Skocz do zawartości

Polecane posty

Redakcjo - co myślicie o tym, by CDA przeszło na podobny system wydawniczy do tego w muratorze?
Konkretnie chodzi o to, by materiały z magazynu, były też dostępne online dla prenumeratorów i osób, które zakupiły wydanie w kiosku. Np. jakiś kod w magazynie, który odblokuje wydanie online.
Na muratorze tak właśnie jest i to bardzo fajny motyw, bo można dany artykuł komentować i dyskutować z innymi użytkownikami. Dopytać gdy czegoś nie zrozumiemy itp. Często wtedy odpisuje autor tekstu i wyjaśnia.

Pozdro.

To jest decyzja sporo powyzej naszego progu kompetencji. Wiesz, to jakbys zaproponowal porucznikowi sluzacemu w czolgach, zeby zmienil swego PT-91 na Abramsa albo Chieftaina.

1. Kto oprócz gema poparł dychę dla World of Tanks w wersji 1.0?

2. Kto oprócz 9kier był skłonny dać dychę The Dream Machine?

Dnia 9.03.2018 o 11:07, Melitran napisał:

Np. jakiś kod w magazynie, który odblokuje wydanie online.

Musiałby być jednorazowy, albo przypisywany do konta na stronie. Inna rzecz to jak zapobiec rozłażeniu się potem prt scr po sieci. 

Dawno dawno temu też byłem za wydaniem on line... miałem nawet tygodnik w takie formie. Potem okazało się że bardziej wolę edycję papierową :D

Cześć.

Kupiłem sobie dzisiaj czasopismo i - tak jak się spodziewałem - jednym z kilku polecanych laptopów z przedziału 3000-6000zł jest Lenovo y520-15 (w tym wypadku 80YY0039B, są różne inne konfiguracje).

Nie wiem, czy redakcja tego nie sprawdziła, czy też to zwykłe przeoczenie, ale dwie kwestie w przytoczonym w czasopiśmie modelu są absolutnie błędne. Skąd to wiem? Ano stąd, że miałem nieszczęście kupić dokładnie tego laptopa ok. miesiąc temu (w x-komie, a potem drugi raz w innym sklepie - obydwa na szczęście zwróciłem bez problemu). I tak się składa, że obie kwestie, o których chciałbym napisać mają dość istotne znaczenie dla efektywności sprzętu.

Nieścisłości w artykule:

1) dysk twardy - piszecie o SSD 256 gb + hdd 1 tb - nie znalazłem nigdzie modelu, który oferowałby obydwa dyski wewnętrzne w tym laptopie. Jedyną możliwością dla posiadania zarówno ssd jak i hdd jest kupno modelu z zewnętrznym dyskiem hdd (w kieszonce pod usb). Dlaczego? Otóż firma Lenovo sobie wymyśliła, że w laptopie za 4300+ zł pożałują części za ok 100zł - a mianowicie złączki SATA do podpięcia dysku hdd wewnętrznego. Żeby nie było - taki problem jest w tym modelu na całym świecie, nie tylko u nas. Chcesz włożyć dysk hdd? Kup sobie kabelek i złączkę w Chinach na jednym z ichnich portali aukcyjnych za kilkanaście dolarów + koszty przesyłki (i miesiąc-dwa czekania na statek). Serwis Lenovo absolutnie nie pomoże, ale to w sumie nic nowego.

Jakby ktoś nie dowierzał i chciał zdjęcia wnętrzności - jestem przygotowany na taką ewentualność.

Co ciekawe, modele sprzedawane wyłącznie z dyskiem hdd, nie mają tego problemu :huh:

2) karta graficzna - piszecie o gpu Geforce GTX 1060 Max-Q 3 gb - na to trzeba uważać, bo akurat spokojnie za tą mniej więcej samą cenę (+ ~100zł) można kupić model z tą samą kartą, tyle że z 6 gb pamięci vram (a więc nieco lepszą). Niektóre sklepy (tak, wiem to z własnego niedawnego doświadczenia) same nie ogarniają, którą z nich akurat mają w danym modelu.

