Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maximussek

Jak stworzyc grę?

Polecane posty

Sam temat jest wg mnie IMO głupiutki, ale ja również jestem jeszcze dosyć dziecinny myśląc, że da się zrobić grę nie wiedząc prawie nic :P . Chciałem się dowiedzieć o jak to ujął wies.niak o dobrych(i darmowych) bibliotekach do grafiki 2D. Najlepiej byłoby gdyby działało toto z C++(chodzę na kółko z infy :D wiem jak to brzmi, ale jak mówiłem ja jestem dziecinny), ale jeżeli to będzie coś bardziej egzotycznego to nie ma problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiter -> Trial jest dlatego na 30 dni, żeby dłużej z niego nie korzystać. Reinstalowanie triala to łamanie tej zasady, więc nie należy tak robić (licencja mówi: wywal albo kup, żadnego reinstaluj).

latas -> Bardzo przyjemna i łatwa jest biblioteka Allegro. Druga opcja to biblioteka SDL, której nie znam osobiście. Allegro jest na pierwszy rzut oka prostsze. Natomiast gdybym miał wybierać w tej chwili, to skusiłbym się na SDL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mormegil - aj, nie spodziewałem się, że takie coś przejdzie to przez mój anty-błędowy filtr(przeczytać cały post przed wysłaniem 3 razy - sztuka zapomniana przez niektórych internautów :P ).

@Maximussek - KLIK - to pewnie o tą wersję chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na nieczułego, ale jeśli kiedykolwiek chcesz tworzyć gry to musisz nauczyć się rozwiązywać problemy. W Google na pewno znalazłbyś rozwiązanie czemu "nie działa" dużo szybciej niż ktoś postanowiłby ci udzielić pomocy tutaj. Zresztą po co wchodzić do Googla, najpierw warto zapoznać się z instrukcją i FAQ danego programu...

Nawet gdybym chciał ci pomóc nie jestem w stanie, ponieważ jedyna informacja o twoim problemie brzmi "nie działa". Jeśli szukasz pomocy to opisz CO nie działa, jakie są objawy, czego sam próbowałeś. Jeśli to cię przerasta to informatyka w ogólności, a tworzenie gier szczególnie nie jest dla ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami bawią mnie ludzie, którzy biorą się za robienie gier nie mając o tym żadnego pojęcia. Ale w końcu każdy podobnie zaczynał i trzeba uświadamiać.

Ja swoją pierwszą grę pisałem w programie zwanym Game Maker (był kiedyś dawno temu dołączony do czasopisma Komputer Świat). Nie wymagał znajomości żadnego języka programowania i z gotowych elementów można było poskładać całkiem ciekawe rzeczy. Potem już był flash, c++, WinBGI ale tutaj trzeba już znać jakiś język (najlepiej obiektowy i z całą pewnością trochę więcej niż podstawy).

Do używania większości programów do tworzenia gier, czy bibliotek jak OpenGL potrzebna jest spora wiedza o języku i sposobach programowania.

Dlatego zanim stworzysz chociażby zwykłą planszówkę napisz program "Hello World" i pobaw się z tym ;) I przygotuj się na to, że często będzie trzeba szukać rozwiązań w Internecie i zajmie Ci to więcej czasu niż samo pisanie kodu.

Reasumując, nie skacz za wysoko, bo boleśnie upadniesz. Zacznij od podstaw i powolutku doskonal się, poszerzaj wiedzę. Zajrzyj na stronę i forum www.gamedev.pl Swoją pierwszą normalnie działającą i przystępną grę napisałem dosyć niedawno jako projekt na studia i napisanie go zajęło mi bite 3 tygodnie z wieloma nieprzespanymi nocami i obrzucaniem monitora wieloma nieprzyzwoitymi słowami ;)

Ale nie żebym Cię zniechęcał. Życzę powodzenia i daj znać jak już coś zmajstrujesz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego http://www.amatorskie-ebooki.oz.pl/pobierz/kursc++.pdf

I przeszedł do tego http://www.gamedev.pl/tutorials.php

Droga to mozolna, wyboista i najeżona wszelakimi możliwymi przeszkodami ale nauka Ci się opłaci. Tworzenie gier programami moim zdaniem ma znikomy sens.

Edit: O, widzę że jeden z linków które podałem już się pojawił w temacie :P No ale ten tutorial w PDFie też jest przydatny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu robisz grę w 2D czy 3D? Bo w pierwszym poście napisałeś o DeleD, a teraz pracujesz w RPG Maker XP. Ja się zastanawiam czy by jednak nie ściągnąć UDK(Unreal Engine 3 w wersji niekomercyjnej) i zobaczyć czy przynajmniej się nie wystraszę jak ten silnik uruchomię - zresztą może się przydać jak już będę miał za kilka lat C++ w małym palcu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jej, naprawdę nie możesz wykazać się odrobiną pomyślunku i samodzielności? :P Nazwy masz podane w poście więc wystarczyłoby wpisać w google coś w stylu "UDK Unreal Engine" i byłaby to jedna z pierwszych o ile nie pierwsza strona na liście wyników.

Mam zbyt dobre serce więc masz tego linka: http://www.udk.com/download. Plik waży 548MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam nutkę ironii. Mój czas przecież nie jest aż tak bardzo cenny. A do tego co wpisałeś w googlach to spróbowałem i wpisałem to samo. Na każdej stronie z pięciu pierwszych wyników można było znaleźć link do odpowiedniej strony/download :icon_rolleyes: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...