Jump to content
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Recommended Posts

dy wyjedziemy konno na jakiś otwarty płaski teren, czy poobserwujemy świat z wysokiej góry, nie zobaczymy absolutnie nic fajnego... wręcz przeciwnie - zupełnie pozbawiony jakichkolwiek detali placek, upstrzony nic nie mówiącymi kropkami. Jedynym widokami, które w takim planie urzekają, są góry i niebo.

A ja osobiście lubię stanąć na skraju jakiegoś zbocza i popatrzeć na te góry i wolne przestrzenie. Wg mnie to wygląda nawet dość ładnie i nie powiem, często pod czas podróży podziwiam krajobrazy.

Polonizacja? Mówiłeś o kinowej, prawda? Pełną odpaliłem dwa razy w życiu - raz żeby się przekonać jak Cenega zarżnęła akcent i przemianowała Fus Ro Dah na Tith Ro Dah, drugi raz żeby się przekonać jak zarżnęli bardów... No sory, ale wykasowanie dźwięków lutni przy śpiewie to raczej nie teges. I tekst śpiewany trochę na odwal się. A, trzeci raz odpaliłem przez pomyłkę.

To już jest takie "czepianie się na siłę", bo wymienionych wpadek nawet nie zauważyłem. Ale brawa dla ciebie :)

Grafika? No dobra, nie mam tak dużych zastrzeżeń, a grafika to dla mnie tylko dodatek, ale moim zdaniem prowincja Skyrim prezentuje się zapierająco na dalszych dystansach (np. góry, lasy), z bliska "tylko" bardzo dobrze, a woda, którą podałeś jako przykład, to trochę tragedia, musiałem ściągnąć moda na poprawę tejże. Cienie też jakoś szału nie robią, gdyby nie to że komp minimalnie przymula w większych pomieszczeniach to bym też moda używał. Za to zorze... Za to się Bethesdzie należą solidne brawa.

Jedyne zastrzeżenia mam do nizin, które są baaardzo powtarzalne i ogólnie odstraszają swoimi teksturami. Ale lubię sobie tak po prostu pochodzić i podziwiać rozmaite lokacje i psktrykać skrinami na xfire.

Tak w ogóle to za kim idziecie (;)) w konflikcie Gromowładni-Cesarscy? Hail Ulfric!

Ja wybrałem Cesarzy, choć jestem ciekaw strony Gromowładnych, bo ta mnie zawiodła.

@Widoki

Na ich wykonanie od technicznej strony nie zwracam po prostu uwagi. Rzadko kiedy podziwiam widoki. Tylko widok z klasztoru Siwobrodych przykuł mą uwagę ;]

@Konfilkt

Ja wybrałem stronę Gromowładnych (choć nie podoba mi się, jak pomocnik Ulfrica zwraca się do mnie "jaszczurko". Rasizm?) bo jakoś ciężko mi się zaprzyjaźnić z kimś, co dopiero próbował mnie posłać do Sovngardu. Ale przejdę grę raz jeszcze, po stronie Cesarskich. A mam nabite 200 godzin a wątek prawie nie ruszony. Zatrzymałem się na zadaniu "List żelazny". W jakim zadaniu otrzymuje się krzyk, który skłania smoka do lądowania? W polskiej wersji nazywa się Smokogrzmot.

Skończyłem wątek Gildii Złodziei. Nie powiem, zwrot akcji dość mocno mnie zaskoczył. Po wszystkim dusza głównego złego spoczywa w klejnocie duszy, na pamiątkę ;]

Zbroja Słowików dobra, nawet bardzo dobra. Fajne tekstury i w ogóle. Ale widać, że Bethesda robiła większość pancerzy licząc, że gracze będą grać ludźmi, bo dla Argonian maska na twarz jest taka sama jak dla człowieka. Wiem, czepiam się :D

Książęta i Księżniczki Daedr to ludzie? Bo widok Nocnicy w ludzkiej postaci mnie zaciekawił, nie powiem.

[ciach]

Co do Smokogrzmotu - ruszałeś główny wątek :)? Mogę ci zaspoilerować,

że Paathurnaax (już nie pamiętam jak się zwał) zleci ci odnalezienie Prastarego Zwoju, poprzez który znajdziesz się w przeszłości, obejrzysz walkę pierwszych Nordów z Alduinem i nauczysz się przy tym tego krzyku.

