Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Starcraft (seria)

Polecane posty

Panie i Panowie, oficjalna nota związana z patchem 1.1 ujrzała światło dzienne, i jak jest? Ano dennie.

Tak jak myślałem, wszystkie te "przecieki" na forach to była jedna wielka ściema, zmian jest mało, a jak określił je jeden z komentujących - z którego opinią się całkowicie zgadzam:

"No to protoss na początku ma naprawdę prze****ne." (tam nie było cenzury)

Nerf prota, praktycznie 0 zmian u zerga, brak nerfa na bio terka, brak poprawy wydajności gry czy problemów z bonus poolem lub dobieraniem graczy/ ligami. Buuuu...

Lista zmian:

General:

* The Standard (US) and Standard for Lefties (US) hotkey configurations are now available in all regions.

* A new game clock has been added. Players can now instantly see how long they?ve been in their current mission or match. This feature can be turned on or off in the Gameplay Options menu.

* Anew Quick Save option is now available for the single-player campaign. Players can now quickly save their mission progress by pressing Ctrl + Q.

* A new System Panel has been added. Players can now view their local time and FPS while in game by mousing over the Menu (F10) button in the upper-left hand corner of the game screen. Laptop users can also view Wi-Fi signal strength and battery levels.

* Sight granted by death reveal no longer lifts Fog of War. Units revealed in this manner are not targetable.

* (Mac only) Moved StarCraft II data files and settings from the Documents folder into the Application Support folder.

* Support for NVIDIA 3D Vision has been added. To experience StarCraft II: Wings of Liberty in 3D on your desktop or notebook, you will need 3D Vision. For more information, visit www.nvidia.com/Starcraft3D

Balance Changes:

? PROTOSS

? Zealot

? Build time increased from 33 to 38.

? Warp Gate cooldown increased from 23 to 28.

? TERRAN

? Battlecruiser

? Ground damage decreased from 10 to 8.

? Bunker

? Build time increased from 30 to 35.

? Reaper

? Build time increased from 40 to 45.

? Siege Tank

? Siege mode damage changed from 50 to 35 (+15 armored).

? Upgrade damage changed from +5 to +3 (+2 armored).

? ZERG

? Ultralisk

? Ram ability removed. Ultralisk will now use normal attack against buildings.

? Damage decreased from 15 (+25 armored) to 15 (+20 armored).

? Maps

? Desert Oasis

? Destructible Rocks have been added to make natural expansions easier to protect.

? Center Xel'Naga Tower area has been narrowed.

StarCraft II Editor Improvements:

? Added new requirement types: Odd, Divide, Mod, Multiply.

? Added a chance field to effect data.

? Added support for the Slider dialog control type.

? Added a trigger to deal damage from a unit.

? Added a trigger event response to provide the amount a player or unit property changes.

? Added a trigger event when an effect executes.

? New Trigger Editor functions:

? Save Data Conversation State Value (Action).

? Load Data Conversation State Value (Action).

? Players On Team (returns Player Group associated with teams in game lobby).

? Unit Owner Changes (Event).

? Old Unit Owner (returns player ID in response to Unit Owner Changes).

? New Unit Owner (returns player ID in response to Unit Owner Changes).

? XP, Level, and Bounty unit properties can now be modified by triggers.

? Banks now save/restore XP, learned abilities, and items.

? Message Window now includes a time stamp for each message.

? An actor event is now dispatched when a missile cannot hit its target.

? When loading documents with Battle.net-only dependencies, you will now be prompted to log in and download the dependency data, rather than failing to load.

? Game variants now automatically use the default melee variants for new maps, without requiring manual generation. This will not take effect for maps created prior to this patch.

? The Custom game variant is no longer automatically included when other non-default variants are defined.

? Increased the maximum recharge vital rate for heal effects.

Bug Fixes:

? Battle.net

? Chat windows no longer vanish when exiting a multiplayer map or campaign mission.

? Fixed an issue where players would still receive toasts when their status was set to busy.

