Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Ja już się gubię. Na trailerach gra wygląda ładnie, natomiast ostatni gameplay pokazał, że Skyrim nie jest aż tak piękną grą. Już nie wiem, czy aż tak "szlifują" trailery, czy może to gameplaye są pokazywane na jakiejś ograniczonej wersji. Hmm...

Edytowano przez ShadowNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się szczerze powiedziawszy o Skyrim nic a nic nie martwię. Widząc jakie jest ostatnio podejście panów z Bethesdy nie mam wątpliwości, że Skyrim to będzie nic więcej niż Oblivion z zmienionymi twarzami, w klimatach śniegu ze smokami w roli głównej. Czytając wstęp do fabuły widzą ten sam denny wątek z ratowaniem świata przed straszliwym wielkim ( dosłownie ) złem. Grafika mi totalnie zwisa, byle by gra nie wyglądała jak jakiś potworek. Questy to samo ( idź z***b wróć ), system walki to samo ( to akurat zaleta, jedna z niewielu w oblivionie ), jeszcze mniej zdolności i rozbudowania ( konsole się kłaniają ) i do tego żadnych, dosłownie żadnych innowacyjnych zmian, takich naprawdę istotnych. Całe to gadanie, że postacie będą żyć własnym życiem, że będzie można pobić się w karczmie, że będzie można kogoś wyzwać na pojedynek etc. etc. Dla mnie to śmieszne. Odciąganie uwagi od tego co naprawdę jest istotne. Widać niewiele jest rzeczy w Skyrim, którmi twórcy mogą się pochwalić np. Mamy Z*******E dialogi i fabułę, a klimat będzie niepowtarzalny. Myślę, że moja ocena Skyrmi już jest jasna chociaż bardzo chciałbym się mylić. Wiele było w historii gier w, których było masę wad, a i tak fajnie się grało. Dlatego mam nadzieję, że Skyrim nie powieli jednej, najgorszej jak dla mnie rzeczy z Obliviona czyli nudy. Pamiętam, że po pierwszych 6-7 g. zmuszałem się do grania albo dawałem sobie spokój.

Aha, jestem wielkim zwolennikiem Morrowinda w, którego grało mi się świetnie ( po za dennym systemem walki :) )

Edytowano przez Batonik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei jako wielki fan Morka powiem, że gra zapowiada się na bliższą Morkowi niż Obkowi jeśli o klimat chodzi. Z tym, że MQ będzię "epicki i pompatyczny" już się pogodziłem, ale reszta.. Miałem niedawno okazje zobaczyć, grę na livestreamie. Powiem szczerze, że widać sporo pozytywnych zmian. Niestety walka poza dodaniem finiszerów oraz nowych animacji i możliwości dekapitacji raczej nie różni się od tej z Obliviona. Grafika jest naprawdę ładna, a lokacje prezentują się znakomicie. Przeciwnicy, którzy nie mają jak się do nas dostać nie czekają jak kołki abyśmy ich z łuku utłukli tylko widząc beznadziejność sytuacji uciekają. Gracz na niskim lvl nie ma szans podczas walki 1 na 1 ze strażnikiem. Widać, że lvl scalling jest zdecydowanie lepszy do tego z Obka, aczkolwiek wciąż nie idealny. Podczas jazdy konnej w końcu nasz wierzchowiec nie rani się zjeżdżając z pochyłego terenu, do tego dochodzi możliwość przeskakiwania konno przeszkód terenowych, a i same animacje prezentują się lepiej. Gra nie ustrzegła się niestety bugów - raz mamut pojawił się na niebie by po chwili dopiero teleportować się na ziemię, zaś kiedy wsiadamy na konia w stajni ten przez chwilę stawał się niewidoczny. Podczas walk czuć impet ciosów - strażnik, który przyjął na tarczę cios dwuręcznym toporem zachwiał się, ręka z tarczą poszła mu w dół, zaś drugą próbował pomóc sobie w łapaniu równowagi. Dialogi prowadzone są w sposób nie wyrywający gracza ze świata gry i jedynie potęgują klimat zamiast go psuć (jak to miało miejsce w oblivionie). Pływanie wygląda dokładnie tak samo jak w Obku (buuu!). Świat tętni życiem - wychaczyłem zające, jelenie, łosie, oraz jakieś ryby jeśli chodzi i faunę, która nie próbuje nas pozbawić życia. Muzyka z kolei to istne arcydzieło. Moje nastawienie do gry ze sceptycznego zmieniło się na umiarkowanie pozytywne. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój egzemplarz Skyrima też dawno zamówiłem, i jak dla mnie Bethesda trafiła jak diabli. Co by tu mówić mroźne klimaty ala WOTKL pasują mi, piękne krajobrazy, żywy świat. Ja nie mogę się już doczekać premiery będą piękne święta w tym roku. Jestem tylko ciekaw czy otrzymam swój egzemplarz przed świętem 11, ale pewnie paczka dotrze dopiero w pon. Tyle odemnie pozdrawiam :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie zamawiałeś. Z doświadczenia wiem, że np gram.pl potrafi przysłać grę nawet 2 dni przed oficjalną premierą, więc jeśli zamawiałeś tam lub w podobnym sklepie, to na pewno uda Ci się zagrać przed albo 11 listopada ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie uda zagrać wcześniej, bo gra jest zintegrowana ze steamem i nawet jak dostaniemy ją np. tydzień wcześniej to odpali dopiero jak ją aktywują na steamie (czyli w momencie oficjalnej premiery). PRzewagą tych którzy dostaną grę/key wcześniej będzie tylko fakt, że będą ją mogli preinstalwoać i czekać na "godzinę 0" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie zamawiałeś. Z doświadczenia wiem, że np gram.pl potrafi przysłać grę nawet 2 dni przed oficjalną premierą, więc jeśli zamawiałeś tam lub w podobnym sklepie, to na pewno uda Ci się zagrać przed albo 11 listopada ^^

