Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Lubie Obliviona - ale tylko na poczatku, na xfire mam 210 godzin w niego a ani razu nie skaczylem watku glownego. Po prostu dochodze do momentu kiedy bandyci maja ebony/daedry i koniec. Nie da sie tak grac. Chce zeby wysoki lvl sprawial ze jestem koksem dla wiekszosci bandytow a nie zeby oni lvl ze mna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj OOO i będzie po krzyku - żadnych bandytów w daedrykach i tym podobnych bzdetów. Tylko nie zdziw się, kiedy wejście do wielu miejsc na pierwszych levelach będzie równoznaczne ze śmiercią :) Generalnie mod dodaje masę sprzętu, nowych przeciwników itp. ale przede wszystkim niemal całkowicie usuwa level-scalling i całkowicie zmienia listy levelowane przedmiotów, co znaczy mniej więcej tyle, że tacy bandyci będą nosili najwyżej skóry i okazyjnie elementy kolczugi, maruderzy zazwyczaj stal, czasem podniszczone pancerze krasnoludzkie. Co innego nowe frakcje - na nich można się czasem obłowić w niezły sprzęt, tyle, że ładowanie się do ich kryjówek bez stosownego przygotowania to istne samobójstwo.

Dalej - słabe potwory nie zaczną magicznie znikać w miarę levelowania na rzecz mocniejszych potworów - od początku po mapie radośnie biegają i mocni i słabo przeciwnicy :) W tym wypadku porady legionistów w stylu "Na 9 Bóstw, trzymaj się dróg, poza nimi jest niebezpiecznie" nabierają sensu.

Edytowano przez HidesHisFace
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poszedł o krok dalej niż UT i zaproponował FCOM będący kompilacją OOO, Francesco leveled creatures and items, MMM i Oblivion Warcry. O ile już po instalacji OOO Oblivion staje się grą o wiele bardziej grywalną, tak po instalacji FCOM jest niemal nie do poznania. Dodaje niemal 2300 nowych NPC, 3000 nowych broni i zbroi, niemal 1500 nowych potworów oraz ogromną ilość zadań, książek, etc. Robi wrażenie, nieprawdaż? Wprawdzie instalacja jest trudna, ale tutaj znajdziemy poradnik (ENG), który przeprowadzi Cię w miarę bezboleśnie przez proces instalacji. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile takie cudo waży? W sumie lepiej takie mody instalować na początku gry albo po przejściu wątku głównego i questów pobocznych.

Obawiam się, że takie mody uaktywniają się dopiero po rozpoczęciu nowej gry. Wagi nie jestem całkowicie pewien ale podejrzewam, że ze wszystkimi pomniejszymi modami/programami (a jest ich niemało) wyjdzie ponad 1GB. Ale jest warto (podobnie, jak jest warto ściągnąć ponad 2GB retextur Qarl'a o których napiszę w moim blogu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę chciał wrócić do Obka może spróbuję, wcześniej cały czas jechałem na modach ale nie lubię dużych modów bo zwyczajnie nie wszystkie elementy muszą mi podejść. Z drugiej strony szkoda bo porozbijałbym się trochę w nowych zbrojach moim Khajiitem :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę chciał wrócić do Obka może spróbuję, wcześniej cały czas jechałem na modach ale nie lubię dużych modów bo zwyczajnie nie wszystkie elementy muszą mi podejść. Z drugiej strony szkoda bo porozbijałbym się trochę w nowych zbrojach moim Khajiitem :]

Wiesz, FCOM to kompilacja kilku modów i nic nie stoi na przeszkodzie żeby wyciągnąć z niego kilka interesujących nas pomniejszych pluginów. Jeśli interesuje Cię tylko uzbrojenie możesz pobrać Oblivion Warcry (ok. 100MB) i Bob's Armor (ok. 50MB). Aha, skoro lubisz grać Khajiitami to polecam świetne retextury AlienSlof (przepraszam, to polecanie weszło mi już w nawyk przez dział Szukam pluga na Adamantytowej Wieży).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale jeśli level scalling naprawdę cię wnerwia, to jednak FCOMa nie poleciłbym z czystym sumieniem - tam ten level scalling jednak jest bardziej wyraźny niż w "czystym" OOO, choć i tak wpływ tego chybionego pomysłu jest zmniejszony względem podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale jeśli level scalling naprawdę cię wnerwia, to jednak FCOMa nie poleciłbym z czystym sumieniem - tam ten level scalling jednak jest bardziej wyraźny niż w "czystym" OOO, choć i tak wpływ tego chybionego pomysłu jest zmniejszony względem podstawki.

To podajże wpływ modu Francesco, który ogranicza LS ale go nie usuwa. Dlatego też lepszym pomysłem niż rezygnowanie z całego FCOM byłoby ograniczenie go do COM (czyt. instalacja wszystkich modów z wyjątkiem FLCaI), kolego moderatorze ;)

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie powinienem bumpować postów, ale chcę temat rozruszać.

