ma powodów, by przypuszczać, że w przypadku LotV będzie inaczej. Zresztą to, że dodatki będą niesamodzielne, było potwierdzone już dużo wcześniej, wkrótce po wydaniu SCII.

3. Nie jestem nowy w grach RTS ale w multi jeszcze nie grałem. Czy gra znajdzie dla takiego żółtodzioba jak ja przeciwnika na podobnym poziomie?

Na początku możesz dostawać po krzyżu, aż w końcu gra ustali poziom twoich przeciwników. Jeśli chodzi o gry 1 na 1 to muszę przyznać, że system sprawdza się bardzo dobrze. Sam wróciłem do gry po dłuższej śpiączce i przegrałem kilka gier, żeby następnie rozegrać gry z przeciwnikami na takim poziomie, że nasze siły znosiły się praktycznie po równo. Niby brązowe naszywki, ale to były lepsze walki - o wiele bardziej emocjonujące - od złota i diamentów. W grach drużynowych słyszałem, że bywa różnie, bo czasem rzuca drużyny losowych ludzi przeciwko przygotowanej już grupie, innym razem poziomy graczy są jakoś dziwacznie obliczane.

Witam panstwa

Nigdy w zyciu nie gralem w starcrafta i moje pytanie jest nastepujace (po ogladnieciu paru meczy z turniejow zaczela mi sie podobac).

1. czy mam tam czego szukac ?

2. czy wciaz gra tam duzo ludu, czy raczej sa pustki na serwerach ?

3. slyszalem ze gra jest podzielona na 3 czesci, musze je wszystkie kupic czy wystarczy jedna abym mogl grac w multi ?

za wszystkie odpowiedzi dziekuje.

@up

1. Szukać tam możesz i nawet coś znajdziesz:P

2. Na bank jest z kim pograć.

3. Z tego pytania wnioskuje, że chodzi ci o starcrafta 2. Na razie wyszła pierwsza część "Wings of Liberty". Oferuje ona kampanię terran i KOMPLETNY multiplayer ze wszystkimi rasami itp.

Nie ma jak na razie ani 2 ani 3 dodatku. Wszystko to co widziałeś to multi z "wings of liberty".

Edited by szczenku

Starcraft I ma już 13 lat i nadal gra w niego pełno osób. Starcraft II ma trochę ponad rok, więc odpowiedz sobie sam na pytanie czy jest z kim grać.

Dla mnie od dzieciaka aż do teraz jeżeli chodzi o gry komputerowe istniał tylko StarCraft i Diablo, przewinął się jeszcze WoW więc jak widać same gry zamieci ;]. Blizzard ftw

Witam panstwa

Nigdy w zyciu nie gralem w starcrafta i moje pytanie jest nastepujace (po ogladnieciu paru meczy z turniejow zaczela mi sie podobac).

1. czy mam tam czego szukac ?

3. slyszalem ze gra jest podzielona na 3 czesci, musze je wszystkie kupic czy wystarczy jedna abym mogl grac w multi ?

ad@2 - pytanie mnie rozwaliło :D Jeżeli mówimy o SC2 - to w to w jednej godzinie gra tysiące osób :)

W zależności od godziny na serwerach jest "marne" pół miliona do półtora miliona grających :smile: Dopiero grając około 4-5 rano można czekać na znalezienie przeciwnika "okropne" 2 minuty, zwykle znajduje poniżej 30 sekund.

Może od razu zdecydują się na zrobienie PORZĄDNEJ polonizacji? Polonizacje CDP należą do jedynych, które preferuję nad oryginalną wersję językową.

Nie ma szans, polonizacja do gry, która wyszła rok temu i jest już spolonizowana? Zresztą, ta Blizzarda nie jest wcale źle oceniana.

Edited by Morthal

To nie jest polonizacja Blizzarda tylko LEM-u. Licomp Empik Multimedia.

@DOWN - naprawdę? Napawa mnie to niepokojem co do jakości polonizacji D3. No nic. Ponownie nie będę mieć wyboru i będę musiał po kupnie gry od razu ją zarejestrować i zasysać wersję ENG Blizzard Downloaderem.

I tu się mylisz, LEM (zresztą tak jak CDProjekt) jest tylko dystrybutorem. Od czasu SC2 wszystkie gry (w tym nadchodzące Diablo 3 i dodatki do SC2) są polonizowane bezpośrednio przez Blizzarda.

głównie przez to każda polonizacja jest arcydziełem w swojej dziedzinie, a nie kolejnym mw2 z 'owned' tłumaczonym na 'posiadany'.

Z tym "arcydziełem" to bym polemizował, ale przynajmniej to jeszcze nie poziom Cenegi (dno i dwa metry mułu).

W sumie nie wiem, czy nawet bym obecnie polonizację od CDP przyjął. To już nie ta liga, co Baldur, Planescape, Icewind Dale...