Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

1. Planuję powrócić do Morrowinda. Mógłby mi ktoś podać nazwę moda na poprawę grafiki? Możecie też podać inne ciekawe mody jeżeli znacie.

Sam planuję taki manewr i jedyne co teraz znalazłem na szybkości to Morrowind Graphics Extender.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Planuję powrócić do Morrowinda. Mógłby mi ktoś podać nazwę moda na poprawę grafiki? Możecie też podać inne ciekawe mody jeżeli znacie.

Jeśli nie masz to polecam Morrowind Overhaul 2.0. Naprawdę robi cuda z grafiką Morrowinda. Jeśli masz to polecam zainteresować się tym. Morrowind na silniku Skyrima.

http://tesrenewal.com/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind Overhaul jest już w (od półtora roku) w wersji 3.0. Od razu jednak uprzedzam, że instalacja tej kompilacji na polskiej wersji gry to masa kłopotów i błędów, i konieczne będzie ręczne konwertowanie każdego moda, i najlepiej ogólna znajomość tego, jak działają mody do Morrowinda. Z angielską wersja gry nie ma żadnych problemów. Warto też zajrzeć tutaj do pierwszego posta, w celu pobrania patchy, które wyszły po premierze Overhaula 3.0.

Sam Morrowind Graphics Extender (MGE) działa bez problemów niezależnie od wersji językowej gry. Polecam najnowsza wersję MGE XE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Dzięki za info. Niby jestem zaznajomiony z modowaniem Obliviona i Skyrima ale z Morkiem nigdy się nie bawiłem. W sumie wielkich różnic nie ma, a skoro nie ma problemów to MGE będzie chyba lepsze. Głównie chciałem wyeliminowania kanciastości i polepszenie wody, więcej nie wymagam :P

Jeszcze jako formalność napiszę ESO - za rok F2P ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem grać w Skyrim i szukam pewnej modyfikacji. Zależy mi na jakiś nowych czarach, ewentualnie krzykach. Ogólnie mówiąc, to gra mi się świetnie, lecz zanim zasiadłem do rozgrywki, to przez półtorej godziny bawiłem się w wgrywania modyfikacji :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up są conajmniej dwa mody warte uwagi:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/3413/? - Midas Magic, dodający nowe czary, które można samemu stworzyć w "Aurum Reactors". Czy ma polską wersję - nie wiem.

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/16225/? - Apocalyptic Spell Package. Dodaje masę czarów, które znajdujemy po prostu w świecie gry przy wrogach, w skrzyniach itp. Warto też zobaczyć mod numer trzy:

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/35506/? - Midas Magic Evolved. Z tego co wiem nie wymaga moda numer jeden, dodaje również masę spelli.

Po zainstalowaniu nawet jednego musisz liczyć się z faktem, że kod "psb" powoduje wywalenie Skyrima do pulpitu z racji zbyt dużej ilości czarów. Sory za nieskracanie linków do nazw modów ale o tej godzinie średnio nawet wiem jak mam na imię, a co dopiero takie rzeczy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;).

Coś stało się u mnie dziwnego. W Karczmie Pod Śpiącym Gigantem wziąłem misję z listem gończym, według którego muszę zabić przywódce bandytów w obozie przy wyschniętym jeziorze. Gdy tam dotarłem, zaczął rozmawiać ze mną ścigany, lecz po chwili mnie zaatakował. Następnie przyszedł myśliwy, i zaczął do niego strzelać. Kiedy wkroczyłem do obozowiska, nikogo tam nie było. W zadaniu jest napisane, że "w pobliżu", więc wie ktoś, gdzie dokładnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Earendil - Masz na myśli jakąś lokację z dlc ? Czy jakąkolwiek ?

Tak w ogóle na temat dlc Hearthfire - wie ktoś jak tam można kupić ziemię pod dom ?

Przeglądałam już taką Pękninę łudząc się że może tam jarl ma taką opcję ale Maven mnie olewa i nie ma żadnej opcji do rozmów.

U zarządców też nie widziałam takiego pytania ...

Bo nigdzie nie ma podane u kogo, jak, za co ... jakie są wymogi, ani też nie podane gdzie -

myślałam że to będzie przypominało TES III pod tym względem, że jest jakaś nowa lokacja i tam można tylko budować (vide Hla Oad)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fort Dawnguard. Jeśli ukończyłaś po stronie Straży Świtu to Serana powinna się tam znajdować.

