• Ogłoszenia

• yojc

Smugglerki 2017   07.01.2018

https://forum.cdaction.pl/forum/249-smugglerki/
4524 postów w tym temacie

@piotrekk153

Jeśli popełnisz jakiś tekst i wyślesz go do redakcji, to być może nawet go opublikują w którymś numerze. 

0

Witam,

ja ponownie z tą samą sprawą. niestety na mailu bauera też nikt nie odpowiada. czy ktoś wie w takim razie gdzie pisać jeśli chodzi o archiwalne numery?

0

Mnie zastanawia, dlaczego zamieniliście siedzibę z Sukiennic na ulicę Oławską? Czyżby lepsze warunki do otworzenia magazynu tam panowały?

Edytowane przez goliat
0

Sprawa jest prosta - Bauer wykupił wydawnictwo Phoenix Press mieszczące się na Oławskiej. A że prościej było przenieść CDA do ich siedziby (gdzie zresztą jest więcej miejsca etc) niż ich do nas, a nie miało sensu utrzymywanie dwóch różnych biur w promieniu 500 metrów, to przeprowadziliśmy się na nowe lokum. 5 minut wolnym spacerkiem od starego, a 2-3 minuty szybkiego marszu. 

0

W sumie logiczne, utrzymanie dwóch biur w centrum Wrocławia kosztuję, a tak Bauer ograniczył koszty, wy zyskaliście więcej miejsca. 

0

Pomijając historię mojego życia i przechodząc do konkretów: Kody do pełniaków z ostatniego numeru, 13/2017, są ograniczone czasowo. Dlaczego? O ile zrozumiałe jest czemu wszelkie kody promocyjne są ograniczone czasowo, to nie widzę powodów dla których pełniaki mają zachowywać się tak samo, oraz dlaczego nie informuje się graczy że pełne wersje gier są częścią pisma tylko jeśli wykorzystają kody w przeciągu miesiąca od zakupu (w przypadku Layers of Fear, numer nadal można kupić, kod przestaje być aktywny za 3 tygodnie).

0

@Nir prawdopodobnie był to wymóg licencjodawcy. :P

0

Też. No i popsuje troszkę biznesy sprzedawcom "taniej [zajumanej...] prasy".

0

Dlaczego nie napisaliscie chyba nigdy, a jeśli juz to wieki temu o grze World War III?? I dlaczego o polskich grach musze czytac na konkurencyjnych stronach i wcale mi sie to niepodoba?! Jestescie dziennikarzami, na pewno możecie jakos zdobyc informacje czy kilka screenow od farmy o niej...

http://innpoland.pl/139531,to-bedzie-hit-sprzedazowy-polacy-wymyslili-gre-ktora-przebija-wszystko

Ja czytajac to jestem poprostu w szoku. Przeciez to bedzie mur beton hicior :P

I naprawde chcialbym u was przeczytać cokolwiek na jej temat bo wam poprostu ufam.

0

12 minutes ago, genius said:

Ja czytajac to jestem poprostu w szoku. Przeciez to bedzie mur beton hicior

Pamietam, gdy sam bylem pod podobnym wrazeniem, gdy "Magic Leap" sie promowal... Lepiej byc sceptycznym. (=

0

3 minuty temu, Coenn napisał:

Pamietam, gdy sam bylem pod podobnym wrazeniem, gdy "Magic Leap" sie promowal... Lepiej byc sceptycznym. (=

Ja to doskonale rozumiem. Dlatego chcialbym zeby to CD-action sie tym zajęło ^_^

0

Dnia 15.12.2017 o 10:14, Smuggler napisał:

Też. No i popsuje troszkę biznesy sprzedawcom "taniej [zajumanej...] prasy".

Rozumiem że ludzie jak ja, którzy hurtem konsumują kilka numerów raz na kilka miesięcy, od rozfoliowywania i wąchania farby do obrabiania kodów, są na tyle nieistotną częścią czytelników że nie warto się nimi przejmować przy walce ze sprzedawcami "taniej [zajumanej...] prasy" (naprawdę istnieje taki problem?), ale może warto byłoby i tak ich poinformować że od tej pory pełniaki mają ograniczony termin ważności. Najlepiej w sposób widoczny bez rozfoliowywania...

0

31 minut temu, Nir napisał:

Rozumiem że ludzie jak ja, którzy hurtem konsumują kilka numerów raz na kilka miesięcy, od rozfoliowywania i wąchania farby do obrabiania kodów, są na tyle nieistotną częścią czytelników że nie warto się nimi przejmować przy walce ze sprzedawcami "taniej [zajumanej...] prasy" (naprawdę istnieje taki problem?), ale może warto byłoby i tak ich poinformować że od tej pory pełniaki mają ograniczony termin ważności. Najlepiej w sposób widoczny bez rozfoliowywania...