No właśnie... Zamówiłem w muve.pl i mam nadzieję, że święto narodowe nie popsuje mi planów i 11 już zainstaluję grę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem dwa egzemplarze dla mnie i dla kolegi w sklepie 3kropki jest tam najtaniej jak narazie gra kosztuje 123.90 zł. Wcześniej wszystkie gry zamawiałem na Ultima.pl ale niestety ale zawiodłem się kupiłem 2xBattlefield 3 a otrzymałem tylko jedną paczkę tych kodów DLC, dzwoniłem i pisałem zero odpowiedzi więc im niestety podziękowałem i przerzucę się na Gram.pl. Jak SKYRIM jak dojdzie przed 11 to będzie bardzo pięknie bo akurat wtedy mam wolny weekend, więc mam malutką nadzieję, że się uda.

Na temat grafiki, nie narzekam bo spełniam wymagania minimalne więc akurat pragne tylko płynnej rozrywce. Przy okazji zostało 8 dni!! : )

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły pan z Muve.pl odpisał mi, że planują wysłać grę na 10 listopada, spoko. Dodatkowo kurier za darmo (szaleństwo) + 40% zniżki za punkty z rejestracji gier i mam Skyrim za 95 złociszy :P

A grafika... Mam nadzieję, że na wysokich ustawieniach otrzymam to, co widziałem na zwiastunach. Jeżeli nie, to lekko się rozczaruję, chociaż nie będę płakał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem prawie 100 screenów z prawdopodobnie właśnie recenzowanej wersji na xklocka. Moim zdaniem grafika wygląda ładnie nawet tam, więc chyba nie ma o co się martwić. Mogą występować delikatne spojliki: http://www.gamesblog.it/galleria/the-elder...-v-skyrim-43/91

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście wymagania sprzętowe? No chyba ich pogięło:

Quad Core i5 2.6 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 896 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza), 6 GB HDD, Windows XP/Vista/7

No sorry, ale dla mnie to jest już przegięcie. Przecież na moim sprzęcie w takim razie gra się w ogóle nie odpali. Mam nadzieję, że wymagania są mocno zawyżone...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer o podanej przez Ciebie specyfikacji spełni wymagania oznaczone jako "zalecane". Konfiguracja minimalna (czyli taka, która umożliwi komfortową rozgrywkę w niższych ustawieniach graficznych) wygląda tak:

OS: Win XP/7/Vista (32 or 64 bit)

CPU: dual core 2GHz

RAM: 2GB

HDD: 6GB hard disk space

GFX: DX9c video card with 512MB RAM

OTHER: Internet Access for Steam activation

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nie wiem w czym widzisz problem? Pora zmienić Amigę na normalny komputer do grania.

Nie sądzę, żeby wymagania były przegięte. Poza tym moim zdaniem to nie są wymagania minimalne tylko raczej zalecane do wyższych ustawień grafiki. Pewnie do gry na minimum wystarczy zwykły dwurdzeniowiec i pół giga RAMu na grafice.

edit: @Murezor - ubiegłeś mnie ;)

Edytowano przez Listonosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na moim laptopie zagram chyba na full detalach, to dobrze. Aczkolwiek doskonale rozumiem, że większość posiadaczy starszego sprzętu może się obawiać, ale z własnego doświadczenia wiem że nie za bardzo jest czego. Na moim "złomie" z 2000 roku (sempron 2600 1.83ghz 512 ram grafika 128 mb) przeszedłem Obliviona, na min. detalach ofc. wszystko, ale gra się nie cięła zbyt często, więc wymagania które się podaje można śmiało "ściąć" o połowę i z jakąś dozą szczęścia normalnie grać. Z tego co widzę grafika wcale tak daleko od Obliviona nie odbiegła, jest tylko mniej światła (w TES IV aż raziło, odbijało się dosłownie wszędzie...) i poprawione teksturki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra wyciekła, to już chyba wszyscy wiemy... Niektórzy piraci udzielają już odpowiedzi na różne pytania (http://www.reddit.com/r/skyrim/comments/ly5r9/i_have_skyrim_and_id_be_happy_to_answer_your/). Czytając o perkach zerknąłem na komentarze i okazuje się... Uwaga, spoiler:

Będą wilkołaki. Koleś niestety nie odpowiedział, czy będzie można zostać wilkołakiem, ale skoro spotkał jednego w grze... To raczej tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilkołakiem można stać :

1:bezpieczną kontrolowaną przemianę w wilkołaka można uzyskać gdy zabije pewnego wilkołaka który ma przeklęty pierścionek . {wiedza z strony fanowskiej}

2:jeśli dobrze pamiętam to też stać wilkołakiem gdy się dołączy lub pomoże się jakiemuś facetowi. {wiedza z usuniętego gameplay}

Edytowano przez Turambar
Spoiler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...