Skocz do zawartości
Spriggs

Sara (1997)

Polecane posty

sara.jpg

Miałem okazje oglądać ten film jakieś trzy tygodnie temu, i wypowiem się o nim bo nie ma tematu. :)

Leon, komandos jednostki ONZ, powraca po misji ochraniania ważnych osób. Po powrocie do domu, żona oznajmia mu, że od niego odchodzi, nie są znane mi bliżej przyczyny odejścia żony Leona, ale podejrzewam że to było przez śmierć dziecka Leona, sam tak mówił podcaas filmu no matter. Jakiś czas później Leon spotyka Józefa, który poszukuje ochroniarza dla córki. Początek może nie był najlepszy, ale potem zaczęli się często spotykać, aż pewnego momentu córka Józefa. Sara, wymyśliła kłamstwo jakoby była w ciąży. Oczywiście Sara była w ciąży, i Leon ją ratuje przed aborcją.

Więcej w filmie. ;)

Obsada.

Bogusław Linda ? Leon

Agnieszka Włodarczyk ? Sara

Marek Perepeczko ? Józef, ojciec Sary

Dorota Maciejewska ? Matka Sary

Cezary Pazura ? Cezary

Stanisław Brudny ? Ojciec Leona

Krzysztof Kiersznowski ? Skorumpowany komisarz policji

Sławomir Sulej ? Człowiek Józefa

Krzysztof Fus ? Człowiek Józefa

Jack Recknitz ? Człowiek Józefa

Dariusz Gnatowski ? Człowiek Józefa

Krzysztof Kumor ? Mecenas Józefa

Stanisław Penksyk ? Mafioso "Grubas"

Andrzej Ostrowski ? Mafioso

Jacek Domański ? Człowiek "Grubasa"

Janusz Bukowski ? Policjant I

Witold Bieliński ? Policjant II

Paweł Burczyk ? Dealer narkotyków pod szkołą

Dariusz Sikorski ? Ksiądz, trener koszykarzy

Teresa Lipowska ? Sprzedawczyni w sklepie monopolowym

Tadeusz Wojtych ? Fotograf

Jarosław Gruda ? Ginekolog

Dorota Wojtyna ? Córka Leona

Agata Wojtyna ? Córka Leona

Grzegorz Miśtal ? Kolega Sary

Monika Kwiatkowska ? Pielęgniarka

Piotr Siejka ? Oficer, dowódca Leona

Jak dla mnie dobry film, dobitnie pokazuje że. Z gangami, mafiami itp, się nie zadziera. Ale jak zwykle tutaj jest happy end. :/

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zagapiłem się jak to pisałem, dodałem spoiler. ;)

Co do mojego zdania to wygląda ono tak.

Film nawet dobry, nie z względu na liczne sceny rozbierane, tylko dlatego. Iż aktorzy bardzo dobrze odegrali swoje role np. Cezary Pazura bardzo dobrze odgrywał rolę służalca szefa mafii. Albo Bogusław Linda, znakomicie odgrywał w pewnych scenach, swoją postać mówiąc o przeszłości. Jak dla mnie film nadaje się do obejrzenia ale raz na jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem inne zdanie. Ten film można obejrzeć tylko ze względu na sceny rozbierane, reszta jest po prostu nudna, a mimo całkiem sympatycznej obsady, reszta leży. Oglądałem film już dość dawno, ale zapamiętałem jedno - najgorszemu wrogowi bym nie polecił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagwozdkę mam z tym tematem czy przepuścić :P Co do samego filmu całkiem niedawno puszczali go ponownie w telewizji i powiem, że jest to dosyć mocny średniak :-) Nawet niezła obsada i kilka ciekawych scen nie ratują całości... Ot, taka historyjka miłosna tyle że zamiast dwóch skłóconych rodzin mamy starego gościa i córkę szanowanego mafioza :D Obejrzeć nawet można, ale szału nie ma, niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. Włodarczyk zabłysnęła w tym filmie i śmiem twierdzić, że to dla niej tylko, można film obejrzeć. Linda natomiast, najlepsze role, miał już wtedy za sobą. W Psach chociażby, jeżeli mówimy o Lindzie jako o "twardzielu".

Swoją drogą, tylko ja czuję natrętne nawiązywanie do Leona Zawodowca?

Edytowano przez UncleKaNe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nawiązania są jawne, nawet w którejś scenie wisi plakat z Leona na ścianie, no i imię głównego bohatera...

Sceny akcji słabiutkie, więcej strzelania niż całej akcji w nich zawartej, taki film na raz, żeby zobaczyć o co chodzi, a później obejżec o wiele lepszego Leona Zawodowca...

Edytowano przez iuri1943
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...