Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkosBoss

Bambi (1942); Bambi 2 (2006)

Polecane posty

69616103.jpg

Jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów animowanych Walta Disneya. Bajka ta została wyprodukowana na podstawie książki Feliksa Saltena. Co ciekawe podczas całego filmu słyszymy tylko osiemset słów dialogów.
Bajka zaczyna się w momencie, gdy na świat przychodzi nowy król puszczy, Bambi. Jelonek ten poznaje las, w którym mieszka. Pomagają mu w tym mama oraz Tuptuś i Kwiatek - jego przyjaciele. Pewnego razu spotyka inne jelenie i sarny, w tym swego ojca i rówieśniczkę - Faline. Podczas pierwszego pobytu na polanie do jego uszu dochodzą odgłosy strzałów.
Kiedy nadchodzi zima poznaje pokryty śniegiem las. Mroźny okres trwa coraz dłużej, więc Bambi wraz z mamą wychodzą na polanę, by się najeść. Znów słychać strzały...

bambib.gif
bambithumper1z.jpg

---------------------------------------------------------

347fmdk.jpg


Bambi 2 jest kontynuacją kultowej bajki, przez wielu jednak jest uważany za kiepski sequel.
Film opowiada o dalszych losach jelonka, który zmuszony jest zamieszkać z ojcem - Wielkim Księciem. Z początku ciężko jest im wzajemnie się zrozumieć. Mały książę musi poznać życie w puszczy, wiele się nauczyć i znaleźć w sobie odwagę. Wielki Książę zaś otwiera swe serce na Bambiego.


bambi295967o.jpg
587pjzwadb.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę, a naprawdę cię znielubię :P Miałem okazję obejrzeć drugą część na Disney Channel pewnego razu, zupełnym przypadkiem i jako, że oryginału nie znam to nie wiem czy był lepszy, ale ogólnie... "Dwójka" zwyczajnie nie wzbudziła we mnie jakiś głębszych emocji, oglądało się fajnie, ale nic specjalnego :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie powstrzymajcie tego świra...Opanuj się bejbe :) Shadow, choć go zbanujemy (znaczy się Ty, ja takiej władzy nie posiadam) :P

joke oczywiście

:)

Jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów animowanych Walta Disneya

Jeden z najlepszych ? Chyba pod względem animacji :P Ja bardziej preferuję Toy Story (teraz leci w kinach 3D) swoją drogą świetna kreskówka :)

@down - Ok umówmy się tak, że ja ten spojler usunę, a Ty dalej będziesz o tym pamiętał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazama

Po pierwsze - nie jestem żaden Mario (choć miałem się tak nazywać ;))

Po drugie - a zburmutuluj mnie w cfąbela. Bana dać? Mnie? No wiesz co?! ;) [/joke]

Po trzecie - no i mogłeś mi o RE napisać w PW, bo jak założę ten temat, to nie będzie niespodzianki... :/

Po czwarte:

Jeden z najlepszych pełnometrażowych filmów animowanych Walta Disneya

Chodziło mi o to, że jedne bajki tej wytwórni są klasykami, a inne... sequelami/średnimi filmami. Bambi (1) zdecydowanie jest klasycznym.

Po piąte: "Weźcie powstrzymajcie tego świra..." hehe... jeden temat na dwa dni to dużo? A gdybym zakładał te tematy w serialach lub filmach zwykłych to co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji obejrzeć tego filmu, jednakże słyszałem wiele pozytywnych opinii :) Zdecydowanie klasyk. Jak wszystkie kolejne części kopciuszka, tak samo 2 część Bambi jest naprawdę słabym sequelem i komercją ze słabą animacją.

PS: Markos, opanuj się, nie pisz tyle o tych kreskówkach xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...