I po co się tak rozpisałem? A po to, żeby przestrzec ewentualnych potencjalnych kupców tego modelu. Absolutnie nie warto właśnie ze względu na te żenujące kombinacje producenta.

Pozdrawiam.

Niewiem czy to dobre miejsce na post ale mam pytanie które mnie zastanawia od kwietnia. Dlaczego tak bardzo unikacie tematu gry "Hunt Down The Freeman" ? Czemu nie ma recenzji, jakiś publicystyk, kaszanek zone czy choćby nawet drobnego wpisu do szpili ? Czyżby zawarliście pakt o nieagresji z Berkanem Denizyaranem :D ?

Dnia 8.05.2018 o 18:04, Hemaka napisał:

Cześć.

Kupiłem sobie dzisiaj czasopismo i - tak jak się spodziewałem - jednym z kilku polecanych laptopów z przedziału 3000-6000zł jest Lenovo y520-15 (w tym wypadku 80YY0039B, są różne inne konfiguracje).

Nie wiem, czy redakcja tego nie sprawdziła, czy też to zwykłe przeoczenie, ale dwie kwestie w przytoczonym w czasopiśmie modelu są absolutnie błędne. Skąd to wiem? Ano stąd, że miałem nieszczęście kupić dokładnie tego laptopa ok. miesiąc temu (w x-komie, a potem drugi raz w innym sklepie - obydwa na szczęście zwróciłem bez problemu). I tak się składa, że obie kwestie, o których chciałbym napisać mają dość istotne znaczenie dla efektywności sprzętu.

[cut cała reszta, bo jest powyżej]

Lenovo udostępnia dystrybutorom bardzo dużo konfiguracji, a najwięksi mogą je dodatkowo zmieniać. Opisywana wersja y520-15 była w momencie oddawania materiałów do druku dostępna na przykład w x-komie. 

Co do błędów – sam piszesz, że do modeli z HDD da się dołożyć SSD M.2. Czyli M.2 + SATA są fizycznie w tymże modelu dostępne. Brak części dla użytkownika końcowego nie znaczy, że nie mają go dystrybutorzy czy samo Lenovo. 

Co do ostrzegania – kupno dobrze skonfigurowanego modelu rozwiązuje problem, prawda?

Dnia 18.05.2018 o 08:39, allor napisał:

Lenovo udostępnia dystrybutorom bardzo dużo konfiguracji, a najwięksi mogą je dodatkowo zmieniać. Opisywana wersja y520-15 była w momencie oddawania materiałów do druku dostępna na przykład w x-komie. 

Co do błędów – sam piszesz, że do modeli z HDD da się dołożyć SSD M.2. Czyli M.2 + SATA są fizycznie w tymże modelu dostępne. Brak części dla użytkownika końcowego nie znaczy, że nie mają go dystrybutorzy czy samo Lenovo. 

Co do ostrzegania – kupno dobrze skonfigurowanego modelu rozwiązuje problem, prawda?

Support Lenovo twierdzi, że brakujących części nie ma, nie wysyła i nie sprzedaje. W polskiej dystrybucji (a patrząc po opiniach w internecie, także za granicą) nie ma laptopów y520-15 z fabrycznie zamontowanym dyskiem SSD mających złączkę SATA do dysku HDD.

I co to ma znaczyć, że kupno dobrze skonfigurowanego modelu rozwiązuje problem? Chcę model ssd + hdd, sklepy go sprzedają, po czym okazuje się, że hdd nie można zamontować. Chcę model ssd only, kupuję, po czym okazuje się, że ewentualnego hdd dalej nie mógłbym zamontować, bo nie ma części. Rozumiem, że powinienem być jasnowidzem i z 3 konfiguracji wybrać tą z fabrycznie wmontowanym HDD (bez ssd), bo w takim wypadku - z łaski swojej - lenovo dodaje niezbędną część?

Rozumiem, że w redakcji uważacie, że oszczędzanie przez producenta na części za ~100zł w laptopie za powyżej 4300zł jest w porządku?

