Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

MO dla odmiany instaluje każdy mod do osobnego podkatalogu samego organizera i aplikuje je dopiero przy odpalaniu z jego poziomu Skyrima. Dzięki temu można aktualizować bądź w inny sposób modyfikować indywidualne mody bez rozwalania load orderu czy ponownego wrzucania każdego innego, który go nadpisywał.

Edytowano przez Rankin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuję Ci wytłumaczyć, że ci normalni członkowie nie mogli nic zrobić skoro Czarna Ręka po prostu zniknęła. W Mrocznym Bractwie pewnie mało kto wiedział, że coś takiego się stało oprócz elitarnych członków.

A Ja ci Earendil mówię że nie doczytałeś ... w

Grobowcu byli SAMI członkowie Czarnej Dłoni - w tym ta elfka, każdy z nich miał tak jak Lachance swoje sanktuarium pod opieką. A w tym Sanktuarium ludzi - zabójców. Jedyne Sanktuarium jakie zostało spaczone było to w Cheindynhal ... reszta nie.

W reszcie powinien być cały skład zabójców !

W dodatku ta elfka tak jak inni tam byli Słuchaczami. Tak samo jak zdrajca.

Zdrajca zabił jeszcze jednego tak jak swoimi oszustwami sprawił że zabijałeś innych z Czarnej Dłoni nieświadomie.

W grobowcu zginął jakiś członek Czarnej Dłoni oraz Zdrajca - został bohater który był mianowany Słuchaczem na miejscu Lachance'a oraz ta elfka !

W dodatku wydawało mi się że Lachance mówił że w Cyrodiil jest KILKA Sanktuariów ... czyli to już tłumaczyło chociażby tą elfkę. Do tego wspomnienia że w innych prowincjach są także następne Sanktuaria.

Popraw Mnie jeśli źle zrozumiałam TES IV, ale z tego jasno wynika jedno dla mnie - Ta elfka się MARNUJE !

Powinna służyć tak jak bohater gildii a nie tylko robić za podporę ściany !

Została dwójka - więc niech ta druga bierze się do roboty i tak jak moja bohaterka cały czas przynosi zlecenia i przekazuje dalej !

Po takiej kampanii powinien być w tej Gildii huk roboty ! A tu ... nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zainstalowałem sobie MGE XE do Morka. Grafika widocznie poprawiona, mam tylko problem z rozdzielczością ale coś pokombinuję.

Czy istnieje jakiś mod kompatybilny z ww. poprawiający postacie? Bo mimo wszystko nadal są dość kwadratowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - rozdzielczość powinno dać się zmienić bez problemu z poziomu MGE. Jeśli nie działa, spróbuj odpalić MGE "jako administrator".

W postaciach zmienić można sporo:

-na same ciała najpopularniejszy od lat jest Better Bodies

-ubrania poprawia Better Clothes (oraz jego wersje dla TB i BM)

-modów dodających lub zmieniających twarze i fryzury jest bardzo dużo. Popularne są Better Heads oraz Vvardenfell Visages, a ostatnio także nowy replacer Westly'ego: http://download.flig...ownload-127-874

Modów szukaj na Planet Elder Scrolls, Morrowind Nexus oraz Morrowind Modding History. Pamiętaj przy tym, że jeśli masz polską wersję gry, to angielskie pliki .esp trzeba konwertować.

Edytowano przez Minamir
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, czemu Skyrim TES:Online wygląda jak Skyrim? Wygląda na to, że Bethesda ma leniwych programistów.

TESO jest tworzone przez ZaniMax Online Studios, nie Bethesdę.

Sama struktura całej firmy wygląda tak: matką jest ZeniMax Media, która jest właścicielem m.in ZeniMax Online (gry online, oni robią TESO), Bethesda Softworks (wydawca gier), Bethesda Game Studios (oni robią gry) i kilka innych działów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, TES: Online ma zmieniony interfejs. Nawet ograbianie martwego przeciwnika wygląda inaczej. Więc nie widzę powodu, aby mówić, że wygląda tak samo.

