Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Wróciłem sobie wczoraj do Skyrima(jako że mój komputer o dziwo nie odmawia posłuszeństwa). Gram sobie nową postacią, Nord łucznik. Wymyśliłem naprawdę fajną metodę na wbijanie kowalstwa, co za tym idzie levelu, i zarobek. Potrzebny jest Dawnguard, gdy ów sposób polega na robieniu żelaznych strzał i ich sprzedaży. Ten "biznes" nie opłaca się np ze stalowymi, bo są droższe w produkcji, a zysk jest taki sam jak z żelaznych. Jednak moje pytanie brzmi: czy jest jakaś komenda na przyśpieszenie czasu? Byłem pewien że taka istnieje. Znalazłem na jakimś forum, że jest to set timescale to x. Niestety ona nie działa. Bardzo przydałaby mi się przy rąbaniu drewna, bo to strasznie żmudna czynność. A jeśli nie ma takiej opcji, da się jakoś ustawić "wydobywanie" drewna na opał aż do ręcznego zaprzestania czynności? Przynajmniej nie trzeba byłoby po trzech rąbnięciach znów i znów rozpoczynać interakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komenda jak najbardziej działa. Nie funkcjonuje ona jednak w takim sensie, jaki sobie wyobrażasz. Timescale odnosi się do liczby minut, jakie mijają w grze na jedną minutę czasu rzeczywistego. Nie zmienia ona tempa, w jakim twoja postać wykonuje dane czynności, tylko jak długo trwa doba. Korzystałem z niej kiedyś, kiedy nie korzystałem z szybkiej podróży i dużo wędrowałem, bo denerwowało mnie, jak szybko zapadał zmrok.

Jeżeli chodzi o nieprzerwane rąbanie drewna, to znajdź po prostu jakiś mod na Nexusie. Nigdy z żadnego nie korzystałem, ale na szybko znalazłem takie dwa:

http://www.nexusmods...yrim/mods/26116

http://www.nexusmods...kyrim/mods/8196

Edytowano przez Mysquff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaraz je sprawdzę. Jednak pamiętam na pewno, że kiedyś użyłem komendy o takim działaniu. Chyba że była to taka zmieniająca szybkość ruchu postaci, do czego zaliczało się rąbanie drewna.

Edytowano przez Morphine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kwestie:

1. Czy ktoś rozumie co się dzieje z nexusem?

2. Czy komuś coś wiadomo na temat motywu wilkołactwa w Oblivionie? Bo we wcześniejszym (z dodatkiem Bloodmoon) i późniejszym (w podstawce) TES była taka opcja.

Edytowano przez Santus Faustus I
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Nexusie zdaje się dzieje się to co pisze w informacji - jakiś czas temu mieli jakiś wyciek danych i upominają ludzi o zmianę hasła, aby uniknąć kradzieży kont. Przy czym to powinno być ważne raczej dla osób, które publikują tam mody, bo to one najwięcej by na czymś takim straciły. Ja szary user w każdej chwili mogę sobie założyć nowe i po sprawie. :P

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nexusie chodziło o więcej niż samą możliwość włamania na konta użytkowników tej strony. Baza danych, którą zdobyli hakerzy, pochodzi z lipca 2013 i użytkownicy zarejestrowani później nie są w niebezpieczeństwie. Niestety dane osób, które zarejestrowały się do 22 lipca 2013, wypłynęły - m.in. loginy, adresy e-mail oraz zaszyfrowane hasła. I w tym ostatnim jest problem, bo grupy crackerów zabrały się za próbę odszyfrowana tych haseł. Jeśli używacie takich samych haseł jak na Nexusie na innych stronach, na których macie taki sam login lub e-mail, jakie mieliście na Nexusie do 22 lipca 2013, można paść ofiarą ataku, jeśli hasło było krótkie i proste, czyli łatwiejsze do złamania. Zmiana hasła na Nexusie ochroni tylko konto na tamtej stronie.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba mogę być spokojny, bo konto założyłem 22 Maja 2014 roku. Zawsze czytałem tylko nagłówki wiadomości globalnych z nexusa i je ignorowałem, teraz muszę zacząć je czytać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję modyfikacji do Obka. Chodzi o zasieg pola widzenia. Bardzo mnie denerwuje to, że muszę podejść na odległość ~25 metrów i dopiero mi się wczyta wielki fort! Czy ENB są w stanie naprawić tę bolączkę, czy muszę posiłkować sięjakimiś esp. lub babrać w .ini?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Do konkretnego NPC-ta to nie znam, ale do dowolnej lokacji to: coc # - przenosi cię do lokacji o nazwie #  (zamiast # wpisz jej angielską nazwę) 

a tu masz listę wszystkich NPC w Skyrim oraz gdzie się znajdują: http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:People

Dzięki ale ten kod to znam, kilka razy mi się przydał. Co do listy to dzięks na pewno się przyda.

