Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 04/2010

Polecane posty

Kilka połamanych pudełek, dziesiątki pogniecionych i naderwanych czasopism i jeden olbrzymi plakat... z niewiele mniejszą dziurą - tak przedstawia się bilans mojej dotychczasowej, wieloletniej przygody z prenumeratą CDA. Do tej pory milczałem, ale tego, co wyjąłem dziś z czarnego worka, bez komentarza pozostawić nie mogę. Po pierwsze - plakat, który posłużył za papier pakunkowy do pudełek z płytami. Zapewne pomysłodawcy zależało na zamortyzowaniu wstrząsów/upadków/poślizgnięć listonosza, jednak - jak się okazuje - nawet kilka warstw złożonego plakatu nie pomogły: ucierpiało zarówno jedno z pudełek, jak i sam plakat. Przyznaję - na plakacie mi nie zależy, ALE...

Po drugie - na pewno sami to przeżyliście: odkładacie CDA na coś miękkiego, fotel czy kanapę, a chwilę później siada na nim któryś z członków rodziny, zazwyczaj ten najcięższy. Tak wyglądają zwykle egzemplarze CDA, które otrzymuję za pośrednictwem poczty. Jednak ten, który wyjąłem z worka przed kilkunastoma minutami... - głowy nie dam, ale jak dla mnie, to przewinął się on pod pośladkami całego koła gospodyń wiejskich.

Zastanawiam się po co w ogóle o tym piszę - domyślam się, że jest to problem nie do rozwiązania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jeżeli pojawi się jakaś oficjalna odpowiedź, to najwyżej taka w stylu: "To nie nasz problem, my nie odpowiadamy za Pocztę Polską". Tyle tylko, że w taki sposób zniechęca się ludzi do prenumeraty, a na prenumeratorach powinno redakcji zależeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tylko tyle, że i o zabezpieczeniach AC 2 i o piratach mam takie samo zdanie jak o politykach zasiadających w sejmie : o wszystkich tak samo złe. Co do zawartości urodzinowego numeru, mogło być lepiej, bo zawsze może, ale jest bardzo dobrze. Pogrywam w Drakensang (wreszcie znów RPG w CDA ! ) czekając aż wyklinana Poczta Polska przyśle mi z allegro Oblivion GotY Edition. Blacksite wymagałby wymiany komp. Co do Drakensang - całkiem fajny RPG, podobny wizualnie do Spellforce 2 i nieznacznie właśnie do Obliviona. Grywalność na przyzwoitym poziomie 4+ :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foch.. Nie mam żadnej z dwóch obiecanych płytek. Tata kupował w sklepie, więc nie mogłem sprawdzić na miejscu, ale mimo wszystko 2 płytki w zafoliowanym opakowaniu raczej nie mogły zniknąć ot tak, więc wolałem zwrócić się do was. Naprawdę chciałem w Drakensanga sobie pograć :P..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#up

A może otworzyli opakowanie, wyjęli płyty i z powrotem zakleili folię? W wielu sklepach tak robią, bo ludzie kradną płytki. Z pewnością nie jest to wina CD-A, tylko twoja/sklepu.

Co do zawartości - jest świetnie :D

2 płyty, ogromny plakat, świetne recenzje i ta okładka..

Trochę boli brak gamewalkera, nowy styl NL ssie.

W AR trochę ciekawiej niż ostatnim razem, ostatnia odpowiedź do ostatniego listu ("opona") - przeLOL.

Pełniaki są bardzo dobre, pisemko (recki) też. Wyszedł wam ten numer, nie ma co. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zabezpieczeń - uważam że każde zabezpieczenie wymuszające posiadanie dostępu jest krzywdzące.

Po 1 nie każdy ma dostęp do sieci. To że większość graczy ma nie oznacza że można dyskryminować resztę.

Po 2 niektóre gry do uruchomienia potrzebują ściągnąć masę danych. Dobrym przykładem jest Empire TW. Ja mam blueconnecta i mam 4gb limitu miesięcznie i nie mogę sobie pozwolić na wykorzystanie połowy transferu do uruchomienia gry. Jeżeli kupuję za duże pieniądze płytę to spodziewam się że gra będzie śmigać na niej i tylko na niej.

