Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Raikiri07

Punk

Polecane posty

Czytam i czytam, a nigdzie nie widzę aby ktoś Wspominał o Włochatym czy innym Punkowym zespole.

Nie słuchacie KSU? BDS?

Może jednak ktoś coś słucha i chce się wypowiedzieć w Tym Temacie, proszę bardzo.

Jako że założyłam ten temat, napiszę coś na początek.

Wiele ludzi uznaje punk za rodzaj muzyki : "Trzy Akordy Darcie Mordy"

Cóż, ja tak nie uważam, takie zespoły jak Włochaty, KSU, BDS, DS, Farben Lehre, Defekt Muzgó że bardzo miło się ich słucha. Ale pewnie nie każdy ma tak zniszczony słuch jak ja ;)

Obecnie słuchacie pewnie pop punkowe zespoły : Blink-182, Simple Plan, Green Day.

Uwaga pop punk wywodzi się z Punk-Rocka

Mi chodzi o zespoły Punkowe, punk-rock, tam gdzie ludzie mówią/krzyczą do mikrofonu prawdę o naszym świecie.

Słuchacie Punkowych zespołów. Nie wstydźcie się i napiszcie co o nich sądzicie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zbiorczy :). Słucham punku, ale rzadko, to nie moja para kaloszy. Jednak dość często wracam do nagrań The Ramons. Uwielbiam ich. Zdarza mi się także posłuchać nieco popowego Rancid, czy Sex Pistols. W zasadzie to wszystko. Wiem o istnieniu naprawdę wielu punkowych kapel, ale nie mogę się do nich przekonać. Szczególnie jeśli chodzi o Polskie kapele. Ot, nie moje gusta :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No każdy gust ma inny, ale jeśli chodzi o zespoły które tutaj wymieniłeś, to najczęściej słucham Sex Pistols, The Ramons.

Polskie Punkowe zespoły, cóż ja ich słucham. Ciekawa jestem czy znajdzie się ktoś jeszcze. ;)

Moja znajomość punku ogranicza się do słynnego ANARCHIA! ANARCHIA! :wink: Fajna była ta piosenka. Dało się jej słuchać więcej niż raz. Ogólnie raczej za taką muzyką nie przepadam, ale jak trafi się coś dobrego, to chętnie posłucham :happy:

Tak Anarchia była/jest dobrą piosenką, ja ciągle jej słucham. Aczkolwiek nie wiem czy ktoś wie w dosłownym znaczeniu, co oznacza owa "Anarchia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stachumastablasta: A mi się ta piosnka w ogóle nie podoba :D

Z punku słucham:

- Farben Lehre

- Leniwiec (Długa historia punk rocka rulez :P)

- The Analogs

- Włochaty

- KSU

i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc jest to jeden z moim ulubionych gatunków :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek polecam zrobic temat wg tych zasad: http://forum.cdaction.pl/Nowa-Muzyka-t38892.html bo inaczej topic moze wyleciec do kosza

Druga sprawa

Jak znudza ci sie zespoly pokroju:

Włochaty, KSU, BDS, DS, Farben Lehre, Defekt Muzgó

Polecam sie zapoznac z takimi jak GBH, Cock Sparrer czy Discharge. Nie to, zeby te twoje byly jakies zle czy co(sluchaj tego co ci sie podoba) ale jesli chodzi o strefe punk rock to z miejsca przegrywaja z takimi zespolami jak wyzej wspomniane

Na moim last.fm(link w sygnie) tez znajdziesz sporo rarytasow

The Ramons

The Ramons

a czy przypadkiem nie The Ramones?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo miło mi To słyszeć ;)

Ja jako napalona słuchaczka zespołów przez Ciebie wymienionych. czekam na bluzę Leniwca, którą mieli mi przysłać tydzień temu :dry:

-KSU

-The Analogs

-Farben Lehre

Na prawdę ciekawe zespoły, które wbrew pozorom mają coś do powiedzenia. Z chęcią poszłabym na ich koncert, ale jak sadzę nie będzie żadnego.

Chociaż w naszym mieście często ostatnimi czasy wychodzą jakieś koncerty, najczęściej gra nasz Grudziądzki zespół Cela nr 3. Warto posłuchać - polecam ;)

Cóż, jeżeli Temat wyląduje w koszu. Nie zaniecham mojego pomysłu i stworzę z "regulaminem CDA". Co jak sadzę to co napisałam, nie jest konkretnym pogwałceniem regulaminu. Jeśli chodzi o Punk- cóż nie jest to "płyta metalowa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-KSU

-The Analogs

-Farben Lehre

Dla mnie tekstowo to raczej bida. Teksty niektorych kawalkow przemilcze.

