Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

@ - Up - To i tak nieźle z tymi broniami. Ja mam dwa legendarne daedryczne miecze, zaklęte na paraliż, wchłanianie życia i pułapkę duszy - wszystko siada mi na jeden potężny cios, dwie bronie naraz są wręcz przegięte. Oprócz tego jest łuk z którego korzystam sporadycznie i tyle.

Daedryczne artefakty oprócz tego że są ciekawe maja bardzo słabe statystyki, najfajniejsze są dla mnie te o nietypowym efekcie np. gwiazda Azury. Bardzo polecam topór kata - niezwykle klimatyczna broń, której niestety nie da się ulepszyć, ale i tak ma wystarczające statystyki i dobijam nią właśnie do 100 na dwuręczne.

A co do wcześniejszych postów - Daedryczny set też miałem już na około 40, z tym że wtedy jeszcze zbierałem śmieci żeby sprzedać, czasem trafiałem na coś o ciekawym magicznym efekcie. Teraz mając powbijane skille na 100 i mnóstwo kasy nie ma to sensu. IMO bardziej podobał mi się poczatęk gry i to uczucie gdy znalazłem broń/pancerz parę punktów lepszy, czy też wbijałem konkretne perki.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Śmierci na Czeladniku - bach bach, dwa ciosy i nie żyjesz.

Pań Śmierci na Nowicjuszu - bach bach, dwa ciosy i on nie żyje.

Tyle w tym temacie.

Jedynych Draugrów, którzy mi krwi napsuli, spotkałem przy okazji questa z trójczęściowym amuletem. Ile mi krwi napsuł ten z krzykiem wytrącającym broń (straciłem wtedy wypieszczony krasnoludzki miecz z Legionu)...

Z ciekawych rzeczy - Labirynt (obok Labiryntianu) nie da się ukończyć na innej wersji językowej niż EN; w filmiku na YT przeciwnik wyglądał ciekawie (a raczej arena), ale oczywiście nie może być wysokobudżetowej gry, w której coś krwi nie napsuje, pomyśleli programiści...

Takoż w Labiryntianie (IMO jedyne ruiny które naprawdę robią wrażenie)

znalazłem szkielet z drewnianą maską przenoszącą w czasie do pomieszczenia z płaskorzeźbą ze Smoczymi Kapłanami i otworami na 9 ich masek. Zapowiada się to dość ciekawie, ale ja nie mam siły popylać w te i wewte po Skyrimie żeby ichnich sarkofagów szukać...

W miejscu nazwanym Grotą Pasibrzucha (kawałek na wschód od Białej Grani) jest lesista jaskinia, a w niej kapliczka Talosa, pod nią miecz Ostrzy i notatka od "ostatniego z Ostrzy". Jaskinia uparcie odmawia uznania za zbadaną. Czyli COŚ tam jest

W Źródlanej Czeluści jest głowa krasnoludzkiego posągu, dziwna, fioletowa mgiełka koło wodospadu w jaskini i uparty brak "ZBADANO" na mapie świata

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zacząłem grać. Zastanawia mnie jedno czy ataki smoków są zawsze w tych samych miejscach fabuły? Bo jak grałem to przed misja "List żelazny" atakował mnie smok 3 razy (bo 3 razy podchodziłem do misji) a za jakiś czas za 4 razem mnie już nie zaatakował. Zastanawiam się czy to nie błąd w grze który może mi zaszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoki PODOBNO atakują losowo (przynajmniej te bezimienne), więc jak masz pecha, to i 10 razy możesz natrafić. A że przeciwnicy respią się po jakimś czasie, to w miejsce zabitego może pojawić się nowy (o ile smok był przypisany do danej lokacji, tak jest chyba z każdą wolno stojącą w Skyrimie ścianą z krzykiem [te w strażnicach i redutach] )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Śmierci na Czeladniku - bach bach, dwa ciosy i nie żyjesz.

