Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GolecWTF

Podkręcenie intel core i7 920(2,66GHz)

Polecane posty

W tym subforum jest przypięty poradnik podkręcenia. Polecam się zapoznać. Podaj jeszcze dokładny konfig kompa wraz z marką i mocą zasilacza. Jakie masz chłodzenie procesora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GA-EX58-UD5

Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX

Radeon 5870 Asus 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

Corsair DDR3 3x 2GB 1600MHz CL8 Core i7

Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II)

Scythe Mugen 2

CoolerMaster HAF-932 Tower black

Corsair CMPSU-750HXEU - 750W

Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW iHAS124-19 bulk black (Serial ATA)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać podpunkt o Socket 1333.

Ale w poradniku jest o socket 1366 O to chodzi?;P

Poczytałem( o tym S1366) i nie wiem za bardzo co zrobić, żeby podkręcić do 3.00 ale co tam. Na sprzęcie się za dobrze nie znam ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać podpunkt o Socket 1333.

Hej, na pewno go czytałeś...? :wink: Właśnie o to chodzi, że nie wystarczy. Część ogólną i FAQ też trzeba, zwłaszcza jak się startuje od zera.

A niemógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić... dokladnie krok po kroku... konkretnie

Ja nie wytłumaczę, bo nie chcę, żebyś szedł na łatwiznę... Rady krok-po-kroku do niczego nie prowadzą, niczego się nie nauczysz.

Ten poradnik został stworzony po to, by czytający zrozumiał, o co w tym chodzi i by od tej pory sam potrafił podkręcić procesor, niezależnie od sprzętu.

Jak nadal chcesz rad krok-po-kroku... cóż, może znajdzie się ktoś miłosierny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Podkręcanie na S1366 (np. Core i7 920).

Podkręcanie Core i7 920 (najtańszy i7 na S1366 i najbardziej popularny) przypomina podkręcanie... Phenomów. Trzeba szczególnie pamiętać o dwóch opcjach: QPI i Uncore (UCLK).

QPI jest mało znaczącą opcją (odpowiednik HT u AMD), ma marginalny wpływ na wydajność, natomiast może mieć ogromne znaczenie dla stabilność procesora przy dużym OC. Taktowanie jest zależne od szyny (BCLK), standardowo - 18*133=2394MHz (4.80 GT/s). Dostępne są jeszcze dwa mnożniki ? x20 (5.86 GT/s) i x24 (6.4 GT/s). Już od początku warto ustawić mniejszy mnożnik, żeby nie przejmować się wpływem QPI na OC.

Uncore (UCLK) ma zauważalny wpływ na wydajność, gdyż wpływa na wydajność cache L3 (odpowiednik NB u AMD). Również jest zależne od szyny. Podstawowa zasada ? TAKTOWANIE UNCORE MUSI BYĆ CO NAJMNIEJ 2X WIĘKSZE OD TAKTOWANIA PAMIĘCI. Jak ustawimy mniejsze, to płyta po prostu automatycznie ustawi taktowanie pamięci zgodnie z powyższą zasadą. Na początku, podkręcając sam procesor, ustawiamy pamięci jak najniżej, a UCLK ustawiamy tylko dwa razy wyższe. Po zakończeniu podkręcania procesora można zająć się podkręcaniem UCLK.

QPI (VTT) Voltage - byle niżej od napięcia procesora, choć ta zasada nie dotyczy napięć (CPU i VTT) poniżej 1.3V - w okolicach 1.35V naruszanie tej zasady może doprowadzić do śmierci procesora. Zwiększanie tego napięcia pomaga ustabilizować wysokie taktowanie Uncore, procesor, a także pamięci RAM. Należy jednak rozsądnie używać VTT, gdyż zwiększanie tego napięcia mocno obciąża układy zasilające płyty i zwiększa pobór prądu, warto kierować się rozsądkiem przy ustalaniu taktowania UCLK.

CPU PLL Voltage ? wystarczy 1.8V do BCLK niższego niż 200MHz, powyżej może mieć wpływ na stabilność. Bezpieczna wartość ? 2.0V.

IOH Voltage ? standardowo 1.1V, tak jak CPU PLL może mieć wpływ na stabilność przy wysokim taktowaniu BCLK.Bezpieczne wartości, które zapewnią stabilność to 1.2-1.3V.

Różnica między napięciem QPI (VTT) a napięciem pamięci nie powinna być większa niż 0.5V, do pracy na co dzień.

