Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Właśnie dzisiaj się tam wybieram opti :P. Wczoraj już to chciałem zrobić ale blisko wejścia zaatakował smok którego zabiłem a potem gra się wysypała do pulpitu :/. Jest tam drewniana maska jak wynika ze skyrim wiki ?

Znacie może komendę zwiększenie field of view ? Wygląda jakby był ustawiony na ok. 60, ja lubię bliżej setki. Widok pierwszej osoby przyprawia mnie o lekki ból oczu.

Zdarzyło wam się, że nie wchłonęliście duszy zabitego smoka ? Mi niestety przytrafiło się to 2 razy, raz zwyczajny bug a za drugim razem uciekłem kilkanaście metrów gdyż chciałem się uleczyć (gigant mnie gonił ).

Chciałem zapytać z jakimi broniami biegacie ale chyba nie ma to sensu, każdy ma inny level i inaczej rozwiniętą postać co przy takiej samej broni da inny współczynnik obrażeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby ciekawe tajemnicy masek, które oryginalnie można znaleźć przy

pokonanych Smoczych kapłanach

, zapraszam pod ten link. Jest w nim wyjaśnione, jaką rolę w tym wszystkim spełnia Drewniana Maska, no a przynajmniej wyjaśnione na tyle, aby nie zepsuć całkowicie gry :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może komendę zwiększenie field of view ?

Można chyba tylko zmienić edytując plik .ini

Change field of view:

Head to My Documents, select My Games, select Skyrim and then Skyrim again, then create a backup of the skyrim.ini file. Scroll down to [General] in the file and add fdefaultfov=XX (where XX is the field of view you want). Then save and exit.

Też mi się ostatnio zdarzyło, że nie wchłonąłem duszy - smok w ogóle nie zamienił się w szkielet. Próbowałem wczytać sejwa i ubić go jeszcze raz, ale za drugim razem było to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mieliście zbunkrowanych w chwili śmierci smoka?

Ja miałem zero. Też pierwsze co mi przyszło na myśl, to jakiś limit, ale nie zmagazynowanych dusz, ale ogólnie użytych, ale to raczej nie ma znaczenia - zapewne to tylko bug. To był ostatni smok jakiego zabiłem, więc nie wiem czy sytuacja się powtórzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie doczytałeś, że ta komenda to powoduje. Lepiej użyć dwa razy komendy na zmianę płci, nic nie robi ze statystykami, a działa.

Nie masz wcześniejszego save?

A jak nie masz to przypomnij sobie jakie wartości miałeś wcześniej, na statystyki też chyba są komendy.

No coż, człowiek uczy się na błędach...szkoda, bo nie pamiętam reszty swoich umiejek poza tymi co podałem. Coż...bywa;p Dzięki za rozjaśnienie sprawy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się zdarzyło, gdy miałem zmagazynowane 4 smocze dusze. Potem, gdy zużyłem jedną z nich wszystko wróciło do normy, więc uznałem że musiałem osiągnąć jakiś 'limit'. A ile dusz Wy mieliście zbunkrowanych w chwili śmierci smoka?

Najwięcej to 5, albo nawet i 6. A potem je zużyłem, więc nie wiem czy jest limit na to :-)

----

Ja jakąś drewnianą maskę znalazłem gdzieś podczas eksploracji, więc to musi być inna.

Ze "zwykłych" to do tej pory mam tylko Vorkuuma i Morokaja, bo zacząłem nową postacią - możliwie czystym magiem - zobaczymy jak to się sprawdzi...

A na zmianę field of view z konsoli jest po prostu komenda "fov xxx" gdzie xxx to pożądana ogniskowa / czy tam kąt.

Edytowano przez LiOx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewnianą dostajesz za skompletowanie wszystkich pozostałych.

Drewniana maska jest w Labirynthian na 100% (

w trupie przy "ołtarzu" w takim jakby "iglo" na placu przed wejściem do właściwych podziemi

), oprócz nie jest jeszcze

Morokei, po pokonaniu ostatniego bossa

w podziemiach.

Chyba, że masz na myśli jakąś inną drewnianą maskę...? Ale wątpię, bo to jest chyba jedyna, która ma nazwę "Wooden Mask".

Można chyba tylko zmienić edytując plik .ini

Nope. Wystarczy konsola:

fov x - Adjust field of view (insert fov value into x)

BTW - w tym artykule na wiki przy komendzie włączającej RaceMenu jest taka uwaga:

NOTE5: A way to fix the modified attributes error is to simply re-equip your gear. It may not be the best fix but it is better than nothing.

Nie wiem, czy to zadziała też na te wyzerowane skille. W razie czego, można podbić do poprzednich wartości przy pomocy komendy

player.setav [nazwa_skilla] [wartość]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej to 5, albo nawet i 6.

ja raz miałem 10 więc nie wiem o czym mówicie.

Mój brat

skompletował te maski i w zamian dostał jedną z właściwością natychmiastowego uleczenia i zabicia wrogów, ale działa dość rzadko.

Ja sam nie używam ciężkich pancerzy to się nie fatygowałem. Zna ktoś może jeszcze jakieś oryginalne questy/itemki do znalezienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ilość zadań w Skyrimie potrafi być przytłaczająca. Chyba muszę wreszcie przestać uganiać się za kowalami ( odwiedziłem każdego nauczyciela kowalstwa, żeby wyuczyć się tych ostatnich 5 poziomów do 100, ale żaden nie chce mnie uczyć : < ) i zacząć je wypełniać, bo nigdy nie uda mi się przejść tej gry. Co do drewnianych masek, to nie wiem czy to jedna z nich ale udało mi się zdobyć Maskę Kriosa, zabrałem ją samemu Kriosowi gdy już przestał dychać, a teraz szukam następnych : ) Jest na to jakieś oficjalne zadanie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakikolwiek sposób na restart umiejętności i statystyk?

