Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allman

Początki programowania

Polecane posty

Ja bym na początek nauki polecił C albo Pascala. Chodzi o to żeby zacząć od programowania proceduralnego - łatwiej wtedy się nauczyć zasad działania pętli, instrukcji warunkowych, funkcji itp. - myślę że to dla początkującego najważniejsze. No a później przesiąść się na jakiś język obiektowy czyli C++ albo Delphi. W zależności od tego co byś chciał potem robić, możesz nauczyć się też jakiegoś języka skryptowego. A jak już będziesz umiał programować proceduralnie/obiektowo/skryptowo to potem wystarczy nauczyć się składni innego języka, a sposób myślenia zostaje taki sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard, ta stronka jest czytelniejsza wg mnie ;-)

Ja mialem zajecia z perla, ale to bylo pare lat temu.. Jeden semestr przez ktory niewiele zrobilismy. Prowadzacy nas jednak zapewnial, ze ten jezyk ma naprawde olbrzymie mozliwosci i jako przyklad podawal problem, ktory rozwiazal wlasnie w perlu, bo innymi jezykami albo nie mogl sobie poradzic, albo zadanie bylo zbyt pracochlonne (chodzilo o odzyskiwanie wymazanych danych z dysku, czy jakos tak).

Perl jest o tyle fajny, ze nie trzeba sie niektorymi rzeczami przejmowac.. np typami zmiennych. Ogolnie fajny, ale chyba nie na poczatek ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...