Jump to content
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Recommended Posts

Jedyne co mnie zmartwiło (chyba, sam już nie wiem), że W3 okazał się jednak lepszą grą od Skyrima (kocham uniwersum Elder Scrolls ale te wszystkie "nowoczesne" i konsolowe uproszczenia mnie po prostu dobijają, no i słabiutka fabuła główna (słaba i krótka niestety) :(  Na szczęście 2 dodatki w tym ten, który daje dużo skojarzeń z Morrowindem były świetne ale jednak W3 rozbił w pył Skyrima fabułą i zadaniami... Nie wiem co będzie musiała wymyślić Bethesda by nowa część była choćby tak dobra jak W3 (chyba to niemożliwe)

Edited by Scouser

Hejka. :) Planuję ograć w końcu Skyrima tylko którą wersję wybrać? Zwykłą z dodatkami czy Special Edition? Mam obie w bibliotece na steam. Są jakieś większe różnice między nimi? Lepiej grać z modami czy bez i czy mody nie blokują zdobywania osiągnięć na steam?

Special Edition zawiera :

Wszystkie oficjalne dodatki – Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn

Poprawioną grafikę i efekty wizualne

Wolumetryczne oświetlenie („snopy światła”)

Dynamiczną głębię ostrości

Odbicia przestrzenne

Nowe cieniowanie śniegu i wody

Obsługę modów PC na konsolach. Gracze konsolowi mogą teraz korzystać z dodatkowych zadań, lokacji, postaci, dialogów, pancerzy, broni i nie tylko

Czyli jak widać zmiany nie są jakieś spektakularne i jeśli chcesz faktycznie dopakować grafikę to lepiej polegać na modach. Mody nie blokują osiągnieć. 

Orientuję się ktoś może jak podwyższyć poziom postaci w Morrowind. Bo myślałem, że musi minąć 10 dni, aby awansować na wyższy poziom. Jednak mam napisane, że do następnego awansu jest napisane 11/10. Wiem, jak podnieść sobie reputację w gildiach, ale nie wiem, jak to zrobić z poziomem postaci?

Pewnie już wiesz, ale tak dla pewności - trzeba iść spać, wówczas pojawia się menu awansu. Jednakże by przyspieszyć wzrost współczynników najlepiej robić to przy 17-19/10, bo wówczas dostaniesz większy mnożnik do współczynników (od x1 do x5). To od czego dokładnie zależy mnożnik dokładnie nie pamiętam, ale raczej istotniejsze są tu cechy główne, poboczna i na koniec pozostałe.

Najlepiej przed pójściem spać zapisać grę i jak się nie spodoba - wbić jakąś umiejętność by zyskać wyższy mnożnik.

Dzięki za odpowiedź, chociaż już się w tym połapałem. Na Morrowinda trzeba poszukać trochę informacji w sieci, żeby grać w niego komfortowo. W każdym razie już awansowałem na 2 poziom, a gra uprzednio mnie o tym poinformowała.

W dniu 29.05.2003 o 19:35, Gość Kompoholik napisał:

opinie? tu nie ma co opiniować - Morrowind jest najlepszą grą cRPG, w którą kiedykolwiek zagrałem.

zabrał mi już naprawdę dużo życia i mam nadzieję, że zabierze jeszcze kilkadziesiąt razy tyle. przy tej grze zapominam o Bożym świecie. dla mnie rewelacja. 8)

Dokładnie. Oblivion jeszcze nie był najgorszy ale i tak dużo uboższy w porównaniu do Morrowinda. Skyrim... no cóż, pokazał jak zabić serię. Totalne dno. Niby technologia idzie do przodu a ludzie produkujący gry robią je coraz bardziej biedne i uboższe w treść.

190 grania w Morrowinda za mną. Mam za sobą ukończone wątki główne w dodatkach, jak i głównej historii. Jest to gra specyficzna, gdyż trzeba się przyzwyczaić do systemu levelowania, pełno tutaj bugów i glitchy, powolnego ruchu postaci, przez co ciągle sprintowałem. 

Ale zachwyciły mnie świat gry, fantastyczna muzyka, świetnie przyjemna eksploracja terenu, sporo zadań do roboty. Jak dla mnie Morrowind to takie 8+/10, ale następnym razem, gdy będę przechodził grę to zainstaluję sobie parę przydatnych modów, jak szybszy ruch postaci, czy nieoficjalny patch likwidujący bugi. Miejscami choleryny można dostać, gdy nagle gra ci się wyrzuci do Windowsa lub w Vivek parę razy naglę wpadłem do wody przez teksturę!

Ja do Morka nie startuję, bo to niestety zbyt archaiczna gra jak dla mnie. Nawet modów do Skyrima nie umiem poprawnie sobie instalować, bo zbyt dawno tego nie robiłem, a Morka musiałbym jeszcze przed włączeniem otoczyć wiadnuszkiem plików wielokroć cięższym od plików samej gry.

A właśnie, propo samych modów do Skyrima - znacie jakieś dobre modyfikacje do animacji ruchu postaci? Zainstalowałem sobie bardzo przyjemny mod na inne postawy przy rzucaniu zaklęć, ale nie działają one kiedy postać stoi w trybie bojowym i kręcę myszką na boki. Wtedy załącza się dweloperski, domyślny, stan "przykucu" postaci, który w mojej opinii jest ohydny.