Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkosBoss

Shrek (seria)

Polecane posty

Znając producentów i ich chciwość, wątpię, aby to była ostatnia część Shreka, która pojawi się w kinach.

Najlepiej przyjąłem pierwszą część (podobnie jak Madagaskar), druga i trzecia był znacznie gorsze i nawet nie fatygowałem się do kina :)

btw Za same zabawki z McDonalda producenci zarobią więcej niż my razem wzięci przez całe życie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się ostatnio na 4 część i... jestem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się po 3 części najgorszego, ale moje przypuszczenia się na szczęście nie sprawdziły. Z sali kinowej wyszedłem z uśmiechem na ustach (i lekkim zawrotami głowy po seansie 3D). Mimo iż pierwsze paręnaście minut zapowiadało coś nudnego, to dalej akcja się rozkręciła. Jak zwykle znalazło się kilka genialnych cytatów (tradycyjnie Osioł przodował). Przykładowo:

Shrek: Podpisałem coś czego nie powinienem

Osioł: Kredyt konsolidacyjny?

Fabuła:

Nie była jakoś specjalnie skomplikowana

(podpisanie cyrografu i kłopoty z tego wynikające)

, ale nie nudziła. Autorzy jednak nie uniknęli nieścisłości względem poprzednich części. Mimo to błędy nie były aż tak rażące.

Strona Dźwiękowa:

Muzyka była moim zdaniem bardzo dobrze dobrana. Pasowała do klimatu filmu. Aktorzy dubbingowi również nie zawiedli (Pazura w roli Rumpelstiltskina - bardzo dobry). Głosy dopasowane do charakteru jak i wyglądu postaci.

Z nowości:

Głównie postaci: Wspomniany Rumpelstiltskin oraz Szczurołap (doprawdy świetna postać). I oczywiście

"odmieniony" Kot w Butach, który to wywołał chyba największą salwę śmiechu w sali kinowej.

:)

Podsumowując:

Jeśli ktoś się jeszcze waha czy iść - zdecydowanie polecam :thumbsup: Wyjdziecie z pewnością zadowoleni - podobnie jak i ja mam nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezły film. Stuhr w roli Osła jak zwykle wymiata, do tego doszła nieco odmieniona postać Kota w butach i już słynne "no, zarycz no". Nie jest to na pewno najlepsza część Shreka, ale oglądnąć można. Osobiście radziłbym, jeśli macie możliwość oglądnąć w 2D, a nie przepłacać za 3D, które w tym filmie jest mocno naciągane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać rację każdemu, kto twierdzi, że czwarta część była dobra.

Jedynka bardzo mi się podobała, dwójka odrobinkę mniej, ale po zobaczeniu trzeciej miałem już mniej-więcej taką minę: :blink:

Na czwórkę nie zamierzałem iść, ale grupa znajomych mnie wyciągnęła, więc poszedłem głównie dla pizzy po seansie. No cóż, zaskoczyłem się bardzo pozytywnie, co prawda powtarzają kilka starych żartów, ale nowe również są bardzo fajne. Wszystko, co można powiedzieć o tym filmie, powiedziało już kilka osób przede mną, więc tylko dodam, że ja również polecam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszymi i najśmieszniejszymi czesciami są schrek 1 i ostatni czyli schrek forever

Najgorsza,najnudniejsza,niesmieszna jest dwójka-dnooo,trójka jeszcze ujdzie,ale wogule mnie nie rośmieszyła,no może poza jednym tekstem(gdzie kot na statku mówi do szchreka,cytuję: "no to teraz stary będziesz miał zdrowo przeje...." i reszty nie było słychać bo jeden koles na statku dmuchnoł w trombe?,niewiem co to było :smile::rolleyes::diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do kina z myślą: "Czy ta ostatnia część Mnie nie zawiedzie". Myślałem też, czy fabularnie film podoła. I podołał :) Pazura jako Rumplestilcskin - super. :D Osioł też wali świetnymi tekstami - np.