? Custom Games

? Default race in a game lobby is now properly set to Random.

? Players can now configure the lobby for 1v5 matches.

? The search functionality for map searches has been improved.

? Lobby hosts will now receive a toast when an invited player declines an invitation.

? Custom game lobbies will now remember the game mode chosen under a category.

? Fixed an issue where changing the category to "Custom" would default the teams to 5v3.

? Fixed an issue where custom maps could not be reported from the map preview screen.

? Gameplay

? General

? If a unit loads into a transport, missiles targeting it will no longer target similar units in the area.

? Structures damaged during construction will no longer count towards structures lost.

? Fixed an issue where builders waiting for an area to clear could block units trying to leave the area.

? Fixed an issue with inventory drop range checks.

? Fixed an issue that, in certain cases, allowed a command to be issued that did not appear on the command card.

? Interface

? Queue tooltips now display information about what is in progress.

? Fixed an issue where the back button would not always return players to the score screen properly.

? Terran

? Marines trained at multiple Barracks will now prefer a Barracks with a Reactor over one with a Tech Lab or no attachment.

? SCVs will now load into the closest Command Center if multiple are within range.

? Zerg

? Creep now recedes properly when an AI-controlled Hatchery, Lair, or Hive is destroyed.

? StarCraft II Editor

? The Player Leaves Game event now fires when a player leaves or they are defeated/victorious.

? Loading screen progress bar option now works when using Melee loading screen type.

? Test Document now works properly on maps with Battle.net-only dependencies.

? Publishing a new file using Major revision will now properly set the document version to 1.0.

? Publish dialog now properly remembers the Show Real Name setting from previous publish.

? File preview panel now displays author's real name if that option was set during publishing.

? The Import module will now allow importing an override Assets.txt file.

? Undoing a terrain object modification will now also undo associated terrain changes.

? Editor will display document text from another locale if no text for the active locale exists.

? Copying points with custom models will display the model properly on the pasted point.

? It is no longer possible to have multiple default variants in the Game Variants dialog.

? Removed icon support for attribute and variant definitions, as Battle.net does not display these.

? Fixed issues with invalid map bounds when creating 32x32 maps.

? Fixed issues with poor performance in the Terrain Editor when scroll bars are visible.

? Fixed issues with drag-and-drop in Trigger Editor when tracking is not enabled.

? Fixed an issue that would cause a crash if multiple unit forms had too many abilities.

? Fixed an issue with temporary publish names in the Publish dialog still verifying the original name.

? Fixed an issue with the Unit Manipulates Item trigger.

? Fixed excessive delays on some systems when saving files using the Smaller Files option, and also when publishing Locked files.

? Fixed preview panel display in Terrain Editor palettes.

? Fixed performance issues in Terrain Editor when modifying terrain with many road tiles on the map.

? Fixed initial display of variables in the Trigger Debugging Window.

? Fixed generated script for built-in attribute values, which caused them to not be accessed properly.

? Fixed action list when modifying a Custom Script action without sub-views enabled.

? Fixed loading map dependency data.

? Fixed an issue where loading complex bank files would cause the client to disconnect from Battle.net.

? Technical Issues

? Fixed an issue where unplugging headphones could cause the game to freeze.

? Fixed an issue where XP systems running with Unicode characters enabled could prevent a player from starting a multiplayer game.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grałeś w betę to może pamiętasz, że Toss był kopany z tyłek niemalże każdym patchem. W pewnym momencie to naprawdę zrobiło się irytujące. W końcu ludzie chyba uwierzyli, że wystarczy ponarzekać na rasę i zaraz Blizz znerfi. Jak już udało im się załatwić zmiany u Voidów to zaczął się płacz wokół Immortali. Naprawdę miałem wrażenie, że co niektórzy chcą z Tossa zrobić rasę dla Korei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę miałem wrażenie, że co niektórzy chcą z Tossa zrobić rasę dla Korei.