Swoją drogą, szkoda że ten wątek tak skopali :/ Spodziewałem się o wiele większej interakcji...

A książęta i księżniczki Daedr to Daedry - ale po prostu większosć w grze przedstawiana jest jako ludzie :) W czystej postaci na pewno był (to wiem) Mehrunes Dagon i Sanguine.

No i mam pytanie - jak siebie przekonać do ukończenia Morrowinda i Oblivionu. Bo kurde, ruszyłem i po chwili tak mi się nie chce :/

Pytanko nr. 2 - jakie "fanowskie" misje byście polecili? Do Skyrima, ofkorz.

Edited by Bethezer

W konflikcie wybrałem stronę gromowładnych, tylko i wyłącznie ze względu na fantastyczny głos Ulfrica w polskiej wersji. Ale chciałem o czymś innym jeszcze powiedzieć.

Strasznie uderzył mnie klimat Markartu i wątek Renegatów. Chyba nie przesadzę, jeśli stwierdzę, że to było lepsze nawet od wątku głównego (proporcjonalnie w długości, oczywiście :)) Pozatym, cały czas czułem takiego robaczka na dnie żołądka. Że jestem obserwowaney i zagrożony. A pobyt w kopalni, nie wiem czemu przypomniał mi Gothica. :D

Panom z Bethesdy należą się brawa za wykreowanie tak wspaniałego miejsca i tego klimatu.

Hmmm, właśnie skończyłem wątek Markartu i nie trafiłem do kopalni o0

Kiedy pojawili się strażnicy w świątyni, którzy chcieli mnie aresztować, po prostu ich zabiłem. Czy coś straciłem?

A sam Markart to chyba najlepsze miasto w Skyrimie - zwłaszcza podziemia Dwemerów rozciągające się pod nim.

@piecia997 zobaczysz,

przekonasz się po spotkaniu jakiegoś strażnika, a jak sprawdzisz w dzienniku przestępstwa to powinna być nagroda za Ciebie na Pograniczu

.

@Wątek Renegatów

Jedyne zakończenie to

uwolnienie ich? Bo jak ich uwolniłem i dostałem pancerz, to szczerze powiedziawszy, zrobili niezłą siekę w mieście. A boję się, że może to wpłynąć na inne questy.

@Basz4ek

Napisałem przecież, że zatrzymałem się na zadaniu "List Żelazny". A co do zadania, prosiłbym o konkretną nazwę questa, w PL wersji.

Czego wy się czepiacie w polskim dubbingu? Jest znacznie lepszy od angielskiego. W polskim doliczyłem się 14 głosów, a w angielskim tylko 9. Poza tym akcent jest robiony na siłę w ang. wersji ,a w polskiej jest dobrze zagrany i odpowiednio brzmi.

Edited by kisiel231

@kisiel231 są gusta i guściki, ja w polskim dubbingu widzę (słyszę) tylko polski akcent :) W Gothicu było może 10 głosów, względnie 15, mnie to nie przeszkadza. Z pewnej ciekawości stwierdziłem że rozegram partyjkę z polskimi głosami. Cóż, tłumaczenie draugrów nie jest dobrym pomysłem, ale jakoś zniknęły (znikły?) moje zastrzeżenia, oprócz akcentu. I tego że mój skrytobójczy Altmer-Dovahkiin ma głos jak panienka. Swoją drogą Nord w wersji angielskiej krzyczy samo Fus jakby mu ucięli... Nieważne...

A'propos. Walczyliście kiedyś z pierwszym smokiem na poziomie wyższym niż 20? Kurka, nie wiem co przekręciłem w tworzeniu postaci ale na 37 poziomie jaszczur (ten pierwszy) mnie skasował i to kilka razy... Albo wracam siekać smoki magią albo mieczem dwuręcznym z racji orka... W tej mroźnej prowincji nie ma miejsca na skrytobójczych zabójców smoków.

@BieluPL też lubię łazić i robić skriny, widzę to w mojej bibliotece pod kryptonimem Dead Island i Total War: Shogun 2 (ach ta promocja z CD-Action...). Tylko że w Skyrimie mam bardzo dużo "zdjęć" gór czy widoków z tychże, a kilka tylko z bliska (to które najbardziej lubię to martwy łoś przytulający się do tak samo martwego nekromanty... Nie musiałem tej bestii nawet odpowiednio ustawiać).