 

15 godzin temu, ST4LKER napisał:

" To move the player to the npc, type
player.moveto xx
To move the npc to the player, type
moveto player xx "

Wujek Google nie gryzie, a przy okazji to masz tu pełną listę: http://elderscrolls.wikia.com/wiki/Console_Commands_%28Skyrim%29

Wiem że nie gryzie, ale jakoś mi nie chciało się znaleźć w internetach. Oczywiście coś tam wyskakiwało ale to nie było to.

Lista kodów też się przyda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Swatro napisał:

Co myślicie zagrać w Morrowinda Mrocznym elfem miecz+czary zniszczenia w drugiej ręce?.Dobrze by się grało?

Standardowo w Morrowindzie używasz broni (jakiejkolwiek, nieważne 1 cz 2 ręcznej) ALBO czarów, które wymagają uprzedniego "wyciągnięcia rąk".

Z drugiej strony, MCP, czyli Morrowind Code Patch, pozwala włączyć natychmiastowe rzucanie czarów nawet podczas trzymania broni, nawet NPC z tego korzystają!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale zgadzam się z Minamirem. Morrek może i przebija fabularnie Skyrima, ale niestety, zastosowane tam rozwiązania mechaniki rozgrywki są teraz trochę odpychające. Ale twoja wizja postaci jest jak najbardziej ciekawa.

Edytowano przez ArekJakub
Literówka
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle monotonne, co po przesiadce ze Skyrima może wymagać zmiany nawyków. Masz przycisk wyciągania broni i wyciągania rąk, masz dostępne 9 klawiszy szybkiego dostępu które możesz przypisać do niemal wszystkiego, od broni, przed magię po mikstury i pochodnie. Zarówno aktywną broń, jak i aktywny czar można także niejako "przewijać" odpowiednimi klawiszami.

Weź też po uwagę, że mechanika magii i związanych z nią czynności dość znacznie różni się od tej widzianej w Skyrimie. Przede wszystkim, mana regeneruje się wyłącznie podczas odpoczynku (przy czym nie należy także mylić odpoczynku ze zwykłym czekaniem), rzucenie zaklęcia może się nie udać, tak samo jak zresztą niemal każda czynność w grze, ale za to gracz ma do dyspozycji możliwość tworzenia własnych, często bardzo potężnych lub niezmiernie pomysłowych i użytecznych zaklęć.

Oczywiście to TES, więc jest i masa modów, także tych wpływających na magię.

BTW, polecam też przynajmniej pobieżną lekturę TEGO artykułu na UESP, wyjaśniającego różnice między Morrowindem, Oblivionem i Skyrimem.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Swatro napisał:

Myślę, że wezmę miecz dwuręczny i magia zniszczenia.Myślałem że walka jest jak w skyrimie,w jednej ręce to a drugiej to. Wpierw atak magią a potem wyciągam miecz. Co o tym sądzicie?.