Osobiscie preferuje troche bardziej sthrashowanego punka:

http://www.youtube.com/watch?v=hgInBgRC7HA&feature=fvst

czy polski castet, tekstowo i muzycznie mocne:

http://w306.wrzuta.pl/audio/2YsbhRwlSQF/ca...bota_to_glupota

http://wandzik90.wrzuta.pl/audio/aThPI6uFd...astet_-_hc_tata sluchal corpsow i majnora, nosil glany i bandane, wspieral scene i hardkora w Jarocinie poznal mameee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o punk, to najbardziej sobie cenie Sex pistols, Farben lehre i Billy Talent (teraz gra zdecydowanie za popowo jak dla mnie, ale pierwsze płyty, także te nagrane jeszcze pod inną nazwą są lepsze) i KSU. Wspomniane BDS przesłuchałem i dla mnie to jest zbyt surowe, nawet jak na punk. Inna sprawa, że punk to właściwie są "trzy akordy, darcie mordy" ale właśnie o to chodzi ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja z Punku słucham tylko Misfitsów i Ramonesów (choć lubię jeszcze Dead Kennedy's)...

Osobiscie preferuje troche bardziej sthrashowanego punka:

Municipal Waste to dla mnie raczej "spunkowiony" Thrash albo Crossover (chyba, ja się raczej nie znam). W każdym razie grają całkiem fajnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i dobrze mowisz, moze i wiecej tam crossoveru niz punka, ale czy takie detale sa wazne?

i spunkowiony thrash i sthrashowany punk to b. podobne klimaty(nie mowiac o tym, ze wszystkie kawalki nie brzmia tak samo...).

wiecej lajtu, mniej szufladkowania :cool: :cool: :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycy - szczególnie The Clash, chociaż ktoś może powiedzieć, że w pewnym momencie zespół stał się bardziej ogólnie rockowy(vide Combat Rock), ale to właśnie "Klasze" mają jak dla mnie najlepszy styl(szczególnie London Calling - ftw!). Następnie pewnie by było Sex Pistols, chociaż tutaj jest dość prymitywnie, ale dziwić się nie można. Jeszcze dorzucić można Mano Negrę (chociaż ich działalność bardziej nakierowana na ska była), Iggy Pop(pre-punk). Z polskich to głównie Armia - "Legenda" to imo jedna z najlepszych polskich płyt ogólnie. KSU też dość dobrym zespołem jest. Nowszych zespołów punkowych nie trawię, znam tylko trochę "świeższych kawałków". Ogólnie raczej mało punka słucham, acz coś się tam zna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam że punk to jeden z gorszych gatunków. Po prostu bez przesady. Ale takich zespołów jak Green day nie uważam za punkowe. A tak sie niestety składa, ze z punku to chyba najlepszy zespół :) imho najlepszy :)

Do niedawna nie wiedziałem jaką muzykę tworzą Sex Pistols (ja ich nazywam gej pistols) ale widząc popularność niektórych utworów postanowiłem spróbować. No i moja reakcja to było delikatnie mowiac negatywne zaskoczenie.

Gatunek wywołuje dość skrajne odczucia, na ogół Ci, którzy krytykują po prostu nie rozumieją tej twórczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej lajtu, mniej szufladkowania

W sumie tez prawda ^^

@up: Sex Pistols niby jest tam najbardziej znanym zespolem punkowym, ale jak dla mnie, to na przekonanie sie jest rownie dobry jak Venom do Metalu (nie bez powodu niektorzy nazywaja Pistolsow "pierwszym boysbandem w historii";) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam że punk to jeden z gorszych gatunków. Po prostu bez przesady. Ale takich zespołów jak Green day nie uważam za punkowe. A tak sie niestety składa, ze z punku to chyba najlepszy zespół :) imho najlepszy :)

Do niedawna nie wiedziałem jaką muzykę tworzą Sex Pistols (ja ich nazywam gej pistols) ale widząc popularność niektórych utworów postanowiłem spróbować. No i moja reakcja to było delikatnie mowiac negatywne zaskoczenie.