Prawda jest taka, że w dalszym ciągu najbardziej wymagającą mikro rasą pozostaje Zerg. Choćby z tego powodu może mieć lepsze wyniki ze strony Azjatów od większości Europejczyków i Amerykanów (a przynajmniej tak słyszałem, że tam jest wysoko sporo Zergów). W walce z Terranem też Protoss ma lepszą sytuację od Zerga, na przykład jeśli mowa o M&M&M - High Templarzy i Archony całkiem nieźle się sprawują, Zerg ma za to gorzej. Ja się przede wszystkim boję, że do M&M&M dojdą Tanki, bo nie wiem co wtedy się stanie. Inna sprawa, że w nowym patchu oczekuję konkretnego nerfa dla Terran, bo Protossom i Zergom już wystarczy batów. Już i tak mają ciężko, jeśli chodzi o vT, a przecież chodzi o wyrównanie rozgrywki.

Przy okazji jest bug, z którego mogą się cieszyć Ultraliski:

Ja bym po prostu wprowadził zmianę, że reperować naraz jeden budynek lub jednostkę może tylko jedno SCV, wtedy nie trzeba byłoby nic robić z Planetary Fortress.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ironia]MEGA nerf protossa, aż 5 sekund dłużej się robi zealota.

Już nie ma co grać protossem bo taki słaby jest ;/[/ironia]

rotfl

Gratuluje kolejnej merytorycznej wypowiedzi. Gdybyś grał w betę wiedziałbyś, że takie ustawienie miało już miejsce, ale prot zbyt mocno dostawał baty od zergów na ich rushach, bo różnica 30s w wyprodukowaniu 6 zetow to jednak zauważalne utrudnienie. Po za tym radzę zostawić ludziom w niej obeznanych.

@Holy

Nie wiem co rzeż uczepił się tak tych archonów ;) One naprawdę są co najwyżej średnie i nadają się wyłącznie do "spożytkowania" wyprutych z energii Ht lub DT podczas gdy przeciwnik zaopatrzył się w sensowną liczbę detectorów, szczerze Ci powiem, że bardzo lubię oglądać powtórki pojedynków top graczy, a nie spotkałem się jeszcze z tworzeniem archontów z dopiero co wybudowanych ht/dt, co chyba pokazuje, że pomysł nie jest najlepszy (patrz np. jak szybko queen rush i raven mass się rozeszły wśród graczy co świadczy o ich możliwościach).

Wracając do patcha, moim zdaniem, nerf tossa kompletnie z księżyca, chociaż utrudni życie ludziom jednej techniki (mass zet i rush), dobre osłabienie tanków, reapów i bunkrów, ale zmiany są zbyt delikatne, powinni dać ich więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rzeż uczepił się tak tych archonów One naprawdę są co najwyżej średnie i nadają się wyłącznie do "spożytkowania" wyprutych z energii Ht lub DT podczas gdy przeciwnik zaopatrzył się w sensowną liczbę detectorów, szczerze Ci powiem, że bardzo lubię oglądać powtórki pojedynków top graczy, a nie spotkałem się jeszcze z tworzeniem archontów z dopiero co wybudowanych ht/dt, co chyba pokazuje, że pomysł nie jest najlepszy (patrz np. jak szybko queen rush i raven mass się rozeszły wśród graczy co świadczy o ich możliwościach).

