Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Ja mam z kolei taki problem, że mam kilka przedmiotów z którymi nie wiem co zrobić. Mam miecz Hjaltiego (chcę się go pozbyć bo waży 12 kg/uncji czy co tam jest używane do pomiaru wag), 4 pierścienie znalezione w Akademii magów w skrzyni w bibliotece (Balvena, Katariny, Pithiego i Treoya) oraz dziwną formę do odlewanie chyba świeczników. Nie mogę ich wyrzucić z ekwipunku bo to rzeczy do questów. Pytanie tylko jakich questów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o kradzież kieszonkową czy łupienie trupów (lub, jak ktoś woli, looting)?

Jeśli o pierwsze, to zastanów się, jak głupio by to wyglądało, gdybyś zwinął komuś wszystkie ubrania z wyjątkiem bielizny, a on(a), ani nikt wokoło by tego nie zauważył. Ja bym się załamał, gdyby taka możliwość była zaimplementowana przez twórców. Broń jednak, z tego, co kojarzę, kraść mogłem, ale chyba tylko sztylety i strzały.

Jeśli o drugie, to albo błąd albo masz zainstalowane jakieś mody. Wyłącz mody, jeśli problem nie zniknie, to zapraszam do działu Pomocna Dłoń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobny problem, głównie przy spotkaniach z wrogo nastawionymi złodziejami lub zabójcami z Mrocznego Bractwa. Takim po ubiciu zbroi się nie da zabrać. Nie wiem nawet w sumie dlaczego tak jest. Ot, specyfika gry.

I tak zbyt dużo złomu targam ze sobą... trzeba było jednak nie wywalać tego moda na pierścień dający udźwig 10k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mysquff

Taka opcja już jest :) Wystarczy wziąć jakiegoś perka z drzewka kradzieży, i możemy kraść z NPCków ubrania, a nawet (nie wiem czy to prawda) serca z dremor.

masz filmik przedstawiający to jako parodię.

Z Zabójców Mrocznego Bractwa ubrań się zabrać nie da, to jest urok silnika. Ale z bandytami takimi się nie spotkałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX - O bogowie! Tego się nie spodziewałem. Nigdy tak daleko w ścieżce złodzieja nie doszedłem, grając skradankowo, bardziej ciągnęło mnie w stronę bezszelestnie likwidującego wrogów asasyna niż rozbierającego okradającego całe miasto złodzieja. Nie podoba mi się to. Ani nie widać tu realizmu, ani jakoś specjalnie nie zwiększa to grywalności. Niepotrzebna i bezsensowana IMO możliwość dana graczowi, która doprowadza do tak absurdalnych skutków, jak widzimy w podlinkowanej przez ciebie parodii.

@Juluzz - A rozwinąłeś tego perka, o którym wspomina TimeX?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX - O bogowie! Tego się nie spodziewałem. Nigdy tak daleko w ścieżce złodzieja nie doszedłem, grając skradankowo, bardziej ciągnęło mnie w stronę bezszelestnie likwidującego wrogów asasyna niż rozbierającego okradającego całe miasto złodzieja. Nie podoba mi się to. Ani nie widać tu realizmu, ani jakoś specjalnie nie zwiększa to grywalności. Niepotrzebna i bezsensowana IMO możliwość dana graczowi, która doprowadza do tak absurdalnych skutków, jak widzimy w podlinkowanej przez ciebie parodii.

Co kto lubi. Ja rozwinąłem umiejętność kradzieży głównie po to, żeby wyrywać serca Forswornom albo zabierać broń niektórym (na ogół mocniejszym) przeciwnikom, zanim się zorientują, że jestem w pobliżu. Ponadto niektóre misje wymagają podwędzenia komuś jakiegoś przedmiotu. Do głowy mi nie przyszło, żeby komuś kraść ubranie, które ma na sobie, bo to bez sensu i źle wygląda. Mnie tam to jednak nie przeszkadza, bo w Skyrima gra się samemu i to od gracza zależy, co w swojej grze chce robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli kupiłbym DLC do Skyrima na steam byłyby one po polsku? Z tego co słyszałem dodano polską wersję. Poza tym pytanko czy to zbędne wywalanie kasy czy warto? Podstawowy Skyrim mi się podobał ale część DLC, np. Hearthfie można znaleźć w nieco gorszej wersji jako mod.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steam twierdzi ,że jest przetłumaczony w Dragonbornie interfejs,też pobiera polskie pliki,więc tak.Ja bym pierwszorzędnie kupił Dragonborna,a potem jak się spodoba to Dawnguard,ale nie w pełnej cenie.