Resztę napięć (np. ICH, ICH PCIE) ustawiamy na pierwszą możliwą wartość.

Istnieją także opcje CPU Clock Drive i PCI-Express Clock Drive. Do dyspozycji są ustawienia od 700mV do 1000mV. Przydatne przy wyciskaniu ostatnich soków z procesora. Niestety nie ma żadnych uniwersalnych ustawień - trzeba troszkę pokombinować i przetestować każde ustawienie. To samo dotyczy opcji CPU Clock Skew.

Naprawdę jaśniej się nie da

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt mi tego konkretnie, krok po kroku nie wytlumaczy(przeczytałem poradnik, ale jako, iż na sprzęcie za bardzo się nie znam to za dużo z niego nie rozumiem ;P).. więc chyba się nie będę pakować w to OC, narazie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Przecież masz w tym poradniku krok po kroku co naciskać.

Dokładnie czego nie rozumiesz,wypunktuj mi to bo bez tego chociaż bym bardzo chciał to nic nie zrobię, gotowych ustawień nie dostaniesz bo tak się nie da,przeczytaj ten poradnik od deski do deski, 2 poradnika nie będę pisał( i na pewno tak zrozumiale,jasno i dobrze jak Gi3r3k bym go nie napisał)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol. nawet ja, ktory jedynym prockiem jaki wczesniej krecilem byl Athlon64 3000+ (S939, Asus A8N-E - prostszego OC juz chyba nie ma) okielznalem diabla (Core i7) z pomoca poradnika Gi3rka. Czytalem go z 50 razy podczas OC i jakos niczego nie zepsulem.

Jesli tego http://forum.cdaction.pl/Core-i7-920-na-As...-SE-t73181.html nie polapiesz, to juz chyba nikt nic nie poradzi... A uszkodzic cos jest naprawde bardzo trudno. U mnie co najwyzej albo komp nie chcial sie po prostu wlaczyc, albo BSODy...

I NIE KORZYSTAJ Z MOICH USTAWIEN, BO U CIEBIE BEDA INNE

Mam takie dziwne wrazenie, ze chcesz, by ci wylozono na tace gotowe ustawienia. Ja sam meczylem sie tydzien, by uzyskac stabilne 4,18 Ghz (aj te pamieci...)

Eeee... za długi xPP

Jak tobie nie chce sie poswiecic 10-15 min na przeczytanie poradnika to jak ty chcesz podkrecac? Do tego trzeba miec cierpliwosc. Czasem BSOD wyskoczy po 2h testu i wiesz, ze cos jest nadal nie tak, wiec dalej grzebiesz w biosie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uwielbiam te gre... Nawet obecnie lubie czasem zagladac w zakamarki tego cyberpunkowego swiata... Mimo ze gra wyszla w 2000 roku, straszyla juz wtedy grafika, ale klimat ma nieziemski. Nawet moj dzwonek w komorce to muzyczka z UNATCO :) Koniec OT, na pw dalsza czesc dyskusji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, pierwsze co robisz to podczas startu kompa (najczęściej spis tego co masz w komputerze, czasem jakaś tapetka) wciskasz delete. Czekasz chwilę i oto ukazuje ci się niebieski ekran z parunastoma opcjami do wyboru. Szukaj czegoś podobnego do "Advanced settings" albo "Tweaker", "OC", "overclock" itd. Tam masz schowane wszystkie opcje, dzięki którym komp działa tak szybko (a może jeszcze szybciej). Fotorelacji nie będzie, bo ja na AMD siedze, ale prościej się chyba nie da wytłumaczyć.

@adam - czym obrabiałeś umx do mp3 ? Ja modplugiem ale zadowolony zbytnio nie jestem (na słuchawkach z komy dźwięk taki sobie (cicho i połknięte tony), na głośniku wcale nie lepiej (autorzy jadą na takich falach z muzyką, że to prawie wszystko co tanie i tandetne ma z tym problemy). Ale i tak kapitalnie słucha się tego na kompie. I chyba zgapie od ciebie pomysł z dzwonkiem - ale sam dam sobie Quotes - najbardziej pogięty, a jednocześnie najlepszy (dla mnie) kawałek w grze. Szkoda że nie trafiłem na miejsce gdzie można go usłyszeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy wie do czego służą strzałki i jak ich używać ?

OC - skoro ktoś je wymyślił, to znaczy że inni ludzie też mogą go użyć - od ludzi dla ludzi. A pozatym jak nie będziesz szalał z napięciami to nie powinieneś nic zjarać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...