Są lepsze niż wieść gminna niesie - niektórzy to nawet jęczą, że należy je wzmocnić - a owe powtórki miały po prostu pokazać, że Archon to wciąż dobra jednostka i może mieć swoje zastosowania praktyczne. Wbrew twoim obiekcjom. Skoro Stalkery i High Templarzy zawodzą to nie widzę powodu, żeby nie dać im szansy, zwłaszcza, że - jak widać na powtórce - z masowymi Mutaliskami sprawiają się całkiem dobrze. Z Ultraliskami i Zerglingami także. I tylko o to mi chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zupełnie z innej beczki :P - odświeżam sobie ostatnio SC i mam takie jedno spostrzeżenie - chyba w którymś patchu Blizzard podpakował kompa w kampaniach albo ja już jestem za stary na StarCrafta ;). Ponadto zaskoczył mnie jeden bug, był już w którymś patchu poprawiany ale widać znów "wypłynął" - jestem na 99% pewien, że w kampaniach (z "podstawki") Sunken Colony miał 400 HP, a teraz, jak gram, widzę, że ma 300, tak jak w Brood War :huh:. Ciekawe, czy babol dający upgrade'y z BW w kampaniach z "podstawki" też wrócił :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolejnej merytorycznej wypowiedzi. Gdybyś grał w betę wiedziałbyś, że takie ustawienie miało już miejsce, ale prot zbyt mocno dostawał baty od zergów na ich rushach, bo różnica 30s w wyprodukowaniu 6 zetow to jednak zauważalne utrudnienie. Po za tym radzę zostawić ludziom w niej obeznanych.

Po za tym radzę zostawić ludziom w niej obeznanych.

?

Chyba chciałeś napisać:" radzę zostawić grę ludziom w niej obeznanych."

FYI, grałem w bete. I jeśli uważasz siebie za obeznanego w grze to dziwne, bo wciągam Cie nosem w SC2. Nerf zeta w ogóle mi nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tutaj cisza ostatnio zrobiła. Czyżby wszystkim się już SC2 przejadł, czy może każdy tak zapamiętale gra, że nie ma czasu na forum pisać? :tongue:

W ogóle to przecież właśnie trwają finały światowe WCG, gdzie SC jest jedną z konkurencji. Sam byłem ostatnio tak zajęty, że zupełnie zapomniałem i teraz patrzę, a tutaj Polak - Yayba - dostał się do półfinału, gdzie niestety przegrał, ale będzie grał o 3 miejsce. Imo jest to sensacja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem mile zaskoczony:) W dodatku Yayba gra protossami, które są (szacunkowo) najrzadziej wygrywającą rasą:) I chociaż już raz z Kalem przegrał... Mam nadzieję na niespodziankę:)

@DOWN rzeczywiście nie zauważyłem:) nie znalazłem także żadnych newsów:) Yayba przegrał, ale to i tak wyróżnienie dla polaków...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ligowy w starku = fail. Ciągle mi rzuca platynki, parę diamentków, rzadziej złotka, a dalej tkwię w srebrze...

EDIT: Nie no, ta gra jest genialna, patrze znalazło meczyk, spoko, even match, 32 minuty, zacięta walka, niestety przegrywam, koleś z platyny ponad 350 gier, ja się pytam przy moich niespełna 100 i srebrnej jakie to even?! ...

EDIT2: Lalz, chyba blizz ten post przeczytał bo wreszcie mnie awansowało :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w StarCraft 1. Cóż mówić? Nie podobał mi się gdyż był aż za bardzo oldschool. Grafika odstraszała. Grywalność była jako taka średnia. Muzyka? Niezapamiętałem jej jakoś specjalnie.

StarCraft II? Tu dopiero jest grywalność. Najpierw byłem sceptycznie nastawiony do tej gry by się miło rozczarować tamtymi przemyśleniami. Miałem pożyczone od kolegi by przejść tylko tryb dla jednego gracza. Było fajnie, miło, czasami emocje można było odczuć w klimatycznych filmikach. Grywalność oraz statek Hyperion to były największe atuty tej! Wspaniałe...ale niewarte dwustu złotych. Mimo iż liczy się multi też to nie lubię tego trybu w RTSach. RTSy to dla mnie gatunek do relaksu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w StarCraft 1. Cóż mówić? Nie podobał mi się gdyż był aż za bardzo oldschool. Grafika odstraszała. Grywalność była jako taka średnia. Muzyka? Niezapamiętałem jej jakoś specjalnie.

