Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

No to ja mam kilka rzeczowych pytanek dla szczęściarzy, którzy grają:

- Jak z dziennikiem i informacjami o questach?

- Jak z szukaniem miejsc na mapie? Czy w końcu potrafią dobrze pokierować czy znów nie będę mógł znaleźć przez 2 dni jakiejś kopalni czy innego ustrojstwa...

- Jak sprawa wygląda z dialogami NPCów - rzeczywiście nie są w końcu szare i powtarzalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam kilka rzeczowych pytanek dla szczęściarzy, którzy grają:

- Jak z dziennikiem i informacjami o questach?

Dziennik jest całkowicie podzielony na questy. Jest lista questów rozpoczętych, zakończonych i quest aktywny, który możemy dowolnie wybierać spośród rozpoczętych. Nie oznacza to jednak, że wówczas nie można robić innych, chodzi tylko o to, że na mapie pojawiają sie znaczniki tyczące się właśnie aktywnego questu i nic poza tym. Jeszcze odnośnie listy questów, to są one tam ogólnie opisane, a po kliknięciu nań rozwija nam się lista wszystkich wpisów do dziennika dotyczących danego questu. Jak dla mnie całkiem dobrze to zrealizowano.

- Jak z szukaniem miejsc na mapie? Czy w końcu potrafią dobrze pokierować czy znów nie będę mógł znaleźć przez 2 dni jakiejś kopalni czy innego ustrojstwa...

Na mapie jest zaznaczana każda lokacja jaką odkryjemy, kopalnie, groty, ruiny itd. i wówczas do każdej okrytej mozna się przenieść uzywając szybkiej podróży. Odnośnie questów, to jak mówiłem, po wybraniu aktywnego, na mapie pojawia się znacznik, który nam określa miejsce/osobę gdzie mamy dotrzeć by popchnąć zadanie do przodu. Oczywiście nie we wszystkich to jest, bo czasem trzeba na własną rękę poszukać, pogłówkować, niemniej jednak sytuacja taka jak z szukaniem Groty Wcielony w Morrku się nie powtórzy ;]

- Jak sprawa wygląda z dialogami NPCów - rzeczywiście nie są w końcu szare i powtarzalne?

Już chyba nawet tutaj pisałem, że NPC dość często zagadują do siebie mówiąc o lolalnych nowinkach, plotkach lub wydarzeniach "globalnych", ale niestety wiele kwestii się powtarza, aczkolwiek dialog jako całość w zasadzie nigdy nie jest taki sam, bo często potem poruszają inne rzeczy, niemniej jednak trochę męczy ta powtarzalność kwestii, choć w Morrowindzie było znacznie gorzej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo mi jedynie, że gra bardzo nie lubi się z FX-ami.

potwierdzam, ja mam geforce 5700 fx 256 mb (dałem za niego 700 zł swojego czasu ech :? ) i gram na wszystkim ustawione na minimum, z wyłączonymi cieniami i trawą oczywiście o innych rzeczach nawet nie wspominając i prędkość fps 10-12 no chyba ze ktos mnie atakuje to wtedy mniej i nie jest juz tak komfortowo :( ale jak sie ma odpowiednia taktyke da sie grac, np. gra zwalnia przy wszelkich ogniach lawach itp wiec trzeba sie tak ustawiac do pzeciwnika zeby nie widziec tych elementow;)

ogolnie grafika jak w morrowindzie.

No i czekam na jakiegos patcha optymalizujacego rozgrywke pod Fx-ami :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy zaszczyt poinformować, że polonizacja TES4: Oblivion dobiega końca. Jak zostało ustalone, w najbliższych dniach Cenega wyda oficjalny patch, na który czekają wszyscy obecni i przyszli posiadacze najnowszej odsłony serii TES. Patch oczywiście będzie darmowy, a jego pobranie umożliwimy także z naszej plikowni.... bądźcie cierpliwi i wypatrujcie kolejnych informacji, w których opowiemy wam o tym szerzej :)....

