Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raikiri07

Punk

Polecane posty

Ah, muzyka mojego dzieciństwa - punk i metal. Gdy dzieciaki uczyły się do pierwszej komunii, ja dostałem od brata ciotecznego - i katowałem ją całymi dniami - kasetę Smar SW - Walczmy o swoje prawa. Nie będę mówił o tym, jaki pozytywny wpływ, muzyka ta, miała na młodego człowieka. Do tej pory jednak zastanawia mnie, dlaczego moi rodzice nie byli tak szczęśliwi jak ja, słysząc ich muzykę i teksty :/

Później, nadszedł czas poszukiwań, czas pogardy i wilczej zamie... ee nie, to nie ta bajka, jednak czas poszukiwań nadszedł. Jak to bywa niektóre kapele zawiodły (Dezerter), inne na nowo zafascynowały (Włochaty, The Analgos, KSU, Sex Pistols). Moja przygoda z punkiem (jak i z metalem) trwa nadal, mimo, że teraz szukam w tej muzyce czegoś innego - teraz ten ładunek agresji, autodestrukcji i anarachi jest dla mnie za duży, szczypta anarchii jest potrzeba, ale nie w takich ilościach - niż w latach młodości - to nadal jej siła jest we mnie duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham punka, bo zaraziłem się od taty (w wieku 17 lat tata był mega punkowym anarchistą) a jeżeli chodzi o kapele to słucham:

-The Clash

-Sex Pistols

-The Misfits

-All Bandits

-KSU

-Dezerter

-Farben Lehre

-Green Day (pop-punk to też punk, prawda?trollface.gif )

-Agnostic Front

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słucham od dobrych paru, bo około 9 lat (no na mój wiek jest to strasznie dużo). Ogólnie słucham głównie polskiej muzyki, raczej mało angielskiego punk rocka - jest jak dla mnie troche zbyt delikatny. Zespoły jakich słucham - www.last.fm/user/ericmonia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego typu muzyki. Za bardzo propaguje antyspołeczny wręcz skrajny anarchizm. Oprócz tego nawoływanie do spożywania tanich jaboli. W sumie ten etap chyba każdy ma w życiu :) Ale z pewnych rzeczy trzeba wyrosnąć. Propagowanie ćpania i wszelkich innych antyspołecznych i samowyniszczających odruchów. Ale nie skreślam tej muzyki. Kawałek Latarnia zespołu The Analogs jest bombowy. Oraz mam spory sentyment do zespołu KSU którego swego czasu dużo słuchałem. "Oni grają dla samego chlania" jak to kiedyś ktoś powiedział, a oprócz tego ich teksty nie są do końca głupie i nie robią anarchistycznego mózgoprania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się przejechał po stereotypach... Nie wstyd Ci?

Sam nie przepadam za punkiem, choć czasami zdarza mi się słuchać. Zresztą, w tym gatunku jest tyle kapel, a i podgatunków cała masa, że bez problemu znajdziesz takie, które nie będą Cię pod względem tekstowym mierzić. Wystarczy poszukać.

@Down

Jataman69 - Ja :]?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wspomniałem o tym co mnie nie mierzi. Ale po co mam obsłuchiwać całą dyskografię Dezertera tylko po to żeby spodobał mi się jeden kawałek(Polska złota młodzież). Szkoda mi czasu. Więc wolę powiedzieć od razu że za gatunkiem nie przepadam. Stereotypy :) Stereotypy zazwyczaj są nieco wyolbrzymioną i uproszczoną prawdą. A jak wiadomo prawda często w oczy kole :) Swoją drogą to nie jest tak że nie znam gatunku. Praktycznie całe życie mam z tą muzyką chcąc nie chcąc kontakt. Więc co mi się spodobało to już dawno wyłapałem. Ogólnie wolę normalnego rocka o miłości bez kleju, a z różami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi (i prawdopodobnie Stillbornowi też) nie chodzi o ty, że ci się ten gatunek nie podoba, tylko o to dlaczego. A strzeliłeś przesadzonymi stereotypami, które z prawdą mają bardzo mało wspólnego. Jakbyś napisał, że nie lubisz grania w formule "trzy akordy darcie mordy" to by było bliższe prawdy i raczej nikt by się do tego nie przyczepił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mam obsłuchiwać całą dyskografię Dezertera tylko po to żeby spodobał mi się jeden kawałek(Polska złota młodzież). Szkoda mi czasu.

Aleś się tego Dezertera uczepił... To jedyna punkowa kapela, z jakiej muzyką miałeś styczność :]? Zresztą, piszę o podgatunkach w punku, które ze skrajnie lewicowym światopoglądem nie mają zgoła nic wspólnego, a nie o poszczególnych utworach.

Stereotypy zazwyczaj są nieco wyolbrzymioną i uproszczoną prawdą. A jak wiadomo prawda często w oczy kole :)

Tą "prawą życiową" sprawiłeś, że mi przeszczepy opadły :]. Jak to pisze t3tris - "śmiechłem hardo". Mój drogi, stereotypy są zazwyczaj skrajnie wyolbrzymioną i uproszczoną (a zarazem krzywdzącą) "prawdą". Otóż kierując się tym sposobem myślenia, jestem przekonany, że jesteś złodziejem. Dlaczego? Bo podążam za stereotypem "polak = złodziej". Rozumiesz, co chcę przekazać? Zamiast dogłębniej zanurzyć się w muzyce określanej punkiem i jego poszczególnymi odmianami, przyszedłeś tutaj, ledwo "liznąwszy" temat, by wypisywać bzdury.

Swoją drogą to nie jest tak że nie znam gatunku. Praktycznie całe życie mam z tą muzyką chcąc nie chcąc kontakt.

Wydaje mi się, że sprawa wygląda zgoła inaczej.

Ogólnie wolę normalnego rocka o miłości bez kleju, a z różami ;)

I dlatego sypiesz jak z rękawa krzywdzącymi stereotypami?

@Down

Anczaj - Nie chce mi się z Tobą gadać. Normalnie, jakbym do ściany mówił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH] - Zapoznaj się z zasadami poprawnego cytowania. Do wglądu w Regulaminie Forum. - Stillborn

Tak jak wyżej. Stereotypy to wyolbrzymiona i uproszczona prawda. A krzywdząca jest dla tej osoby której dotyczy. Prawda w oczy kole.

Stillborn - Tak, tak potwierdzam otrzymanie ostrzeżenia przez twoją zakrawającą wręcz o egocentryzm opinie o wyższości i jedynej słuszności własnego zdania nawet w kwestii gustów o których ponoć się nie dyskutuje. Także potwierdzam że żle cytowałem. I także potwierdzam wycięcie całkowicie posta zostawiając z niego jedno znikąd wyjęte zdanie udowadniające że pieprze głupoty a ty masz rację. Do tego typowy łapacz minusów smile_prosty.gif I tak. Masz rację. Mając własny gust muzyczny, własne poglądy polityczne, religijne itd. bla bla bla możesz mnie przekonać do swoich jedynie wtedy kiedy je skontruje ze swoimi i obiektywnie dojdę do wniosku że masz rację. I dlatego oprócz tego że stwierdzałem swoje to zadawałem pytania o udowodnienie twojej lini argumentów. I doczekałem się jedynie pewnej formy cenzury. Dziękuję za uwagę. Kończę dyskusje z tobą. Do widzenia

P.S i zapoznałem się z zasadami poprawnego cytowania zawartymi w dziale regulamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...