Tzn. tak, żebym mógł je od nowa rozdać.

Jakieś kody na np. redukcje wszystkiego(ale perek/perków też)? Bo z kodami które dodają wartości, to raczej nie ma problemu, ale nie chce użyć tylko takich bo czułbym się nieuczciwie. Bo rozwinąłem postać pod magia/miecz ale jednak takie połączenie nie jest tak dobre jak myślałem i wolałbym zrobić skrytobójce/łuk. A od nowa mi się niespecjalnie chce..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ nie wiem dlaczego umiejętność broń jednoręczna z 90 wróciła z powrotem na 20 i jest na czerwono ktoś wie może dlaczego, podobnie mam z deadrycką zbroją po ulepszeniu miała 226 a teraz nie wiem dlaczego ma 180?

EDIT: Ze zbroją się wyjaśniło, nie zauważyłem że nie mam hełmu założonego i przez to mój perk o 25% wyszczy wskaźnik pancerza przy pełnym uzbrojeniu nie zadziałał :D.

Edytowano przez redron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Gra Skyrim (przynajmniej do czasu powstania patcha) ma problem z adresowaniem pamięci - większość graczy cierpi na 5 sekundowe lagi. Powstał co prawda patch, który je likwiduje:

http://inskyrim.pl/download/func-startdown/49/

lecz przy okazji zmniejsza on ilość FPS (o ok. 10 przynajmniej u mnie).

Nigdzie nie znalazłem rozwiązania jak usunąć lagi bez spadku wydajności, lecz po dłuższym kombinowaniu udało mi się wreszcie znaleźć uniwersalny i sprawdzony sposób.

Instrukcja:

1. Pobieramy wymieniony fix, wypakowujemy i kopiujemy jego zawartość (a dokładnie 2 pliki enbpatch i d3d9.dll) do folderu z grą i plikiem exe Skyrim.

2. Otwieramy plik enbpatch (najlepiej notatnikiem)

3. Zmieniamy linijkę FixGraphics=true na FixGraphics=false (jest to poprawka graficzna m.in. do cieni, KTÓRA POWODUJE SPADKI WYDAJNOŚCI, po jej wyłączeniu mamy maksymalną dostępną wydajność osiąganą bez instalacji tej poprawki, ale ze zlikwidowanymi 5 sekundowymi lagami)

4. Zmieniamy linijkę w tym samym pliku UseDeviceInSafeMode=true na UseDeviceInSafeMode=false (fix domyslnie wrzuca nieznaną kartę graficzną, którą ma wykryć gra, a to nie jest potrzebne)

To wszystko. Teraz można grać bez spadków wydajności i bez irytujących lagów nie czekając na patch od Bethesdy :)

Przetestowałem rozwiązanie przy użyciu FRAPS (stąd te 10 klatkowe pomiary w spadku wydajności).

ENJOY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ nie wiem dlaczego umiejętność broń jednoręczna z 90 wróciła z powrotem na 20 i jest na czerwono ktoś wie może dlaczego, podobnie mam z deadrycką zbroją po ulepszeniu miała 226 a teraz nie wiem dlaczego ma 180?

Prawdopodobnie jesteś chory. Sprawdź Magia -> aktywne Efekty i choroba powinna być na samym dole i na czerwono.

Potrzebna miksturka uleczenia / wizyta w kaplicy lub świątyni by wyleczyć chorobe. Zaklęcia nie widziałem

W ogóle wkurza mnie, że nie ma teraz znaczników aktywnych efektów - zwłaszcza tych czasowych... Chciałbym kurde wiedzieć kiedy się kończą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem podobny problem patrząc na moje łucznictwo (normalnie miałem ~23 pkty, a wyświetlało 15 na czerwono). Było to o tyle dziwne że nie miałem właśnie żadnego debuffa i ani sen/czekanie ani wczytywanie gry nie chciało tego zmienić. Pomogło nabicie kolejnego poziomu skilla więc może jest to zwykły błąd w wyświetlaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezo po skonczeniu glownego watku fabularnego gry i jestem straszliwie zawiedziony... W calej glownej fabule nie bylo nic naprawde wciagajacego i skonczylem ostatniego questa na sile. Juz questy dla gildii zlodzieji bylo bardziej wciagajace. Ostatnia walka byla wrecz banalnie latwa -

Alduin

nawet mnie nie drasnal. No i brakowalo mi jakiegos finishu jesli chodzi o zakonczenie fabulu, gdyz zakonczyla sie tak bez polotu.T ai zwyczajnie jakby to byl jakis quest poboczny. Oczekiwalem bardziej epickiej akcji. No coz niema co narzekac ide grac dalej ;D

Należy używać spoilerów! - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którym klawiszem wychodzi się podczas zabierania ekwipunku z trupów/skrzynek itp? Otwieram skrzynkę biorę co ciekawsze a śmieci chce zostawić, ale nie mogę, naciskałem wszystkie dostępne klawisze na klawiaturze i nic. Nadal tam siedzi i jedyne wyjście to R, czyli weź wszystko ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pollus

Wychodzi sie klawiszem "TAB" , jak nie działa to sprawdz moze namieszales w sterowaniu.

A co do gry. Według mnie Skyrim jest godny noszenia tytułu The Elder Scrolls. Smuci mnie jedynie ze watki sa coraz krótsze i gra tak miedzy 15 a 30 lvl staje sie za łatwa (co mozna łatwo rozwiązać zmieniając poziom trudności) i do 30 lvl leci sam chłam . No ale gra genialna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...