Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Gra wojownikiem pod ciężki pancerz i broń dwuręczną dobrze zgrywa się z kowalstwem? Trudno jest?

Ja tak grałem od początku i było super, zdobyte w pierwszym mieście zbroja płytowa i miecz z niebiańskiej stali służyły mi przez prawie cały wątek główny. Co prawda potem przełączyłem się na kuszę, ale dobrze wspominam wymachiwanie mieczem 2-ręcznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio postanowiłem wrócić do Obliviona. Mam wersję z dodatkami Shivering Isles i Knights of the Nine i planuję zainstalowac do tego mod oscuro's oblivion overhaul. Czy poprawki wnoszone przez ten mod (głównie chodzi mi tu o level scalling)będą mi działały w całej grze czy tylko na terenie obliviona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam grać w TESIV z Oscuro, też mam dodatki i Oscuro chyba wpływa jedynie na podstawkę. Sam nie jestem wszystkich rzeczy pewnych w kwestii skalowania, nie przewertowałem jeszcze instrukcji - wszelkie questy w Oblivionie są wciąż dostosowywane pod poziom gracza z małymi wyjątkami. Wiedźmę za jedną karczmą w Heartlands możesz zabić spokojnie mając drugi poziom, ale otaczający ją nekromanci mogą już stworzyć znacznie większe zagrożenie przez przypisany im poziom. Gang złodziejek-uwodzicielek, sytuacja podobna. Chcesz zabić jednorożca dla Hircyna? Lepiej nie próbuj tego z drewnianym kilofem. Oscuro stworzone zostało raczej jedynie pod podstawię, dlatego wszelkie dodatki pozostają bez zmian w skalowaniu. Wszelkie inne poprawki powinny być zachowane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ich linii fabularnej nie znajdziesz jakiś dobrych broni czy zbroi dla wojownika, ale to zawsze dodatkowe questy (IMO bardzo ciekawe, choć pod koniec "przesadzone fabularnie") i zabawa. Nie wiem czy wybicie ich ma sens. (Chyba, że jest jakiś quest o zniszczeniu ich.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saches Mroczne Bractwo to dobra opcja dla postaci nastawionej na skradanie i ciche eliminowanie celu i takie też nagrody będziesz tam otrzymywał za zadania. A skoro piszesz że grasz wojownikiem z ciężkim pancerzem i to na ekspercie to podejrzewam że będziesz mieć problem z niektórymi ich zadaniami. Radziłbym Ci raczej ich wyeliminować, pamiętam że sam tak zrobiłem grając wojownikiem z dwuręcznym toporem ale nie pamiętam jaka była za to nagroda. Pamiętam za to że nie było jakoś specjalnie trudno ich wytłuc, w kryjówce nie przebywa dużo postaci. Jeśli pojawił Ci się taki quest to znaczy że jedną postać z mrocznego bractwa już zabiłeś i jeśli bez problemu sobie z nią poradziłeś to śmiało atakuj sanktuarium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedyna rada to podpakować postać i wrócić tam później smile_prosty.gif Ja z tego co pamiętam rozwaliłem bractwo mając gdzieś około 30 lvl tylko że nie grałem na ekspercie a na normalnym i pamiętam że nie było jakoś specjalnie trudno,kilka mikstur odnawiających zdrowie i było po sprawie. A skoro mowa o mrocznym bractwie to czy w Oblivionie jest jakaś misja polegająca na zlikwidowaniu bractwa tak jak w Skyrimie?

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co właściwie dodaje Hearthfire? To jest dość tani dodatek i zapewne nie ma żadnej nowej kampanii jak w dwóch poprzednich. Gdzie mogę znaleźć legendarnego smoka do ubicia i gdzie mam użyć taki pomarańczowy sztylet zwany Kłem K... - i tu nie pamiętam dalej jak szło imię tego gościa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie warto , Dragonborn - nowa kraina do zwiedzania , fajna fabuła , nowe uzbrojenie, możliwość latania na smoku (choć to akurat wypadło słabo ) w sumie daje to kilkadziesiąt nawet godzin rozgrywki jak się nie będziesz śpieszyć

Dawnguard - również całkiem dobra historia, dwie zwalczające się frakcje do których można dołączyć, wreszcie można zostać prawdziwym wampirem czego bardzo mi brakowało w podstawce, nowe uzbrojenie , bardzo dobrze zrobione kusze.

Podsumowując to za taką cenę na prawdę warto kupić z dodatkami , bardzo wzbogacają świat , nie dodają nowych błędów ( jak to czasem z dodatkami bywa ) a poprawiają niektóre elementy z podstawowej gry jak np możliwość walki na koniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) jak np możliwość walki na koniu

To akurat wyszło w jednym z patchy i nie wymaga dodatków. Niemniej jednak dołączam się do opinii że warto w dodatki zainwestować. Dodatkowo cześć modów ich wymaga, a z czasem na pewno przyjdzie chęć na modowanie (np. po pierwszym "ukończeniu" gry).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minamir, możliwe że w patchu, ja miałem tak że zainstalowałem Skyrim i nie można było walczyć na koniu, później zainstalowałem dodatki i można było więc myślałem że to z dodatkiem którymś weszło. Co do hearthfire to nie mam akurat tego dodatku i szczerze mówiąc nie zamierzam go kupować. Dla mnie jeśli dodatek nie wnosi żadnych nowych zadań, frakcji, krain itp to nie warto w niego inwestować, ale to już co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...