-Czy aby mieć polską wersję jezykową Obka,trzeba zakupić najpierw angielską a później sciągnąć patcha polonizującego z neta?Czy mam to traktować jako prima aprillisowy żart?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ukończenia spolszczenia, to był prima aprilisowy żart redakcji Adamantytowej Wieży, do czego zresztą przyznali się na forum. Poza tym, niemożliwe, żeby tak szybko przełożyli na polski tak dużą ilość tekstu i w końcu w przypadku ukończenia prac news pojawiłby się także na stronie Cenegi. Zatem jak ktoś pomyślał, to od początku wiedział, że to nie jest prawda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ukończenia spolszczenia, to był prima aprilisowy żart redakcji Adamantytowej Wieży, do czego zresztą przyznali się na forum. Poza tym, niemożliwe, żeby tak szybko przełożyli na polski tak dużą ilość tekstu i w końcu w przypadku ukończenia prac news pojawiłby się także na stronie Cenegi. Zatem jak ktoś pomyślał, to od początku wiedział, że to nie jest prawda :)

Sorx,zapytałem niejasno.Chodziło mi czy rzeczywiście taki patch będzie istniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorx,zapytałem niejasno.Chodziło mi czy rzeczywiście taki patch będzie istniał.

Tak, będzie istniał. Jak tylko zespoł polonizujący grę faktycznie się z tym upora będzie owa lokalizacja wydana w formie patcha, ktory będzie można użyć do wersji angielskiej, jak i wydana zostanie już całkowicie spolszczona gra do kupienia w sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mysłicie na jakich detalach pójdzie oblivion na sprzecie pentium 4 2,4 GHz 768 mb ddr i Radku 9550 128128 ? wykręconą na radka 9600 Pro ?

Z tego, co ludzie mówią, to coś powyżej średnich detali i 800 x 600. Ale nawet na takich ustawieniach gra (przynajmniej na screenach ;)) wygląda przednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na:

AMD Athlon 64 3000+, MSI K8N Neo2 Platinum (nForce3), Gigabyte GF6600 AGP x8, 512DDR, Win XP x64 Edition gra wygląda tak:

a9rt.th.jpg

Więc nie jest źle, niemal wszystko na max, wyłaczone jedynie HDR.

jak mysłicie na jakich detalach pójdzie oblivion na sprzecie pentium 4 2,4 GHz 768 mb ddr i Radku 9550 128128 ? wykręconą na radka 9600 Pro ?

Na twoim miejscu zmieniłbym kartę bo narazie Obek będzie Ci działał z prędkością 2 FPS :( Z tego co wiem 9550 nie ma shaderów 2.0 które do komfortowej gry są wymagane!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na:

AMD Athlon 64 3000+, MSI K8N Neo2 Platinum (nForce3), Gigabyte GF6600 AGP x8, 512DDR, Win XP x64 Edition gra wygląda tak:

a9rt.th.jpg

Więc nie jest źle, niemal wszystko na max, wyłaczone jedynie HDR.

jak mysłicie na jakich detalach pójdzie oblivion na sprzecie pentium 4 2,4 GHz 768 mb ddr i Radku 9550 128128 ? wykręconą na radka 9600 Pro ?

Na twoim miejscu zmieniłbym kartę bo narazie Obek będzie Ci działał z prędkością 2 FPS :( Z tego co wiem 9550 nie ma shaderów 2.0 które do komfortowej gry są wymagane!

Zmienić karte? To żart !

Chyba za co? Sam mam takiego Radka i każda gra mi chodzi bez problemu! To co że nie ma shaderów 2.0? Ale działa, a to jest najważniejsze :roll: Zresztą mało kogo stać na karte za 700 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam masz takiego Radka i myślisz że pograsz w Obliviona czy inne nowsze gry to się grubo mylisz. U kumpla na 9550 (przy 2,4 Ghz i 512DDR) wysiadały już takie tytuły jak MoH:PA, Q4, FEAR, a D3 nawet już nieźle ciął. Oblivion nie ruszy na nim podobnie jak na serii GF FX, ludzie z FX5700 nie mogą w Obka pograć a Ci z Radkiem 9600 (o niebo lepszym od 9550) grają na minimalnym minimum.