Ratunku!!! Porwał Mnie, niezrównoważony psychicznie ogr! czy wspomniany tekst z kredytem. ;P

Początek filmu jest zupełnie inny niż się można spodziewać. I to jeszcze wszystko ładnie podane w 3D. Pierwszy raz byłem na takim seansie więc oglądając przez dobrze i porządne okulary - w Heliosie takie mają - a nie jednorazówki, dobrze się oglądało. Plus, że i reklamy przed seansem też są w 3D, więc jak ktoś ich nie cierpli (tak jak Ja) - nie musi oglądać. :D Podsumowując: Warto iść by "dopełnić" całą serię i mieć przy tym sporo śmiechu.

Powiem tylko coś innego:

trochę w filmie jest... takiej "mroczności" - ta nutka alternatywnego świata i skutków decyzji Shreka. Ta część także czegoś uczy, kto się domyśli czego, to będzie wiedział o co Mi chodzi.

.

Ogólnie podsumowując wszystkie części: Każda w sobie jest fajna (Ma "coś" fajnego). Choć bardziej się podoba jedynka, to po "poskładaniu" całości i takim 4-częściowym seansie można być zadowolonym, że się poznało tego zielonego ogra :) Mi spodobała się jedynka, trójka i czwórka. Dwójka może Mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem ostaniej części , ale mam zamiar to naprawić w najbliższym czasie . Z posostałych trzech jedynka najlepsza . "2" taka sobie , a "3" dobra i sympatyczna .

A pamietam jak dostałem pierwszą część na gwiazdkę , i oglądając pierwszy raz , I kwadrans filmu myślałem "Co to za badziew ? " . Zmieniłem zdanie , po jakis 60 minutach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna była pierwsza część. Druga też chociaż pozostałe to dno robione z myślą o tym by zarobić więcej kasy.

Mi z postaci najbardziej podobał się ciastek.Te jego "nie lubię takiej szmiry.... przełącz na koło tortury" mnie rozwaliło.

Kot też był niezły "hej amigo idę z kociakami na whiskas" :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część- na pewno fenomen. Jedyny zdubbingowany film, który w naszej rodzimej wersji ma dialogi lepsze niż w oryginale. Pozostałe części jak dla mnie nic ciekawego nie pokazały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się niedawno obejrzeć Shrek Forever i... nie żałuję tych 7 zł za wypożyczenie :D mimo tego, że to jednak film zrobiony trochę na siłę, pozytywne się zaskoczyłem. Pazura w roli Rumpelstiltskina świetnie wypadł (doskonała praca nad głosem, na początku ciężko poznać), a sceny "taneczne" (szczególnie ta pierwsza z wiedźmami) naprawdę wymiatają :) podobało mi się też lekkie nawiązywanie do pierwszej części (Uwiedź ją!)i żałowałem, że nie było nawet wzmianki o Farquaadzie - a mógł się pojawić, przecież w tej alternatywnej rzeczywistości nie został on pokonany (i pewnie poślubił Śnieżkę albo Kopciuszka) :rolleyes:

w ogólnym rozrachunku jest to całkiem dobry film animowany, przyjemnie się ogląda mimo przemyconego moralizatorstwa. ogółem nawet żałuję, że to ostatnia część, przecież jest jeszcze tylko bajek do sparodiowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i druga część shreka były bardzo dobre, a dubbing również znakomity.A te bonusowe wersje - z okazji świąt i hallowen również nie zostawały w tyle.Przyczepić sie mogę jedynie do kolejnych cześci.Tam humor nie był na tak samo wysokim poziomie co w poprzednich częściach.Żarty często wciśnięte na siłę.Początkowo szło im dobrze, ale później chcieli jak najwięcej kasy wycisnąć ze Shreka :dry: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Shreka - genialna, druga - też genialna, ale nie tak dobra jak jedynka. Trzecia - po prostu fajna. Nic więcej. Shrek Forever - byłem w kinie, w wakacje. Efekty 3D były słabe ponieważ prawie wcale ich nie było, a film był słaby, szczególnie fabuła. Podsumowując - z części na część było coraz gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie "czwórka" była najlepsza, przy czym zaznaczę, że nie oceniam pod względem achów pierwszej serii - to była nowość, która zaskoczyła i zrobiła na wielu wrażenie. Shrek Forever miał w mojej opinii najlepszą fabułę i morał (prosty, ale uniwersalny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Shreka, była genialna do dziś to mój ulubiony animowany film.Dwójka jeszcze