Na folii ZAWSZE jest podany "czas ważności kodów", tzn. do kiedy trzeba je aktywować. Pełniaki jako takie (po aktywacji kodu) ważności nie tracą. A trwa to już czas jakiś, nawiasem mówiąc.

0

Jest szansa, że w 2018 cda pojawi się w wersji cyfrowej jako ebook?
Szczerze powiedziawszy coraz rzadziej chce mi się kupować pismo, wolałbym pobrać nawet zwykły pdf i przejrzeć go na komputerze/telefonie. A przy odrobinie chęci można wprowadzić wiele usprawnień do formy magazynu, których nie da się uzyskać na papierze np. klikalne linki, screeny w wysokiej rozdzielczości po kliknięciu w obrazek, filmiki z trailerami/gameplayami przy każdej z gier, itp.  Odpada koszt druku, dystrybucji i tłoczenia płyt więc przy odpowiednio niższej cenie (powiedzmy 10zł?) myślę, że znalazłoby się sporo chętnych (można sporządzić ankietę na stronie).
Większość gier i tak jest teraz w formie kodu steam/gog/uplay więc i z tym nie byłoby problemu, resztę z bonusów z płyty można wgrać na serwer do pobrania. Oraz opcja kupienia bez gier po jeszcze niższej cenie.

0

1 hour ago, dawid1447 said:

Jest szansa, że w 2018 cda pojawi się w wersji cyfrowej jako ebook?

Nie tak dawno sam to proponowalem. Kliknij sobie w odnosniki do ponizszych cytatow i zobacz.

-------

1 hour ago, dawid1447 said:

Większość gier i tak jest teraz w formie kodu steam/gog/uplay więc i z tym nie byłoby problemu, resztę z bonusów z płyty można wgrać na serwer do pobrania. Oraz opcja kupienia bez gier po jeszcze niższej cenie.

Gdy proponowalem edycje cyfrowa magazynu, postanowilem sie zorientowac, jak takie magazyny sie prezentuja w Google Play Store i jest to calkiem przyzwoite. Wykupione czasopisma sa dostepne w apce Gogle Play Newsstand lub na PC pod adresem: https://newsstand.google.com/my/magazines. Przegladalem ponizsze magazyny i nie bylem rozczarowany.

capture.png

Przy okazji dodam, iz wiedzac jak wygladaja w srodku (a nie jeden numer kazdego z ow przegladalem) takie magazyny jak: Game Informer, PC Gamer, Edge czy GamesMaster, jaka maja szate graficzna, jaki content i generalnie rozplanowanie to - nie wiem moze jestem tu nieobiektywny itp. (ale watpie) - CD-Action prezentuje sie na ich tle zwyczajnie lepiej. Mam glebokie przekonanie, ze gdyby CD-A bylo magazynem anglojezycznym, to staloby sie naprawde powazna konkurencja dla tych powyzszych. 

Edytowane przez Coenn
0

@Coenn 

Tylko nie zapominajmy, że o wydaniu CDA w formie elektronicznej decyduję wydawca, czyli Bauer -  sama redakcja  nie ma tu nic do gadania. 

0

Napisano (edytowane)

No to moze tu jeszcze sprobuje zapytac, a nuz ktos mnie z redakcji zaskoczy i uzyskam odpowiedz.

1. Czy moglibyscie wrocic do podawania przy opisie pelniaka jego oceny, numeru, w ktorym byla recenzja i jej autora?

(Jesli nie w magazynie to przynajmniej przy zapowiedzi pelniaka/nowego numeru CD-A na stronie internetowej. To dla mnie bardzo przydatna informacja przy decyzji "czy dodawac do biblioteki/instalowac gre czy sobie odpuscic. I owszem, zawsze moge spojrzec na oceny w sieci, ale od zawsze Wasza opinia o grze byla dla mnie najistotniejsza.)

2. Czy moglibyscie dodatkowo - w przypadku gier wymagajacych Steama/Uplay - informowac o wystepowaniu "regional lockout"?

(Zawsze to jakis zaoszczedzony czas - ostatnio chcialem dodac do biblioteki RE6 i niestety nie moglem.)

3. We wczesniejszym numerze pojawila sie informacja nt Waszego talk-show na Twitchu... Nie moglibyscie zamieszczac jego odcinkow takze na YT?

