Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkosBoss

Piękna i Bestia (Beauty and the Beast) (1991)

Polecane posty

61877e417e2e6c25.jpg


Film animowany Piękna i Bestia powstał na podstawie francuskiej baśni ludowej. Jest to niezwykła opowieść o miłości z dużą dawką humoru, romantyzmu, tragizmu i magii. Jej bohaterką jest Bella (Piękna), która mieszka w pewnym miasteczku nie zwracając uwagi na zalotników. W pobliskim lesie zaś stoi przerażający, spowity mgłą i zapomniany zamek. Niegyś zamieszkiwał go urodziwy ale i samolubny książę. Za nieczułość na ludzkie nieszczęście i egoizm na księcia rzucono czar, przez który stał się Bestią, a pozostali mieszkańcy zostali zamienieni w przedmioty. By odwrócić czar Bestia musi obdarzyć innego człowieka miłością z wzajemnością. O upływającym czasie przypomina kwiat (czas się kończy, gdy spadnie ostatni płatek). Los/przeznaczenie/fatum sprawia, że Bella i Bestia spotykają się. Piękna - uosobienie dobroci - sprawia, że potwór powoli zmienia swoje postępowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, kolejny bajkowy klasyk :D Widzę Markos, że coś cię wzięło na zakładanie tematów o lepszych filmach animowanych jakie powstały i... to się chwali, bo dział nie był zbyt oblegany. Co do samej bajki... właściwie klasyczny romans doprawiony humorem, ale i kawałkiem dramatyzmu. Dawno już oglądałem tak więc szczegółów za bardzo nie pamiętam :P Jeśli jednak będzie okazja to warto przypomnieć sobie pięknie animowaną historię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg metalu ogląda takie coś ? Ja myślałem, że ty oglądasz "101 sposobów na szybkie i skuteczne tortury" :P No, ale każdy potwór ma swoje słabości :)

Klasyk, doprawiony dozą dramatu...Bajkę bardzo dawno oglądałem :) A i Black Man ma rację warto przypominać od czasu do czasu takie klasyki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...