Skocz do zawartości

RAM


Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Master_kaka -> Użyj programu everest. Tylko nie jestem pewny, czy poda producenta całej kości pamięci, czy scalaków pamięci.

Jasisław -> Mówiąc najprościej różnią się budową. DDR2 są nowsze, szybciej taktowane, ale mają wyższe czasy dostępu. Nie można wsadzić kości DDR do gniazda DDR2 i odwrotnie. W wypadku płyt hybrydowych, obsługujących oba typy, nie mogą być wsadzone jednocześnie kości różnego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam płytę główną ASUS - P5LD2 SE rev 2.01G i Ram 1GB puszczonego w dual channela ( 2x KVR667D2N5K2/1G oczywiście 667) i uważam że to za mało i chce kupić jeszcze 1GB kingstona singla ( KVR667D2N5/1G ) tylko nie wiem czy to będzie chodzić razem, jeśli nie to może coś innego będzie chodzić.

P.S. na stronce ASUSa nic nie znalazłem i dlatego szukam porady u fachowców :D. W manualu pisze że chodzą:

KVR667D2N5/1G

KVR667D2N5/512

KVR667D2E5/512

a jak to jest na prawdę to nie wiem bo te co mam to k2 a i ch niema w opisie...

Z góry thx za pomoc.

--

A jaki masz RAM Dudeson ?? sd, ddr czy ddr2 ??

Myślę że dobrze będzie chociaż 512 ale najlepiej mieć 1gb

Posty scaliłem.

Używaj przycisku "zmień".

[wies.niak]

thx wies.niak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam obecnie 512 MB RAMu i chcę dokupić jeszcze trochę. A że się na tym nie znam, to mam kilka pytań:

1. Everest! podaje mi, że moja magistrala pamięci ma rzeczywistą częstotliwość taktowania 167 MHz, a efektywną - 333 MHz. Którą się kierować przy szukaniu pamięci?

2. Czy jest sens kupowania 2GB RAMu?

3. Co sądzicie o tych pamięciach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dokupiłem troche ram do kompa, nie chcą ze sobą wspólpracować komp się zawiesza (1 z maich pamięci jest taka sama jak nowa tylko, że 256 a nie 1gb), a dodatkowo nawet po odłaczeniu starych pamięci jest to samo, komp się zawiesza lub resetuje, ale komputer je czyta normalnie w dxdiag pisze 1 gb lub 1512. Dlaczego tak się dzieje pomożcie.

Nie wiedziałem gdzie o tym napisać czy w tym temacie czy w zawieszaniu się komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, zauwazylem ostatnio spory spadek cen pamięci DDR2, a zamierzam wlasnie zakupić trochę RAM-u. I pytanie: warto czekać na dalsze obniżki cen, czy myslicie ze juz ceny sie ustabilizują? A moze nawet znowu bedą rosnac i powinienem kupowac jak najszybciej?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście polecić mi jakieś pamięci ddr1 w cenie do 200zł. chodzi o kośc 1gb (nie 2x512). Zalezy mi na tym by kostka ta była podkręcalna do mniej więcej 240Mhz nawet kosztem nieznacznie obniżonych timingów ale bez przesadnego podnoszenia napięć.

Mam na oku

Samsung 1GB DDR 400MHZ PC3200 http://allegro.pl/item248144633_pamiec_sam...ywotnia_gw.html

Corsair Value Select DDR 1GB 400MHz http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR_...pelny,id,21980/

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co Cyco. Planuje zmontować kompa, w którym miałem zamiar umieścić:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+2GB+DDR2+800+KU

Jednak w dziale „Nowy komputer/modernizacja komputera II” polecono mi, żebym zamiast ramu Geli zakupił:

http://sklep.ms-info.pl/patriotextremeperf...mm-p-26959.html

Niestety nikt nie wyjaśnił dlaczego mam tak postąpić. Może tu ktoś jest w stanie mi to wyjaśnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę Shuttle AK31 i pamięci RAM SD DDR 133Mhz(266Mhzefektywnie),chce kupic nowe pamięci.Jeżeli kupię pamięci 200Mhz(400Mhz efektywnie),to będą one chodzić,tylko jako 133Mhz(266Mhz)?????

Proszę o odpowiedź ponieważ pamięci 400Mhz są tańsze.

Chipset płyty: VIA KT266

Proszę o odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziad.zaburski -> Najlepsze wyjście to sprzedać to co masz i kupić 2x1GB. Gdyby to jednak nie było możliwe, to osobiście kupiłbym jedną kość, żeby zostało miejsce na przyszłość.

szmitu -> Tak, będą pracować jako 266MHz. Żeby nie było, to zaznaczam, że masz bardzo dużą szansę, że właśnie tak będzie, ale istnieje malutka możliwość przy starej płycie, że odmówi współpracy z pamięciami. Najlepszą opcją byłoby dogadać się ze sprzedawcą, że w razie czego będziesz mógł zwrócić pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,czyli analogicznie bedzie wyglądała sytuacja z pamięciami 333Mhz?

I jeszcze jedno pytanie: czy AGP X8 jest kompatybilne z AGPx4 tzn.czy jak kupię Kartę graficzną ze złączem AGPx8 to będzie pasowała,tylko będzie pracowała na AGP X4(transer będzie niższy-1066Mb/s)???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie widać u ciebie 512 nie znaczy że ich nie ma może po prostu system ich nie widzi ale może korzystać (nie zbadane są errory windosowskie:)

A takie mam pytanie gdzie komp ci pokazuje że brakuje ci tych kilku mb ramu???Chyba nie pod ctrl+alt+delete?

Każda gra pójdzie ci na tym ramie tylko jak długo się będzie ładować i czy zgrzyty doładowywań poziomów się pokażą tego ci nie powiem.Zasada jest taka że lepiej mieć więcej mb niż gra potrzebuje i jest luz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...