Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

@KotMroku, Hammerfell można nazwać raczej kolonią niż ojczyzną, ponieważ oni pochodzą z Yokudy, a nie z Hammerfell.

Ale na Hammerfell siedzą od pierwszej ery (808 I E) a w Skyrimie mamy już czwartą erę. Pierwsza miała prawie 3000 lat, druga prawie 1000 a trzecia tylko ponad 400 wychodzi nam że Redguardzi żyją w Hammerfell... w cho***ę czasu. (Możesz jeszcze dodać czwartą ^^.):D

Natomiast sama Yokuda została rozwalona w drebiezgi jak już mówiłem...

Tak więc... czy Redguard poczuwałby się do bycia Yokunda... mieszkańcem Yokudy, która nawet nie istnieje a jego naród od ponad 3000 lat żyje w zupełnie innym miejscu? Prawdopodobnie nie wie wiele o Yokudzie, jeśli w ogóle.(Nie liczę jakiś spasłych bibliotekarzy czy innych kronikarzy-historyków).

Co do twojego ostatniego posta... powinni wprowadzić znowu tyle miejsca na założenie rzeczy jak w Morrowidzie, a nawet więcej. Wkurza mnie to że nie można zakładać spodni i koszuli pod zbroję. Cóż, przynajmnijej rozwiązaliśmy kwestję plagi strzał kolanowych. To nic innego jak TESowa nazwa reumatyzmu. :D

http://pastebin.com/UV29LtAK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redguardzi czują się bardziej hammerfelczykami.W skyrimie jest nawet Quest w którym reuguardka chce żebyś przyniósł jej książkę o hammerfall bo jak ma wychować dziecko na hammerfallczyka bez żadnej wiedzy (książka miała być dla dziecka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, szkoda trochę, że kwestia ubioru i zbroi została tak rozwiązana w kolejnych częściach po Morrowindzie... Ale za to nie widzę porównania dla schematów rozwoju postaci w Skyrimie i w częściach poprzednich... Dużo bardziej intuicyjny. Plus opcja z perkami...

TimeX... nie uważasz że nie wszystko co jest smokiem musi natychmiast się na Ciebie rzucać? IMHO taki "błąd w skrypcie" daje pewien charakter grze, że nie wszystko obraca się dookoła postaci, świat żyje własnym tempem. I te pozostałości po obiadku smoka w jego "ekwipunku" po jego ubiciu (broń, ubrania, pieniądze, zbroje etc.....)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TimeX... nie uważasz że nie wszystko co jest smokiem musi natychmiast się na Ciebie rzucać? IMHO taki "błąd w skrypcie" daje pewien charakter grze, że nie wszystko obraca się dookoła postaci, świat żyje własnym tempem. I te pozostałości po obiadku smoka w jego "ekwipunku" po jego ubiciu (broń, ubrania, pieniądze, zbroje etc.....)

Jeśli smok sobie po prostu nade mną lata, jest OK. Gorzej, jak mu się załączy tryb agresora (czyt. czerwona kropka i ni cholery użyć podróży lub czegokolwiek). Pozostałości obiadku? Spotkałem w brzuchu niedźwiedzia część pancerza daedrycznego :ohmy:

Ech, a z tego co widzę to coraz bardziej mi się gra krzaczy. Już w kilkunastu miejscach nie ma smoków, część Gigantów się gdzieś szlaja. A nie mogę również znaleźć khajiickich kupców. Obozy są, ale osobników niet ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kisiel231

Nie ma szans. Żadnego z nich nie zabiłem, oprócz

Ma randru'jo, ale to zleciło Mroczne Bractwo

. Reszta chyba się zawiesiła w skryptach. Może się przeniosę do nich konsolką i zobaczę, gdzie są. Albo ich zwłoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

Może to ze smokami to zamierzone? W końcu w Nirnie nie ma nieskończonej ilości smoków, chyba że Alduin nauczył któregoś jaszczura ożywiania kolegów i dlatego są praktycznie nieśmiertelne. Giganty pewnie szukają mamutów a Kotoludzie wyemigrowały do mojej gry.

Kara za mordowanie kotecków! :<

Co do dyskusji o lataniu nad głową. Zazwyczaj waliłem w przelatującego ogniorzyga zwykłym Fus i zwracał na mnie uwagę. Tylko raz zdarzyło mi się że to nie zadziałało ale wtedy wraz z przyjacielem strażnikiem i koleżanką kłusowniczką podziurawiliśmy biedaka strzałami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Falkret

i rozmawiając w tamtejszym więzieniu z pewnym osobnikiem, załączył mi się quest z przeklętym pierścieniem Hircyna i związaną z nim klątwą wilkołactwa. Najgorsze jest to, że po skończonej rozmowie on automatycznie wskoczył mi na palec i nie można go zdjąć.

