Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Starcraft (seria)

Polecane posty

Jako, że to gra od Śnieżycy na szybki spadek ceny bym nie liczył. Jeśli więc masz się za fana rts'ów z kupnem bym nie czekał. Sam nabyłem starcrafta w dniu premiery i online gram do dziś. Weź jednak pod uwagę możliwość zakupu elektronicznego. Sam klucz (grę ściągamy w tedy z battlenet'u) można dostać już za ~140zł. Szybki przegląd aukcji na allegro uświadomił mnie, że za podobną kwotę można wyrwać tez wersję pudełkową, trzeba jednak liczyć się z kosztami wysyłki.

Teh Edit.

Dziś rozpoczyna się turniej SC2 an Dreamhack Winter 2010. Mecze castowane będą przez Day9 i/lub TotalHalibut'a. Stream'y oglądać można tutaj tutaj i tutaj. Turniej startuje bodajże o 20:00. Polecam, bo gra sporo bardzo dobrych zawodników. Wymieniając tych najbardziej znanych mamy TLO, HuK, WhiteRa, Dimaga, dane nam będzie również zobaczyć naszego rodaka - Tarsona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujme to tak: grałem w sc1 i byłem noobem ale postanowiłem zakupić SC2 no i nauczyłem się grać. Multi jest tak wyważone i podzielone na ligi ( brązowa, srebrna, złota, platynowa i diamentowa), że na prawdę nie musisz się martwić o swoje umiejętności(po za tym na początku są test runy które określają twoje umiejętności). Jeśli chcesz to mogę dać Ci nicka kumpla który chętnie przyjmie cię do naszego klanu. Wytłumaczymy Ci co i jak i powinneś dać radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał Dreamhack 2010 już za moment (dosłownie). Polecam gorąco wszystkim zainteresowanym, bo gra w nim nasz rodak..., którym nie jest Tarson! Odpadł on już na początku turnieju nie wygrywając żadnego meczu w swojej grupie. Wielką niespodzianką okazał się natomiast mouzMaNa, który nie zaproszony do udziału w turnieju przebił się przez część otwartą - BYOC (bring your own computer), a później dotarł do samego finału eliminując takich graczy jak MorroW(Z), Socke(P) czy Fenix(T). W fazie grupowej pokonał min., uwielbianego przez wszystkich, TLO! W każdym przypadku byłem szczerze, i jakże przyjemnie, zaskoczony. Trzymajmy kciuki za rodzimego protossa! Stawką jest, jeśli się nie mylę, 14k USD. MaNa fighting! :wink:

Stream tutaj.

Editen:

Niestety, MaNie nie udało pokonać się Naamy (również z teamu mouz). Uległ mu w ostatnim meczu na Delta Quadrant i seria zakończyła się wynikiem 3:2. Bardzo dobry wynik! Szczególnie mając na uwadze, że MaNa dotarł tak wysoko po przebiciu się przez część otwartą turnieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie StarCraftowcy, mam nadzieję, że się nie powtórzę:

Czy na koncie battlenet / StarCraft 2 da się:

- zmienić nick

- zmienić e-mail

- zresetować osiągnięcia (i najlepiej wszystko inne)

Chodzi o kupno używanego SC2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem fanem RTS-ów :wink: co sądzicie warto kupić SC2 za 180zł czy czekać aż cena spadnie?

nie wiem skad taka cena, ja po kilku dniach premiery kupilem za 169 w media markcie

a za 135 kupisz juz w sklepach internetowych ;)

a czy sie oplaca ? ja bym dal nawet 200 za ta gre ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy sie oplaca ? ja bym dal nawet 200 za ta gre ;)
Ja nie dam choćby dla zasady, to trochę "słaby" punkt widzenia, ale nie po to wymieniam co roku jakiś podzespół w kompie, by jeszcze za gry płacić tyle co konsolowcy...

