Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

4 godziny temu, Arlekin napisał:

Nie wiem czy to kwestia wersji gry ale nie miałem z ME 2 żadnego z problemów o którym wspomniałeś. Co do ilości bugów ze zwględu na rozmiar lokacji to idąc tym tokiem myślaenia Skyrim powinien być bardziej zbugowany do Fallouta. Może robił wrażenie otwartego ale też składało się na niego ileś tam obszarów między którymi przechodziło się tunelami itp. więc nie mógł równać się pod względem otwartości choćby ze Skyrimem czy Oblivionem gdzie można było przejść z jednego końca mamy na drugi bez ładowania a jedynie miasta, domy czy jaskinie były osobnymi lokacjami.  Dla mnie akurat najbardziej zbugowaną grą był Fallout 3 :D Jeśli piszesz, że New Vegas jest jeszcze gorsze pod tym względem to chyba je sobie odpuszczę.

Skyrim był równie albo nawet bardzie zbugowany od Fallouta 3, z tymże tutaj oba miały otwarty świat i bugi gubiły się w obliczu rozmiaru lokacji itd., ale i nie zawsze (np. zakładanie wiader na głowę sklepikarzom). Tunelowe strzelanki są krótkie i łatwiej je przetestować, więc można liczyć chyba na to, że bugów będzie mało, bo w przeciwnym razie jak już jakiś będzie, to na pewno zostanie zauważony. Bug interfejsu, który pokazałem, jest karygodny i nie wiem jakim cudem uszło im to płazem, bo to nie powinno mieć miejsca, coś takiego już dawno mi się nie przydarzyło. 

Edytowano przez SerwusX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SerwusX może jakiś błąd podczas instalacji? Kiedyś w jednej grze nie miałem całego ekranu ekwipunku i nikt nie potrafił znaleźć rozwiązania dla tego problemu ale po przeinstalowaniu wszystko było ok. W Skyrimie również nie miałem "przyjemności" natrafić na jakieś problemy. Najpoważniejsze co mi się przytrafiło to brak możliwości kontynuowania wątku konfliktu Gromowładnych z Cesarstwem gdyż podczas jednej bitwy w losowych momentach wyskakiwało mi, że misja nieudana. Jednak jak wspominałem wcześniej było to spowodowane nieodpowiednim instalowaniem modów i nie czytaniem instrukcji przy nich więc sam sobie byłem winien.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do Elder Scrollsów :D. Natknąłem się dzisiaj na taki filmik prezentujący zmodyfikowaną grafikę do Morrowinda

Przyznam, że zrobił na mnie duże wrażenie. Grał ktoś w Morrowinda z tym modem? Gdzieś w ubiegłym roku chciałem wrócić do niego ale żeby grało się przyjemniej to postanowiłem poprawić grafikę. Nie pamiętam już co to była za modyfikacja graficzna (a raczej seria) ale instalacja była skomplikowana i istniało duże ryzyko, że coś się wykrzaczy. Później w samej grze miałem różne problemy i ostatecznie zrezygnowałem. Wie ktoś jak jest z tą modyfikacją? Jakie ma w ogóle wymagania sprzętowe? Niby grafika na poziomie z przed kilku lat ale nie raz spotykałem się z sytuacją gdy takie modyfikacje miały fatalną optymalizację i wymagały mocnego komputera. Zastanawia mnie też czy modyfikacja obejmuje jedynie podstawkę czy również dodatki? Czy na przykład wersja GOTY będzie napotykała problemy. No i wreszcie co z polonizacją? Mod zmienia język gry na angielski czy można grać z polskimi napisami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

W linkowanym filmiku użyty został MGSO 3.0. Paczka ta jest już przestarzała (ma 6 lat!) i zawiera trochę błędów. Na polskiej wersji w ogóle się nie zainstaluje bez kombinowania przy instalacji, a i po niej konieczne byłoby konwertowanie wszystkich modów, aby w ogóle działały. W Morrowindzie różnice wersji językowych nie działają tak jak w np. Skyrimie, gdzie po prostu zawartość moda jest w innym języku. Tutaj gra w ogóle się nie uruchomi, jeśli znajdzie obco nazwane obszary.