Gdyby był to zwykły Skyrim przerobiony na tryb multiplayer, rozumiem, ale tu nie widzę mówienia, że wygląda tak samo jak Skyrim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chodzi o materiał, z którego zbroja jest wykonana (ebony armor). W takim wypadku mowa o trzecim najlepszym typie ciężkiej zbroi (lepsze są zbroja daedryczna i z kości smoka). Ze zdobyciem bywa różnie, wykuć można w dowolnej kuźni przy odpowiednim poziomie kowalstwa. Możliwe też, że chodzi o artefakt Ebony Mail - statystyk tego akurat nie pamiętam, ale podejrzewam, że bez problemu przebija jakością większość niemagicznych zbroi. Do zdobycia bodajże poprzez misję dla Boethiah.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbroja ebonowa jest znacznie lepsza od płytówki. Niestety jest też cięższa i znacznie droższa. Można ją wykuć, gdy ma się odpowiedni perk, w drzewku kowalstwa. Możliwe jest też jej kupienie, ale pojawia się dopiero po 20/25 poziomie doświadczenia. I nie opłaca się jej kupować, bo trzy poziomy później, każdy herszt bandytów ma ją w swojej skrzyni obok innych wartościowych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pierwszego spotkania z ebonowym (hebanowym?) orężem, to był to quest z Vaalthume i poszukiwaniem trzech flaszek. Przeklęte Draugr Deathlordy... Najgorszy przeciwnik w grze, do momentu, gdy zdasz sobie sprawę, że wystarczy dwuręcznym czymkolwiek go ogłuszyć, a gdy bierze zamachać radośnie odkicać. Spłukać powtórzyć, works like a charm.

No, chyba że jest w grupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam małe pytanko znowu, jestem arcymagiem w Akademii, mam szatę arcymaga, i jest okej, fajny bonus, ale czy jest lepsza szata? zwłaszcza interesuje mnie bonus do magii zniszczenia, gdyż tą się param i w tej cechy póki co rozwijam. Tak się zastanawiam tez, mam 8 smoczych dusz, dużo krzyków odkrytych, ale w ogóle z nich nie korzystam, ktoś tak jeszcze ma? poza smoczym oddechem nie skorzystałem i nie odblokowałem żadnego innego krzyku, jakoś słabe mi się wydają.

PS. opłaca się zrezygnować z likantropii na rzecz wampiryzmu? jak mniemam nawet po wyleczeniu wampiryzmu drugi raz wilkołakiem nie będę mógł zostać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konio52

Można na jakiś czas gdzieś znaleźć szaty Mistrza <tu wstaw nazwę szkoły magii>, z bonusem do regeneracji many i do obrażeń dla danej szkoły. Ale jeśli chcesz mieć lepsze szaty niż to, to najzwyklej w świecie musisz sobie je stworzyć drogą Zaklinania. Przydaje się umiejętność która pozwala zaklinać w przedmiocie dwa czary.

Co do Thu'um, część się przydaje, część nie.

A jeśli idzie o wampiryzm i likantropię, to sam musisz wybrać, która forma Ci bardziej odpowiada. Od siebie powiem, że bez modów wampiryzm odpada na rzecz likantropii, z kolei z modem usprawniającym wampiryzm, za nic nie chcę się stać wilkołakiem. Póki co, nie znalazłem innego fajnego moda który by jakoś zmieniał wilkołaka tak jak ten mod zmienia wampiry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam. Tylko nie hebanowym confused_prosty.gif

Hebanowy odnosi się do koloru - drewno hebanowe, bo czarne - nie do materiału, więc nie byłoby w tym tłumaczeniu niczego niewłaściwego. Winne są raczej twoje skojarzenia związane z tym terminem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...