A tak BTW, to z tego co słyszałem, StarCraft 2 zwrócił się Blizzardowi bardzo szybko i sporo zarobił, co było do przewidzenia. Mogli by więc chyba sprzedać nieco więcej kopii SC2 za mniejsza kwotę i zarobić podobne pieniądze? Ich prawo by wyciągnąć z nas jak najwięcej kasy, ale ja poczekam aż SC2 stanieje do co najmniej 100 PLN.

PS. wkurza mnie też przypisywanie licencji na grę do konta (przykład: SC2, Assasins Creed 2)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zasady ? jakiej zasady ?

ja tam zadnym fanem nie jestem, gralem w jedynke kiedys ktora dostalem za darmo, a dopiero multi mi pokazalo co ta gra potrafi

tak samo jest z sc2, multi jest megaaa, ma wszystkei elementy ktore lubie w strategiach, a do tego 3 rasy, gdzie nauczenie sie nimi wszystkimi zajmuje troche czasu a jednoczesnie sprawia przyjemnosc, nie ma czegos takiego jak tluczenie takiej samej taktyki, no chyba ze sie jest sie mono a nie stereo hehehehe tak czy siak jak przy mw2 bolala mnie cena 130 zł tak przy sc2 170 zł nie wywolalo u mnie zadnych negatywnych emocji, po prostu jak by podliczyc i podzielic cene przez ilosc godzin i zabawe to wychodza zlotowki a nawet grosze za te cenne godziny ;p

do tego widze twoj slaby punkt w kupowaniu gier, czekasz az ztanieja, wiec gra cie nie interesuje wiec sobie ja odpusc, jesli poczekasz az ztanieje, to trafisz na samych katow, bedziesz mial mala przyjemnosc z gry wygrywajac raz na 5 meczy ;p tak samo mialem z roznymi grami z ktorymi odkladalem dzien zakupu bo byly za drogie ;p to tak jak teraz by kupic modern warfare 2, ktore juz jest nie grywalne, max czitow, a ten iwnet szwankuje na maksa ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram zecika. Starcraft, to jedna z tych gier, która jest jak najbardziej warta swojej, pozornie wysokiej, ceny. Temat ten był już wałkowany bez końca przed premierą gry, i krótko po niej. Marudzenia, o tym, że Blizz "pociął" kampanie na trzy części żeby tylko więcej na nich zarobić. Fakt jest taki, że kampania Terran pod względem długości przewyższa większość wychodzących obecnie tytułów single player, a jest to tylko niewielki fragment doświadczenia związanego ze Starcraftem. W multi gram do dziś, właściwie codziennie, a od dnia premiery minęło już dobre kilka miesięcy.

Na temat przypisywania licencji do konta - krótko, bo to w zasadzie offtop. Taki zabieg jest jak najbardziej irytujący jeśli nie dostajemy nic w zamian, w przypadku Starcrafta 2 jednak, Battlenet 2.0 jest usługą na poziomie Xbox-Live, PSN czy Steam (no prawie). Dostajemy system achievementów, community, matchmaking, rankingi, costum games (!). Sto razy wolę też być zmuszony do przypisania gry do konta niż męczyć się z innymi formami DRM jak wytwór szatana zwany SecuRom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP : Z jednej strony racja , ale pomyśl - jeżeli gra cię wciągnie (co jest prawdopodobne ;)) to będziesz grał długo , długo. Za przykład niech ci służą wszyscy forumowicze grający w Starcrafta II. Większość nadal gra i nie nudzi im się to. Nawet jeżeli miałbyś nie wyściubiać nosa z brązowej ligi - co z tego? Zabawa jest przednia! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie. Gdyby nie tak absurdalna cena jak u mnie uwaga.

210 ZŁ !

To może bym się skusił na tą grę, bo mam sentyment do pierwszej części no ale nie mam zamiaru przepłacać za SC2 tyle kasy. :/ Nie mówię że to zła gra a jeśli tak mówiłem to cofam to. Po prostu to jest przepłacanie w moim mniemaniu. Tyle może kosztować edycja kolekcjonerska no ale nie normalna gra ? Ja już się boję ceny Heart of the swarm i legacy of the void. :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shinu wszystko pięknie ale.