EDIT: Póki pamiętam. Wątek Gildii Złodziei, konkretnie końcówki. Czy tylko jedno

Oko Falmera

można sprzedać Mallory'emu? Bo nie wiem co zrobić z drugim.

Edited by BrokenAss

@piecia997 zobaczysz,

przekonasz się po spotkaniu jakiegoś strażnika, a jak sprawdzisz w dzienniku przestępstwa to powinna być nagroda za Ciebie na Pograniczu

.

Hmmm, żadnej nagrody nie ma, ot zabiłem tego

dziadka, co służył królowi renegatów i jego pomocników, wróciłem do świątyni Talosa, zastałem tam patrol strażników, pozabijałem ich, wyskoczył napis "Zadanie wykonane" i tyle. Nikt w mieście nie zwraca na mnie uwagi. Do żadnej kopalni nie chcą mnie zabrać ;/ Może dlatego, że zabiłem ich z ukrycia i liczyło się to jako skrytobójstwo, a nie morderstwo?

Można gdzieś kupić sztabki złota/srebra? Przydałyby się do nabijania smithingu, wydałem 100 tysięcy na treningi i utknąłem na 90 poziomie skilla, a na biżuterii wbija się najszybciej. Zresztą zanim dojdę do tworzenia smoczych zbroi to pewnie znajdę pełny komplet, kilka części zalegających w podziemiach już udało sie zdobyć ;]

@BrokenAss

Wygląda na to że tak. Ja również sprzedałem tylko lewe. Prawe się kisi u mnie na półce.

A'propos. Walczyliście kiedyś z pierwszym smokiem na poziomie wyższym niż 20? Kurka, nie wiem co przekręciłem w tworzeniu postaci ale na 37 poziomie jaszczur (ten pierwszy) mnie skasował i to kilka razy... Albo wracam siekać smoki magią albo mieczem dwuręcznym z racji orka... W tej mroźnej prowincji nie ma miejsca na skrytobójczych zabójców smoków.

Oko Falmera

można sprzedać Mallory'emu? Bo nie wiem co zrobić z drugim.

no tak .musisz mieć jakiś atak z dystansu albo być okutym w stal bersekerem.Jeśli masz używasz łuku to musisz po prostu w niego strzelać niczym legolas .a jak wyląduje to się wycofać na bezpieczną odległość, tylko ta taktyka wymaga sporej ilości strzał wiec ja osobiście używam na tej gorzej jakości : żelazne stalowa norskie ich jest pod dostatkiem .

Można gdzieś kupić sztabki złota/srebra? Przydałyby się do nabijania smithingu, wydałem 100 tysięcy na treningi i utknąłem na 90 poziomie skilla, a na biżuterii wbija się najszybciej. Zresztą zanim dojdę do tworzenia smoczych zbroi to pewnie znajdę pełny komplet, kilka części zalegających w podziemiach już udało sie zdobyć ;]

Można, można. W Whiterunie/Białej Grani u kowala tamtejszej gildii (Towarzysze?) co 48h możesz wykupywać do woli sztabki żelaza najczęściej. Ale pamiętam że też było i srebra, zuota, ebonu itp. :) Jednak do ulepszenia kowalstwa polecam ci tylko żelaza. Rodzaj sztabki jest nieważny do skillowania, a żelazo bardzo tanie jest.

Edited by AlcatrazX

Przeglądając sobie Internet w poszukiwaniu przepisów na mikstury (do cholery, ile razy można mieć w ofercie "Przepis na miksturę osłabienia kondycji/magii/zdrowia/"?!) trafiłem na dość ciekawy opis buga. Sprawdziłem go. Działa. W wersji 1.1.21 już był, a dziś mamy wersję 1.5 a bug nadal jest? Zainteresowanych zapraszam tutaj! Lojalnie ostrzegam, bug jest dość łatwy w użyciu i może nieco ułatwić życie. Ale na szczęście, nie aż tak bardzo. Powiem tylko, że odpowiednie użycie może czasowo podnieść poziom umiejętności. I nie tych umiejętności. Obrazując "potęgę" buga, opiszę tak: stworzyłem dwie zbroje smocze lekkie. Pierwsza razem z tarczą dawała łącznie defend o poziomie >200 (bez żadnych perków). A Zbroja stworzona z tym bugiem dawała wartość 370 PKT. Ale tak jak pisałem, czasowo. I trzeba zdobyć przedmiotów kilka. Nic trudnego, ale zawsze. I dowiedziałem się też, że, cytuję:

Mając 450 obrażeń po zażyciu mikstury dającej rzekomo 113% większe obrażenia broni jednoręcznej w magiczny i nieoczekiwany sposób obrażenia sięgają 2k.
To trzeba będzie sprawdzić.