Sam piszesz, że konfiguracja z czasopisma była dostępna w x-komie. Ja z kolei napisałem, że miałem nieszczęście kupić właśnie dokładnie ten model w tym sklepie. Piszecie, że ta właśnie konfiguracja ma dysk ssd i hdd, ale nie wspominacie, że hdd jest w kieszonce pod usb, bo nie da się go zamontować wewnątrz laptopa. To chyba dość istotna informacja?

2 godziny temu, 2real4game napisał:

@Hemaka

Tyle tu piszesz, a nie mogłeś napisać kilku słów w mailu do sklepu?

A co ma sklep do tego? Redakcja jest od tego by pisać artykuły, które pomagają czytelnikom i nie wprowadzają w błąd czyż nie? :) 

Wiadomo, że to pewnie niezamierzony ale jednak.

3 godziny temu, 2real4game napisał:

@Hemaka

Tyle tu piszesz, a nie mogłeś napisać kilku słów w mailu do sklepu?

Po pierwsze - napisałem, korespondowałem też z supportem lenovo (oczywiście mnie olali, nic nowego), a sprzęt zwróciłem.

Po drugie - w ogóle co to za pytanie? Ukazał się artykuł w ogólnopolskim czasopiśmie, w którym podano nie do końca prawdziwe informacje. Więc prostuję, bo akurat jestem na bieżąco w tej konkretnej kwestii. Z czym masz problem, bo nie za bardzo rozumiem?

Witam!

Mam spostrzeżenie do testu w dziale sprzętowym myszki Razer Abyssus Essential zamieszczonego w numerze 07/2018. Jako tańszą alternatywę zaproponowano myszkę Logitech g203 Prodigy. Myszka Logitech dostała aktualizację oprogramowania układowego, które wpływa na sensor myszy zwiększając maksymalne dpi z 6000 (dane na pudełku) do 8000dpi. Nie wiem czy ta aktualizacja wpływa na dokładność sensora, ponieważ nie mam porównania i używam myszkę od razu po aktualizacji. Najprawdopodobniej przez pomyłkę błędnie stwierdzono, że myszka nie posiada podświetlenia RGB cytując folder reklamowy:

PROGRAMOWALNE PODŚWIETLENIE RGB

" Wybieraj spośród ok. 16,8 miliona kolorów. Wybieraj z palety ok. 16,8 miliona kolorów i ustaw różne poziomy jasności w celu dopasowania podświetlenia do własnego stylu, urządzeń lub otoczenia. Pobierz oprogramowanie Logitech Gaming Software, aby uzyskać dostęp do ponad 300 profili gier i inteligentnego podświetlenia, które reaguje na operacje wykonywane w grach"

Pozdrawiam 

Mam sprawę gdyż jakiś czas temu dokładnie w numerze 11/2014 zakupiłem płytę z tropico 4 lecz tutaj pojawia się problem - launcher przez którego nie idzie zainstalować gierki mam pytanie czy byłaby opcja otrzymania jakiegoś klucza na steam?

Po przekierowaniu przez Smugglera (dzięki ;) ) piszę zapytanie tu. (znaczy wklejam przekopiowany mój post)

Zastanawiam się, dlaczego w CD-A czy na stronie czy w piśmie, nie pisze nic o problemie ACTA 2 i skutkach jakie one przyniosą jak zostaną przegłosowane pozytywnie i wprowadzone.

Jak by ktoś nie wiedział o co chodzi, to np tu jest. 

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/ACTA-2.0-co-to-jest-i-jakie-zagrozenie-sie-z-tym-wiaze

A także sporo yt-berów otym mówi.

A wy?! Głosowanie odbędzie między 2 a 5 Lipca!!! A na CD-A cichosza. :(

Wydaje mi sie, ze do ktoregos tam numeru jubileuszowego (albo numerow) zalaczone na plycie byly zdigitalizowane wersje starych numerow? Jezeli tak faktycznie bylo, o ktory numer chodzi?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.