Kupienie ziemi pod dom zawsze ma taki sam schemat: 1. Zapytaj o to Jarla. 2. Zrób parę zadań dla mieszkańców. 3. Wróć do niego. 4. Kupujesz ziemię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle na temat dlc Hearthfire - wie ktoś jak tam można kupić ziemię pod dom ?

Ziemia pod dom jest na sprzedaż w miastach gdzie wcześniej nie można było kupić domu: Falkreach, Dawnstar i Morthal. W pierwszym wystarczy zostać thanem (procedura jak zwykle), kurier powinien nawet dostarczyć zaproszenie od Jarla. W pozostałych dwóch najpierw trzeba ukończyć główny quest dla miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wgrałem pliki z modulatora (który to głównie zachęcił mnie do grania w Skryim). Wgrałem wszystkie modyfikacje, wypakowałem wszystko na pulpit. Czy po wgraniu np. Raven Witch, podczas włączania launchera gry zakładka "Data files" powinna być nieaktywna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zakładka Data Files zawsze jest aktywna, nawet jeśli jedynym modułem jest Skyrim.esm. W ogóle polecam pobrać Nexus Mod Managera (http://www.nexusmods...mods/modmanager), którym możesz o wiele wygodniej zarządzać modami do Skyrima, a także ustalać kolejność ich ładowania, co jest konieczne, jeśli jakiś mod wymaga innego (ten, którego wymaga, musi być załadowany wcześniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem format komputera, żeby przywrócic jego wcześniejszą wydajność, i nie zrobiłem żadnych kopii itd. Zainstalowałem Skyrim, patrzą, a tam nie ma zapisów... Dlatego zacząłem grać od początku i tutaj moje pytanie. Elf Wysokiego Rodu lepiej będzie spisywał się jako mag bitewny (w jednej ręcz czar, w drugiej miecz jednoręczny/topór), czy lepiej mieć w obu zaklęcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Desor

Elfowie to świetni magowie ale domyślną rasą dla wojownika parającego się magią jest Dunmer(Mroczny Elf). W Skyrimie wybór rasy nie ma jednak większego znaczenia i równie dobrze możesz grać każdą inną rasą, ja np. grałem Nordem magiem-zabójcą...

@2real4game

Pamiętaj, że różdżka ma ograniczoną liczbę ładunków, które musisz później uzupełnić co nie jest takie proste. A czarowanie nigdy nie było trudne na początku, z czasem się rozkręca(nie wiem na jakim etapie gry jesteś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc chyba przerzucę się na tanka (chyba najpopularniejszy rodzaj grania). Gra mi się nim najlepiej, no i silny atak, oraz potężna zbroja zmasakrują każdego :D. I odpuszczę sobie raczej zabawę w czarowanie, to może się źle skończyć.... I mam jeszcze jedno pytanie. Mój brat doszedł do momentu, kiedy dołączył Towarzyszy, jeden z nich odprawił na nim rytuał i od teraz może zmieniać się w wilkołaka. Ale jeszcze można zmieniać się w wampira, co trzeba zrobić, aby zdobyć jego formę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o byciu Lordem Wampirów z dlc Dawnguard czy o byciu takim przeciętnym wampirem jak

Alva z Morthal

?

Jeśli mówisz o lordzie to potrzebne Ci jest dlc ... a jak normalnym chcesz byc to myślę że musisz trochę się ponaparzać z wampirami w Skyrim - może któryś cię ukąsi/zarazi w trakcie walki ... wtedy tego nie lecz i już jesteś wampirem jak

wiekowa Babette

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie lordem wampirów pozwala przybrać formę analogiczną do wilkołaczej. (coś na podobieństwo wielkiego człowieka-nietoperza). Masz dostęp do drzewka wampirzych perków i zamku Volkihar. Możesz wynająć za towarzysza piekielnego ogara. To tyle. Nie można być jednocześnie Lordem Wampirów i Wilkołakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się tym, że lord wampirów może się przeistoczyć w takie coś. A zwykłe wampiry znajdziesz w co drugiej, no może co trzeciej jaskini. Wystarczy dać się im bić aż pojawi się komunikat, że się zostało zarażonym. Potem trzeba się trochę przespać (przynajmniej 3 dni) i viola, wampir gotowy. Najszybciej Ci będzie pojechać karocą do Morthal i iść na północ aż dojdziesz do jaskini (Morvarth's Lair). Tam w środku są wampiry, które chętnie Cię zarażą.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...