Skocz do zawartości

RAM


Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Polecane posty

Mam pytanie, które ni wiedziałem, gdzie umieścić, więc wrzucam tutaj:

Otóż podkręciłem procesor i mnożniki pamięci (oryginalnie 800 MHz) pozwalają mi ją ustawić na 700 albo 900. Które wybrać? Czy za wysoka częstotliwość nie uszkodzi pamięci, albo nie spowoduje utraty stabilności, a niższa nie spowoduje zauważalnego spadku wydajności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Argh jakie mnozniki pamieci ? Nie ma czegos takiego. Pewnie masz ustawione FSB Synch i jak krecisz procka to pamieci tez ida w gore o taka wielkosc. Ustaw sobie FSB Asynch, wtedy bedziesz mogl krecic pamieci jak chcesz. Aczkolwiek najlepsze wyniki daje chyba stosunek 1:1. Czyli - jesli procek chodzi np na szynie 400MHz, to pamieci tez zeby tak chodzily i wtedy bedzie do nich szybszy dostep.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz mam stara plyte glowna... A scislej pod SD RAM'ki ;p Sloty na pamiec mam 3 i wszystkie wykorzystane - 128 RAM x2, 256 RAM. Lacznie ramu mam 512. Chcialbym kupic sobie jedna kosc 512, i chcialbym wiedziec, czy dostane jakiegos kopa w grach? Odpalalem ostatnio Crysisa i mialem 3 fps... Kupujac te ramy chcialbym miec w Crysisku okolo 20 fps na rozdzielczosci 800x600 na srednich detalach. Czy mi to sie uda? Moj confing to:

Intel Celeron 4 2,4 Ghz (krecony juz;P)

GF 7600 GS od Asusa bodajrze...

Jakis dupny zasilacz;/

Plyta glowna "jakas asusa" ;p

I to tyle wlasciwie...

HALP!!111oneoneone...

@Edit...

Przesadzilem z 3 fpsami;p W porywach dochodzi do 15;o Ale w goracych momentach jest z 3 fps (wszystko na srednich detalach w 800x600)

Btw... Kumpel ma komputer taki sam z tym ze ma Intel Pentiuma 3,0 Ghz i 7xx Ramu;p A crysis smiga mu na 25 klatkach w srednich detalach na 800x600...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans...Po pierwsze procek nie wyrobi za [ciach], po drugie 1GB RAM to i tak minimum do odpalania tej gry, a po trzecie nie oplaca sie kupowac DDR, bo to straszna drozyzna jest :?

Bez upiększeń też się da to napisać...

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie. Kupiłem kostkę 1 GB Ram za 80 zł. Firma Goodram taka jak stare ramy. Uradowany od razu rokręciłem kompa i wzłożyłem RAM tam gdzie potrzeba. Tyle gdy włączyłem kompa nie wykrywa mi tego 1 GB :/ Pokąbinowałem we wszystkie sposoby, ale nic. Co mam robić !?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może coś powiedzieć o tych pamięciach co pozwoliłoby mi wybrać bez wyrzutów sumienia?

http://www.komputronik.pl/pelny,id,43838/

http://proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+2GB+DDR2+800+KU

Moja mobo to Gigabyte N650i-SLI DS4L.

W zasadzie to nie jestem overclockerem, ale jestem skłonny je trochę przetaktować, ale bez szaleństw. No i przede wszystkim czy płyta je polubi, albo które z większym prawdopodobieństwem? Nie chciałbym iść spowrotem do sklepu i powiedzieć, że są be, bo nie chodzą, chcę mieć św. spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Mam pytanie a mianowicie czy opłaca mi się dokładać RAM DDR2 o częstotliwości 533MHz czy lepiej żebym kupił sobie DDR2 tylko że o częstotliwości 800MHz???Teraz mam 1Gb 533MHz kingstona a chcę dokupić jeszcze 2Gb i nie wiem czy lepiej dokładać czy od razu kupić 3 Gb 800MHz.Bardzo proszę o opinie bo chętnie dokupił bym RAM bo jest teraz tani. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że, gdybyś kupił teraz osobne 2 kości 800MHz, pamięci będą chodzić z częstotliwością najwolniejszej kości - czyli 533MHz. To by była zupełna porażka. Tak więc proponuję wyrzucić w ogóle tą kość, kupić jakis zestaw 2GB RAM Dual Channell i powinno starczyć. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko :)

Mam w kompie 2 kości po 1 gb i jak sie uruchamia komp to pisze tam "Dual channel memory" (czy jakos tak) - ogolnie to ja sie na pamieciach nie znam.

I sprawa jest taka: czy jak dokupie jeszcze jedną kość 1 gb to będzie to normalnie działać? Czy może powinno się kupić 2x 1gb ?

PS. Mam Viste

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku ostatnich stron są posty o 4GB RAM w XP, który jest systemem 32-bitowym i nie wykrywa więcej RAM-u. Co do gier, to wielkość pamięci operacyjnej nie ma już większego znaczenia przy 1-2GB, a co dopiero 4 (w systemie 64-bitowym) 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...