Dlatego ja unikam takich rozwiązań jak Steam czy właśnie zabezpieczenia Ubisoftu. Żałuję bo część z tych gier to naprawdę dobre produkty.

Co do najnowszego numeru. Jest spoko :D Gry ok, choć żałuję że tak rzadko pojawiają się jakieś strategie (np. Imperium Romanum było całkiem fajne). Plakat też fajny choć nie mam co z nim zrobić.

Dla mnie jedyną zmianą na gorsze jest "Na luzie". Wcześniej teksty były fajne (m. in. te teksty o podrywach :D). Teraz zawartość tej rubryki jest dla mnie żenująca.

Po ostatnim numerze spodziewałem się że co miesiąc będziecie opisywać gry na iPhone a w tym numerze tego zabrakło. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yenzoo

Moja wina, że nie otrzymałem płytki ^^. ? Sprzedawczyni to znajoma ojca, która trzyma gazetę pod ladą, bo CDA się natychmiast rozchodzą :-). Wydaje mi się, że jednak wystąpiła jakaś pomyłka.

@Gringo

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że gry na telefony komórkowe są co 2 miesiące, czy coś koło tego.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia antypirackie Ubi to naprawdę mnie denerwują. Nie grałem jeszcze w żadną z tych gier, więc nie mi komentować, ale o ile wyczytałem to zmuszają one ludzi do posiadania stałego dostępu do internetu, tak ?

Ja niestety stałego dostępu do internetu na kompie stacjonarnym nie mam, więc chyba zakup AC2 odpada..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yenzoo

Moja wina, że nie otrzymałem płytki ^^. ? Sprzedawczyni to znajoma ojca, która trzyma gazetę pod ladą, bo CDA się natychmiast rozchodzą :-). Wydaje mi się, że jednak wystąpiła jakaś pomyłka.

W sumie to owa znajoma powinna złożyć reklamację u kolportera, który dostarcza jej CDA.

@Gringo

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że gry na telefony komórkowe są co 2 miesiące, czy coś koło tego.

Są wtedy, gdy pojawiają się gry warte opisania. Na pewno mają jednak niższy priorytet niż "duże" gry.

Jeśli chodzi o zabezpieczenia antypirackie Ubi to naprawdę mnie denerwują. Nie grałem jeszcze w żadną z tych gier, więc nie mi komentować, ale o ile wyczytałem to zmuszają one ludzi do posiadania stałego dostępu do internetu, tak ?

Ja niestety stałego dostępu do internetu na kompie stacjonarnym nie mam, więc chyba zakup AC2 odpada..

Niestety. Podobnie jak nie pograsz w WoW-a, a Modern Warfare 2 skończy się dla Ciebie na singlu. Większą przeszkodą w uruchamianiu gier na PC w większości jest jednak słaby sprzęt, a nie brak łączności z siecią. A o wymagania jakoś nikt nie ma pretensji do twórców...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Podobnie jak nie pograsz w WoW-a, a Modern Warfare 2 skończy się dla Ciebie na singlu. Większą przeszkodą w uruchamianiu gier na PC w większości jest jednak słaby sprzęt, a nie brak łączności z siecią. A o wymagania jakoś nikt nie ma pretensji do twórców...

Trzeba przyznać, że jakoś hardkorowym graczem nie jestem i wolę wejść w klimat niż spędzać miesiące na tłuczeniu kosmitów/niemców/rusków/orków. Dlatego laptop ma podłączenie do sieci, a stacjonarny nie. Teraz chyba będę musiał to zmienić, żeby pograć w grę, która teoretycznie do gameplayu sieci nie wymaga..

W sumie to owa znajoma powinna złożyć reklamację u kolportera, który dostarcza jej CDA.