To nie Skyrim, tam nie ma osobnycxh umiejętności na miecz dwuręczny i jednoręczny. Są długie ostrza (miecze dwuręczne i część jednoręcznych), krótkie ostrza (tu oczywiście same jednoręczne + sztylety), włócznie, celność (łuki, kusze, noże do rzucania, shurikeny, strzałki do rzucania), broń obuchowa (maczugi, młoty, laski) i topory (jedno i dwuręczne). Do tego jeszcze blok dla tarczy bo bronią nie da się tam blokować. Także jeśli myślisz o parowaniu ataków to zapomnij o jakiejkolwiek broni oburęcznej. Jest też mod zmieniający mechanikę zbierania ziół i grzybów na taką jak w Skyrimie. Polecam, Piotr Fronczewski. Domyślna jest taka, że wszelkie rośliny i grzyby z jakich da się zebrać składniki alchemiczne są traktowane jak pojemniki. Jak się pakuje w alchemię i często zbiera się składniki, to można mieć dość. No i zanim zabierzesz się za glówne zadania polecam maksymalnie awansować w Świątyni i w którymś z rodów. W przypadku twojej postaci najlepszy będzie Redoran lub Telvani w zależności w co chcesz iść bardziej: walkę czy magię. Dla postaci z większą iilością umiejętności walczących jest Redoran, dla magów Telvani, a dla złodziei, zabójców, kupców i ogólnie postaci bazujących na umiejętnościach z kategorii sprytu jest Hlao (albo jakoś tak). To znaczy możesz dołączyć do dowolnego tylko np. magiem ciężej będzie ci awansować w innym rodzie niż Telvani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Przesiadka ze Skyrima czy nawet Obliviona do Morrowinda jest niezwykle bolesna. Wszystkie twoje działania mają określoną szansę na powodzenie i jest silnie uzależnione od posiadanego poziomu umiejętności. Przykładowo Otwieranie Zamków. Nawet jeśli skombinujesz sobie najlepsze wytrychy i sondy(służą do unieszkodliwiania pułapek) to jeśli twoje zdolności w tym zakresie będą na niskim pułapie, zwyczajnie zmarnujesz wszystkie narzędzia a zamka i tak nie otworzysz. Podobnie z blokowaniem. W TES III blokować można wyłącznie mając wyekwipowaną tarczę. Wszystko to można przyrównać do rzutu kostką w klasycznych grach RPG pokroju Baldur's Gate. Z czego od razu zaznaczam, że Perswazja jest w Morrowind po prostu bezużyteczna, bo najczęściej będziesz używał albo wystarczająco silnego zaklęcia Uroku ze szkoły Iluzji, albo pompując w kieszenie rozmówców tysiące sztuk złota. A i będąc przy magii i tworzeniu zaklęć. Nie zawsze najpotężniejsze zaklęcia są najlepsze. Najlepiej kupić sobie gdzieś najsłabszą jego wersję i dostosować do swoich potrzeb. Przykładowo: zaklęcie oddychania pod wodą. Wydaje się, że im dłuższy efekt tym lepiej. I owszem, ale koszt użycia many też jest wtedy sporo większy. A wystarczy stworzyć oddychanie działające przez jedną sekundę. Odzyskasz wtedy powietrze, nie wydoisz się z many i jednocześnie będziesz za każdym razem zwiększał swoją zdolność Przemiany(chyba w tej szkole było to zaklęcie). Jeżeli będziesz potrzebował, to mogę ci wymienić jeszcze kilka ciekawych i niekoniecznie arcy-potężnych, ale niewątpliwie użytecznych zaklęć, które powinna znać każda postać.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Skyrima ale już pod koniec rozgrywki ,razem ze zbugowanymi zadaniami odechciało mi się w to grać. Pomyślałem że pierwsze przejdę Morrowinda, potem obliviona i dopiero Skyrima. To może tak, będę rozwijał walkę dwoma broniami albo 2 ręczny miecz i tak samo rozwijał będę magię zniszczenia??.

Edytowano przez Swatro
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to nie ukrywam, zaskoczyliście mnie z tym systemem tworzenia zaklęć. Jak on wygląda w Morrowindzie? W Oblivionie jest badziewny sam w sobie, więc używam do tego Midas Incanteum, ale Morka nie miałem okazji ograć (za biedny na razie jestem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza wygląda to tak: Musisz znać określony efekt magiczny. Podam ci na przykładzie mojej chluby dla paladyna: Blasku Chwały. Do jego stworzenia potrzebowałem dwóch efektów: Światła oraz Oślepienia(oba pochodzą chyba ze szkoły Iluzji, nie pamiętam już dokładnie. Dlatego najpierw trzeba kupić te zaklęcia od określonych NPC-ów. Gdy już je miałem, musiałem skontaktować się z kolejnym, który świadczył usługi tworzenia zaklęć. Teraz wybieram rodzaj czaru(na siebie, na cel, na dotyk) oraz efekty, które mają wystąpić. Następnie ustala się ich siłę i czas trwania oraz obszar działania(przy czarach na cel). Należy oczywiście pamiętać, że im silniejsze zaklęcie, tym koszt many również staje się większy. Ba, jeżeli się przegnie, to koszt many może osiągnąć tak absurdalną wielkość, że bez użycia kodów nie zdoła się go użyć. Ale wracając do mojego tworu: zaklęcie było na cel, oślepienie działało przez 5 sekund na 30m zaś światło działało przez 15 sekund(to zaklęcie nie wymagało ustalania zasięgu). Nie powiem, że było to tanie zaklęcie, ale używanie go dawało mi sporo frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...