poziom trzymała, ale trójka i czwórka, sorry ale nie mogę się powstrzymać od stwierdzenia że humor i w ogóle wszystko było robione na siłę.Dla kasy pewnie :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co do Shrek'a to muszę przyznać,że mam mieszane uczucia.Z jednej strony mamy po prostu bajkę,dla dzieci,ale przy okazji mającą niezły humor oraz bardzo fajny świat.

Shrek-pierwsza część Shrek'a była ciekawą opowieścią,oraz przy okazji niezłą komedią jednak z przewagą przygody.Co prawda było dużo śmiesznych momentów,jednak w tym aspekcie rządzi dwójka :cool: Sama postać ogra wydawała mi się dziwna zwłaszcza kiedy pierwszy raz widziałem,ten film.Jednak po drugim seansie było można spokojnie powiedzieć,że Shrek'a(postać)ciężko nie lubić.Osioł,Fiona oraz pozostałe postacie,również była na poziomie wraz z-o dziwo-dubbingiem,który dorównywał oryginałowi.

Shrek 2-mój ulubiony film z wszystkich Shrek'ów :wub: Jest po prostu świetny,warto zaznaczyć,że bardzo lubię komedie :tongue: Ten film to nadal moja ulubiona animowana komedia,mająca wszystko co trzeba by oglądając to móc rozkoszować się humorem jak i fabułą,wątki z jedynki są ciekawie rozwinięte a postać Kota w butach była bardzo miłym dodatkiem do ,,trójkąciku'' głównych bohaterów.Super piosenki,dubbing,animacja nic dodać nic ująć

Shrek 3 I tu zaczynają się schody..początek niezły,komediowy aż do czasu jak król umiera a potem...powinno być niby przygodowo,ale tak naprawdę to miałem wrażenie,że twórcy starali się(nieudolnie)połączyć film przygodowy(Shrek)z komedią (Shrek 2)co nie do końca im wyszło.Humoru było mniej i(przynajmniej,dla mnie)było gorszej jakości.Piosenka finałowa też o klasę gorsza niż te z poprzednich części(przynajmniej dla mnie,jak kogoś tym zwrotem uraziłem to przepraszam)

Shrek 4 Podobnie jak z trójką początek był optymistyczny,wizja takiego życia porządnie mnie odepchnęła od posiadania dzieci :trollface: dalej już lepiej,główny boss w formie Rumpelstiltskin'a był nawet fajny,jednak daleko mu do Wróżki chrzestnej,choć plan miał nawet dobry,sam film strasznie szybko zleciał i chyba było najmniej elementów komediowych z wszystkich części(te najlepsze dano w zwiastunach),Więc mamy raczej smutny koniec Shrek'a.Mimo wszystko końcowa piosenka mi się podobała,więc ostatecznie Forever jest średnie.

Jednak mimo to jak jest okazja z reguły oglądam każdą część w końcu żaden z Shrek'ów nie jest słaby :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część Shreka była fajna, ale muszę powiedzieć, że najbardziej podobała mi się chyba 2. 3 już niestety była dość słaba, a Forever to był zwykły skok na kasę. Trzeba jednak przyznać, że we wszystkich częściach dubbing był znakomity i dawka humoru była niesamowita. I te teksty... A na dodatek jeszcze Osioł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...