Lepszym wyjściem będzie ręczna instalacja pojedynczych modów podążając za nowszymi poradnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin

Przejrzyj poradnik na STEP lub listę (tutaj jeszcze opis co trzeba naprawić, a tu jakaś nieco odświeżona wersja). Na tę chwilę nie ma poza MGSO innej paczki którą wystarczy tylko zainstalować.i gotowe.

Właściwie każdy anglojęzyczny mod ingerujący w komórki świata gry (a więc dodający lub modyfikujący cokolwiek zarówno na obszarach zewnętrznych, jak i wewnętrznych) nie będzie działał bez użycia Konwertera Magnusa. Tak samo trzeba go użyć przy modach z dialogami i wpływających na przedmioty (celem konwersji już istniejących nazw/tematów). W przypadku modów odwołujących się w skryptach do polskich nazw, konieczna będzie jeszcze rekompilacja skryptów. Każdy mod należy konwertować pojedynczo, tak samo z rekompilacją. Należy jeszcze przy tym uważać przy używaniu edytora, aby przypadkowo nie doprowadzić do "zabrudzenia" moda niepoprawnymi wartościami GMST.

Mody w pełni polskie oraz całkowicie spolszczone oczywiście istnieją (sam parę rzeczy polonizowałem, np. Graphics Extender czy Grahpics Herbalism) ale nie ma tego tak dużo i w większości to już dość stare mody jeszcze z czasów świetności gry.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin ja grałem w Morka na modzie Morrowind Rebuilt chyba i byłem zauroczony oprawą graficzną. Mogło to też być Overhaul, al e grałem na HD6770 i A8-3870 to zdecydowanie potencjału nie wykorzystałem. Teraz się pobawię chyba to więcej wyciągnę.

Zabrałem się za Enderal i jestem zachwycony. Pierwsze 5 minut ciekawsze niż cały Skyrim. Grałem dwie godziny i wszystko mi się podoba - fabuła, świat, grafika, rozwój postaci, choroba magiczna. Jedyne do czego się przyczepię to problem z loadingami - ładują się długo i gra się wiesza. Idzie grać, ale jest to bardzo uciążliwe. Ktoś tak miał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zmodyfikować ten mod by z 20 kawałków drewna było ich jeszcze więcej? Bo tak chciałbym tak sobie ustawić z 100. Bo tak zainstalowałem program PexInspector i nie mogę w żaden sposób edytować plików pex z tego moda.
https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/3336?tab=files

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie ochotą na powrót do Skyrima, polecacie jakies mody do wersji Special Edition? coś na grafikę, ale i tez dodające nowe bronie, czary, smoki  itp. Może wyszło coś ciekawego, kiedyś szukałem czegoś o wilkołakach ale nie było nic do wersji SE. Jeżeli chodzi o grafikę, coś co pójdzie na: ryzen 2600, gtx 1050 i 12 gb ram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, naszła mnie chęć do zagrania w skyrima z pewnymi modami, lecz zainstalowanego mam Skyrima Special Edition, a jego wsparcie dla modów to tragedia... Czy nie lepiej grać w zwykłego Skyrima i wgrać mody na oprawę graficzną niż ściągać Special Edition? Upatrzyłem sobie ciekawe mody do Skyrima, ale niestety nie ma ich w Special Edition ani nawet na Nexus Mods

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 18:54, Swatro napisał:

Witajcie, naszła mnie chęć do zagrania w skyrima z pewnymi modami, lecz zainstalowanego mam Skyrima Special Edition, a jego wsparcie dla modów to tragedia... Czy nie lepiej grać w zwykłego Skyrima i wgrać mody na oprawę graficzną niż ściągać Special Edition?

Lepiej. Po co ściągać SE? Weź to wywal i graj w normalnego Skyra. Poszukaj sobie np. modów na zamianę smoczych dusz na punkty umiejętności. Tropical Skyrim też jest w pompkę. Tylko ten na zamianę imperialnych pancerzy na konkwistadorskie nie działa to sobie go daruj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2019 o 18:54, Swatro napisał:

Witajcie, naszła mnie chęć do zagrania w skyrima z pewnymi modami, lecz zainstalowanego mam Skyrima Special Edition, a jego wsparcie dla modów to tragedia... Czy nie lepiej grać w zwykłego Skyrima i wgrać mody na oprawę graficzną niż ściągać Special Edition? Upatrzyłem sobie ciekawe mody do Skyrima, ale niestety nie ma ich w Special Edition ani nawet na Nexus Mods

