Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wichniar24

C++ - funkcja rand() nie działa

Polecane posty

Witam wszystkich mam 2 problemy dotyczace c++.

1. Ten wazniejszy, z MSVC++ (express 2010 beta2) . Dawniej wszystko działało dobrze ale teraz jesli stworze jaka kolwiek petle w programie to po uruchomieniu go wyskakuje error (programy kompiluja sie bez problemu error wystepuje dopiero w chwili gdy w programie ma byc wykonana pętla) screen: http://img690.imageshack.us/img690/8036/screenri.png (nie ma znaczenia jaka nazwe zmiennej ustawie)

2. Gdy jeszcze powyzszy program dzialal napisalem prosty program lecz nie wiem co jest nie tak. Program sie kompiluje ale gdy dochodzi do funkcji rand() - error podobny do tego wyzej (kod zrodlowy w zalaczniku - sorry ze w txt)

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Poza tym jeden temat = jeden problem. Jako, że pierwszy problem został już skreślony, to tym razem nie będę ciachał drugiego, co w normalnych warunkach bym zrobił. - Sevard

kk.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet moja żona germanistka, która nie ma zielonego pojęcia o C++, wie co trzeba zrobić, żeby ten błąd wyeliminować.

Czytaj komunikat o błędzie, tak długo aż zrozumiesz co znaczy. Jeśli nie znasz angielskiego, to weź słownik.

"Variable 'i' is being used without being initialized"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img443.imageshack.us/img443/8075/screenca.png

program podczas wykonywania tego fragmentu kodu wywala ten blad (tak jak na screenie problem jakby "wystepuje" w bibliotece time.h ).

int losowaL()
{
srand((unsigned) time(0));
int losowa = (1+rand()%9);
los=losowa;
return 0;
}

int Ai()
{
    if(wybor==1)
    {
        if(blockP[los]=1)
        {
            losowaL();
            Ai();
        }
        gra[los]='X';
    }//if
    if(wybor==2)
    {
        if(blockP[los]=1)
        {
            losowaL();
            Ai();
        }
        gra[los]='O';
    }//if
    return 0;
}

(ten fragment kodu sluzy do losowania liczby a jesli juz taka jest zajeta to ponawia probe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...