Skocz do zawartości

RAM


Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Polecane posty

Limity w ilości pamięci mogą być spowodowane systemem operacyjnym bądź ilością i typem pamięci na płycie głównej.

Systemy operacyjne 32 bitowe z reguły mają problemy z obsłużenie pamięci większej niż 3Gb. A np pamięci DDR były produkowane z kostkami o maksymalnej ilości 1Gb czyli przy 4 kościach miałbyś dostępne 4Gb. Kości DDR2 mogą mieć 2Gb więc przy 4 slotach możesz uzyskać 8Gb pod warunkiem użycia systemu 64 bitowego. Jeśli masz płytę z 2 slotami na pamięć(zwykle w formacie mikro ATX) to możesz uzyskać maksymalnie 4Gb przy DDR2 itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam o to taką sprawę.

Mianowicie, kompletuję sobie taki zestawik (kosz ok 500zł z allegro) do podszkolenia się w OC który już zawiera athlona xp 2500 (barton), płytę Epox 8rda3+ rev 3.2,modecom mc-350,hdd seagate 40gb ata (7200rpm) i gf7600 gs.

Potrzebuję wiedzieć jakię były/są najlepsze pamięci ddr1 2x1gb aby móc wycisnąć z procka na tej mobo ostatnie soki.

Preczytałem masę testów ddr1 i w żadnym nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi które kości najlepiej do oc się nadają.

Myślę nad zakupem patriotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 wejścia na RAM. To znaczy że mogę sobie spokojnie wstawić 2 kostki 1GB? Jestem troche nie kumaty w tych sprawach

i często trzeba mnie zaprowadzić za rączke... A jak moge sprawdzic ilu bitowy mam system?? To juz by chyba ulatwilo sprawe no nie??? :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Najpierw sprawdź w instrukcji do płyty głównej, czy producent nie zrobił jakichś ograniczeń co do wielkości montowanych pamięci. Czasami, przy gorszych płytach głównych jest informacja, że dla zajętych wszystkich slotów, przy kościach o maksymalnych dopuszczalnych dla płyty pojemnościach, pamięci pracują z niższym taktowaniem (wolniej) niż normalnie. Czasem jest też wymaganie, by kości były jednostronne.

Jeśli nie do końca wiesz o co chodzi, to podaj model płyty głównej, a najlepiej link do manuala ze strony producenta Twojej płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o to taką sprawę.

Mianowicie, kompletuję sobie taki zestawik (kosz ok 500zł z allegro) do podszkolenia się w OC który już zawiera athlona xp 2500 (barton), płytę Epox 8rda3+ rev 3.2,modecom mc-350,hdd seagate 40gb ata (7200rpm) i gf7600 gs.

Potrzebuję wiedzieć jakię były/są najlepsze pamięci ddr1 2x1gb aby móc wycisnąć z procka na tej mobo ostatnie soki.

Preczytałem masę testów ddr1 i w żadnym nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi które kości najlepiej do oc się nadają.

Myślę nad zakupem patriotów.

Patrioty CL2 w niebieskich radiatorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingstona HyperX były... szajs.OC na nich to katorga masochistyczna dla overlockera.

Geil'e i Patrioty czy Goodramy tak sobie wypadają w OC chyba że małe moduły (znaczy np 2x256mb lub 2x512)a właśnie 2x1gb ddr1 ciężko wyłonić najlepsze.Może OCZ ale drogie jak na stare już ramy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi czy warto kupywać jeszcze jedna kostke RAm-u o danych parametrach:

GOODRAM DDRAM II 1 GB 800MHz PC6400

DANE TECHNICZNE:

Oznaczenie producenta: GR800D264L5/1G

rodzaj : DDR DIMM PC-6400 (800MHz)

pojemność pamięci : 1024 MB

standard : 800 MHz

Pamięci bez problemów pracują w trybie DualDDR

?

