Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

No cóż, ściągnąłem sobie ten filmik z mimiką postaci, zachęcony tym, co tutaj mówicie. Akurat godzina trochę późna, więc za długo nie czekałem. :) Ogólnie to dopiero pierwszy trailer (nie licząc tego długiego z CDA), który oglądam, więc na razie dużo ze świata Obliviona nie widziałem (dzięki temu przeżyję większe zaskoczenie, gdy już go będę miał). Tak więc gdy tylko to zobaczyłem kopara mi opadła...Najbardziej podobają mi się twarze "zwierzęce" - czyli Argonianie i Khalici. Ci pierwsi mają rzeczywiście świetne oczy (czerwone, w Morrowindzie mieli chyba normalne) i uszy też inne. Ale to wyszło na dobre teraz zdecydowanie lepiej wyglądają. A u Khalitów podobają mi się kły widoczne podczas rozmowy - pokazują ich inność. Ale ludzie i orkowie też mają świetne i realistyczne modele twarzy. Głosy podłożone są odpowiednio do postaci, są naturalne i razem z tym wyglądem to sprawia wrażenie, jakbyśmy rozmawiali z żywą istotą. Jedynie głos orka wydawał mi się trochę za niski.

Co do postaci - to będę grał też bohaterem sprawdzonym już w Morrowindzie. Po prostu się już sprawdził w bojach i wiem mniej więcej jak rozwój prowadzić. Ale w trakcie gry zawsze można zmienić ściężkę rozwoju albo wymieszać miecz z magią lub miecz ze skradaniem. Ja na pewno zagram wojownikiem - tylko ta klasa mi odpowiada. A nad rasą się zastanawiam - Orkowie albo Nordowie. Po statystykach i ew. dodatkowych mocach ocenię, która bedzie dla mnie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny Countdown zaliczony. Za wiele w nim nie pokazano bo tylko marne urywki walki ale największe wrażenie zrobił na mnie loch. Wreszcie to lochy, jaskinie, grobowce na jakie seria TES zasłuzyła. Już ich nie będe unikał jak w Morrowindzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dzisiaj zakupię nowy procek :D Ale teraz mam wątpliwości, czy kupować Obliviona- za miesiąc w CDA będą informacje co do polskiej wersji- i takowa będzie na pewno. Przynajmniej tak było na reklamie :) Ciekawe tylko kiedy wyjdzie, bo teraz bym kupił Call of Duty 2 :) No i jeszcze jedno- edycję kolekcjonerską można zakupić tylko w necie, w sklepach Cenegi :? Czy aby jakieś Obki zostaną po jednym dniu sprzedaży??? Bo ja będę musiał jeszcze z tydzień-dwa poczekać na kasę :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Sam zamówiłem wersję kolekcjonerską, i na razie cierpliwie czekam, pozatym wersję angielską mozna spolszczyć (w necie na stronie Cenegi będzie łatka spolszczająca jak tylko ukaże się polska wersja) więc uważam że warto wydać te pare złociszy więcej ale mieć piękne wydanie w skóropodobnej okładce 8) i te dodatki ech chce się żyć (i wyć że jeszcze tyle czasu trzeba czekać :cry: :cry: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy, do poniedziału nie ma aż tak wiele czasu. Co innego było w październiku lub listopadzie zeszłego roku kiedy to pojawiła się pierwsza oferta zamówienia przedpremierowego, z której to skorzystałem. Zaś tydzień później informacja o przesunienciu premiery na marzecz przyszłego roku (czyli na teraz). Ale opłacało się czekać. choć ta praktyka z wypuszczeniem najpierw kolekcjonerskiej, a dopiero później normalnej wersji nie do końca mi się podoba. Jak dla mnie wersja kolekcjonerska to wersja zawierająca gre plus jej oficjalne dodatki, a nie pierwsze wydanie gry plus kilka gadżetów. Ale i tak nie ma co narzekać bo cena tej edycji jest całkiem przystępna, zawsze mogło być jak w przypadku GTA SA.