W sumie masz rację, muszę się jej o to spytać, jednak wygląda na to, że to był pojedynczy wadliwy egzemplarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podziała subiektywna ocena, czy wszystko co jest przeciw "jednemu i jasnemu pogladowi reprezentowanemu przez Smuga i ekipę" to niski poziom nie do przyjęcia. Jesli tak to ja też Smugowi powiniennem nawsadzać róznego rodzaju epitetów. Ale nie bedę się zniżał /postaram się/ do tak niskiego poziomu. Wiadomo jak nie masz argumentów to wtedy trzeba .... :tongue:

>>>Powiedzial facet, ktory zaczal dyskusje od tego, ze jestesmy pisarczykami na pasku Ubisoftu, a potem zwraca sie do mnie per "idiota" i strzela focha, ze pisze "pan" z malej litery jak do niego mowie :). Wiesz, odechcialo mi sie dystkutowac w tym momencie, gdyz widze ze to jak grochem o sciane + mizerna erystyka. Wiec wybacz - EOT. Ktos z dwoch zgredow musi byc madrzejszy i zakonczyc te jalowa wymiane slow, ktora jak widze do niczego nie prowadzi. Niby stary (?) czlowiek, a jak dziecko. :dry: Sorry, ale wymagam jednak jakiej-takiej kultury slowa i poziomu dyskusji od pelnoletniego czlowieka.

W kwestii zabezpieczeń - uważam że każde zabezpieczenie wymuszające posiadanie dostępu jest krzywdzące.

To prawda ale gry tworzone sa z mysla nie o nas, a o graczach w USA/Zachodzie, gdzie dostep do neta jest juz tak samo oczywisty jak dla nas to, ze mamy prad.

Po 1 nie każdy ma dostęp do sieci. To że większość graczy ma nie oznacza że można dyskryminować resztę.

Nie kazdy ma kompa z karta obslugujaca DX10, czy wiec nie powinny powstawac gry, ktore obsluguja ten standard?

Dla mnie jedyną zmianą na gorsze jest "Na luzie". Wcześniej teksty były fajne (m. in. te teksty o podrywach :D). Teraz zawartość tej rubryki jest dla mnie żenująca.

Rozumiem, ze moze ci sie nie podbac, ale co budzi tam twoje zazenowanie? I(Bo chyba znasz znaczenie slowa "zenujace" - pytam bez zlosliwosci).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo chyba macie luzik dzisiaj w redakcji, że połowa redaktorów na FA siedzi :)

Przyłączam się do narzekań na AC 2. Kij z zabezpieczeniami, neta mam. Gorzej, że ma takie wymagania, że nie pójdzie mi na moim dwu letnim laptopie. Jak nie pójdzie - grywalność=0. Do kaszanki!

I fajne to nowe menu. Przynajmniej się nie wiesza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma kompa z karta obslugujaca DX10, czy wiec nie powinny powstawac gry, ktore obsluguja ten standard?

Twórcy chcą tworzyć gry z użyciem najnowszych technologii, a M$ chcę sprzedać więcej Visty/7, więc jakie takie uzasadnienie to ma.. Tyle, że po co mi internet do gry, która nawet z przywileju połączenia do sieci nie korzysta ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie numer niezły, ostatnimi czasy i tak CDA nie podobają mi się tak jak kiedyś, ale nie jest źle. Wielki plus za plakat z BC 2, dzisiaj zawieszę go w moim pokoju. :P W recenzjach ciekawie, w zapowiedziach/beta testach też, publicystyka jak zwykle na wysokim poziomie, muszę przyznać że ostatnio nawet bardziej mi się podoba niż same recenzje itp. ;] Jest nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma kompa z karta obslugujaca DX10, czy wiec nie powinny powstawac gry, ktore obsluguja ten standard?

Twórcy chcą tworzyć gry z użyciem najnowszych technologii, a M$ chcę sprzedać więcej Visty/7, więc jakie takie uzasadnienie to ma.. Tyle, że po co mi internet do gry, która nawet z przywileju połączenia do sieci nie korzysta ?

Uciekasz od meritum tej uwagi - nowe technologie sa faktem i zwyczajnie jesli ktos chce z nich korzystac, musi je miec. Na Zachodzie jesli ktos nie ma netu to TYLKO z wlasnego wyboru (jakis swir :P), wiec dla 98% tamtejszych graczy zabezpieczenie z jego wykorzystaniem to zaden problem. Niestety nie mozemy liczyc na to, zeby Ubisoft w swej globalnej taktyce uwzglednial fakt, ze u nas w Pcimiu kiepsko z netem,,, wiec coz.