Lepiej grać w normalnego Skyrima - tak jak napisałeś, i wgrywać mody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie zmartwiło (chyba, sam już nie wiem), że W3 okazał się jednak lepszą grą od Skyrima (kocham uniwersum Elder Scrolls ale te wszystkie "nowoczesne" i konsolowe uproszczenia mnie po prostu dobijają, no i słabiutka fabuła główna (słaba i krótka niestety) :(  Na szczęście 2 dodatki w tym ten, który daje dużo skojarzeń z Morrowindem były świetne ale jednak W3 rozbił w pył Skyrima fabułą i zadaniami... Nie wiem co będzie musiała wymyślić Bethesda by nowa część była choćby tak dobra jak W3 (chyba to niemożliwe)

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. :) Planuję ograć w końcu Skyrima tylko którą wersję wybrać? Zwykłą z dodatkami czy Special Edition? Mam obie w bibliotece na steam. Są jakieś większe różnice między nimi? Lepiej grać z modami czy bez i czy mody nie blokują zdobywania osiągnięć na steam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Special Edition zawiera :

 

Wszystkie oficjalne dodatki – Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn

Poprawioną grafikę i efekty wizualne

Wolumetryczne oświetlenie („snopy światła”)

Dynamiczną głębię ostrości

Odbicia przestrzenne

Nowe cieniowanie śniegu i wody

Obsługę modów PC na konsolach. Gracze konsolowi mogą teraz korzystać z dodatkowych zadań, lokacji, postaci, dialogów, pancerzy, broni i nie tylko

Czyli jak widać zmiany nie są jakieś spektakularne i jeśli chcesz faktycznie dopakować grafikę to lepiej polegać na modach. Mody nie blokują osiągnieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś może jak podwyższyć poziom postaci w Morrowind. Bo myślałem, że musi minąć 10 dni, aby awansować na wyższy poziom. Jednak mam napisane, że do następnego awansu jest napisane 11/10. Wiem, jak podnieść sobie reputację w gildiach, ale nie wiem, jak to zrobić z poziomem postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już wiesz, ale tak dla pewności - trzeba iść spać, wówczas pojawia się menu awansu. Jednakże by przyspieszyć wzrost współczynników najlepiej robić to przy 17-19/10, bo wówczas dostaniesz większy mnożnik do współczynników (od x1 do x5). To od czego dokładnie zależy mnożnik dokładnie nie pamiętam, ale raczej istotniejsze są tu cechy główne, poboczna i na koniec pozostałe.

Najlepiej przed pójściem spać zapisać grę i jak się nie spodoba - wbić jakąś umiejętność by zyskać wyższy mnożnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2003 o 19:35, Gość Kompoholik napisał:

opinie? tu nie ma co opiniować - Morrowind jest najlepszą grą cRPG, w którą kiedykolwiek zagrałem.

zabrał mi już naprawdę dużo życia i mam nadzieję, że zabierze jeszcze kilkadziesiąt razy tyle. przy tej grze zapominam o Bożym świecie. dla mnie rewelacja. 8)

Dokładnie. Oblivion jeszcze nie był najgorszy ale i tak dużo uboższy w porównaniu do Morrowinda. Skyrim... no cóż, pokazał jak zabić serię. Totalne dno. Niby technologia idzie do przodu a ludzie produkujący gry robią je coraz bardziej biedne i uboższe w treść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190 grania w Morrowinda za mną. Mam za sobą ukończone wątki główne w dodatkach, jak i głównej historii. Jest to gra specyficzna, gdyż trzeba się przyzwyczaić do systemu levelowania, pełno tutaj bugów i glitchy, powolnego ruchu postaci, przez co ciągle sprintowałem. 

Ale zachwyciły mnie świat gry, fantastyczna muzyka, świetnie przyjemna eksploracja terenu, sporo zadań do roboty. Jak dla mnie Morrowind to takie 8+/10, ale następnym razem, gdy będę przechodził grę to zainstaluję sobie parę przydatnych modów, jak szybszy ruch postaci, czy nieoficjalny patch likwidujący bugi. Miejscami choleryny można dostać, gdy nagle gra ci się wyrzuci do Windowsa lub w Vivek parę razy naglę wpadłem do wody przez teksturę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...