Gatunek wywołuje dość skrajne odczucia, na ogół Ci, którzy krytykują po prostu nie rozumieją tej twórczości.

Ej, bo się pogubiłem, green day nie jest punkowy, ale uważasz go za najlepszy zespół punkowy? Do tego jak można mówić o lepszym i gorszym gatunku? Gatunki muzyki są różne i każdy jest inny ale nie gorszy albo lepszy. Każdy gatunek trafia do kogoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tak sie niestety składa, ze z punku to chyba najlepszy zespół imho najlepszy "

Rozumiem, ze znasz wszystkie zespoly punkowe(a zaloze sie ze nawet 10 kapel bys nie wymienil). Ogolnie twoj post jest troche bez sensu, bo w ostatnim zdaniu sam siebie skrytykowales.

green day nie jest punkowy

Moze to jest i punk ale tych punkow z mtv to raczej zawsze sobie darowalem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysiu, pański post zakrawa o schizofrenię, bez urazy :happy:

Green Day dzisiaj to co najwyżej gitarowy pop, a ostatnia płyta opisywana przez sam zespół jako punkowa opera, ma z punkiem tyle wspólnego, co ja z hodowlą skrzydlatych żab, czyli niebardzowiele. Wcześniej zresztą też było z nimi kiepsko, ale majorsy potrzebowały jakichś odszczepieńców śpiewających o trudnym życiu, by mieć co wcisnąć krostolatkom z amerykańskich przedmieść. MTV punk shall not pass!

I nie ma, że punk jednym z gorszych gatunków, bez niego nie byłoby post-punku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na początek - do tematu nic nie mam (ja jako ja :P), ale pamiętajcie, że nie jestem jedynym modem, który to moderuje...

@up. Czyli jednak last.fm kłamie, bo Green Day znajduje się u nich w topowych zespołach punkowych :PKlik!. Mnie akurat nie zależy, bo ich fanem nie jestem a lubię posłuchać może z dwa kawałki - American Idiot oraz Boulevard of Broken Dreams ;-) Z kolei już chyba nikt nie powie mi, że The Offspring przestał grać punk (również tam widnieją)? Czy może przerzucili się na coś innego a ja mam informacje z zeszłej zimy? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak last.fm kłamie, bo Green Day znajduje się u nich w topowych zespołach punkowych

a Firma to prawdziwy rap bo jest na topie

The Offspring

slyszalem, ze dwa kawalki i raczej mi to podpadalo pod slodki pop-punk, chociaz podobno wczesne plyty niezle byly

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w moim poście nie ma zadnych niedorzeczności trzeba tylko czytac uważnie i nie bezrefleksyjnie.

Jeśli uznamy green day za punk, a najbliżej mu do punka, to jest najlepszy.

Są gatunki lepsze i gorsze, bo jeśli sie weźmie gitarę i bębny i zacznie napieprzac bez ładu składu i rytmu to to nie jest muzyka w ogóle. Co najwyżej punk :)

I nie skrytykowalem sam siebie.

Albo logiczne myślenie, albo czytanie po kilka razy, albo nie czytanie w ogóle moich postów. Inaczej sie nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do Offspringu, oczywiście, że to Punk z tym, że trzeba wziąć poprawkę na to, że Amerykańskie kapele pankowe są kompletnie inne od Polskich.

A co do tematu.

Punk to stwierdzenie bardzo ogólne. Jest tyle pochodnych, że głowa od tego może rozboleć. Punk, Hardcore Punk, Anarcho Punk, Pop Punk bla bla bla nuda ogółem te całe podziały bo człowiek i tak słucha tego czego chce. Ja zdecydowanie preferuję scenę Hardcore. Przez HC Punk, po Metalcore i Post Hardcore i różne inne łączone.

Tu macie kilka kapel godnych polecenia:

-Polskie:

Złodzieje Rowerów

Coalition

Via Media

Stracony

Czarzły

No Se

Eye for an eye

El Banda

-Zagraniczne:

Rise Against

Refused

Have Heart

Verse

The First Step

H2O

Raised Fist

Sick of it all

Co mogę więcej napisać ? Piękna muzyka :D Nie wyobrażam sobie teraz wracać do czasów podstawówki gdzie byłem zapalonym hiphopowcem :P Dowód na to, że do niektórych rzeczy trzeba dojrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...