Po drógie kto tu mówi o karcie za 700zł?? Radka X600 możesz dostać za ok 250zł, natomiast świetny GF6600 stoi obecnie koło 380zł. Polecam zmianę Radka 9550 bo na nim nie pograsz nawet na minimum!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ci z Radkiem 9600 (o niebo lepszym od 9550) grają na minimalnym minimum.

Oczywiście. Jakub ma Radka 9600 i jakimś cudem gra chodzi mu pięknie na średnich detalach, a i przy ostawieniach wysokich jest całkiem płynnie. Ale to pewnie temat na kolejną teorię spiskową...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam masz takiego Radka i myślisz że pograsz w Obliviona czy inne nowsze gry to się grubo mylisz. U kumpla na 9550 (przy 2,4 Ghz i 512DDR) wysiadały już takie tytuły jak MoH:PA, Q4, FEAR, a D3 nawet już nieźle ciął. Oblivion nie ruszy na nim podobnie jak na serii GF FX, ludzie z FX5700 nie mogą w Obka pograć a Ci z Radkiem 9600 (o niebo lepszym od 9550) grają na minimalnym minimum.

Hę? Ja na moim FX 5700 spokojnie gram w Obliviona na średnio-niskich detalach z widocznością na max i jakoś nie narzekam. A na Radku 9600 gra już naprawdę fajnie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam masz takiego Radka i myślisz że pograsz w Obliviona czy inne nowsze gry to się grubo mylisz. U kumpla na 9550 (przy 2,4 Ghz i 512DDR) wysiadały już takie tytuły jak MoH:PA, Q4, FEAR, a D3 nawet już nieźle ciął. Oblivion nie ruszy na nim podobnie jak na serii GF FX, ludzie z FX5700 nie mogą w Obka pograć a Ci z Radkiem 9600 (o niebo lepszym od 9550) grają na minimalnym minimum.

Po drógie kto tu mówi o karcie za 700zł?? Radka X600 możesz dostać za ok 250zł, natomiast świetny GF6600 stoi obecnie koło 380zł. Polecam zmianę Radka 9550 bo na nim nie pograsz nawet na minimum!!!

250 zł? To raczej na PC EXPRESS. Ja posiadam AGP, a na AGP wszystkie kary są droższe, A radka x600 nie ma.

Pozatym u mnie chodziły takie tytuły jak NFS Most Wanted przy roździałce 1024x768, i średnich detalach chodziły bez problemu. W takiego Bet On Soldiera to na niskich wymaganiach - chodziło mi bez problemów [bet on Soldier jest strasznie wymagający na pudełku pisze że: Karta Grafiki: Nvidia Geforce 6, ram: 1gb]

A mi gra chodziła - fakt wolno się ładowało, ale dało się grać.

I wlaśnie - wielki znawco grafiki gier - Radek 9550 XT (wykrywany jako 9600 XT] ma shadery 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mym sercu zapadła klamka o kupie Obliviona, po prostu nie można patrzeć na te screeny i nie być tam... Kiedy tylko sprawię sobie nową kartę graficzną natychmiast lecę po grę. Teraz kilka pytań na temat walki:

Najważniejsza jest fizyka - wiem, że przedmiotami można poruszać, ale czy można nimi rzucać? Perspektywa rozbicia komuś kufla piwa czy innego dzbana podczas bójki w karczmie jest co najmniej ekscytująca. :D

Parowanie&Blokowanie - czy blokując tarczą możliwe jest odbicie np. strzał (nie mówię już o dzbanach i kuflach pełnych pienistego trunku :D )? Pomyślcie tylko o tym, że kilku takich wojowników z pawężami jest w stanie skutecznie się bronić przed atakami łuczników. Wtedy też różnica między pawężą a okrągłą tarczą jest spora - ta druga jest lepsza do odbijania strzał. Jak z przecinaniem przedmiotów? Czy atakując linę podtrzymującą liniowy most nad przepaścią sprawię, że zerwie się co spowoduje, iż przechyli się zrzucając ścigających nieprzyjaciół? Jak wygląda zadawanie ciosów? Tak jak w Morrowindzie? (myszka + W/A/S/D) Czy też raczej podczas wciskania ataku robię delikatny ruch gryzoniem w górę co spowoduje zrobienie pchnięcia vel uderzenia od dołu? Zmęczenie ma wpływ na walkę? - jeśli tak to jakie?