I chyba będę musiał zrobić moda, by Dremory się respawnowały.

@Wbijanie skilla kowalstwa

Ja do 90 wbijałem na samych pancerzach skórzanych. Ale potem sobie dobiłem te 10 pkt na biżuterii. A co do znajdowania sztabek: polecam

Świątynię Mehrunesa Dagona, tam co jakiś czas respi się około 10 sztab złota. Plus wydobywanie. A z żelaza nie można wykuwać biżuterii ;]

Edited by TimeX

http://www.gameinformer.com/b/features/arc...lls-online.aspx

Co myślicie?

Sam nie lubię MMO, z żadnym nie spędziłem więcej niż kilka godzin. Tamriel jednak ma niezwykle przyciągającą moc i jeśli nie okaże się, że to kolejny pastelowy WoW-killer to będę śledził co Bethesda ma do zaoferowania. Teaser już jutro.

Mega interesująca informacja. Były wcześniej plotki, ale nigdy jakoś nie chciało mi się wierzyć...

Zenimax składa się z doświadczonych deweloperów, część z nich pracowała nad dobrymi MMO, więc będzie raczej dobrze. Pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zaproponują nam coś naprawdę świeżego. Czekam na więcej informacji i mam nadzieję, że gra faktycznie ukaże się w 2013, a nie trzeba będzie na nią czekać tyle, co na TOR-a czy GW2 :P

No i jest jeszcze jeden plus - skoro akcja jest osadzona około 900 lat przed wydarzeniami z pierwszej części serii... To Bethesda cały czas może robić nowe gry singleplayerowe ;]

Po przeczytaniu tego newsa wyobrażam sobie, że będzie to taki Skyrim MMO, w którym znajdą się przynajmniej 2-3 prowincje Tamriel. Ta swoboda w eksploracji świata i kreowaniu swojej postaci w formie MMO, to jest coś co może się udać. Ciekawi mnie tylko jedno, czy na potrzeby tego MMO wprowadzą do gry klasyczne XPeki czy zostawią standardowy dla serii i zdecydowanie ją wyróżniający system rozwoju postaci.

Sprawdziłem tego buga z tą miksturą i się zwiodłem. Stworzyłem miksturkę. Faktycznie miała bardzo duży bonus po paru seriach. Póżniej stworzyłem miksturkę z premią do zaklinania i zakląłem sobie szklaną zbroję. Niestety kiedy czas działania mikstury minął wszystko wróciło do normy. Nie wiem, mogłem coś źle zrobić bo sobie premii do zaklinania nie zrobiłem na żadnym przedmiocie po wypiciu ww. substancji, ale szczerze w to wątpię. A wam się udało?

Edited by kisiel231

zdaje się, że TimeX pisał, że efekt jest tylko tymczasowy, więc w tym, co stało się Tobie, chyba nie ma nic dziwnego :wink:

@Bug

Zwiększa to jedynie czasowo bonusy. Bug ten głównie jest wykorzystywany do tworzenia potków na kowalstwo i zaklinanie i do czasowego zwiększania premii z zaklętych przedmiotów. Tak jak pisałem, smoczy pancerz jest konkretnie zrobiony.

A mam pytanie do Wojowników: czy grając na poziomie Mistrz da się grać wojownikiem? Bo patrząc, jak mnie wszyscy mogą rozwalać, to aż się boję zagrać inną postacią stworzoną na woja.

A co do serc, znalazłem na Wikii przepis na serca daedry. Tworzy się je w

Kuźni Atronachów. Recepturę napiszę na życzenie, ale dopiszę, że żeby móc używać Kuźni, trzeba skończyć zadanie "Rytualny Czar Przywołania"

. Co faktu nie zmienia, że loot w Kaplicy Dagona się cały czas odnawia, ale Daedry nie ;(