Jeszcze jedno z wydaniem Obliviona w Polsce i w Europie mnie troche zdenerwowało. Czemu dzień premiery przypada na piątek? to jest najgorszy dzień dla ludzi, którzy zamówili gre przez internet ponieważ w weekendy firmy kurierskie nie pracują i z 24 godzin na realizacje zamówienia robą się 72godziny. Chociaż może panowie z Cenegi zrobią nam miłą niespodzianke i wyślą gry tak żeby doszły już w piątek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako formę dostawy wybrałem pocztę a nie kuriera, więc wielce prawdopodobne, że Obliviona w sobotę będę miał (na piątek nie liczę, chociaż... ). Już mam całą kwotę uzbieraną i tylko czeka aby ją wymienić w zamian za grę. A co do oczekiwania, to już tyle oczekiwaliśmy, że kilka dni nie powinno robić różnicy, czyż nie? :)

Mariusz => Nie martw się, przynajmniej na mnie możesz liczyć, będę relacjonował wszystko od otwarcia pudełka poprzez instalację aż po uruchomienie gry :PPrzy okazji trochę postów się nabije...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich szczęśliwców którzy nabyli już tą wspaniałą grę radzę zapoznać się z tym linkiem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=94108222 ,jest to aukcja na szczytny cel, mianowicie umożliwienie mi gry w tą przecudną gierkę, jak któryś z was już dostanie to opiszcie swoje wrażenia z gry!

PS: Tak, tak Jaqbs "nabijesz sobie trochę postów" :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no NIEPRAWDOPODOBNE...skąd się tacy ludzie biorą :/ człowieku sprzedaj psp to będziesz miał kasę na "tą szlachetną grę"...gorzej niż ta Amerykanka ktora zbierała na dług z karty kredytowej xD

Rozumiem że twój post był na temat gry Oblivion? Bo odniosłem wrażenie że na temat mojej skromniej osoby :P

Typowo polskie podejście, nie mam na spłatę kredytu, to stryczek albo na dworzec zarabiać, zamiast spokojnie znaleźć inny UCZCIWY sposób na znalezienie kasy, nie mam na Obliviona to co?, mam ukraść pieniądze? może kupić pirata?

Dokładnie z Łodzi się wziąłem, szczerze to podziwiam tą Amerykankę za wytrwałość, chryzmę i upór, widzę że inni potrafią jedynie krytykować.

Faktycznie niektórzy nie mają takich problemów bo ściągają grę z torrentów, ale widzisz nie wszyscy są tacy, jednak społeczeństwo popiera takie aukcje bo w ciągu 2 godzin mam trzy oferty i 379 wejść :wink: Dobra, koniec oftopu, czy ktoś mi wyjaśni co dokładnie zawiera zestaw kolekcjonerski? Oraz czy możliwa będzie walka konna, bardzo mnie to ciekawi a nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat :?: :wink::P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek Meribowi gratulujemy doskonałego poczucia humoru.

o dokładnie zawiera zestaw kolekcjonerski?

Unikatowa, kolekcjonerska edycja Elder Scrolls IV: Oblivion zawiera dodatkowo:

- ekskluzywny 112-stronicowy przewodnik po krainie Tamriel;

- płytę DVD zawierającą film dokumentalny o tworzeniu Oblivion;

- oryginalny Septim - monetę, będącą środkiem płatniczym w Tamriel.

za: sklep.cenega.pl

Z tym, że nie nadmienili o ekskluzywnym, poszerzonym pudełku DVD imitującym skórę.

Oraz czy możliwa będzie walka konna,

Nie, nie będzie możliwa. Aby móc walczyć, trzeba będzie zsiąść z konia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny UCZCIWY sposób na znalezienie kasy, nie mam na Obliviona to co?, mam ukraść pieniądze? może kupić pirata?

Jeśli kupczenie pozytywami za towar, którego nie kupiłeś, żebranie o wpłaty itd., bo kupiłeś sobie wcześniej inną zabawkę uważasz za właściwy, to co poradzić - nie mnie oceniać :)

Dobra, koniec oftopu, czy ktoś mi wyjaśni co dokładnie zawiera zestaw kolekcjonerski?

Nie mam pojęcia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o kolekcjonerskiej edycji Obliviona masz tutaj:

http://www.elderscrolls.com/codex/team_obliv_cediary.htm

Walki konnej niestety nie bedzie - przyczyn konkretnych nie ma, ale osobiscie mysle, ze byloby to b. trudne do zrealizowania. Moze kiedys pojawi sie jakis bardzo ambitny mod zawierajacy walke konna? :)

PS. Niedawno wyszperalem screeny z obka na mozliwie najnizszych detalach. wygladaja doprawdy ohydnie, zdecydowanie gorzej niz Morrowind. No, ale taka grafe to bedzie mozna zobaczyc tylko na naprawde slabym sprzecie, zapewne ponizej wymagan minimalnych.

tak BTW, Merib -> pomysl ze zbieraniem kasy - rewelacja :)

EDIT:

ups, troche sie spoznilem z tym info o edycji kolekcjonerskiej :) ale jesli ktos woli po angielsku - to prosze bardzo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa informacja na stronie cenegi:

The Elder Scrolls IV: Oblivion - wysyłka edycji kolekcjonerskich rusza w piątek!