Kupiłem juz taka jedna kość i miałem zawieszkę podczas ładowania sie systemu (Windows XP Professional), koledzy radzili mi zwiększyc napiecie na 2.1V i sprawdzenie jej Hiren's Boot'em v9.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem ciemny w sprawach pamięci RAM i chciałbym wam zadać pytanie. Jakie są najlepsze 4GB (2x2gb) RAM DDR 2 do płyty Asus P5K Pro. Cena maksymalna niech nie przekroczy 600zł(jeśli naprawdę warto dam 700). Dzięki z góry za pomocne informacje. Pozdrawiam jinsaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pamiec GoodRam 1Gb DDR2 PC 2- 5300 CL5 667 Mhz

Niewiem czy to sie przyda ale tez napisze: GR667D2G4L1

I oto moje pytanie: Czy pamiec (dane w linku ponizej) bedzie pasowala do pamieci w moim kompie?

http://www.agito.pl/ddr_2/goodram_ddr2_102...1607.36141.html

Tak.

Adrias tak pamieci co podałeś są ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad kupnem nowego PCta i znalazlem pare ciekawych z 8gb ram'u, i tu sie chcialem poradzic, czy warto? bo z tego co zauwazylem do 32 bitowe systemy i tak max wyciagna 3 gb [mam 4 w laptopie z czego i tak tylko 2.8 jest w uzyciu] no i 2x 4gb brzmi troche jak tani chwyt marketingowy... wolal bym 4 gb ale porzadne z dobrym taktowaniem itp niz 8 gb z ktorego dzialac bedzie 3 i to na dodatek wolniej niz jak bym zwykle 2x2 kupil...

A droga sprawa, czy ilosc dostepnego ramu zalezy tylko od systemu operacyjnego? Bo widzialem windows XP 64 bit i niewiem czy to cos daje? jak kupowalem laptopa to mi polecali Viste 64 do 4 gb ramu ktore wybralem ale w CDA w "recenzji" visty bylo ze w sumie roznicy niema poza wiekszya strata w pamieci wykorzystywanej przez system...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

poprawcie mnie jesli sie myle ;) ale wydaje mi sie iz sprawa z ramem ma sie tak:

systemy 32 bitowe widza max 4gb pamieci calkowitej co oznacza ze jak zaladuje 4gb ram a na pokladzie mam grafe z pamiecia 512mb to wygladac to bedzie nastepujaco: 3,5gb + 0,5gb = 4gb pamieci calkowitej, karta z pamiecia 1gb:

3gb + 1gb = 4gb - od ramu system odejmuje inne rodzaje pamieci.

tylko nie krzyczcie jesli sie to okaze totalna bzdura :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie ramu. W moim kompie mam taką kość ramu:

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Rozmiar modułu 1024 MB (2 rows, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Taktowanie pamięci

@ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Własności modułu pamięci

Early RAS# Precharge Nieobsługiwane

Auto-Precharge Nieobsługiwane

Precharge All Nieobsługiwane

Write1/Read Burst Nieobsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nieobsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nieobsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nieobsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nieobsługiwane

Registered DQMB Inputs Nieobsługiwane

Differential Clock Input Obsługiwane

Redundant Row Address Nieobsługiwane

Chcę aktualnie kupić 2GB (2x1GB) pamięci, dokładnie kości w TYM LINKU. Chciałbym najpierw spytać, czy Windows XP obsługuje 3GB? Bo gdzieś czytałem, że trzeba mieć vistę, aby podpiąć sobie więcej niż 2GB. Jeżeli by można podpiąć, to czy jakoś by to razem działało, gdybym te Kingstone'y dał w dual a stara kość działała by osobno? I teraz chciałbym dla upewnienia się spytać, czy do mojej płyty pasują podane przeze mnie kości Kingstone'a, nie będzie problemów z ich działniem? Opis mojej płyty głównej:

Nazwa płyty głównej Asus P5GD1-FM (FSC OEM)

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Direct Media Interface

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1 LGA775

Liczba gniazd pamięci 4 DDR DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, LAN, IEEE-1394

Współczynnik postaci Micro ATX

Rozmiar płyty głównej 240 mm x 240 mm

Mikroukład płyty głównej i915P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmienilem kompa i mam pamięci: Geil evo one 2x1GB cl4. Zauwazylem ze komp widzi je jako cl5 (w biosie, cpu-z, everescie). Gdy chce zmienic ja na 4-4-4-12 to komp nie chce sie uruchomic. To tak ma byc, dostalem gorsze pamieci czy po prostu zle mi pokazuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...