Skocz do zawartości

RAM


Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Joneleth ->

Nie. Ale pamiętaj, że dostępna pamięć to suma pamięci fizycznej i pliku wymiany. Skoro przestrzeń adresowa jest ograniczona, to lepszy jest RAM, bo jest szybszy od dysku, na którym jest plik wymiany.

System poinformuje Cię, że brakuje pamięci i tyle - program, który chciałby zarezerwować pamięć nie zadziała / wysypie się. Jeśli nie operujesz na dużych porcjach danych (typu ogromne grafiki), to raczej nie martwiłbym się o brak pamięci. Z resztą, jeśli masz 2GB RAMu, to plik wymiany i tak masz pewnie mniejszy niż 2GB.

IMO lepiej wziąć więcej.

Jeśli na chwilę obecną nie potrzebujesz więcej niż 2GB, to nie kupuj - w przyszłości pamięć pewnie będzie tańsza, więc zawsze będziesz mógł dokupić.

Te Geile są ok, aczkolwiek chyba wolałbym OCZ lub Patriot.

czesio666 -> To zależy co masz na myśli. Jeśli masz bardzo mało pamięci, to nic nie możesz zrobić na komputerze, a wtedy zwykle procesor mniej się męczy, niż jak musi coś robić:P

Wyjaśnij o co Ci konkretnie chodzi.

A co do PS: forum to nie bazar.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''PS." to taki żarcik jest...a nie od razu "forum to nie bazar" :evil:

a poza tym...widział ci ktoś pamięci ddr na bazarze? :?

No bo raz myślałem jak dodawałem sobie drugie tyle pamięci, że mi się procek odciąży...i nic z tego nie wyszło :?

Albo GoodRam lub Kingston :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem manual... Odwiedź BIOS -> Advanced Chipset Setup -> DRAM Clock / Drive Control. Tam masz DRAM Clock - sprawdź, czy możesz ustawić go na 400MHz (200MHz taktowania rzeczywistego).

W manualu wyczytałem coś takiego:

DDR 400 can only support up to 2 DIMMs:

1. One double-sided DIMM (or)

2. Two single-sided DIMMs

Jeśli masz więcej niż jedną kość i conajmniej jedna jest dwustronna, to nie ustawisz 400MHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pamięć jaką poiadam to PDP Patriot 2x512 MB 400 MHz ddr I. Mam ją bodajże od roku i jakos mój komp nie był używany przez czas dłuższy niz powiedzmy 1,5 do 2 h na dzień głównie z braku czasu jednak ostatnio mając więcej czasu gdy chciałem pograć dłużej komputer zaczął świrować tzn. bluescreeny zawieszki i restarty. Zrobiłem testy na memteście na dwóch kościach jednocześnie i wykazał on za pierwszym razem ponad 2000 błędów, a przy każdym następnym teście wartość ta wynosiła zawsze 34 błędy. Postanowiłem pojedynczo spr kości jednak dotychczas spr tylko jedną z nich. Otóż przy pierwszym teście kość ta nie wykazała żadnego błędu, za drugim razem 64 błędy, a przy trzech kolejnyh testach po 840 błędów. I tu moje pytanie czy da się z tym coś zrobić czy od razu lecieć do sklepu (są na gwarancji)??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić nowego kompa, zastanawiam sie jaki ram kupić. Waham się pomiędzy Geil 2GB (2x1GB) DDR2 800Mhz Ultra, a Kingston 2GB (2x1GB) DDR2 800Mhz HyperX. W sklepie gdzie składam sprzęt Kingston staniał z 219zł do 189zł, Geil stoi za 188zł, dlatego po tej obniżce ceny zacząłem się zastanawiać nad Kingston w końcu to tylko 1zł różnicy.