(Na Twitch za bardzo nie zagladam, jakos mi nie konweniuje... Jeszcze moze przy okazji maly feedback ode mnie odnoscie "talk-show"... Tak jak uwielbiam Wasze teksty i recenzje gier w magazynie, tak tez uwielbiam pogaduchy Walkiewicza, Dabka i Snocha o grach na FilmWebie, bo wychodzi im to bardzo naturalnie i profesjonalnie. U Was natomiast z tym jest, ehem, mizernie. Trzymam kciuki, ze z czasem uda Wam sie nabrac "charakteru" i bedziecie czuc sie pewniej i swobodnie przed kamera, a nie tak dretwo. =p)

PS Ale za to z Waszymi ocenami gier takich jak: CoD: WWII, drugi South Park - i jeszcze znalazloby sie sporo innych - bardziej sie zgadzam niz z tymi z FW. =)

Edytowane przez Coenn
0

Czy myślelście moze, o tym by stworzyć coś na wzór Humble Bundle? 

Paczka mogłaby się pojawiać nieregularnie lub regularnie np w formie subskrypcji raz w miesiącu.

Część pieniędzy wspierałaby jakieś polskie organizacje charytatywne np. WOŚP.

W paczce można by było otrzymac klucze do gier z różnych platform np. Uplay/Steam czy GOG.

W paczce mogłoby się znajdować od 3-6 gier, a cena wynosiła by np. ok 30zł max 50 przy dobrych grach. CDA ma dość duży zasięg, można zrobić też stronę wielojęzyczną? Myślę, że taki pomysł mógłby się przyjąć.

0

On 1/9/2018 at 6:06 PM, Coenn said:

1. Czy moglibyscie wrocic do podawania przy opisie pelniaka jego oceny, numeru, w ktorym byla recenzja i jej autora?

Albo, skoro z jakiegos powodu nie chcecie juz tej informacji podawac w opisie pelniaka w magazynie (za to wielokrotnie powtarzacie info o stronie kody.cdaction.pl, jakby czytelnicy CD-A byli opoznieni umyslowo...), zrobcie ta cala "Metryke gry" faktycznie uzyteczna i wzbogaccie ja o te wlasnie info. Bo obecnie:

capture2.png.aa2ac709ccbe39705480f9765e9c07aa.png

0

Napisano (edytowane)

On 1/10/2018 at 3:08 PM, superfly86 said:

W paczce mogłoby się znajdować od 3-6 gier, a cena wynosiła by np. ok 30zł max 50 przy dobrych grach.

CD-A to przede wszystkim czasopismo recenzujace gry i informujace o grach w produkcji... i wolalbym, zeby nadal ten aspekt byl najwazniejszy. Nie rozumiem tej goraczki na "lowienie pelniakow".

A wracajac do "Metryki gry" z mego poprzedniego postu... Gdyby Redakcja przychylila sie do dodania tam jeszcze "oceny gry", to wowczas mozna by tez pomyslec o "bazie gier". Przykladowo dzieki Wam dowiedzialem sie o grze "Conarium" i nie wiem czy bym jeszcze pamietal, by ja kupic, gdybym nie dodal jej od razu do "wishlist" na Steam.

A gdyby byla taka baza z grami, gdzie mozna by bylo sortowac gry na podstawie takich kryteriow jak: tytul gry, gatunek, rok wydania, ocena gry w CD-A, autor recenzji, numer CD-A, itp, to wtedy moglbym teraz z niej skorzystac i przypomniec sobie np. gry z gatunku horror, z roku 2017, ktore otrzymaly w CD-A ocene co najmniej 8.

Wiem, ze uzupelnienie bazy byloby czasochlonne (mozna na poczatek skupic sie na grach najnowszych, czyli z 2018/2017 do 2011 roku, a pozniej ewentualnie zabrac sie za starsze), ale sa czytelnicy (z jakas wieksza liczba postow, czyli zaufani), ktorzy kolekcjonuja numery CD-A i byc moze byliby chetni pomoc w jej uzupelnieniu. Potrzebowali by tylko uprawnien do edycji takiej podstrony.

Wiem, co niektorzy moga pomyslec: "dadza oceny gier CD-A do bazy na stronie, to po co bedzie kupowac magazyn?" Co dla mnie z kolei jest niezrozumiale, bo ocene traktuje jako zwienczenie recenzji, natomiast to jej tresc jest cala esencja. =]

Edytowane przez Coenn
0

Jak w temacie. Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale pamięta ktoś w którym numerze CD-Action był artykuł o polskich państwach wirtualnych autorstwa niejakiego Timiosa Kiechajasa? :^). Wydaje mi się, że było to w pierwszej połowie 2005 roku, ale chodzi mi o konkretny miesiąc.

0

Podpowiem na przyszlosc moze, ze Google tez by dopomogl, gdy mu sie wklepie: mikronacje site:cdaction.pl -forum

Ot, taki myk.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.