Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Komunikator RPG

Komunikator  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy korzystałbyś z takiego wynalazku?

    • Tak, fajny pomysł
      53
    • Nie, nie lubię grać przez komunikatory
      3
    • Zależnie od dodatkowych opcji
      11
    • Nie, mamy inne możliwości (GG, IRC)
      4
  2. 2. Czego najbardziej brakuje standardowym komunikatorom?

    • Kostki!
      57
    • Szybki dostęp do szablonu karty i samej karty postaci
      57
    • Kolorowanie tekstu
      21
    • Szybkie wklejanie wcześniej przygotowanych opisów
      30
    • Zaimplementowana mechanika (o.0)
      22
    • Łatwe zapisywanie i edytowanie loga
      31
  3. 3. Czy wolałbyś aby taka aplikacja była:

    • apletem (aplikacja uruchamiająca się w przeglądarce)
      23
    • osobną aplikacją (ściągasz i korzystasz)
      48


Polecane posty

Co do kości - używamy biblioteki Javy do generowania liczb losowych i kompletnie nie mamy wpływu na wyniki ;) Niemniej rozkład jest w miarę równomierny i jak sam rzucałem miałem najróżniejsze wyniki.

Co do taba - zobaczymy co się da zrobić, ale nie wróżę sukcesu :/

Wreszcie, pewnie nie zauważyliście ale wrzuciliśmy wersję 0.2. Co prawda obiecanego kicka nadal nie ma, ale za to jest coś co się na pewno przyda - zapisywanie loga. Co więcej można go zapisać w wersji z tagami BBCode czyli gotowego do wklejenia na forum ;) Póki co opcja jest dostępna tylko dla MG, ale jeszcze nad tym popracujemy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wersja samodzielna? Bo jak próbuję włączyć komunikator, to mnie przekierowuje do strony, na której mogę sprawdzić, że... wymagana wtyczka jest zainstalowana... Działa tylko na komputerze, do którego dużego dostępu nie mam...

W każdym razie tyle, jeśli chodzi o Operę. IE wiesza się jak tylko zobaczy waszą stronkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie sprawdzić co jest nie tak z Operą, ale na IE udało mi się wejść i uruchomić aplet oraz połączyć się z serwerem. Niemniej skoro jest potrzeba, to wersja desktopowa pojawi się w ciągu kilku dni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy kolejną wersję. Tym razem dodaliśmy prywatne wiadomości oraz opcję kicka. Tym samym pierwszą fazę rozwojową mamy chyba za sobą, aplikacja ma wszystkie podstawowe funkcje i kilka wygodnych bajerków :D Co dalej? Zaczynam myśleć nad meta-mechaniką, czyli czymś co pozwoliłoby mistrzowi gry określać mechanikę rozgrywki... Jak to dokładnie będzie wyglądało jeszcze nie wiem. Póki co - jakieś inne pomysły? Życzenia? Coś czego wam brakuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajnie. Pogadałem trochę ze sobą, popróbowałem kicków, privów (whee!), zapisu logów i myślę że pora na porządne testy polowe.

Jedna tylko rzecz została: formularz postaci nadal nie sprawdza typu danych - przyjął "asdf" jako liczbę. Aczkolwiek to niespecjalnie ważne i wymieniam tylko dlatego że nic lepszego mi aktualnie nie przychodzi do głowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programiku jeszcze nie testowałem (ale mam zamiar go pomęczyć trochę, i tak siedzę w domu złożon chorobą), ale imho zdecydowanie powinniście dołożyć jedną funkcjonalność:

mapa/tablica rysunkowa

Robi się z tego kombajn już trochę, ale imho jest to niezbędne, by sprawnie prowadzić rozgrywkę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo - yoyo nas irytowało reklamami i szybkością działania (czyt. jej brakiem). Zapraszamy na nowy adres - rpgc.tk Póki co stary też działa, ale... :D

Secundo - K0nrad, to jest jeden z moich pomysłów na przyszłość, ale powoli, powoli, kilka rzeczy ma pierwszeństwo dla mnie. Chyba że jedi7 będzie chciał się bawić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tara-bum tara-bum tara-bum!

Fanfary!

Po raz pierwszy w swojej 7 letniej historii użytkownika tego forum Arnie pisze posta na Sesji RPG! :D

Trafiłem tutaj przypadkiem, bo mnie zaintrygowała sygnaturka P_aula ;). Nigdy się z wami nie bawiłem na Sesji, ale po paru minutach testowania skryptu przyszło mi do głowy parę modyfikacji. Przede wszystkim jakoś kolorystycznie wyróżniłbym GM-a, bo teraz wszyscy gracze wyglądają tak samo i ich wypowiedzi również niczym się nie różnią. System kostek nie pozwala na szybkie rzucanie, a większość rzutów to w kółko te same kości - więc może lepiej np. dodać oddzielne ikonki dla najpopularniejszych (względnie wskazanych przez GM ze względu na specyfikę systemu) kości i potem wystarczyłoby na niej kliknąć, a nie za każdym razem oddzielnie wpisywać liczby. Nie można też skasować istniejącej karty gracza, który np. wyszedł. Przy większej ich ilości może być ciasno na tym małym polu :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to fajny pomysł, nie zawsze mamy możliwość spotkać się ze znajomymi, a tak, możemy grać. Poza tym to dobre wyjście dla młodych, którzy grają w komputerowe RPG'i, i nie spróbowali jeszcze tej naprawdę swietnej rozrywki, jaką są gry fabularne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka wiadomość, bo widzę, że zainteresowanie tematem istnieje (niewielkie bo niewielkie, ale jednak...)

Aktualnie ja i jedi7 mamy sesję egzaminacyjną (dużo gorsze od sesji rpg choć przygotowań niemal tyle samo :D) więc rozwój projektu zawiesiliśmy do momentu "gdy będziemy mieli czas na zabawy". Niemniej wasze uwagi śledzimy i obiecujemy uwzględnić propozycje w kolejnych odsłonach (czyli pewnie gdzieś w wakacje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek (a może przeznaczenie?) sprawił, że zajrzałem do tego tematu. I tak na wstępie chciałbym podziękować i pogratulować zarazem autorom apletu/aplikacji świetnej roboty. Na pewno nie raz przyda się zarówno mi jak i moim znajomym (nierzadko 'nam' ;-)). Gdybyście zobaczyli ich reakcję, gdy zaprezentowałem im wasze dzieło... Podobno widok zadowolonych użytkowników oprogramowania jest dla twórcy największą nagrodą za czas spędzony przy i trud włożony w proces kreacji (w sumie tyczy się to każdej sytuacji pozytywnego odbioru jakiegoś tworu). Za to wszystko serdeczne dzięki. Na koniec jeszcze pytanie - czy macie zamiar jeszcze w jakiś sposób rozbudowywać wasz komunikator, wprowadzać poprawki itp.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tutaj napisać od długiego czasu, ale jakoś brakło chęci... w każdym razie komunikator to bardzo zacna rzecz i co prawda sesji na niej nie grałem, ale już generator kostek mi się przydał ;) Poza tym sam wygląd jest w porządku, całkiem sporo opcji i naprawdę porządna robota a pomysłów na to jak ulepszyć komunikator brak. Niemniej GJ :ok:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...