A ja mam jeszcze pytanie,co kupili Antologie w Angilii.Czy jest tam język polski na płytce?Pewnie nie,ale kuszą dodatkowe steamowe kody .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję - tak zgubiłem się w swojej postaci, że zaczynam grę od nowa. Tym razem będę grał archetypem, a nie jakimś skomplikowanym dwuręcznym magiem z przywoływaną bronią i zniszczeniem na drugiej, pomieszany z cięższymi kubraczkami i alchemią, wspierany przez zaklinanie i magię pozostałych szkół :P Skończę tę grę normalną klasą, w rodzaju zakutego w zbroję wojownika, będzie łatwiej, eksperymentować będzie można później...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no ładnie. Nie ma to jak stworzyć allinone, którym potem ciężko grać, bo niewiele z tego da się rozwinąć na tyle, by smoku zadek skopać (chyba, że grasz na niskim poziomie trudności).

Sam zawsze preferuję na pierwsze rendez-vous z nową częścią TESa postać (koniecznie) Khajiita, (koniecznie) kobietę i (koniecznie) łotrzyka (czyli łuk + skradanie + włam/kradziejstwo). Dopiero z czasem dochodzi władanie mieczem, jakieś czary i inne tego typu duperele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Dragonborn czy Dawnguard i kilka plusów smile_prosty.gif

No i czy warto brać Hearthfire, bo podoba mi się to tworzenie domu, ale odstrasza Steam i brak (zapewne) chociażby polskich* napisów ;x

EDIT: * - pomyłka się wkradła, było angielskich x3

Edytowano przez kmm101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heartfire całkiem fajny, acz da się bez tego przeżyć. Zwłaszcza jeśli nie bawisz się w takie rzeczy jak mielenie pszenicy czy hodowla ryb/pszczół. W dragonborn jeszcze nie zagrałem na tyle długo, by się wypowiadać, lecz dorzucę swoje zdanie o Dawnguard. Moim zdaniem świetny dodatek. Interesujący wątek, rozwiewający sporo pytań w lore dotyczących Falmerów i zarazem stawiający kolejne pytania. Daje mnóstwo nowych ciekawych lokacji i ciekawe perki wilkołacze/wampirze. Przede wszystkim jednak to daje on nam naprawdę ciekawego towarzysza oraz kusze. To właśnie one przekonały mnie do pójścia po cześci w łócznictwo moim wojem w ciężkim pancerzu z bronią jednoręczną i tarczą. Świetny dmg na początku gry i fajne urozmaicenie walk. Zwłaszcza, gdy już się przyzwyczai do długiego czasu przeładowania. A ze wzmocnieniem ignorującym 50% pancerza sieje zniszczenie. Polecam Dawnguard, aczkolwiek jeśli Dragonborn jest tak samo dobry to polecam kupić oba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jest jakaś możliwość kupienia Heartfire jak i innych dlc do Skyrima ale nie przez Steam ?

Czy może Zenimax postanowił działać jak EA i nie wydawać razem wszystkich dlc w żadnym pakiecie.

Słyszałam tylko że jest jakaś wersja pudełkowa ale z podstawką - no i nie mam pojęcia czy były tam wszystkie dlc.

Można dostać te dlc jakoś inaczej niż przez Steam ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Dragonborn czy Dawnguard i kilka plusów

Dragonborn poleciłbym kupić już dla samego wymiaru Apokryfu, bo aż ocieka Levecraftowością! A do tego mamy jeszcze dla siebie całą wyspę Solstheim, która naprawdę przywołuje wspomnienia z Morrowinda. IMO, dodatek lepszy od Dawnguarda, choć tamtemu też niczego nie brakuje.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie chce przejść grę wilkołakiem będąc równocześnie łowcą wampirów. Pytanie, jakie znacie lub polecacie mody dla wilkołaka? Nawet takie które poprawiają wygląd, animacje czy cokolwiek :)

I jeszcze jedno mod dodający dużo nowej fauny i flory, znacie jakiś? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dodatek dawnguard to żadne mody prawdę mówiąc potrzebne nie są. W trakcie przemiany w wilkołaka naciśnij (domyślnie) tab i otworzy ci się drzewko wilkołaka z różnymi perkami odblokowywanymi przez zjadanie ciał itd. Pozwalają Ci one na użycie różnych mocy od przywoływania sfory wilków po przywołanie sfory wilkołaków. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...