Skocz do zawartości

RAM


Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

mam 1 kosc 1gb 400mhz i druga 256mb 266mhz i jak dokładam 3pamienc 512mb 266mhz i windos jej niewidzi niewiecie moze ktos czemu tak jest i czy da sie jakos zrobic by ja system ja widziła?

moze pamienci patrio beda dobra do oc

Proszę poprawić wszystkie błędy, bo postu nie da się przeczytać.

Następny tak niechlujny post usunę.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może mi ktoś wyjaśnić co to jest Non-ECC??

2. Jeśli chce kupić C2D E7200 i wykręcić go do 3.5-4 GHz to będe potrzebował koniecznie pamięci 1066 MHz czy wystarczą 800 MHz np. Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Black Dragon 4-4-4-12 albo inne??NIe wykluczam kręcenia, choć ekstremalne odpada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ECC to korekcja błędów mówiąc najprościej. Kości są wolniejsze od tych non-ecc, ale w wypadku błędu jest szansa na jego poprawienie. Stosuje się je głównie w serwerach. Wszystkie typowo pecetowe pamięci są właśnie non-ecc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a co z tymi ramami pod E7200? :D

Aha i jak płyta ma obsługę DDR2 do 1066MHz to da radę je jeszcze podkręcić powyżej tych 1066 MHz??

Aha i możesz mi wies.niak o co chodzi z tymi timingami? Bo wiem jakie mają być, żeby było dobrze, ale co to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi RAMami nie powiem Ci, trzeba by poczytać o płycie, natomiast wydaje mi się, że powinna być możliwość wyciągnięcia ponad 1066MHz.

Timingi to czasu opóźnień w dostępie do pamięci (znów mocno upraszczając). Im niższe tym lepsze, aczkolwiek lepiej mieć wyższe taktowanie i większe timingi niż niższe taktowanie i mniejsze opóźnienia. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i konkretniej, to na google znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RAM GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz za 161zł (komputronik.pl) jest dobrym wyborem?

Czy za taka cene znajde coś bardziej wydajnego czy to najkorzystniejsza opcja?

RAM planuje wsadzić do płyty głównej Gigabyte GA-P35-DS3L, razem z prockiem C2D E7200.

W przyszłosci bede chcial podkrecic procka i RAM.

To dobre połączenie? Prosze o pomoc, bo sie na tym zupełnie nie znam. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co myślicie, a raczej co wiecie o tych pamięciach Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Black Dragon 4-4-4-12

Link do tych pamięci

Z góry mówię, że chcę je wykręcić porządnie, ponieważ będę kręcił proca :D (C2D E7200)

Jeśli nie te to polećcie mi jakieś inne 2x1GB 800MHz do kręcenie, ale żeby były tak w okolicach 150 zł

Aha i czy takie RAMy nie będą blokowały proca? Mam zamiar kręcić do 3,8 GHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz za 161zł (komputronik.pl). Na tych RAMach z tego co wiem, nie ma żadnych lampek. Chyba chodziło o Black Dragon'a?

Co powiecie o GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz? Bo słyszałem, że niezłe, dużo ludzi kupuje, w konfiguratorze w CDA uzywane sa - warto wiec taki ram za taka cene? Duże ma osiągi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe. Grzeją się podkręcają słabo i w ogóle bez rewelacji. I te 2 głupie diody nie wam coście się tak na nie uwzieli. Poza tym za drogie jak na swoje "możliwości".

A skąd wiesz - masz linka do jakiejś recenzji to zapodaj. Czy to tylko Twoje widzimisię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok lepsze od tych dragonów. Jeśli nie potrafisz kliknąć w link no to nic nie poradzę na to.

Link nie działał parę godzin temu - sprawdziłem. Daruj więc sobie takie odzywki.

[wies.niak]

Ja nie obsługuję serwera egiałdy ale zwykle zawsze im wszystko działa. Jak wklejałem działał i potem też więc co miałem napisać?

"Sprawdź jeszcze raz, bo mi działa"?

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pamięciami (chyba) mam podpięte 3x1GB PDP patriot 677 MXz.Problem tkwi w tym ze system nie czyta jednej z kości.W biosie widnieje ze ilośc pamięci wynosi 3GB ale w systemie już 2Gb.Wyjmowanie kosci nic nie pomogło.Jak wyjałem jedna też było dwa giga niezaeżnie która to była, przekładanie w inne gniazda i to samo, nie zależnie która jest w jakim gnieżdzie.......moja płyta głowna to Asus intel p5b.Kiedys jeszcze system czytał wszystkei trzy kosci, dopiero od jakiegos czasu tak sie stało, ponowna instalacja windowsa tez nie przynosi rezultatów.....w czym może tkwić problem ????? licze na wsparcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gedd3on-->

Weź pamięci od firmy A-data

Są naprawdę dobre i do tego niedrogie

Weź tylko wersję extreme vivesta. Najlepiej 2x1GB

Możesz sobie wziąć albo wersje 800MHz i je dokręcić na 1066, albo od razu wziąć 1066MHz i się nie bawić w kręcenie, ale więcej zapłacisz

Masz to linki przykładowe na allegro: 800MHz 1066

i żeby były robione na kościach MICRON!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wie czy ta pamięć Ram będzie u mnie działać : GOODRAM DDRAM 2 1 GB 667MHz PC2 5300 moja płyta główna to : ASUS P5V- VM DH. Ostatnio kupiłem GOODRAM 2 2 GB 800 MHz i pisało mi w kompie że czyta ale żadna gra sie nie chciała odpalić a jak włożyłem starą kość to wszystko grało dlatego pytam czy ta będzie działać bo nie chce mieć kolejnej bezużytecznej kości w domu.

POZDRO/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebazdg91-->

Dzięki wielkie, o to mi właśnie chodziło, akurat trafiłeś w cene, bo mam do dyspozycji 160zł na ram, a tamten 1066Mhz jest za 159zł. Podkręcać na razie nie będę... bo po co? I tak nic jeszcze nie wymaga wiecej niż 2GB RAMu. No, ale za jakiś czas, kto wie, kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gedd3on-->

Ale ilości RAM nie podkręcisz :D Co najwyżej taktowanie :)

Kręcenie pamięci jest potrzebne do kręcenia proca, ponieważ im szybciej pracuje proc, tym więcej informacji może przetwarzać, a RAM ma mu to umożliwić. Jak będziesz miał wykręconego proca, a RAM z niskim taktowaniem, to proc będzie się nudził, nie rozwinie skrzydeł.

I mówiłem o kręceniu tych 800, 1066 jest wystarczające :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...