I teraz pytanie: Czy po skończeniu tego questa, będzie można się go pozbyć i całkowicie wyleczyć z tego przekleństwa? W najgorszym razie mogę wczytać któryś z wcześniejszych save-ów, ale wolę wiedzieć.

W ogóle Falkret, to dziwne miejsce dziwnych questów, jak na przykład tego z gadającym psem, który prowadzi nas do jakichś plugawych deadr i zachęca, abyśmy wypełniali ich wyszukane prośby...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu questu pozbędziesz się pierścienia. Jeśli wypełnisz wolę Hircyna. Nagrodą będzie Skóra Zbawcy. Zaś jeśli uratujesz wilkołaka, będziesz mógł używać mocy pierścienia do woli (zmiany w wilkołaka gdy tylko zechcesz). Ale do tego drugiego pewien nie jestem. Bo to chyba trzeba być wilkołakiem jak się ten quest rozpocznie. W każdym razie -> quest skończony, pierścienia niet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie seria The Elder Scrools to legenda! Niestety grałem tylko w jedną część (Skyrim), ale mam zamiar kiedyś nadrobić zaległości. Gra po prostu niesamowita! I potwornie wciągająca. Do Skyrima podchodzę już drugi raz. Ale i tak mam nabite jakoś 105 godzin, bo bawiłem się różnymi klasami i rasami. Nic, tylko grać, grać, zwiedzać i czekać na Elder Scrools Online! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legendarna seria z równie legendarnymi bugami, które się powtarzają od czasu Fallouta 3. Ja również skusiłem się na Skyrim, nie żałuję. Ale Obliviona sobie odpuszczę (kiepski level scalling). Morrowinda może kiedyś przejdę. A ja mam przegrane 355 godzin. A to dopiero pierwsze podejście, łucznikiem jako Argonianin. Drugi raz przejdę Khajjitem, wojownikiem. I tu małe pytanie: który set broni jest skuteczniejszy? Jednoręczna i tarcza, dwuręczna czy też dwie jednoręczne? Pancerz to kwestia wyboru (raczej wezmę lekki, ale kto wie), ale miecze w dwóch łapach wydawały się pieruńsko skuteczne, szczególnie przeciwko Renegatom Serce Róży.

W chwili obecnej balansuję między Ebonowym Ostrzem (i wiem, że zbugowane jest, ale jakie fajne) a Brzytwą Mehrunesa w połączeniu z Zabójcą Smoków lub Mieczem Ostrzy.

Edytowano przez TimeX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy potencjalny dmg można mieć używając dwóch jednoręcznych broni. Ale jak się zrozumie zasady mechaniki gry, to każda konfiguracja będzie mieć obezwładniająco duży dmg. Więc moja rada jest taka - graj z tym, co Ci sprawia najwięcej frajdy. Nawet ciężkie pancerze w pewnym momencie przestają być lepsze od lekkich - powyżej pewnej wartości obrony (nie pamiętam dokładnie ile, ale nie jest to ogromna liczba) redukcja obrażeń przestaje wzrastać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kusze, a już szczytem marzeń byłoby dodanie do nich osobnego drzewka umiejętności. Bycie wampirem mnie nie kręci (wilkołakiem również) i odpuszczę sobie ten element.

Oby tylko Cenega nie zawaliła sprawy z wydaniem tego dodatku. Oczywiście spolszczenie OBOWIĄZKOWE.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu będę miał Skyrima (podepnę się pod wi-fi kolegi na czas instalacji). Po przejrzeniu ras i klas postaci najbardziej zainteresował mnie Argonianin. Jeszcze w żadnym RPG nie grałem jako łotrzyk/złodziej itp. teraz mam na to ochotę. Tylko rodzi się u mnie jedno pytanie: Skoro przyjdzie mi zabijać smoki, to czy postać z łukiem/sztyletem będzie miała jakieś szanse przeciwko tym bestią?

PS. Jakbyście mogli mi podpowiedzieć co maksować, byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DoxtraduS jako taki złodziej to lekka zbroja, łuk, skradanie się, czasami otwieranie zamków, kowalstwo (dla ulepszania i robienia lekkich zbroi NP łuskowej z łusek smoka), i może retoryka do tego. Jak ci nie przeszkadza magia to do iluzji też możesz coś dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...