Mozemy sie na to obrazac, ale co to da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jórz wiem ! To tajemniczy spiłsek CD-ACTIOn i Jubisoft, który chce pozbawić Amiszuw jedyneqo słusznego źródła informacji historycznych- AC2 !

Ekhm.. chyba to była zbyt pochopna reakcja, nie ? To może coś z klątwą mómi ?

Właściwie chyba masz rację - być może takie zabezpieczenia poskutkują zmniejszeniem piractwa, które zaowocuje większą ilością legalnych egzemplarzy gry, które obniży ceny gier, a w efekcie pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze na internet.. :D. Szkoda tylko, że to Ubi, który pewnie nic z cenami nie zrobi co zaowocuje BÓNTEM AMISZUW ! Prawdopodobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest obniżyć ceny kiedy wydaje się krocie na stworzenie zabezpieczeń antypirackich :) A jeśli piraci na prawdę nie zdołają złamać zabezpieczeń to będą atakować serwery firmy (jak to już miało miejsce) i firma wyda krocie na nowe zabezpieczenia serwerów... A najbardziej cierpią legalni użytkownicy - konieczność stałego łącza, wysokie ceny gier i jeszcze muszą się obawiać czy im piraci serwera nie popsują... Ale przynajmniej wyszło na jaw, że piraci nie są tacy cacy, że niby dla dobra graczy itd. Jakiego dobra? Chyba dobra stanu wzroku, bo jak serwer zwalą to nie będzie w co grać i się wzrok psuł nie będzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zabezpieczeń - uważam że każde zabezpieczenie wymuszające posiadanie dostępu jest krzywdzące.

To prawda ale gry tworzone sa z mysla nie o nas, a o graczach w USA/Zachodzie, gdzie dostep do neta jest juz tak samo oczywisty jak dla nas to, ze mamy prad.

Po 1 nie każdy ma dostęp do sieci. To że większość graczy ma nie oznacza że można dyskryminować resztę.

Nie kazdy ma kompa z karta obslugujaca DX10, czy wiec nie powinny powstawac gry, ktore obsluguja ten standard?

Dla mnie jedyną zmianą na gorsze jest "Na luzie". Wcześniej teksty były fajne (m. in. te teksty o podrywach :D). Teraz zawartość tej rubryki jest dla mnie żenująca.

Rozumiem, ze moze ci sie nie podbac, ale co budzi tam twoje zazenowanie? I(Bo chyba znasz znaczenie slowa "zenujace" - pytam bez zlosliwosci).

1. Masz rację ale nie zmienia to faktu że mi się to nie podoba.

2. Co do DX10. Coraz wyższe wymagania skutkują coraz lepszą jakością gier. Są ładniejsze, wydajniejsze i zwyczajnie lepsze. A czy od tego że muszę rejestrować grę przez net ta gra jest lepsza? Ja wiem - walka z piractwem. Ale jednocześnie utrudnianie życia posiadaczom legalnych kopii gier.

3. Zażenowanie np wzbudzają we mnie "Growe przekręty". One zawsze były ale nie w takiej ilości. Teraz to jedna strona z czterech NL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić TRZY GROSZE i w sprawie nowego zabezpieczenia stanąć po stronie Smugglera.

Jeżeli, powtarzam jeżeli, rzeczywiście na to zabezpieczenie piraci sposobu nie znaleźli, to znaczy, że wszelkie moje NIEDOGODNOŚCI jako gracza mają SENS!!

Zapłaciłem i korzystam z CZEGOŚ, co DZIAŁA.

Wkurzające było, kiedy zabezpieczenie MI UTRUDNIAŁO, a pirat grał i śmiał mi się w twarz.

Więc teraz ja się pośmieje i powiem złodziejowi w oczy. Chcesz grać to PŁAĆ, choćbyś miał przy tym płakać.

A ataki na SERWERY, a co za tym idzie na uczciwych graczy, z nadzieją, ze CI się zniecierpliwią i skrytykują zabezpieczenia, przez co firma może od nich (zabezpieczeń) odstąpi; nie są niczym innym, niż desperackim chwytaniem się brzytwy.