Wszystkich fanów gier role-playing, którzy za pośrednictwem naszego firmowego sklepu zamówili Kolekcjonerską Edycję gry The Elder Scrolls IV: Oblivion informujemy, że realizacja zamówień rozpocznie się już w najbliższy piątek, 24 marca. Kopie gry rozesłane zostaną przesyłkami kurierskimi lub pocztą tak, aby dotarły do adresatów jak najszybciej, a jeśli ktoś chciałby odebrać grę osobiście, zgodnie ze złożonym zamówieniem - zapraszamy do naszej siedziby na ulicę Działkową 37 w Warszawie. W przypadku osobistego odbioru, prosimy o uprzedni kontakt z obsługą naszego sklepu pod numerem telefonu (22) 868 52 68-70 wew. 125 albo e-mailem na adres sklep@cenega.pl.

YES! YES! YES!

BTW,ciekawe co to znaczy - "tak, aby dotarly do adresatow jak najszybciej". Ech, szczesliwi warszawiacy - moga skoczyc po Obka chocby na rowerze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Oblivion nie pojdzie... :lol:

gram sobie w Morrowinda i bardzo przyjemna giera, chcialbym pograc w Obliviona, no ale nie pogram z powodu wymienionego powyzej... :wink:

Powiem tak - dzisiaj widzialem screeny zrobione na zupelnie najnizszych detalach na sprzecie ponizej wymagan minimalnych. Jak dobrze pamietam bylo to P4 1,6Ghz, 256MB i GF FX5200. Slyszalem tez rewelacje pewnych amerykanow, ktorzy graja na laptopach z grafa zintegrowana (ATI Xpress 200 chyba) albo z grafa z 64MB VRAM.. z jednej strony mozna sie cieszyc, ze obek w ogole sie uruchomi na takim sprzecie, drugiej.. screeny zrobione na takich konfigach wygladaly gorzej niz poczciwy juz Morrowind.. mozesz probowac, jesli masz sprzet nieco ponizej minimalnych i karte z PS 2.0, jesli taki wyglad cie satysfakcjonuje ;)

Tak wracajac do morrka.. 50 miejsce w rankingu X-lecia? Oburzony jestem :D Skandal :D

a tak serio to takie zestawienie najlepszych gier ostatnich lat 10 to lekki suchar.. "a gra X czy Y, w ktora gralem i mi sie podobalo powinna byc wyzej!" :D ale niewazne, nie chce "offtopowac" zbytnio :)

A teraz cos z serii smiechu (naprawde) warte :D :

"Po tajemniczej i przedwczesnej śmierci Imperatora, tron Tamrielu pozostaje pusty. Podczas gdy Imperium powoli chyli się ku upadkowi, wrota Oblivion zostają otwarte i na świat przedostają się siejące spustoszenie demony."

moze sie czepiam :D ale chyba slowo imperator sie jednoznacznie kojarzy - z "panem, ktory mial astme". A jakos Patrick Stewart z twarza cesarskiego do tej roli mi nie za bardzo pasuje :D

no i panowie, ktorzy to napisali sie zabieraja do spolszczania gry ;) cale szczescie wzieli do pomocy redakcje najlepszej polskiej strony o TES: Adamantytowej Wiezy, wiec mimo wszystko mozna oczekiwac spolszczenia na wysokim poziomie.

PS. Do wszystkich, ktorzy zamowili Ed. Kolekcjonerska w sklepie cenegi - macie jakies informacje na temat kiedy do was dojdzie paczka? u mnie na razie w statusie tylko "zaakceptowane", a na maila odpowiedzi brak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jet tak samo. Jako, że jestem zwolennikiem teori spiskowych i nie pałam zbytnią sympatią do Cenegi mysle, że sformuowanie "Kopie gry rozesłane zostaną przesyłkami kurierskimi lub pocztą tak, aby dotarły do adresatów jak najszybciej" oznacza, że najpierw wysyłane sa przesyłki, które mają dojśc pocztą, a dopiero później te które mają dojść kurierem. Myśle, że oni chcą zrobić tak, żeby oba typy przesyłek dzoszły mniejwięcej w tym samym czasie

Druga możliwość, bardziej prawdopodobana, jest taka, że wysłali wszystkie paczki od razu w piątek, ale zmienianiem statusu zajmuje się nie utomat, tylko człowiek i poprostu nie nadązyli zmienić statusów zamówień.