Pań Śmierci na Nowicjuszu - bach bach, dwa ciosy i on nie żyje.

Tyle w tym temacie.

Unikaj ciosów... Przeciwników bardzo łatwo sprowokować do ataku, po czym zawczasu trzeba się odsunąć do tyłu/na bok i kontratakować. Na ekspercie poważnym problemem była tylko grupka Panów. Z jednym spokojnie dawałem rady wygrać, ewentualnie jakąś miksturkę się zużyło.

EDIT: Właśnie sprawdzałem, już da radę pobierać mody bezpośrednio ze Steama.

Edytowano przez Kuchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No da radę, da pobierać, tylko ja mam z nimi problem...czy kojarzycie, jak to jest z modami, dotyczącymi tej samej materii? Wgralem moda na dwuminutowy sprint konia, do tego moda na szybszy sprint i jeszcze na zupełną nieśmiertelność choćby cienistego. Po uruchomieniu gry widzę jednak, ze np. Ten sprint na pewno się nie wydłużył...czyli, ze co? Jednak można wgrac tylko jednego moda dotyczącego podobnego aspektu, bo reszta już się będzie z nim gryzla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wszystkie powinny działać. Wydaje mi się, że dotyczą zupełnie innych "danych" koni, czyli: długości sprintu, szybkości sprintu i śmiertelności. Sprawdzałeś, czy przy uruchomieniu wszystkie mody są ładowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja wiem, że dotyczą innych parametrów, tylko czy nie jest czasem tak, że te wszystkie parametry konia zawarte są w jednym pliku, dotyczącym właśnie jego? W takim przypadku zdaje się, że każdy mod chce zmieniać ten sam plik i pewnie jeden "czyści" drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- całkiem możliwe. Ja taką samą sytuację miałem w Morrowindzie, gdzie pobrałem Creatures of Morrowind i później jeszcze Creatures czy coś w ten deseń.

Ja wczoraj przetestowałem mod Skyrim Flora Overhaul i gorąco go polecam. Niżej filmik:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

I na koniec pytanko: zna ktoś jakieś dobre mody na pogodę? Żeby poprawiał np. jakość śniegu albo deszczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij w swojej bibliotece Steam na skyrim i pod listą znajomych, którzy grali w tą grę masz Warsztat Steam, czy tam Steam workshop i tam możesz przeglądać dostępne mody. Jak któryś Cię interesuje, klikasz "subskrybuj/subscribe" i przy następnym uruchomieniu gry mody same się pobierają. Same się też aktualizują, jeśli jakieś poprawki wychodzą. A jeśli chcesz któregoś moda wyłączyć, to w okienku, które pojawia się przy uruchomieniu po wyborze języka (kinowa/pełna), klikasz na "pliki danych" i odznaczasz sobie "ptaszkami", co chcesz by było włączone, a co nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając w Skyrim doceniam krótkie gry - można je przejść na maxa, odkryć wszystko w niej niż 50 h, tutaj mam 150 godzin, a zrobione są dwie gildie, wiele questów pobocznych i ledwo liźnięte główne wątki - teraz kończą mi się ferie więc do Skyrima wrócę chyba w wakacje o_O

I właśnie za to, kocham Skyrim'a :trollface: . Jak dla mnie, ta gra mogłaby nie mieć końca, przez cykliczne wprowadzanie w każdym patch'u jakiejś nowej lokacji lub wydawaniu przez Bethesdę DLC z jakimiś większymi atrakcjami (może i - na wzór CD Projekt RED - darmowymi). Poprosiłbym także o podniesienie poziomu doświadczenia do 100 i wprowadzenie włóczni wraz z odpowiednim drzewkiem umiejętności do nich :trollface: .