Sporo tych pytań, ale jeśli chcę kupić to muszę wiedzieć co kupuję. Chociaż... I tak to kupię, ale miło wiedzieć co jest, a czego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy, po kolei:

Tak, przedmiotami można rzucać, jednak nie ma to większego wpływu na NPC. To znaczy, jeśli zaczniesz rzucać rzeczami w sklepie na oczach sklepikarza, to ten zawoła straż, ale rzucenie przedmiotu w niego nie zada mu żadnych obrażeń.

Tak, jest możliwe, odbijanie strzał, choć te nieraz wbijają się w tarcze.

Nie, przedmiotów nie można w żaden sposób przecinać (chyba że jest to oskryptowane działanie w trakcie jakiegoś questa, ale sie nie spotkałem jeszcze).

Walka wygląda całkiem podobnie, czyli kombinacja WASD i LPM, z tymże jest to bardziej... zóżnicowane, bo tym razem każdy możliwych ciosów jest 5 plus blok tarczą, z czego można tworzyć zgrabne kombinacje. I oczywiście, im dłużej sie przytrzyma LPM, tym silniejszy jest cios.

Zmęczenie wpływa na walkę w ten sposób, że trudniej jest wykonać silniejszy cios i trzeba się ograniczać do krótkich cięć, a poza tym oczywiście wolniej się biega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kolejne pytanie dotyczy magii, a ściślej - telekinezy. Chodzi o to czy NPCe reagulą na dźwięk odbijającego się kamienia, rozbijanego dzbanka itp.? Jeśli tak to złodzieje mogą, celem odwrócenia uwagi, rzucić kamykiem z drugiego końca korytarza by odciągnąć strażnika od drzwi czy coś. Inna sprawa z przenoszeniem przedmiotów, wszak widok lewitującego dzbanka czy wylatującej ze sklepu broni, której na kupiec nie chciał sprzedać (materialista), jest dziwnym i nietypowym zjawiskiem. :D NPCe reagują na takie próby manipulacji otoczeniem przez gracza? A może telekinezy w Oblivionie nie ma?

Na razie to chyba tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zkłada że znam się ździebko na sprzęcie hehe mój radek obsługuje directa 9 oraz Vertex Shadery w wersji 2.0 i te drugie shadery chyba pixel shadery w wersji również 2.0 oraz openGL w wersji 1.4 chyba pomyliło się wam to z kartami radeon 9250 i 9200 :P wiem co mam w piecu :P:P:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam masz takiego Radka i myślisz że pograsz w Obliviona czy inne nowsze gry to się grubo mylisz. U kumpla na 9550 (przy 2,4 Ghz i 512DDR) wysiadały już takie tytuły jak MoH:PA, Q4, FEAR, a D3 nawet już nieźle ciął. Oblivion nie ruszy na nim podobnie jak na serii GF FX, ludzie z FX5700 nie mogą w Obka pograć a Ci z Radkiem 9600 (o niebo lepszym od 9550) grają na minimalnym minimum.

MoH PA u mnie średnio wysokie detale 1024/800 przednio chodziło bylo około 30 fps, Q4 tak samo FEAR na nisko średnich rozdziałka ta sama perfect hahahah a w DOOMa 3 grałem na niskich komfortowo na GeForce 4 MX 440 i 256 mb ram procek ten sam wiec teraz ruszył by mi na fulla !!!!

no i jeszcze radek 9600 lepszy o niebo od 9550 mialem kiedyś tabelke z taktowaniami i 9600 w czymś tam miał o 50 mhz wiecej na rdzeniu chyba a ja mam taktowania dla rdzenia jak i dla pamięci o 100 mhz podwyższone :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie są wasze odczucia(chodzi mi o forumowiczów pykających w obka czy ta gra to jest przełom,nowy powiew świeżości w gatunku RPG itp. czy poprostu fajna gra z fajną grafiką?

P.S Prawdopodobnie już niedługo będe grał w TES 4(polska wersja językowa) bo biorąc pod uwagę moją znajomość języka angielskiego....nie mogłem sobie pozwolić na wersję english :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...