Chłopie czy ty wiesz kiedy ta gra była stworzona ?? xD

gdyby był przelicznik z lat na lata gier to by można powiedzieć że prawie 3 wieki minęły xD

gra w tamtych czasach była super, nieziemska grafika, odgłosy np sidza da da dadam da da dadam, takie troche komiczne ;P

a jeszcze coś

chętnie pogram z wami mój kod 424 nick Komandor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nareszcie jakiś ruch się tu pojawił zadam pytanko : Co sądzicie o ,,rushowaniu" Terran i Protossów? Rozumiem jeszcze Zergi (łatwo zablokować atak zerglingów a wtedy najczęściej następuje ,,rage quit"...) , ale pozostałe rasy powinny raczej chyba stawiać na mocniejsze jednostki , ja zaś w co drugim meczu widzę radosny rush , który zostaje pokonany... i tylko napis ,,Gracz 2 został pokonany". :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@killer007

Alez SC2 jest jak najbardziej stworzony do relaksu! Wystarczy ze zaczniesz grac 3v3 lub 4v4. Od czasu do czasu trafi sie na wymiataczy ale generalnie to bardzo spokojne i wyrownane mecze :)

Zdecydowanie trudniej jest w 2v2 i 1v1. W tym formacie mozna nabawic sie nerwicy :P

Probowales grac gry custom? Jest wiele fajnych mapek. Gry w grze praktycznie, biorac pod uwage stopien skomplikowania i zmian.

@Infant

Ludzie nie pisza bo graja jak opetani :P Albo pomarli juz z wycieczenia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedynka dalej daje radę przecież :) Choć mi się marzyło że w kolekcjonerskiej SCII będzie pierwsza część remasterowana do nowego silnika... wtedy bym ja kupił :)

Wszystko w rękach moderów. Silnik SC2 to na prawdę wszechstronne narzędzie, co niejednokrotnie już udowodniono. Obyśmy tylko nie trafili na kolejny "Black Mesa: Source" mod, na który czekamy do dzisiaj.

No to skoro nareszcie jakiś ruch się tu pojawił zadam pytanko : Co sądzicie o ,,rushowaniu" Terran i Protossów? Rozumiem jeszcze Zergi (łatwo zablokować atak zerglingów a wtedy najczęściej następuje ,,rage quit"...) , ale pozostałe rasy powinny raczej chyba stawiać na mocniejsze jednostki , ja zaś w co drugim meczu widzę radosny rush , który zostaje pokonany... i tylko napis ,,Gracz 2 został pokonany". :>

Rushowanie, imo, niezależnie od rasy jest absolutnie bez sensu. Gracze polegający tylko i wyłącznie na rushach nigdy nie nauczą się grać w Starcrafta, bo bez solidnego macro nie powinni nigdy wyjść poza ligę silver. Ten typ "strategii" nadaje się tylko i wyłącznie do farmienia zwycięstw, bo można rozegrać bardzo dużo starć w krótkim czasie. Nie wiem jednak, czy warto się chwalić statystykami rzędu "1000 rozegranych / 500 wygranych, liga silver, rating 700".

Edit.

Btw, co powiecie na temat mirror-matchup'ów (czyli starć tych samych ras)? Ja osobiście coraz bardziej nienawidzę PvP ze względu na to, że mecze te przeważnie sprowadzają się do "kto wypompuje więcej colossai wygrywa". Nie dość, że jest to monotonne, to osobiście tej jednostki za bardzo nie lubię (może i jest cool, ale zmusza do przemieszczania armii zawsze w jednej grupie). Przez to jak wygląda PvP coraz bardziej zastanawiam się nad porzuceniem protossa na rzecz gry zergiem. Meh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP : No cóż , rasę przeciwnika widzimy dopiero na ekranie wczytywania gry , a wtedy za późno na zmianę (co oczywiście jest normą). Starcia tych samych ras dzielą się na dwa typy : wspomniany przez ciebie ,,kto ma więcej X jednostki ten wygrywa" , ale zdarzają się równie często różne taktyki. Wtedy też możemy się przekonać jak silna jest nasza taktyka , a jak silna przeciwnika. Więc nie narzekaj , tylko staraj się wyprowadzać inne taktyki niż ma przeciwnik ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...