Gdyby cenę tej gry podzielić na ilość godzin, które można przy niej spędzić, to dochodzimy do wniosku, że 1 godzina gry kosztowała nas kilkanaście - kilkadziesiąt groszy. Współczynnik o takiej wartości, wprost niespotykany w dzisiejszych czasach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP - nie da się wgrać dwóch modów zmieniających ten sam aspekt. To trochę tak, jak z teksturami - zmiany są całościowe, więc nie możesz wgrać tekstur jakiegoś pancerza w większej rozdzielczości, a potem dodać do tego tekstury z jakimś symbolem, bo oba mody zmieniają całą teksturę. Działać będzie tylko ten, który wgrasz jako ostatni. (chyba, że to są pliki .esp, wtedy jeszcze można sobie wykrzaczyć grę : ) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar

wiem, dlatego unikam używania choćby dwóch modów do oświetlenia i korzystam tylko z Realistic Lighting, a The pines of whiterun zmieniłem na ładniejsze dla mnie Whiterun Tress.

Ale nie do końca tak jest. Sprawdzałem teraz połączenie moda Faster Vanilla Horses i moda dającego absolutną nieśmiertelność Cienistego (wcześniej ginął przy upadku z wysokości) i koń porusza się znacznie szybciej (normalnym krokiem jest 2x szybszy od biegnącego człowieka . Polecam tego moda każdemu, kto lubi w taki sposób przemierzać świat gry) i skok z samego szczytu Wysokiego Hrotgaru Cienisty przetrwał, a więc te mody działają ze sobą razem :)

Od siebie polecam oczywiście jeszcze moda dającego wszystkie przyrządy kowalskie w Niebiańskiej Kuźni, moda More Grass, który wycieczki po lesie czyni znacznie przyjemniejszymi, bo tej trawy jest naprawdę dużo.

Mam tych modów jeszcze parę i wszystkie działają bez zarzutu. Do tego o dziwo od kiedy wszystko można pobrać przez Steama, gra działa znacznie płynniej, mimo że gram z HD packiem i ustawieniami na ultra, nie spełniając zalecanych wymagań dla tego configu (mam e8400 + GTX 260)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby cenę tej gry podzielić na ilość godzin, które można przy niej spędzić, to dochodzimy do wniosku, że 1 godzina gry kosztowała nas kilkanaście - kilkadziesiąt groszy. Współczynnik o takiej wartości, wprost niespotykany w dzisiejszych czasach...

Gdyby jeszcze faktycznie było co robić przez te 100-150 godzin, poza latanie w kółko po lochach albo chodzeniu za NPC... Otwarty świat gry jest dobrą rzeczą, ale jednocześnie wkurza, jeśli musisz cisnąć z buta przez hektary mapy, bo NPC posyła cię do jakiejś jaskini po jakąś pierdółkę. Znajdujesz i wracasz do NPC, a ten znowu to samo, tyle że na drugim końcu mapy... (np. quest z trójczęściowym amuletem). Do tego walki ze smokami pozbawione są epickości i sprowadzają się do tępej zabawy w snajpera z łukiem kiedy jaszczurka lata i zaklikiwania jej LPM kiedy jest na ziemi, popartego popijaniem czerwonych miksturek. Właśnie ta regeneracja zdrowia w czasie walki wyjątkowo skutecznie niszczy próby wczucia się w rolę; w Gothicu i Risenie każda próba wypicia mikstury wiązała się z kilkusekundową przerwą w walce, w czasie której przeciwnik spokojnie mógł cię zarąbać, tutaj wystarczy otworzyć ekwipunek i nacisnąć E nad odpowiednią miksturką...

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się niezwykle smutnego faktu o Urfliku Gromowładnym...

Podczas wykonywania jednej misji głównej w thalmorskiej ambasadzie wpadła mi w ręce notatka o tym, że Urflik jest thalmorskim szpiegiem i wojna w skyrim ma tak na prawdę osłabić csesarstwo i poprawić władzę thalmoru w skyrim a przecież bunt Urflika miał być przeciwko elfom i cesarstwu, chodziarz jest on ,,nieaktywny'' jako szpieg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar

a The pines of whiterun zmieniłem na ładniejsze dla mnie Whiterun Tress.