Szansa na to że Heart of the swarm i Legacy of the void będą tańsze, są znikome moim zdaniem. Premiera Heart of the swarm w 2012 więc chcą jeszcze bardziej dopieścić pod tym względem grę, czyli koszty prac nad dwoma częściami SC2 wzrosną niż nad Wings of Liberty, taka prawda niestety. No ale zobaczy się jak to będzie, bo ja z kolei nie ufam Blizzardowi w sprawie SC2 od czasu stworzenia ActivisionBlizzard. Wiadomo chyba dlaczego ? Jak nie to pozdrowienia dla fanatyków Bobbiego Kotticka. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, przecież Starcraft II: Wings of Liberty był tworzony przez około sześć lat... Teraz twórcy dysponują już gotowym silnikiem gry (wątpię, aby w tej materii chcieli wprowadzić fundamentalne zmiany) etc., więc zupełnie nie mam pojęcia skąd wniosek, że produkcja następnych części trylogii Starcraft II będzie dużo bardziej kosztowna w stosunku do epizodu pierwszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modern Warfare 2 - 130zł - 5 godzin gry na przejście całości

Starcraft 2 - 200zł - 5 godzin na przejście 6 pierwszych misji

Multi nie biorę pod uwagę bo w obu grach wydłuża on życie. Inna rzecz, że to Starcraft jest grą w którą się ludzie od 10 lat zagrywają...

W skrócie: płacisz 50% więcej w porównaniu do innych gier, dostajesz 300% więcej. Opłacalne nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na proporcję. Co z tego, że za jakiś produkt zapłacisz połowę tego co za SC2, skoro dostaniesz ok. 15 godzin zabawy mniej. Tutaj owszem, jednorazowo wydasz więcej...ale masz więcej, dłuższej przyjemności.

Sprzedawca i tak robi cię w jajo i tak, tutaj przynajmniej daje porządny produkt a nie płatne demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven, Spriggs

Za Starcrafta w dniu premiery zapłaciłem 180zł (obecnie mozna dostać wersję pudełkową za ~140zł) i są to najlepiej wydane przeze mnie pieniądze (na gry) w tym roku. Na kasie zdecydowanie nie śpię i zaliczam się do grupy przeciętnych zjadaczy czego popadnie aka studentów. Sprowadza się to po prostu do naszych gamingowych priorytetów. Ktoś woli wydać odłożone pieniądze na długo wyczekiwany tytuł, którym będzie cieszył się przez kolejne miesiące, a może i lata. Ktoś inny woli kupić 3-4 gry sprzed dwóch lat, które ukazały się właśnie w tanich seriach. Sam postępuję podobnie i o ile nigdy nie kupiłbym premierówki za taką cenę w ciemno - jeśli wchodzę już do marketu z zamiarem zakupu "czegoś" zawsze będzie to tania seria - o tyle kasę na Starcrafta wydałem lekką ręką i wcale jej nie żałuję. Tradeoff taki, że New Vegas poczeka na kolejny zastrzyk zbędnej gotówki, ale dzięki starcraftowi przypomniało mi się o nowym Falloucie dopiero przy okazji recki w CDA.

Jeśli chodzi o ceny dodatków liczę po cichu, że będą one nieco rozsądniejsze, dajmy na to takie okolice 150zł. Z drugiej strony Blizzard jest za pewne świadomy, że target tej gry skłonny byłby zapłacić tyle samo, jeśli nie więcej za kolejne części. Bez marudzenia by się nie obyło ale i tak każdy fan poleciałby do sklepu w dniu premiery bądź złożył preorder. Miejmy nadzieję, że panowie z zamieci nie pójdą tą drogą.

Le Edit:

Dostałem właśnie w swoje łapy jeszcze jeden 7 dniowy trial SC2. Jeśli jakiś zapalony RTS'owiec ma jakieś wątpliwości czy warto zakupić Starcraft 2 - PM me.

Już nieaktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...