Tak na wszelki wypadek podaje konfigurację kompa którego składam:

Płyta główna - GIGABYTE M57SLI-S4 NF570SLI HT

Procek - AMD ATHLON X2 4000+ albo 4800+

Grafa - GF 8600GT 256MB DDR3 GIGABYTE Zalman 128bit

HDD - 250 GB CAVIAR WD2500KS RE 16MB S-ATA2

Zasilacz - CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A

Obudowa - Asus TA-882 White-Silver

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega kilka postów wyżej, tzn. posiadam pojedynczą pamięć Kingston 1GB DDR 400MHz, ale BIOS wyświetla, że pamiątka to DDR333, pracująca na 166Mhz. :shock:

biosmo6.th.jpg

Mój procesor [jak widać na screenie]: Athlon 64 3000+ (1800Mhz), mnożnik to 9 x 200Mhz. Co powinienem zrobić, żeby pamięć działała jak należy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor pracuje na takiej magistrali więc pamięć też.

A czy da się podkręcić RAm z 256 na wyżej?? Przynajmniej do 512... A jeżeli tak to jak????

Pojemności pamięci nie da się podkręcić!

Warman

Najprostszym sposobem będzie wymiana na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko, posiadam laptopa Toshiba Qosmio F30-140

Procesor Intel Core 2 Duo T7200 2 GHz FSB 667 MHz Technologia Centrino Duo

Pamięć RAM 1024 MB DDR2 (533 MHz) [1 slot wolny]

Karta Graficzna NVIDIA GeForce™ Go7600 256 MB DDR3

I zależy mi na zakupie dodatkowego ramu ( niedługo wychodzi Assasin creed ) znalazłem kilka modeli ale nie wiem który byłby najlepszy do grania więc chciałem poprosić Was o pomoc. A oto one :

Kingston SODIMM DDR2 2GB 667MHz CL5

KINGSTON DDR2 2048MB 667MHz CL5

Goodram SODIMM DDR2 2GB PC2-5300

Chciałem sie jeszcze spytać czy teraz opłacało by sie kupić ktorąś z tych 2GB wersji czy jakąś 1GB

Kingston DDR2 1GB (KVR533D2S4/1G)

Kingston DDR2 1024MB 667MHz CL5

Elixir 1GB DDR II (PC) 800 1GB

Patriot DDR2 1024MB 800MHz Extreme Performance CL4.0 (PEP21G6400LL)

KINGMAX SO-DIMM DDR2 1024MB PC667

KINGSTON SODIMM DDR2 KVR667D2S5/1024

Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym 2Gb goodram. Prędkości są takie same. Przy obecnych niskich cenach pamięci szkoda zapychać slotu z 1Gb.

Niekoniecznie jedna kość 2Gb jest lepsza od dwóch po 1 Gb. Słyszałeś o czymś takim jak Dual Channel. Nowe układy pamięci współpracują ze sobą i dwie kości pamięci 1Gb są szybsze niż jedna 2 Gb. Wszystko oparte jest na przepustowości magistrali. Jeśli masz wolną magistrale lepiej kupić 2x po 1Gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli masz jedno wejście to chyba za dużego wyboru nie ma. Popieram również - lepiej wziąć 2x1GB niż 2GB na jednej kości.

Mam jeszcze takie pytanko : Czy tzw. pingi (np. 4-4-4-12) mają duże znaczenie do szybkości działania pamięci czy raczej niezauważalne? (głównie chodzi o dwie pierwsze cyferki) Jeszcze jeżeli ktoś się zna na tym to byłbym wdzięczny za ogólne wyjaśnienie działania tych pingów, nie chodzi mi o skróty bo to znam, i jeszcze jak to działa jak na płycie gł. mam podane inne pingi niż na kościach RAMU (bo tak mam w swoim kompie, ale wszystko pięknie chodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram również - lepiej wziąć 2x1GB niż 2GB na jednej kości.

Szkoda jednego złącza pamięci, Dzban już to wyjasnił.

Czy tzw. pingi (np. 4-4-4-12) mają duże znaczenie do szybkości działania pamięci czy raczej niezauważalne?

Poczytaj sobie, co to jest ping... To o czym mówisz, to tzw timingi, czyli czasy dostępu do pamięci. Jeśli interesuje Cię, jak to działa, to poczytaj sobie o budowie pamięci dynamicznych (np tu coś znalazlem link).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...