I to odbierałbym jako atak na MNIE, a nie na firmę.

Kupiłem produkt, w który nie mogę spokojnie pograć, bo złodziej przyłapany na kradzieży w poczuciu bezradności stara się uniemożliwić mi zabawę, a myśl zasady: SKORO JA NIE MAM, TO TY TEŻ MIAŁ NIE BĘDZIESZ.

Przypomina mi to człowieka, który z zazdrości że sąsiad kupił nowe autko, na jakie jego nie stać, podkłada mu gwoździe pod opony. No bo skoro on nie może jeździć takim autem (nie stać go), to niesprawiedliwe, żeby inni jeździli.

A przykłady że może łącze być przerwane, albo, że na wakacjach itp. są o kant pupy rozbić.

Bo jakoś nikt nie szczeka, że komputer do gry wymaga PRADU, a przecież ten też nie wszędzie jest.

I nikt nie oburza się, że nie może pograć na plaży bo tam nie ma prądu.

Pomijam już fakt, że nie po to jedzie się na wakacje, żeby grać.

Oczywiście SH 5 zakupię i mam nadzieję że BĘDĄ W NIĄ GRALI TYLKO CI, KTÓRZY ZA GRĘ ZAPŁACILI.

Wreszcie może skończy się ZŁODZIEJSTWO.

Nie ma nic gorszego od świadomości, że wydałeś 120 zł na grę, którą można było mieć za darmo.

I po każdej zakupionej grze, miałem jakiś niesmak, że zapłaciłem a ten czy tamten nie zapłacił i ma to samo, albo nawet lepiej (bo bez utrudnień związanych z nieudanym zabezpieczeniem).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale oni dzięki tym DoS'om chyba mogą teraz grać. Zresztą już został złamany AC2.. niestety.

Przeszukałem przed chwilą popularny serwis torrentowy i znalazłem tylko wersje na konsole. A wersji na pc pisze:

1)sciagnac

2)rozpakowac

3)zainstalowac

4)czekac na cracka

wiec chyba jeszcze nie zcrakowali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpaleniem płytki, a dokładnie DVD2. Płytka się nagrywarkę. Mijają kolejne minuty, a tu dalej nic. Raz się otwarła przez eksploruj i chciał instalować ręcznie jednak co bym nie wcisnął pojawi się komunikat o niewłaściwym formacie. Problem nie dotyczy innych płyt. Co trzeba zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny numer, tylko mam jedno ALE...ja miałem 2 takie same płyty, a dokładniej te co mają oznaczenie nr 2 :( sprawę zgłosiłem do reklamacji, no i nie wiem czy będe musiał kupić jeszcze raz CDA, bo miałem taką ochotę zagrać w Blacksite:Area 51, a tu nici :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale oni dzięki tym DoS'om chyba mogą teraz grać. Zresztą już został złamany AC2.. niestety.

Przeszukałem przed chwilą popularny serwis torrentowy i znalazłem tylko wersje na konsole. A wersji na pc pisze:

1)sciagnac

2)rozpakowac

3)zainstalowac

4)czekac na cracka

wiec chyba jeszcze nie zcrakowali :)

Ja widziałem wersję Razora :-). I chyba, żeby cieszyć się grą będę musiał ją ściągnąć :(. Nie chcę propagować piractwa i zdecydowanie kupię grę, ale przy takich chorych zabezpieczeniach będzie ciężko.. W każdym razie spróbuje przełączyć internet z laptopa, o ile ktoś z rodziny na dłużej nie wyjedzie..

Jak chcesz się cieszyć z pobytu na forum, to zapomnij o ściąganiu gier - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jak zwykle bardzo cieszę jak jest dodane coś ponad zwykły numer więc jak dla mnie bomba plakacik z Assasins Creed już zawisnął u mnie w pokoju :). A co do pełniaków to odczucia mieszane bo Black Site Area 51 nie za bardzo przypadł mi do gustu, ale z koleji Darkensang jak dla mnie bomba bo uwielbiam RPG. Zawartość numeru też spoko jak zwykle, nic tylko czekać na następne takie urodzinowe numery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...