Jump to content
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Recommended Posts

@Minamir dzięki, we wrześniu szykuje się trochę wolnego czasu to będę się bawił :D Ehh gdyby jeszcze istniał jakiś mod zmieniający system walki na ten choćby z Obliviona to nic więcej nie potrzebowałbym do szczęścia. Nawet wolałbym go od poprawienia grafiki.

@Arlekin ja grałem w Morka na modzie Morrowind Rebuilt chyba i byłem zauroczony oprawą graficzną. Mogło to też być Overhaul, al e grałem na HD6770 i A8-3870 to zdecydowanie potencjału nie wykorzystałem. Teraz się pobawię chyba to więcej wyciągnę.

Zabrałem się za Enderal i jestem zachwycony. Pierwsze 5 minut ciekawsze niż cały Skyrim. Grałem dwie godziny i wszystko mi się podoba - fabuła, świat, grafika, rozwój postaci, choroba magiczna. Jedyne do czego się przyczepię to problem z loadingami - ładują się długo i gra się wiesza. Idzie grać, ale jest to bardzo uciążliwe. Ktoś tak miał?

Naszła mnie ochotą na powrót do Skyrima, polecacie jakies mody do wersji Special Edition? coś na grafikę, ale i tez dodające nowe bronie, czary, smoki  itp. Może wyszło coś ciekawego, kiedyś szukałem czegoś o wilkołakach ale nie było nic do wersji SE. Jeżeli chodzi o grafikę, coś co pójdzie na: ryzen 2600, gtx 1050 i 12 gb ram :)

Witajcie, naszła mnie chęć do zagrania w skyrima z pewnymi modami, lecz zainstalowanego mam Skyrima Special Edition, a jego wsparcie dla modów to tragedia... Czy nie lepiej grać w zwykłego Skyrima i wgrać mody na oprawę graficzną niż ściągać Special Edition? Upatrzyłem sobie ciekawe mody do Skyrima, ale niestety nie ma ich w Special Edition ani nawet na Nexus Mods

Dnia 17.07.2019 o 18:54, Swatro napisał:

Witajcie, naszła mnie chęć do zagrania w skyrima z pewnymi modami, lecz zainstalowanego mam Skyrima Special Edition, a jego wsparcie dla modów to tragedia... Czy nie lepiej grać w zwykłego Skyrima i wgrać mody na oprawę graficzną niż ściągać Special Edition?

Lepiej. Po co ściągać SE? Weź to wywal i graj w normalnego Skyra. Poszukaj sobie np. modów na zamianę smoczych dusz na punkty umiejętności. Tropical Skyrim też jest w pompkę. Tylko ten na zamianę imperialnych pancerzy na konkwistadorskie nie działa to sobie go daruj.

Dnia 17.07.2019 o 18:54, Swatro napisał:

Witajcie, naszła mnie chęć do zagrania w skyrima z pewnymi modami, lecz zainstalowanego mam Skyrima Special Edition, a jego wsparcie dla modów to tragedia... Czy nie lepiej grać w zwykłego Skyrima i wgrać mody na oprawę graficzną niż ściągać Special Edition? Upatrzyłem sobie ciekawe mody do Skyrima, ale niestety nie ma ich w Special Edition ani nawet na Nexus Mods

Lepiej grać w normalnego Skyrima - tak jak napisałeś, i wgrywać mody.

Dnia 24.07.2019 o 15:01, Scouser napisał:

Lepiej grać w normalnego Skyrima - tak jak napisałeś, i wgrywać mody.

Racja ;) . SE to dramat...

Jedyne co mnie zmartwiło (chyba, sam już nie wiem), że W3 okazał się jednak lepszą grą od Skyrima (kocham uniwersum Elder Scrolls ale te wszystkie "nowoczesne" i konsolowe uproszczenia mnie po prostu dobijają, no i słabiutka fabuła główna (słaba i krótka niestety) :(  Na szczęście 2 dodatki w tym ten, który daje dużo skojarzeń z Morrowindem były świetne ale jednak W3 rozbił w pył Skyrima fabułą i zadaniami... Nie wiem co będzie musiała wymyślić Bethesda by nowa część była choćby tak dobra jak W3 (chyba to niemożliwe)

Edited by Scouser

Hejka. :) Planuję ograć w końcu Skyrima tylko którą wersję wybrać? Zwykłą z dodatkami czy Special Edition? Mam obie w bibliotece na steam. Są jakieś większe różnice między nimi? Lepiej grać z modami czy bez i czy mody nie blokują zdobywania osiągnięć na steam?

Special Edition zawiera :

Wszystkie oficjalne dodatki – Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn

Poprawioną grafikę i efekty wizualne

Wolumetryczne oświetlenie („snopy światła”)

Dynamiczną głębię ostrości

Odbicia przestrzenne

Nowe cieniowanie śniegu i wody

Obsługę modów PC na konsolach. Gracze konsolowi mogą teraz korzystać z dodatkowych zadań, lokacji, postaci, dialogów, pancerzy, broni i nie tylko

Czyli jak widać zmiany nie są jakieś spektakularne i jeśli chcesz faktycznie dopakować grafikę to lepiej polegać na modach. Mody nie blokują osiągnieć.