Co do orientacyjnej daty przybycia paczki, gdzieś na stronce Cenegi było napisane, że przesyłki kurirerskie dochodzą do 24h. Jako że premiera miała miejsce w piątek, a zaraz po nim weekend, w który żadne firmy kurierskie nie pracują dojdzie najwcześniej w poniedziałek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede zlosliwy :twisted: ale mam nadzije, ze autorzy postow z poczatku marca juz sie obudzili i zrezygnowali z marzen sennych dotyczacych wymagan gry. ja jak zobaczylem pierwsze screeny zaczalem zbierac na nowego kompa, specjalnie pod ta gierce :P jak chcecie pograc to miniumum radek 9550 podkrecony i 512 ramu, a i na takiej konfigurze beda problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich szczęśliwców którzy nabyli już tą wspaniałą grę radzę zapoznać się z tym linkiem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=94108222 ,jest to aukcja na szczytny cel, mianowicie umożliwienie mi gry w tą przecudną gierkę, jak któryś z was już dostanie to opiszcie swoje wrażenia z gry!

A później zdziwienie, skąd oszuści na allegro mają tyle pozytywów :?

A ja chyba jednakpoczekam, znalazłem tą grę za 119 zł: http://www.traffic-club.pl/sklep/multimedi...uct/143667.html

ale warto chyba jednak poczekać parę miesięcy, cena zejdzie i będzie można się pobawić tak samo, ale taniej ;)

Jedno pytanie - rozumiem, że obecnie dostępna wersja gry jest wersją angielską. Czy planowana jest wersja polska? Bo jeśli tak, to niestety muszę kupić teraz, żeby uniknąć wersji PL...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak, grał ktoś już w tego Obliviona? 8) Bo zauważyłem w necie już pierwsze oznaki, że pewne rzeczy nie do końca się udały :D

Ja grałem! :D

Na wstępie powiem wam, że jednak poczta polska rules. Ludzie głupi zamawiali przesyłkę kurierem (10zł), a ja spokojnie wybrałem pocztę (5zł). Kurierzy rozwozili paczki dopiero dziś, bo w weekend nie pracują, a ja również dziś dostałem swoją paczkę dostarczona przez pocztę polską - 5 zł w kieszeni 8)

Spodziewałem się większego pudełka, ale zmieścili to to ekonomicznie w opakowaniu wielkości standardowego boxu DVD (tyle, że dwukrotnie grubszego). Samo pudełko jest naprawdę świetnie wykonane i jest bardzo klimatyczne. Potem powoli i delikatnie je otwierałem i oczy me ujrzały dwie płyty, w tym jedną z materiałami bonusowymi. Potem instrukcja do gry i dodatkowa książeczka o Tamriel, w skóropodobnej okładce, licząca 112 stron i z tego co przeglądałem również pod względem treści wydaje się być ciekawa, ale jeszcze nie czytałem dokładnie. Dodatkowo jeszcze jest jakaś karta rejestracyjna (ale tylko na terenie US) i moneta - Septim ładnie się prezentuje i zajmie jakieś miejsce na widoku u mnie w pokoju ;]

Istalacja gry przebiegła bezproblemowo i mogłem wreszcie uruchomić po wstępnym ustawieniu detali graficznych na mniej więcej medium. Na początek kreacja wyglądu bohatera. Zajęła mi dobre 20 minut, opcji tu od groma, nawet Simsy wymiękają :) I wreszcie pierwszy epizod - tutorial w lochach i podziemiach w trakcie którego bliżej zapoznajemy się zarówno z tajnikami gry jak i Urielem Septimem. Mnie przejście tego zajęło dobrą godzinę. Pod koniec wędrówki w trakcie rozmów z Urielem i jednym z jego ludzi wybiera się klasę i znak zodiaku. W ogóle bardzo dobrze to zrealizowano jak dla mnie, choć początkowo interfejs może nastręczać kłopotów, ale wystarczy przejść etap w podziemiach by się doń na dobre przyzwyczaić. Problemów z działaniem gry nie miałem, sama zaś grafika mimo ustawień daleko odbiegajacych od maksymalnych jest piękna, choć na zewnątrz już trochę gorzej to wygląda, ale nie jest źle. Na razie tylko zaliczyłem owo wprowadzenie i połaziłem trochę po okolicach Cesarskiego Miasta, ale za niedługo wracam do gry. Więcej relacji później :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tylko pozazdrościć, że gra w ogóle Ci działa. Ja zapewne nie wcześniej niż za parę miesięcy (lub lat? :|) w nią będę miał okazje pograć, a tak do moja karta jest za słaba (nie obsługuje pixer sharedów 2.0). A przy okazji, gdybyś miał czas to był byś tak miły i zrobił screeny z gry przedstawiającego Argoniana :]. Jak niektórzy wiedzą jest to moja ulubiona rasa z Morka, a jak mi wiadomo jest także ona w Obilvonie :]. No tylko pokazał byś tą postać z różmego kąta widzenia (czyli z góry, z boku, od przodu, z profilu itp :>). No i pokaż jak golasek wygląda :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...