Co sądzicie o muzyce z Morrowinda? Ostatnio na AW dyskutowaliśmy o dziele J. Soula. Co o tym myślicie? Podobnie jak Łuska, że soundtrack z MW nie spełnia całkowicie swojego zadania czy też nie zgadzacie się z jego wypowiedzią? Moim zdaniem

Soundtrack z MW jest powtarzalny i identyczny zarówno dla wydarzeń znacznych (potyczka z Dagoth Urem, włamanie do Dekanatu Prawdy, etc) jak i pomniejszych (polowanie na rabusiów w kopalniach jaj Kwama, walka ze szczurem, itd), a tak być nie powinno. To poważny minus, ale nie zamieniłbym tej muzyki na żadną inną - tylko bardziej bym ją urozmaicił. Kawałki Soula świetnie komponują się ze światem Morrowind i idealnie do niego pasują (podobnie jak efekty J. Ruddyego). Osobiście soundtrack z MW podobał się na równi jak ten z Wiedźmina.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba wspomnieć coś więcej o muzyczce z Morrowinda! Theme z menu to po prostu dla mnie mistrzostwo mógłbym go słuchać godzinami a propo znalazłem fajny remix (

) Muzyczka w Morku ogólnie jest piękna odpowiednio dobrana do sytuacji i ten tego. A theme z Obliviona też nie gorszy (klik) muzyczka taka że się tak wyrażę typowo rpgowa (zameczkowa) A wracając do muzyczki to remix mi się podoba ale oryginału i tak nic nie pokona! (klik) a dam link po co się przemęczać :tongue:

A co do Wiedźmina to Ost. Believe naprawdę doskonałe (

) no ale ta stara dobra muzyczka z Morka i tak dla mnie lepsza.

Ps. Cholera! przez was muszę zainstalować Morka a jak w niego gram to w nic innego a to rozrywka na długieeeee nawet miesiące.

Edytowano przez Wiedzmin0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z OB nie jest gorsza bo komponował ją ten sam artysta. Warto także umieścić tu linki do motywów muzycznych z innych gier TES:

(w podobne filmy wideo znajdziecie więcej utworów z tej gry)

(reszta muzyki j.w)

TES zawsze charakteryzowało się niebanalna muzyką. Jeśli w TES V za muzykę będzie odpowiadał JS to o ten aspekt można być spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wstyd się przyznać ale nigdy nie miałem styczności z pierwszymi odsłonami The Elder Scrolls. Swoja przygodę zacząłem od Morrowinda ale na pewno przesłucham utworów bo ciekaw jestem. Nawet nie wiedziałem że to ten sam artysta odpowiada za muzyczkę w Morku i Obku! ale dobrze wiedzieć. :wink:

Ps. Ostatnio gdy grałem w Fallouta 3 w pewnych momentach muzyka bardzo przypominała tą z Obka ciekawe dlaczego...

Ps 2. Właśnie przesłuchałem ten utwór z Areny który podałeś. Przypomina mi muzyczkę z gier na starego, dobrego pegaza to była muzyka! taka niby nic ale... odpowiednio "mroczna" no to słucham następnych :smile: O to theme z Battlespire to coś dla mnie na filmwbie na moim koncie mam nawet temat poświęcony takiej muzyce (zajrzyjcie) Haha shop theme taką muzykę w rpg kocham tak jak theme z Wiedźmina w tawernie taka skoczna i szczęśliwa hopsa,hopsa hopsasa!!!

Edytowano przez Wiedzmin0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że za muzykę w F3 odpowiadał ktoś inny (bodajże Inon Zur).

No wstyd się przyznać ale nigdy nie miałem styczności z pierwszymi odsłonami The Elder Scrolls.

Myślę, że powinieneś nadrobić zaległości. Całkiem niedawno Bethesda udostępniła Daggerfalla, a jeszcze wcześniej Arenę (szczegóły znajdziesz gdzieś tutaj). Jeśli tylko nie odstrasza Cię wiekowa grafika i dość trudna instalacja (wymaga DosBox, opis instalacji w podanym linku) to nie wachaj się ani chwili. W kwestii grafiki w Daggerfall warto wspomnieć o DaggerXL (szczegóły tutaj), który odświeży ją jak MGE Morrowind.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki grafika mnie wcale nie odstrasza. Ostatnio zagrywałem się w Fallouta 2 mając zainstalowaną trójkę :tongue: a w poniedziałek zamierzam zakupić Antologie Might And Magic bo filmiki mi się spodobały a grafika to tam. Na pewno spróbuję posiłować się z tym instalowaniem. :smile:

Cholera już tam mają jakieś problemy z vistą a po za tym ta instalacja ech nie jestem w tym dobry :sad: Niestety będę musiał sobie odpuścić. Może gdzieś na aukcji będzie choć wątpię nie mogą dać gry do jakiegoś pisma jako klasyka czy coś :dry:

Edytowano przez Wiedzmin0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzeba mi mody poprawiające grafikę w Morrowindzie. Próbowałem MGE ale mam kartę Radeona i spadek fps jest drastyczny. Jest coś nowszego?!

Odwiedź mój blog. Umieściłem tam dużo pluginów do MW, które poprawiają grafikę.

Poszukaj sam na Adamantytowej Wieży czy Clockwork City

Na AW od dawna nie przeprowadziliśmy upgrade plikowni (mody są już przestarzałe), a na CC mamy więcej modów do OB niż MW. Jeśli nie odpowiadają Ci mody z mojego blogu zajrzyj na TESNexus lub PES.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murezor thx o to mi właśnie chodziło. MGE 3.8 nadal lepiej działa na kartach zielonych? Ostatni raz bawiłem się MGE w wersji 3.6.3 bodajże i mój hd4890 nie wyrabiał. W jakim stopniu pozostałe mody graficzne obciążają kartę? Bo nie chcę, żeby gra wyglądała ślicznie ale grać się nie dało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD4890 nie wyrabiał? Dziwy... Miałem niedawno Radeon 1650x i MGE 3.8 działało bez zarzutu. Może to kwestia optymalizacji? Wypróbuj wersję 3.8. Z pozostałymi modami niemal na pewno nie będzie problemu. Mam słabszą kartę (GTS 250) i wszystko działa mi bez znacznego spadku wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...