Od siebie polecam oczywiście jeszcze moda dającego wszystkie przyrządy kowalskie w Niebiańskiej Kuźni,

Wszystkie powyższe dodaje mod Detailed Cities. Dodatkowo można go używać z The pines of Whiterun, jeśli komuś mało sosenek. Dodatkowo w miarę aktualizacji poprawiał będzie wszystkie ważniejsze miasta i osady w grze. Na dzień dzisiajszy mamy poprawione: Riverwood i Whiterun.

Edytowano przez Kuchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś sprawdzał już działanie Creation Kita na polskiej wersji Skyrima? Bo wcześniej nie działał.

2. Czy

po wykonaniu głównego wątku będą po Skyrim latały smoki? Bo nie wiem czy mam zrobić (i odblokować) smoczą zbroję teraz, czy robić główny wątek.

3. Czy jest i gdzie jest jakaś książka ze spisem wszystkich zaklęć na broń? Bo taką książkę (tylko że o zbrojach) znalazłem w świątyni

Mehrunesa Dagona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Jedynym rpg w ktorego gralęm i mi sie podobał był dark mesiah. Ostatnio naszła mnie ogromna ochota na skyrima. Jak myslicię. Cy mogl by mi się ssodobac? Chcialem wlasnie polubic rpg ogolnie i mysle ze skyrim będzię do tego dobry

przepqaszam ze tak brzydko pisze ale pisze z telefonu i jak pisze to mi sie nie pokaztje tekrt :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Dark Messiah =/= cRPG. I ciężko jest powiedzieć "tak, pograj w Skyrim, polubisz gatunek", bo tak po prostu nie ma. Pograsz w Skyrim i Ci się spodoba, to znaczy, że polubisz "TESowate" (Daggerfall, Morrowind, Oblivion - z serii, a z poza serii - Mount&Blade, od biedy), czyli sandbox + rozwój postaci. Pograsz i Ci się nie spodoba? To nie znaczy, że nie spodoba Ci się Mass Effect i Dragon Age 2. Albo KotOR 2 i Torment.

Ale jeśli podobało Ci się Dark Messiah, to Skyrim też powinien przypaść Ci do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Dark Messiah =/= cRPG. I ciężko jest powiedzieć "tak, pograj w Skyrim, polubisz gatunek", bo tak poAle jeśli podobało Ci się Dark Messiah, to Skyrim też powinien przypaść Ci do gustu.

Milo ślyszec slowa poparcia od kogńos kto sie na txm zna :] tak jak mowie naszla mnie ogromna ociota. Czyli wg. ciębie powiniendm sprobowac? Chce tez zagrac w rpg aby odpoczac trochę od fps-ow i akcji w ktore gram caly czas. Fajnie byłoby polubić nowz gatunek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morphine

Hmmm...

Powiem tak:Skyrim nie jest dla każdego.

Z pewnością nie jest dla osób,które w RPGach skupiają się na wątku głównym ( gdyż ten w Skyrimie jest średni i krótki ),przechodzą grę i odkładają na półkę.Jest on skierowany do osób,które lubią wykonywać zadania poboczne,i po prostu bawić się grą w 100 % skupiając się na wszystkich aspektach gry.

Takie jest moje zdanie.

Osobiście ukończyłem już grę raz orkiem wojownikiem,teraz zaczynam od nowa cesarskim magiem ;)

@DOWN

na poprawe grafiki ogólnie polecam 4 mody :

-2k Hd textures ( imo lepsze od tego ze steama )

-Flora Overheal

-Realistic Lightning

-Realistic Water Textures

Wymieniam z pamięci,nie wiem czy do końca dobrze,ale na pewno znajdziesz na nexusie w top 25 ;)

Edytowano przez Mortgar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...