Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sergi

Hosting, domena i inne przykrości

Polecane posty

Przenoszę stronę z jednego hostingu (expro) na hosting TP (hosting.internetdsl.pl). Na wszelki wypadek zostawiłem sobie starą stronę i dobrze zrobiłem bo nowa nie chce działać.

Założyłem domenę (greenserviceinternetdsl.pl), konto WWW (takie samo), pocztę i konto FTP. Ostatnie dwa działają bez problemu, wgrałem pliki, ustawiłem strony błędów, wyłączyłem ograniczenia dostępu, ale strony jak nie było tak nie ma - po wpisaniu http://greenservicenternetdsl.pl/ wyskakuje Błąd! Nie można odnaleźć serwera.

Zakładam że ktoś z forumowiczów już coś takiego robił i proszę o pomoc, bo już nie mam pomysłu, co może być nie tak :ohmy:

EDIT: Literówkę poprawiłem, przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź literówki, bo link nie jest taki sam jak podałeś nazwę domeny. ;)

Po drugie na maila i FTP dostajesz się stosując nazwę domenową czy numerek IP?

Po trzecie rozpropagowanie po sieci DNS'ów czasem trochę trwa, więc zdarza się, że trzeba po prostu cierpliwie poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować użyć komendy

ipconfig /flushdns

W pewnych sytuacjach pomaga, tzn. dokładnie wtedy, gdy w pamięci podręcznej klienta DNS coś zalega.

Pod GNU/Linuksem, by zrobić to samo trzeba użyć komendy

/etc/init.d/nscd restart

z pełnymi uprawnieniami roota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie to kolego Sevard. Czyszczenie cachu DNS skutkuje jeśli problem dotyczy jakiejś konkretnej maszyny, ale jeśli z innych komputerów też nie można dostać się do podanej lokalizacji to sprawa jest inna. Ponieważ z tego co widzę nie daje się rozwiązać domeny DNS na adres IP podejrzewam, że problem jest właśnie w DNS lub w proxy przez jaki przechodzi ruch danej sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor nie napisał, czy próbował na innych komputerach, a nam podał błędny adres (no przynajmniej wygląda mi on na błędny), więc nie możemy tego sprawdzić. Jest raczej tak, jak Ty piszesz, ale sprawdzić nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...