Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Plazer

Ice Age / Epoka Lodowcowa (seria; 2002-2009)

Polecane posty

Dla mnie świetna Bajeczka. Moja przygoda z filmem zaczęła się rok bo jego premiery. Dostałem Film na DVD od Wujka. Wchodziła do 20 minuty, dalej nie poszło. Wkurzyłem się bardzo, bo początek był świetny. Rok czy dwa lata później, Sida obejrzałem w TV. Gdy obejrzałem film, nie mogłem wyjść z wrażenia, że to było takie fajne.

Sid, Maniek i Diego, i ich teksty były świetne. Oprócz tego ta animacja...

Popatrzcie na futro Mańka, mi się animacja podobała, choć najlepsza nie jest (Ratatuj, Potwory i Spółka...).

Później nastała część na część Drugą, z pod tytułem Odwliż. Też była fajna, chociaż z "dziubka" mniej humoru.

Trójki nie oglądałem, mam nadzieje, że nie długo obejrzę i się podzielę wrażeniami.

Ocena:

Ice Age 1 - 8.5\10

Ice Age 2 - 7.9\10

Ice Age 3 - nie oglądałem ;d .

http://www.filmweb.pl/f32014/Epoka+lodowcowa,2002

A tu parę informacji o filmie, Recenzje itd.

592x0612c.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 cześci EL trzymają świetny poziom, szczególnie w polskiej wersji językowej gdzie rządzi i dzieli Cezary Pazura. Masa dobrego humoru, wyraziści bohaterowie. Dla mnie jedna z najlepszy serii filmów animowanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna trylogia animowana :D Jedynka z miejsca wzięła mnie jak zwykle świetną animacją, postaciami, genialnym dubbingiem - Sid tutaj przoduje z głosem Pazury oraz masą humoru. Masa gagów sytuacyjnych, ale odrobina powagi również. Jednakże było to idealnie zbalansowane. Dwójka, również w porządku, ale to nie to samo. Taka jest wada sequeli, że nie są nowe. Wiadomo czego się spodziewać :-] A poza tym - większa "poważność" choć ekipa pozostała ta sama a nawet wzbogaciła się o ciekawe postacie... A trójka. Powiem, że również fajna część, fabuła nie do końca śmieszna, ale gagi nie zawiodły. Sytuacja gdy

Diego musiał bronić rodzącą Marlenę przed dinozaurami

pwns! :=) Ogółem, jedna z fajniejszych trylogii, która nie zeszła przez ten czas z pewnego poziomu ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część była znakomita, podróż miała świetny klimat. Sporo świetnych momentów, naprawdę można się uśmiać ("uwieczniam leniwca na skale!"). Dwójka zdecydowanie najsłabsza, choć i tak można obejrzeć z zadowoleniem, co świadczy o świetności serii. "Era dinozaurów" - też niezła, lecz nie podobała mi się postać Bucka, a małe oposy były jeszcze bardziej wkurzające niż w "Odwilży". Ogólnie seria jest taka, żeby "obejrzeć wieczorem na jedynce" :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z moich ulubionych serii animowanych. Podobała mi się zwłaszcza pierwsza część. Duża w tym zasługa, chwalonego już we wcześniejszych postach dubbingu w wykonaniu Cezarego Pazury i postaci Wiewióra. Ta w sumie epizodyczna postać jest jednym ze znaków rozpoznawczych Epoki lodowcowej. Sequele nie dorównują pierwowzorowi, ale też są niezłą rozrywką. Ogólnie dla całej serii 8/10, a dla jedynki nawet 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie można porównać te baję do Shreka .

Osioł - Sid

Shrek - Manfred

Dwójka przyjaciół wędrujących w poszukiwaniu przygód . Teksty Sida są boskie , według mnie jedna z najlepszych postaci z bajek animowanych . To jego seplenienie ........ Już na początku pierwszej części jest zabwny jak miota sie po drzewie szukając rodziny . Muszę powiedzieć , że to jedna z ostatnich dobrych bajek . Teraz te wszystkie nowości według mnie niczym nie przebiją starych dobrych bajek .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy film, na którym byłem w kinie. Miałem wtedy 5 lat... Pod koniec filmu, płakałem ze wzruszenia. :) Dubbing jest świetny, szczerze mówiąc nie mogłem poznać Czarka w roli Sida. :) Z całej trylogii najmniej podobała mi się "dwójka". W Erze Dinozaurów całkiem ciekawa była postać Bucka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Seria całkiem przyjemna, bardzo ją lubię i powiem tak: Sid i Wiewiór są chyba najbardziej komicznymi postaciami jakie kojarzę, Sid przebija nawet Osła nawiązując do porównania Funakoshi. Bardzo przyjemnie się ogląda, ale jednak zawsze najlepsza pozostaje ta jedynka. Czekanie co to będzie za animacja itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z najlepszych bajek jaką oglądałem :smile: , uchachałem sie na filmie jak osioł :happy: , według mnie najbardziej komiczna postacią była ta wiewiór, choć nic niemówi z zachowania chce sie już śmiać :cool: , fajny był też leniwiec Sid, podobało mi sie to jak on mówi :tongue:. Najbardziej nie przypadł mi d gustu Maniek(dla mnie był za poważny). Ale to i tak najlepsza bajka, oprócz serii "Madagaskar" & "Schrek" :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem bodajże tylko pierwszą część ? Może na drugiej byłem w kinie jak chodziłem do szkoły nie pamiętam. Podoba mnie się klimat tych filmów. Najlepszy dla mnie był ten mamut, jego komentarze były po prostu boskie. :D Ktoś się orientuje czy seria po trzeciej części będzie kontynuowana czy to koniec ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...