Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sizol8

CD-Action a programowanie

Recommended Posts

Witam!

Pomyślałem, że redakcja CDA też mogłaby robić "jakieś" gry. Nie mam na myśli takich gier, jak Crysis, GTA IV, ale takie, na jakie byłoby stać redakcję. Fajnie byłoby dostawać nową gierkę od CDA co jakiś czas :P

A co wy o tym myślicie?

PS Nie wiem, czy dobry dział...

Jeśli chcesz, żeby przeczytał to ktoś z redakcji, to zdecydowanie zły. Odpowiedzi szukałbym raczej w dziale "Magazyn CD-Action". Szansa, że zajrzy tu któryś z redaktorów jest dosyć mała. Nie liczyłbym również na to, że Twój pomysł zostanie zrealizowany. Podstawowy to koszta. Stworzenie nawet małej gry kosztuje.

1. Nikt Ci nie broni podesłać swojej pracy do CDA. Myślę, że jak będzie fajna, to Ci ją puszczą na krążku.

2. Nikt Ci nie broni złożyć redakcji propozycji kupna praw "wydawniczych" do Twojej produkcji.

Nie chodzi mi o to, że ja będę programować jakieś gry. W końcu ściągnięcie jakiegoś prostego programu (np. Dev C++, Code::Blocks) nic nie kosztuje. Samo programowanie też nic nie kosztuje. Nie mówiłem o grach typu Undercover, Devil May Cry, tylko takich prostych, jak World of Goo, a może jeszcze prostszych.

Wiesz, takie zabawy w "robienie gier" są bardzo czasochłonne i nie sądzę, by ktoś z ekipy CD-A znalazł na to czas. Tym bardziej po pracy. Jak się ma rodzinę, to się na ogół takimi pierdołami, jak programowanie gier nie myśli. Tym bardziej, że to robota za darmo.

W końcu ściągnięcie jakiegoś prostego programu (np. Dev C++, Code::Blocks) nic nie kosztuje. Samo programowanie też nic nie kosztuje.

Oj tutaj nie wygląda to tak różowo. Wszystko jest fajnie dopóki programujesz sobie w domu i nie sprzedajesz swoich efektów pracy. Bo te programy są darmowe ale z zastrzeżeniem do niekomercyjnego wykorzystania.

Kolejna sprawa to, że dziennikarz != programista. Zapewne kilku redaktorów zna jakieś podstawy programowania, więc w celu tworzenia gier musieliby zatrudnić profesjonalnych programistów. A tworzenie prostych gier w żadnym razie nie przyniesie zysku, bo multum takich gier jest w necie i to za darmo.

Te programy można wykorzystywać do pisania kodu, który potem można sprzedać, czy też ogólniej objąć dowolną licencją. Same wymienione programy są na licencji GPL, ale aż tak zaraźliwa ta licencja nie jest. Problem może pojawić się w przypadku kompilatora, bo tu rzeczywiście darmowe wersje niektórych z nich mają obostrzenie, że są przeznaczone tylko do użytku osobistego.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...